Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost může ztížit cestu k penězům

  10:19aktualizováno  10:19
Jak se dostat k penězům? Odpověď na tuto otázku může být pro někoho po dobu summitu NATO komplikovanější než jindy. Většina bank v hlavním městě omezila částečně svůj provoz, ať už zkrácením pracovní doby nebo dokonce uzavřením některých poboček.

Nejmenší změny zaznamenají zřejmě klienti České spořitelny. Podle Heleny Matuszné z tiskového oddělení banky se zatím žádné uzavírání poboček nechystá. "Bude však v pravomoci jednotlivých manažerů poboček uzavřít je v případě, že si to situace vyžádá. Normálně budou fungovat i bankomaty," uvedla Matuszná.

Jako jindy fungují i pobočky ČSOB, dvě z nich jsou však v uzavřené zóně poblíž Kongresového centra - Na Pankráci a ve Štětkově ulici. "Zaměstnanci v nich normálně pracují, dostanou se k nim však jen klienti, kteří mají v oblasti trvalé bydliště," říká mluvčí ČSOB Pavel Hejzlar.

Také ČSOB je připravena reagovat a v nutných případech ohrožené pobočky uzavřít.

Během schůzky NATO nebudou pro veřejnost dočasně přístupné dvě pobočky Komerční banky, a to v Kongresovém centru a v Karlíně. Pobočku v Kongresovém centru zastupuje pobočka v Nuselské ulici.

Klienty pobočky v Karlíně v Pobřežní ulici obsluhuje od středy do pátku filiálka Podvinný mlýn na Praze 8.

Živnostenská banka uzavírá na středu a čtvrtek svoji expozituru Na Pankráci. Provozní doba v pobočce Živnobanky Na Příkopě a v expoziturách v Dejvicích, na Smíchově a na Vinohradech se nijak nemění.

Raiffeisenbank ve čtvrtek a v pátek zcela uzavře pobočku v Bělehradské ulici. V těchto dnech zároveň zkrátí provozní dobu poboček ve Vodičkově ulici, Národní třídě, ulici Milady Horákové a na Karlově náměstí a obchodního místa v Palackého ulici vždy do 14:00.

Ve čtvrtek i v pátek zůstane navíc po pracovní době uzavřena samoobslužná zóna v pobočce Národní a nebude přístupný tamní bankomat. Ostatní pobočky Raiffeisenbank budou pracovat ve standardním režimu.

Svůj provoz omezuje i eBanka. Klientská centra na Václavském náměstí, ve  Spálené ulici a na Zlatém Andělu budou do až do pátku otevřena jen do 18:00. Do pobočky na Václavském náměstí se navíc klienti dostanou jen z pasáže Jalta, vchod z náměstí je zavřený.

Banka omezila i provoz některých bankomatů v centru Prahy. Vybírat z nich není možné ve Spálené ulici ani na Václavském náměstí. Bankomat uvnitř pobočky na Václavském náměstí je k dispozici jen během otevírací doby.

Autoři:


Nejčtenější

Platební karty dostávají nové funkce. Podívejte se, co už umí

Ilustrační snímek

Bezhotovostní placení „pípacími“ kartami strmě roste. Počet bezkontaktních transakcí v porovnání s loňskem stoupl o 28...

Víte, kolik let máte odpracováno? Pátrání se vyplatí kvůli důchodu

Ilustrační snímek

Pracovali jste pár let načerno? Už si nepamatujete, kde vás zaměstnali těsně po škole? Nechte si spočítat, kolik let...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Češi mění čile zaměstnání. A budou ještě aktivnější

Ilustrační snímek

Nezaměstnanost je na historicky nejnižších hodnotách. Zatímco firmy mají těžké časy, zaměstnanci naopak ty nejlepší....

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Další z rubriky

ANALÝZA: Bydlení je v Česku drahé. Proč tomu tak je, glosují experti

Ilustrační snímek

Pryč je socialistická doba, kdy získat nájemní či vlastní bydlení byla svízel. Státní a podnikové byty nebyly pro...

Platební karty dostávají nové funkce. Podívejte se, co už umí

Ilustrační snímek

Bezhotovostní placení „pípacími“ kartami strmě roste. Počet bezkontaktních transakcí v porovnání s loňskem stoupl o 28...

Historie bydlení: Zmapovali jsme, jak se bydlelo za socialismu

Dětské hřiště na pražském panelovém sídlišti Černý Most (září 1984)

Bydlení v dobách socialismu bylo pro řadu lidí problém. Byty scházely a nebyly pro každého. Dekrety se mnohdy měnily za...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Kurzy.cz Podle bývalého místopředsedy představenstva automobilky GM Boba Lutz je Tesla automobilkou, která míří do hrobu. Šéf au...

Najdete na iDNES.cz