Český Telecom konkuruje cenou

Ten, kdo se chystá ze zahraničí dlouze telefonovat, měl by se podívat na nabídku služeb Českého Telecomu. Musí počítat s tím, že za levnější službu zaplatí pohodlím. K volání bude potřebovat pevný telefon, ať už telefonní automat nebo soukromý přístroj. Volat může sice i z mobilního telefonu, ale v takovém případě negarantuje Český Telecom výhodné ceny jako z pevné linky

Předplacenou kartu X lze koupit v prodejních místech Českého Telecomu Telepoint nebo ve vybraných cestovních kancelářích, trafikách, supermarketech či u benzinových pump, a to za 300, 500, 750 a 1000 korun. Karta X se do telefonního přístroje nevkládá, ale při volání ze zahraničí se používají zadávají přístupová čísla uvedená na přiloženém letáku a číslo karty, které se na kartě stírá. Návod, jak telefonovat a odkud je to možné, dostane každý na letáčku při zakoupení karty.

V prodejnách Telepoint a Telepoint Partner nebo na lince Telefonického centra služeb Českého Telecomu je možné zřídit i službu Telekonto, v rámci které se hovory přiúčtují k domácímu telefonnímu účtu. Uživatel služby zadává bezplatné přístupové heslo, číslo karty Telekonto a PIN, poté volané číslo podle návodu. Veškeré pokyny, jak telefonovat, obdrží zájemce při zřízení služby.

S programem Czech Direct se telefonuje na účet volaného. Po zadání přístupových hesel je volající spojen s česky hovořící operátorkou. Tato služba je na rozdíl od dvou předchozích výrazně dražší. Zatímco například ze Španělska se volá s kartou X zhruba za devět korun, hovor na účet volaného přijde na 45 korun za minutu. S pomocí uvedených produktů Českého Telecomu se nelze dovolat ze všech zemí. V současné době mezi nimi chybí například Francie či Tunisko.  

Co nabízejí jednotliví operátoři

Eutotel

Taky nechcete prohloupit při volání ze zahraničí? více ZDE.

Eurotel nabízí do konce srpna ke speciální letní Go sadě za pětadevadesát korun předplacenou kartu s pětadvacetikorunovým kreditem na volání a zlevněnými textovými zprávami, jedna vyjde na deset haléřů. Pro porovnání: běžně se v Evropě platí za SMS okolo sedmi až dvanácti korun. Je však dobré vědět, že poté, co člověk zvýhodněný kredit využije, bude platit v některých zemích mnohem více za minutu telefonování a krátkou textovou zprávu než v případě telefonu s tarifem. Například z Řecka se dovolá zhruba za 30 korun za minutu a SMS ho přijde asi na 3,50 až 7 korun podle operátora. V rámci Go se mu z kreditu odečte 45,40  a 11,30 za SMS.  
 
T-Mobile

T-Mobile rozdělil v rámci programu Relax roaming pro zjednodušení země do čtyř oblastí s jednotným tarifem, bez ohledu na operátora. Ne ve všech státech se však tato nabídka vyplatí. 

Například z Tuniska bude stát minuta volání s běžným roamingem zhruba 23 až 36 korun a SMS mezi 4 až 6 korunami, v rámci Relax roamingu zaplatí majitel telefonu za odchozí hovor téměř 60 korun za minutu a necelých 11 korun za krátkou textovou zprávu. Podobně nevýhodné je i volání z Chorvatska. Naopak například v Egyptě lze s Relax roamingem výrazně ušetřit. Tato služba se rovněž vyplatí lidem, kteří chtějí z dovolené jen krátce zavolat, například, že dobře dojeli. K Relax roamingu si totiž lze aktivovat balíček Dovolená za necelých 120 korun s deseti volnými minutami. S ním lze volat v devíti zemích, mimo jiné v Chorvatsku, Itálii, Španělsku či v Řecku. V rámci balíčku Evropa nabízí operátor ve vybraných zemích patnáct volných minut za necelých 450 korun.

Ke standardnímu roamingu si mohou uživatelé T-Mobile aktivovat program Worldclass, ve kterém volají v partnerských sítích za necelých 23 korun za minutu. 
 
Oskar

Oskar snížil na tři tisíce korun vratnou zálohu na aktivaci roamingu a ceny se snaží pro své zákazníky „zpříjemnit“ tak, že v mnoha případech neúčtuje sestavovací poplatek. Levnější jsou v porovnání s konkurencí zejména příchozí hovory.

Také vám dělá dobře pohled na přeškrtnuté ceny, které signalizují podstatné slevy? Tak to jste ideálními kandidáty na zájezd na poslední chvíli. Více čtěte ZDE.