Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká spořitelna řeší bezpečnost, UniCredit Bank mezinárodního uživatele

  10:00aktualizováno  10:00
Další banky upravují své internetové bankovnictví. Česká spořitelna přitom sází na vyšší bezpečnost a nové funkčnosti, UniCredit Bank dává přednost rozšíření mezinárodního využití.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) - internet, banka, karta, zabezpečení | foto: Profimedia.cz

Spořitelna zpřístupní vyšší bezpečnost širšímu spektru klientů

Česká spořitelna od neděle 19. dubna nabídne uživatelům internetového bankovnictví bezpečnější přístup i inovované funkčnosti. Její klienti budou mít nově možnost vstupovat do aplikace Servisu 24 (podnikatelé Business 24) bezpečněji díky volitelné přihlašovací SMS zprávy. Zaslání každé takové esemesky přijde na 1,50 koruny.

Uživatelé služby Servis 24 a Business 24, kteří využívají tzv. vyšší zabezpečení, konkrétně čipovou kartu s nahraným klientským certifikátem, budou na končící platnost čipové karty upozorňováni už 60 dní předem na úvodní obrazovce internetového bankovnictví. Novinkou bude i možnost volby převzetí čipové karty na pobočce nebo její zaslání poštou.

UniCredit Bank představuje svého mezinárodního uživatele

Mezinárodní uživatel je nová služba, která dovolí klientům UniCredit Bank po přihlášení do "svého" internetového bankovnictví obsluhovat účty ve více zemích skupiny UniCredit Group

Chcete-li službu mezinárodního klienta využívat, musíte splnit jednu základní a nutnou podmínku. Tou je zřízení a vedení účtu v některé z bank patřících do skupiny UniCredit v dané zemi (aktuálně v některé ze zmíněných šesti). Teprve pak se můžete na svou banku obrátit s žádostí o tzv. uvolnění služby mezinárodního uživatele v internetovém bankovnictví.

mezinárodní uživatel unicredit bank

Novinka zatím kromě České republiky pronikla pouze do šesti z 22 zemí, v nichž UniCredit působí. Konkrétně na  Slovensko, do Rumunska, Slovinska, Litvy, Lotyšska a Estonska. V nejbližší době chystá nasazení mezinárodního klienta Srbská UniCredit.

Na základě vaší žádosti a po zaplacení jednorázového poplatku 1 000 korun UniCredit Bank (v Česku) zprostředkuje všechny nutné formality s bankami partnerskými. Jakmile podepíšete odpovídající dokumentaci, služba je aktivní nejpozději od následujícího bankovního dne.

"Jedná se o jednorázový poplatek za uvolnění a administraci mezinárodního uživatele, který si účtuje pouze domovská banka. Ta klientovi za zmíněný poplatek zajišťuje kompletní servis a podporu směrem k ostatním bankám skupiny, tedy veškeré administrativní náležitosti. U ostatních "partnerských" bank klient již žádný poplatek spojený s mezinárodním uživatelem neplatí," vysvětluje Tomáš Pavlík, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Jedinou výjimkou je jen případná blokace služeb internetového bankovnictví. Pokud totiž požádáte o blokaci například v Rumunsku, zaplatíte poplatek podle sazebníku rumunské banky.

Sadu přihlašovacích údajů, uživatelské číslo a bezpečnostní klíč, které obdržíte na základě podané žádosti, budete používat i pro všechny ostatní banky. Přihlašovat se přitom nemusíte jen z webu domovské banky, ale kterékoliv jiné.

V rámci procesu přihlášení si vyberete, v které zemi chcete začít on-line obsluhovat své účty. Ty se následně všechny zobrazí. Pak už se stačí jednoduchou volbou v případě potřeby pouze přepnout do jiné země. Internetové bankovnictví v jednotlivých zemích je designem i způsobem ovládání stejné a podle banky zcela intuitivní.
 
Při ztrátě či zcizení bezpečnostního klíče stačí kontaktovat klientskou linku (helpdesk) v kterékoli zemi, kde má klient vedeny účty. Zablokování a odblokování služby funguje automaticky pro všechny země. Klientovi zůstává možnost individuálního nastavení (včetně limitů) pro jednotlivé země a účty.
Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Přinášíme aktuální přehled 10 nejvýhodnějších bankovních účtů

Ilustrační snímek

Banky vylepšují své bankovní účty a snaží se klienty hýčkat mnohem víc než dříve. Ve spolupráci s analytiky Scott &...

Banky začínají proměňovat své pobočky. Boj o klienty má další rozměr

Nový koncept klientsky přívětivých poboček odstartovala Komerční banka v roce...

Do bankovního světa zasáhla digitalizace. Klienti už nemusí chodit na pobočky, mohou finance spravovat po internetu i...

Víkendář: Umělá inteligence, vzpoura strojů a rusko-čínská kontrola kybersvěta

Víkendář: Umělá inteligence, vzpoura strojů a rusko-čínská kontrola kybersvěta

Kurzy.cz Profesor Pedro Domingos z University of Washington je považován za významného odborníka v oblasti umělé inteligence (AI...

Najdete na iDNES.cz