Banky loví klienty Union

  18:50aktualizováno  18:50
O klienty Union Banky, kteří se nemohou dostat ke svým penězům, se rozhořel na finančním trhu ostrý konkurenční boj. Živnobanka, GE Capital Bank, ČSOB a Raiffeisenbank začaly soupeřit o přízeň zklamaných klientů Union Banky nabídkou zdarma vedených účtů a okamžitých úvěrů v řádu desítek tisíc korun.

"V porovnání s provozem minulých týdnů jsme zaznamenali trojnásobně vyšší zájem o otevření účtů od malých a středních firem a dvakrát více účtů pro drobnou klientelu," uvedl mluvčí banky Jan Hainz.

Klienti Union Banky, kteří se kvůli zmražení účtů dostali do finančních problémů, jsou v současné době odkázáni na pomoc příbuzných či využít nabídky úvěrů a zadlužit se.

Fond pojištění vkladů sice dostal pokyn připravovat výplatu pojištěných vkladů, ale k výplatě dojde v nejlepším případě do tří měsíců. Centrální banka dosud vede řízení o odnětí licence a definitivní verdikt padne 3. března. Do té doby se nové vedení Union Banky snaží přijít s plánem, jak banku oživit a hrozbu odnětí licence odvrátit.

Zmražená konta působí klientům vážné problémy. Podnikatelé se například nemohou dostat k penězům a nejsou schopni včas zaplatit daně. Premiér Vladimír Špidla však již uvedl, že v těchto případech stát s výběrem daně počká.

Souhrnná příloha
o Union bance
Do banky také chodily penze 2400 důchodcům a mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Kateřina Prejdová uvedla, že zatím není jasné, kolika důchodcům peníze v bance zůstaly. Důchodci s účty v Union Bance budou podle mluvčí dostávat peníze poštovní složenkou.

Současný ředitel banky Roman Mentlík, který nahradil odvolaného Radovana Vávru, se podle svých slov snaží připravit prodej různých aktiv a získat hotovost na provoz banky. "Likvidita se dá zvýšit nad řád stovek milionů korun,“ uvedl Mentlík.

Po případném otevření poboček však lze podle odborníků očekávat útok klientů, pokud by neexistoval jasný a věrohodný plán a investor, který by důvěru veřejnosti získal.

"Nedokážu si ale představit žádný subjekt na trhu, který by do banky dolil miliardy korun,“ dodal současný šéf Union Banky.

CO NABÍZÍ KONKURENCE?
Živnobanka - otevření a vedení účtu zdarma, zvýhodněný kontokorentní úvěr až do 50 tisíc korun. Banka měla otevřenou část poboček i o víkendu

GE Capital Bank - vedení účtu po dobu 6 měsíců zdarma, úvěr až do výše 20 tisíc korun. Banka snížila úročení úvěrů pro malé a střední firmy o čtvrt bodu na 3,2 procenta.

ČSOB - otevření účtu a vedení po dobu tří měsíců zdarma ,možnost čerpat úvěr až do výše 100 tisíc korun. Pro firmy nabídky úvěru až do milionu korun bez poplatků.

Raiffeisenbank - vedení účtu po dobu tří měsíců zdarma, zvýhodněný úrok na vkladech, kontokorentní úvěr až do výše 20 tisíc, po třech měsících možno navýšit až na sto tisíc. Pro malé a střední podniky úvěr až do výše 500 tisíc korun.

 

 

Autoři:

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Nejčastější triky obchodníků: jak je rozpoznat a nesednout jim na lep

Ilustrační snímek

Každému se může stát, že si koupí něco, co nemá hodnotu. A nemusí jít přímo o nákup u „obchodníků s teplou vodou“....

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Lidé bez práce volí raději brigádu, nově je v kurzu mikrozaměstnávání

Největší zájem je o administrativní výpomoc nebo kvalifikovanou brigádu v...

Pracovní trh aktuálně nabízí téměř 320 tisíc volných pozic, přesto je v České republice stále přes 200 tisíc lidí bez...

Další z rubriky

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Zájem o hypotéky klesá, úrokové sazby stagnují

Ilustrační snímek

V červenci o hypoteční úvěry nebyl valný zájem. Oproti červnu bylo v sedmém měsíci letošního roku uzavřeno o 2 014...

Jak se říjnové zpřísnění pravidel u hypoték dotkne daní?

Ilustrační snímek

Pořídit si nový byt či dům za hotové je pro naprostou většinu rodin nereálné. Pro řadu lidi je proto hypotéka jasnou...

Zpověď zklamaného bitcoinového nadšence a pokrytectví jeho kolegů

Zpověď zklamaného bitcoinového nadšence a pokrytectví jeho kolegů

Kurzy.cz Michael J. Casey je členem vedení serveru CoinDesk a je členem výzkumného týmu zabývajícího se blockchainem na Digital ...

Najdete na iDNES.cz