Diskuze

Chci zrušit životní pojistku

Finanční krize nutí kdekoho přemýšlet, jakou výpusť z rodinného rozpočtu ucpat. Jestliže zvažujete zrušit třeba životní pojistku, důkladně takový krok zvažte. O část peněz totiž přijdete.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Host

6. 11. 2009 18:17
Absolutní bezmocnost

tak jsem se rozhodl, že z důvodů nespokojenosti zruším pojistnou smlouvu u jedné komerční pojiš´tovny ( té, co chrání naše sny).výpově´d byla podána písemně. Šok jsdem zažil, když mi pojiš´tovna napdala, že mou výpově´d neakceptují, protože mi na vše odpověděli správně a konec. takže si vesele dál inkasují z mého SIPA pojistné a já nemám nikde dovolání. To jsem to dopracovali, co? pojistu mi odmítají zrušit, proč ne, že, když jsem nikdy nemarodila nikdy neměl žádné plnění, takoví pojistníci se jim přece hodí . ani se nedivím, že této pojiš´tovně  utíkají klienti, protože jejich jednání a chování se ke klientům je děsné. Jak je možné, že si toto můžou vůbec v dnešní době dovolit? to jsou snad nedoknutelní? bohužel asi ano, když se řekne ČP a.s, tak všichni ručičky pryč. !!

0 0
možnosti

Host

30. 9. 2009 21:40
jak

Jak jsem si naspořil na důchod.

Založil jsem si důchodové pojištění u kooperativy, které jsem si platil 4 roky.Smmlouvu jsem ukončil, protože mi pořád nechodil výpis kolik už jsem si naspořil, tak jsem si zažádal o výpis a v něm bylo že jsem na nule.Po telefonu ani osobně mi žádný pracovník nebyl schopen říct jak dlouho ještě budu na nule.Nevrátili mi ani korunu.Po roce mi přišel platební rozkaz od soudu že dlužím pojištovně za dobu výpovědní lhůty 1000kč + penále 105 kč.A další poplatky advokata a náklady řízení dalších 6 669kč.Odpis z daní také není možný, protože si odepisuju z úroky z hypotéky a víc už mi na daních nevrátí(není už co vracet) Takže když to spočítám tak za 40 let spoření mi pojištovna vyplatí moje platby + 20 000 – dan z přijmu.Takže solidni spoření na důchod.

0 0
možnosti

Host

20. 8. 2009 17:54
špatná rada finančního poradce

Reaguji na váš článek o zrušení životního pojištění. Naletěla jsem slibům poradce a pak následně přišla o 19000kč. Potřeboval získat nového klienta a ,,poradil° mi, abych předešlou smlouvu zrušila a uzavřela novou. Nyní poradce vyhodili a mně vedení pojišťovny nechce škodu uhradit. Existuje pak nějaká spravedlnost?

0 0
možnosti

Host

1. 11. 2009 14:25
Re: špatná rada finančního poradce

Dobrý den,je mi velice líto,že Vás dotyčný "poradce" tak poškodil.Je to bohužel jeden z mnoha,který kouká jen na svůj zisk,ale na klienta pohlíží jen jako na výdělek.Měl Vás informovat,že pokud ukončíte jakoukoliv smlouvu,nedostanete téměř nic.Je mi líto,ale v tomto případě Vás nikdo odškodňovat nebude.

0 0
možnosti

Host

11. 6. 2009 10:09
svatá pravda

svoji blbost jsem si vyzkoušel sám na sobě,při sepisování pojistky jsem věřil "výkladu odbornice" a přišel "jen o 15 tisíc. VŽDY si smlouvy pořádně přečtěte a nevěřte tomu,že pojišťovny to s vámi myslí na rovinu,je to spolek zlodějů s požehnáním státu.;-€

0 0
možnosti

truestory

20. 5. 2009 20:34
duchodove pojisteni - ptejte se na poplatky!!!

