Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Část majetku KTP je na Panenských ostrovech

  0:01aktualizováno  0:01
Vedení KTP Quantum stihlo ještě těsně před krachem firmy prodat pražské sídlo firmy v Prokopově ulici na Žižkově. Původně činžovní dům, ovšem plně rekonstruovaný pro firemní potřeby, ve kterém měl kancelář i zakladatel KTP a jeho hlavní spolumajitel Karel Takáč, museli šéfové KTP prodat těsně před tím, než obchodník spadl do konkursu, což se stalo letos 22. března.

Do té doby byl v katastru nemovitostí evidován jako majetek společnosti Tritez, která je dceřinnou firmou KTP Quantum. Tritez prodal 14. března sídlo KTP obchodní firmě Oktopus, která patří lovosickému podnikateli Jozefu Kaánovi. Tu dosud katastr vede jako majitele nemovitosti. Oktopus však sehrál zřejmě jen roli překupníka.

Současné vlastníky ještě katastr nestihl zaevidovat, ovšem o změnách majitele již je informován. Podle správce konkursní podstaty KTP Jiřího Sehnala, který má za úkol majetek zkrachovalého obchodníka zpeněžit a výnos rozdělit mezi věřitele, byla posledním kupujícím společnost s neznámými majiteli se sídlem na Panenských ostrovech.

"Vedení Tritezu navíc podalo návrh na konkurs, takže není jisté, zda budu moci Tritez počítat mezi majetek KTP," říká Sehnal. Nedostal se zatím ani k informacím, za kolik šéfové KTP pražské sídlo firmy prodali, natož kde peníze utržené za prodej domu jsou.

Vysvětlení od Karla Takáče se nepodařilo získat. Bývalý muž číslo jedna KTP je totiž od poloviny května ve vazbě. "Vím, že ten dům je prodaný, ale tu transakci nedělal pan Takáč," řekl k tomu jeho advokát Petr Vališ.

VŠE O KAUZE
KPT QUANTUM

O prodeji nemovitosti však musel vědět, protože sám sedí v dozorčí radě firmy Tritez a jeho manželka Dana Takáčová je jedním ze tří členů představenstva Tritezu. Podle nejmenovaného znalce, který byl sídlo v Prokopově ulici posuzovat pro potenciální kupce se Tritez snažil prodat těsně před krachem své mateřské firmy i sídlo KTP v Náchodě, které je rovněž v jeho majetku a další nemovitosti.

Výpis z katastru ovšem svědčí o tom, že se to šéfům KTP nepovedlo, majitelem náchodského sídla KTP je stále Tritez. "Dům v Praze jsem viděl, odhaduji jej zhruba na 15 až dvacet milionů korun. Měla jej v nabídce jedna pražská realitní kancelář," tvrdí znalec.

Prodej nemovitosti, která dříve sloužila jako sídlo KTP, mohl být do budoucna jedním z největších příjmů až správce konkursu začne se zpeněžováním majetku, který zbyl ve zkrachovalé firmě. Největší část majetku KTP donedávna představoval podíl v lázeňské skupině Médeia Bohemia. Na tu ale soud také vyhlásil konkurs, takže cena jejích akcií značně poklesla. Podle vyjádření Jiřího Sehnala je z evidence KTP zřejmé, že akcie Médeiy patří klientům, takže je pravděpobné, že je nezahrne do konkursní podstaty. 

Autoři:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Kvíz: Vyznáte se v reklamacích?

Ilustrační snímek

Asi všichni víme, že vadné zboží můžeme v záruční době reklamovat. Znáte však svá práva a povinnosti při uplatnění...

Jsou lovci nehod paraziti, nebo pomocníci? Odborníci vyzývají k obezřetnosti

Ilustrační snímek

Je rizikové využít takzvané lovce nehod, když nabízejí pomoc při autonehodě, nebo je tažení proti nim jen zájmem...

Kvíz: Vyznáte se v hypotékách a v tom, co s nimi souvisí?

Ilustrační snímek

Podle dat Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) žije v České republice ve vlastním bytě či domě 76 %...

Švédsko ukazuje, kde je hranice mezi pomocí uprchlíkům a sebedestrukcí v přímém ...

Švédsko ukazuje, kde je hranice mezi pomocí uprchlíkům a sebedestrukcí v přímém ...

Kurzy.cz Švédsko je známo díky některým hudebním skupinám a zpěvákům, světu dalo společnost IKEA a ukazuje, jak může vypadat stá...

Najdete na iDNES.cz