Znehodnotí EU naše úspory?

  • 2
"Víte, co přinesl vstup do Evropské unie švédské hospodyni?" ptá se hlas v reklamě propagující členství v evropském společenství. "Levnější zboží ze zahraničí, možnost cestování bez hraničních kontrol a vyšší životní úroveň." Tuší Češi, co přinese vstup do EU nám? Jak moc ovlivní finanční situaci každého z nás? A co se stane s penězi, které jsme si dosud našetřili v bance? Neznehodnotí se? Hledejte s námi odpovědi na své otázky.

Máme se bát v Evropské unii o své úspory?

Tušíme vlastně, co nám přinese vstup do EU? Jak moc ovlivní finanční situaci každého z nás? A co se stane s penězi, které jsme si dosud těžce našetřili v bance? Neznehodnotí se naše vklady?

Investování v EU - méně bankovních vkladů, více fondů

Vstup České republiky do Evropské unie se blíží. Jak ovlivní způsoby investování volných peněz tuzemského obyvatelstva? Mají lidé změnit svou dosavadní investiční strategii, aby ochránili své úspory?

Jak se daří Španělsku a Portugalsku po vstupu do EU?

Česká republika se chystá na členství v Evropské unii, vstup se připravuje na rok 2004. Ze všech stran slyšíme, kolik výhod nám tento krok přinese. Známe už ale opravdu předem všechny konkrétní dopady?

Vstup do EU nám zisky z vkladů asi nesníží

Mezi otázky spojené se vstupem do EU patří samozřejmě i to, jaký vliv bude mít na úrokové sazby tuzemských terminovaných bank. Budeme na nejpopulárnějším českém spořícím nástroji vydělávat více či méně?

Češi těšte se! Banky zlevní své úvěry.

Ve srovnání s bankami v EU půjčují ty tuzemské o několik procent dráže i přesto, že náklady na získání zdrojů pro poskytnutí úvěrů mají na přibližně stejné úrovni. Jakým směrem se budou sazby dále ubírat?