Pred lety jsem uzavrel zivotni investicni pojisteni globalinvest od allianz (investuje se tam do akcii). A kdyz jsem chtel smlouvu zrusit, Samozrejme mi nabidli pulku tedy 25000 odstupneho.Ptal jsem se na poplatky a jake bylo moje prekvapeni. Platim 1620 Kc na poplatcich z 12 500 Kc vlozenych penez za rok. Takze co do te srandy patri, to platite 700 Kc rocne za vedeni uctu, 3,5% z vkladane castky tedy 420 Kc, dale 1% z celkove nasporenych penez tedy 500 Kc. Dohromady 1620 Kc, tedy zhruba 13% z vlozenych 12 500 Kc rocne. To je produkt ach jo:-(

0 0
možnosti

pepa

18. 5. 2009 22:55
AXA mi ukradla 60.000 Kč tati!

Navážu na předčasnou reklamu. Tím, že nakupuji tak spoří, tati.

Já jsem založil před lety u CREDIT SWIS pak si to převzala WUNTERTUR a pak zase CREDIT SWIS a pak AXA.

Když jsem chtěl nechat pojistku zamrznou tak to se musí 1x za rok ve výročí a to bylo předemnou 10 měsíců. Peníze které jsem platil měsíčně jsem potřeboval teď na hypotéku a tak jsem se chtěl s pojišťovnou domluvit. Ta se domluvit nechtěla a chtěla jen platit. Snížit měsíční platbu NE, zamrznout NE. Když přestanu platit tak mi do 6 měsíců pojistuku zruší a použijí penále. Měl jsem tam 110.000. Tak jsem jim řekl ať to zruší, ale už je nechci vidět. Zpět jsem dostal cca 50.000Kč a tak mě AXA okradla od 60.000 tati.

P

0 0
možnosti

helllo

19. 5. 2009 9:56
me okradla zase Kooperativa

naposilal jsem jim tam cca 12000 a nedostal nic.

0 0
možnosti

masoreti

18. 5. 2009 22:47
zrušit či nezrušit?

jestli chcete rušit pojištění, tak si to dobře spočítejte, záleží v jaké fázi jste.

co vím, tak prodej pojistek je odnepaměti bráno trochu jako past na zákazníky. proč a jak došlo ke spojení spoření a pojištění, to by mě z historického hlediska taky dost zajímalo. já osobně jsem jen pro krytí úrazu, nešel bych to životního (možná jen kvůli hypotéce a ani to snad už dnes není nutné), a jako jednu z největších uchyláren je pro mě pojištění malých dětí, výhodnost tohoto produktu mi jaksi nedocvakla.

0 0
možnosti

Zdenál

19. 5. 2009 3:32
Re: zrušit či nezrušit?

Pojištění dětí - no samozřejmě, co vám na tom nedocvaklo ? Především trvalé následky úrazu a tedy doživotní ztráta prac. síly + další výdaje pro vás na zaopatření a to velké, když bude potřeba..... Diskutabilní je odškodné při úrazu, dítě nemá propad příjmu, tak snad jedině něco nízkého na péči nehrazenou zdravotní pojiš´tovnou, ale nic moc víc. Příp. dětské nemoci, ovšem jsou tam i výluky samozřejmě. Spoření pro děti přes pojistku spíše ne, to je pravda. 

A že není životní povinné u hypotéky ? No často už není, ale jste blázen, toto riskovat ? Chcete, aby to za vás vaši blízcí táhli možná do smrti ? Jo prodají nemovitost (otázka jak rychle a za kolik - dnes spíš velmi pomalu a za málo) - a musejí od nuly řešit bydlení a nedejbože ještě kus závazků zbude .... Zajištění živitele rodiny by taky mělo být - no ale jestli svou rodinu nemáte rád, tak to nechte plavat, pravda .... Jestli nikoho nezabezpečujete svým příjmem, tak to nepotřebujete, to je pravda ... leda k tomu hypu.

0 0
možnosti

Petr

18. 5. 2009 15:10
Princip pojišťoven

Koukám že většina lidí nechopila princip fungování pojišťoven: ukecet klienta s vidinou hypotetického krytí nějakého rizika nebo "vysokého výdělku", pak z něj x let vysávat peníze a pak mu nějaký nepatrný zlomek těch peněz milostivě (možná) vrátit. Nemá asi cenu zdůrazňovat, že pojišťovně se to vyplatí vždycky, pojištěnému prakticky nikdy.

0 0
možnosti

Milan

18. 5. 2009 21:22
Re: Princip pojišťoven

Pojistenemu se zivotko skutecne nevyplati nikdy, ale muze se vyplatit jeho pozustalym - to je zakladni princip zivotka, zajisitit rodinu v pripade sve smrti, aspon na nejakou dobu.

