Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český Telecom konkuruje cenou

  16:43aktualizováno  16:43
Ten, kdo se chystá ze zahraničí dlouze telefonovat, měl by se podívat na nabídku služeb Českého Telecomu. Musí počítat s tím, že za levnější službu zaplatí pohodlím. K volání bude potřebovat pevný telefon, ať už telefonní automat nebo soukromý přístroj. Volat může sice i z mobilního telefonu, ale v takovém případě negarantuje Český Telecom výhodné ceny jako z pevné linky

Předplacenou kartu X lze koupit v prodejních místech Českého Telecomu Telepoint nebo ve vybraných cestovních kancelářích, trafikách, supermarketech či u benzinových pump, a to za 300, 500, 750 a 1000 korun. Karta X se do telefonního přístroje nevkládá, ale při volání ze zahraničí se používají zadávají přístupová čísla uvedená na přiloženém letáku a číslo karty, které se na kartě stírá. Návod, jak telefonovat a odkud je to možné, dostane každý na letáčku při zakoupení karty.

V prodejnách Telepoint a Telepoint Partner nebo na lince Telefonického centra služeb Českého Telecomu je možné zřídit i službu Telekonto, v rámci které se hovory přiúčtují k domácímu telefonnímu účtu. Uživatel služby zadává bezplatné přístupové heslo, číslo karty Telekonto a PIN, poté volané číslo podle návodu. Veškeré pokyny, jak telefonovat, obdrží zájemce při zřízení služby.

S programem Czech Direct se telefonuje na účet volaného. Po zadání přístupových hesel je volající spojen s česky hovořící operátorkou. Tato služba je na rozdíl od dvou předchozích výrazně dražší. Zatímco například ze Španělska se volá s kartou X zhruba za devět korun, hovor na účet volaného přijde na 45 korun za minutu. S pomocí uvedených produktů Českého Telecomu se nelze dovolat ze všech zemí. V současné době mezi nimi chybí například Francie či Tunisko.  

Co nabízejí jednotliví operátoři

Eutotel

Taky nechcete prohloupit při volání ze zahraničí? více ZDE.

Eurotel nabízí do konce srpna ke speciální letní Go sadě za pětadevadesát korun předplacenou kartu s pětadvacetikorunovým kreditem na volání a zlevněnými textovými zprávami, jedna vyjde na deset haléřů. Pro porovnání: běžně se v Evropě platí za SMS okolo sedmi až dvanácti korun. Je však dobré vědět, že poté, co člověk zvýhodněný kredit využije, bude platit v některých zemích mnohem více za minutu telefonování a krátkou textovou zprávu než v případě telefonu s tarifem. Například z Řecka se dovolá zhruba za 30 korun za minutu a SMS ho přijde asi na 3,50 až 7 korun podle operátora. V rámci Go se mu z kreditu odečte 45,40  a 11,30 za SMS.  
 
T-Mobile

T-Mobile rozdělil v rámci programu Relax roaming pro zjednodušení země do čtyř oblastí s jednotným tarifem, bez ohledu na operátora. Ne ve všech státech se však tato nabídka vyplatí. 

Například z Tuniska bude stát minuta volání s běžným roamingem zhruba 23 až 36 korun a SMS mezi 4 až 6 korunami, v rámci Relax roamingu zaplatí majitel telefonu za odchozí hovor téměř 60 korun za minutu a necelých 11 korun za krátkou textovou zprávu. Podobně nevýhodné je i volání z Chorvatska. Naopak například v Egyptě lze s Relax roamingem výrazně ušetřit. Tato služba se rovněž vyplatí lidem, kteří chtějí z dovolené jen krátce zavolat, například, že dobře dojeli. K Relax roamingu si totiž lze aktivovat balíček Dovolená za necelých 120 korun s deseti volnými minutami. S ním lze volat v devíti zemích, mimo jiné v Chorvatsku, Itálii, Španělsku či v Řecku. V rámci balíčku Evropa nabízí operátor ve vybraných zemích patnáct volných minut za necelých 450 korun.

Ke standardnímu roamingu si mohou uživatelé T-Mobile aktivovat program Worldclass, ve kterém volají v partnerských sítích za necelých 23 korun za minutu. 
 
Oskar

Oskar snížil na tři tisíce korun vratnou zálohu na aktivaci roamingu a ceny se snaží pro své zákazníky „zpříjemnit“ tak, že v mnoha případech neúčtuje sestavovací poplatek. Levnější jsou v porovnání s konkurencí zejména příchozí hovory.

Také vám dělá dobře pohled na přeškrtnuté ceny, které signalizují podstatné slevy? Tak to jste ideálními kandidáty na zájezd na poslední chvíli. Více čtěte ZDE.

 


Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...První obchodní počin byl fiaskem, dnes jeho firma funguje už 26 let

Mít vlastní obchod byl vždycky jeho sen.

Jeho otec byl vášnivý zahradník. Zdeněk Adam mu musel od malička pomáhat a nenáviděl to. Přesto se dnes zahradničením...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Nová státní půjčka na bydlení pro mladé rodiny má výhody i omezení

Ilustrační snímek

Od patnáctého srpna začne stát prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení nabízet mladým rodinám do šestatřiceti...

Jak poznat, komu se nedá věřit. Šest signálů snížené důvěryhodnosti

Ilustrační snímek

Nejspíš se vám už někdy stalo, že jste někomu věřili, ale pak se ukázalo, že jde o člověka, který myslí jen na sebe....

KVÍZ: Modrý mauritius nebo známka na pohled. Co o nich víte?

Ilustrační snímek

Modrý mauritius je bezesporu nejznámější známkou světa, tu ovšem nemůže mít každý. Ale jistě každý z nás aspoň někdy...

Můj partner utrácí dvakrát víc než já. Češi si s penězi nevěří

Můj partner utrácí dvakrát víc než já. Češi si s penězi nevěří

Kurzy.cz Češi příliš nevěří ve schopnost svých partnerů hospodařit s penězi. Podezřívají své protějšky ze zbytečných výdajů a ne...

Najdete na iDNES.cz