Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost může ztížit cestu k penězům

  10:19aktualizováno  10:19
Jak se dostat k penězům? Odpověď na tuto otázku může být pro někoho po dobu summitu NATO komplikovanější než jindy. Většina bank v hlavním městě omezila částečně svůj provoz, ať už zkrácením pracovní doby nebo dokonce uzavřením některých poboček.

Nejmenší změny zaznamenají zřejmě klienti České spořitelny. Podle Heleny Matuszné z tiskového oddělení banky se zatím žádné uzavírání poboček nechystá. "Bude však v pravomoci jednotlivých manažerů poboček uzavřít je v případě, že si to situace vyžádá. Normálně budou fungovat i bankomaty," uvedla Matuszná.

Jako jindy fungují i pobočky ČSOB, dvě z nich jsou však v uzavřené zóně poblíž Kongresového centra - Na Pankráci a ve Štětkově ulici. "Zaměstnanci v nich normálně pracují, dostanou se k nim však jen klienti, kteří mají v oblasti trvalé bydliště," říká mluvčí ČSOB Pavel Hejzlar.

Také ČSOB je připravena reagovat a v nutných případech ohrožené pobočky uzavřít.

Během schůzky NATO nebudou pro veřejnost dočasně přístupné dvě pobočky Komerční banky, a to v Kongresovém centru a v Karlíně. Pobočku v Kongresovém centru zastupuje pobočka v Nuselské ulici.

Klienty pobočky v Karlíně v Pobřežní ulici obsluhuje od středy do pátku filiálka Podvinný mlýn na Praze 8.

Živnostenská banka uzavírá na středu a čtvrtek svoji expozituru Na Pankráci. Provozní doba v pobočce Živnobanky Na Příkopě a v expoziturách v Dejvicích, na Smíchově a na Vinohradech se nijak nemění.

Raiffeisenbank ve čtvrtek a v pátek zcela uzavře pobočku v Bělehradské ulici. V těchto dnech zároveň zkrátí provozní dobu poboček ve Vodičkově ulici, Národní třídě, ulici Milady Horákové a na Karlově náměstí a obchodního místa v Palackého ulici vždy do 14:00.

Ve čtvrtek i v pátek zůstane navíc po pracovní době uzavřena samoobslužná zóna v pobočce Národní a nebude přístupný tamní bankomat. Ostatní pobočky Raiffeisenbank budou pracovat ve standardním režimu.

Svůj provoz omezuje i eBanka. Klientská centra na Václavském náměstí, ve  Spálené ulici a na Zlatém Andělu budou do až do pátku otevřena jen do 18:00. Do pobočky na Václavském náměstí se navíc klienti dostanou jen z pasáže Jalta, vchod z náměstí je zavřený.

Banka omezila i provoz některých bankomatů v centru Prahy. Vybírat z nich není možné ve Spálené ulici ani na Václavském náměstí. Bankomat uvnitř pobočky na Václavském náměstí je k dispozici jen během otevírací doby.

Autoři:Nejčtenější

Jak ukončit zaměstnání. Stáhněte si vzor výpovědi

Ilustrační snímek

Výpověď z pracovního poměru je základním a nejrozšířenějším způsobem odchodu ze zaměstnání. A protože lidé mění práci...

Nový trend v práci Čechů. Konec dřiny, čtyři hodiny a domů

Ilustrační snímek

Práce na méně než osm hodin denně už není výsadou jen v kancelářích. Kvůli nedostatku lidí na trhu práce hledají firmy...Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

V bezkontaktních platbách jsou Češi na špici. Platit půjde i hodinkami

Chytré hodinky začínají obsahovat platební funkce.

Pípání u pokladen Čechy baví, bezkontaktnímu placení přišli na chuť mladí i staří. Meziročně vzrostl podíl...

Stavební spoření překonává inflaci. Kdy zhodnotí peníze co nejvíc?

Ilustrační snímek

V Česku roste zájem o stavební spoření. Potvrzují to počty uzavřených smluv. Během prvních dvou měsíců letošního roku...

Chybějící „s“ v protokolu na internetu vás může připravit o peníze

Ilustrační snímek

Internetové bankovnictví je užitečná vymoženost. Nemusíme chodit na pobočky bank a své peníze máme kdykoliv pod...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha

Najdete na iDNES.cz