  Nic vic, nic min.

  To ze se clovek dozije konce pojistky je dostatecna odmena, navic pak clovek neco dostane i zpatky nejake penize.

0 0
možnosti

hufnágl

18. 5. 2009 14:32
Jsou tam chyby

"Obnos, který dostanete, bude navíc zdaněný. Pojišťovna z něho strhne 15 procent a vám už přijdou peníze, které nebudete muset daňově řešit...." To není pravda, z odbytného pojišťovna nestrhne 15%. Strhne je pouze z části překračující zaplacené pojistné. Jinak by se platila daň z již zdaněných peněz. U pojistného, které bylo "odečítáno z daní"  vznikne daňová povinnost, pokud dojde k výplatě odbytného. Další chybou je, že článek popisuje výhradně pojištění, kde je částka pojistného odečítána z daňového základu. Při dnešní sazbě daně 15% je ale skoro nezajímavé si pojistné odečítat výměnou za solidní kupu nejistoty, jak se bude vyvíjet výše daně či podmínek pro daňové odpočty.

0 0
možnosti

Zdenál

18. 5. 2009 16:31
Re: Jsou tam chyby

Odbytné se ale danilo jinak, než výplata dožití - odbytné tuším daň 25% a ze všech vyplacených peněz v odbytném, nejen ze "zisku". A to i z peněz placených zaměstnavatelem Ale něco se tam nedávno měnilo, mám pocit, že se sazba daně srovnávala i pro odbytné, nevím přesně. Každopádně těch změn a veletočů je už tolik, že už aby se v tom čert vyznal, co zrovna platí. Navíc "staré smlouvy" uzavřené před 1.1.2005 dle Občanského zákoníku a "nové smlouvy" uzavřené po 1.1.2005 podle zákona o pojistné smlouvě ...... holt daně v Česku jednoduché nečekejme asi nikdy ....

0 0
možnosti

Petr

18. 5. 2009 13:37
Česká pojišťovna

Rušil jsem pojistku od České pojišťovny po 5 letech bylo tam cca 10 000,-Kč. Nárok na odbytné 0,-Kč. R^

0 0
možnosti

prema_x

18. 5. 2009 20:01
Re: Česká pojišťovna

nepochopil jste asi princip zivotniho pojisteni. to ze u ČP bylo odbytne 0,-, nic nezmanena. tak to proste je. Holt z pocatku se musi nejak zaplatit provize obchodnika, u ZP obzvlast. Zeptam se jinak, k cemu zivotni pojisteni?? prineslo Vam nejaky uzitek? odpovezte si sam.

0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Podnikání střídaly chyby i ztráty. V Babicích dnes mají úspěšné České tropy

23. března 2024

Podnikatelský příběh Pavlíny Molkové začal před více než třicet lety ve Švýcarsku. „Všimli jsme si...

Vyzkoušeli jsme v testu Partners Banku. Obstála skoro na jedničku

21. března 2024

Na bankovním trhu začala v březnu fungovat nová ryze česká Partners Banka. Na startu oznámila, že...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ignoruje vás kolega v práci? Jak poznat pasivního agresora a jak se mu bránit

25. března 2024

Očekáváte a potřebujete od kolegy spolupráci, místo toho se setkáváte jen s tím, že nedodržuje...

Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se mění. K lepšímu, či horšímu?

22. března 2024

Stěhování, rozvod, vážná nemoc nebo jen možnost ušetřit na splátkách, to jsou důvody, proč se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...

Nákup stavebního pozemku na úvěr a bez zástavy? Pomůže stavební spořitelna

28. března 2024

Pořízení stavebního pozemku je dobrá investice. Ať už jako startovací pozice pro děti, pro uchování...

Vyjednávací síla mladých na trhu práce roste, říká personální expertka

27. března 2024

Premium Vyhlídky absolventů jsou nadějné, říká v rozhovoru personální odbornice Jaroslava Rezlerová. Komu...

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...

Ignoruje vás kolega v práci? Jak poznat pasivního agresora a jak se mu bránit

25. března 2024

Očekáváte a potřebujete od kolegy spolupráci, místo toho se setkáváte jen s tím, že nedodržuje...