Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cizímu jazyku se naučte v zahraničí

  11:00aktualizováno  11:00
Na některých pracovních místech se znalost alespoň jednoho cizího jazyka považuje za samozřejmost. Možností, jak se zdokonalit, je absolvování studijního jazykového pobytu v zahraničí.

Při jednotýdenních až několikaměsíčních pobytech na zahraničních školách se zájemci o cizí jazyky intenzivně věnují gramatice, konverzaci a procvičují svou schopnost komunikace podle stupně pokročilosti. Výjimkou nejsou ani půlroční nebo roční pobyty. Ty jsou nejčastější ve vzdálenějších zemích, například v Austrálii a na Novém Zélandu.
Kurzy začínají během celého roku. Podle požadavků mohou studenti absolvovat 40 a více lekcí týdně, jež jsou rozděleny na skupinovou a individuální výuku. Tato "zhuštěná" forma je nejžádanější u podnikatelů nebo manažerů při krátkodobých (1 až 2 týdny) pobytech. Nejčastěji se vyučuje 20 až 30 hodin týdně, od pondělí do pátku po čtyřech až šesti hodinách ve skupinách přibližně osmi až 12 studentů.
Výuka jazyků v zahraničí však není vhodná pro úplné začátečníky. Odborníci radí absolvovat základy v Česku a na výukový pobyt do zahraničí vyjíždět s alespoň částečnou znalostí.

Angličtina stále vede

"Největší zájem je o kurzy angličtiny, hlavně v Británii a na Maltě. Populární je Irsko, Nový Zéland a Kanada, probouzí se zájem o USA. Nabízíme také kurzy v Austrálii a v Jihoafrické republice," říká Karel Klusák, majitel jazykové CK Intact z Velkého Meziříčí. "Zvyšuje se zájem o němčinu a francouzštinu, nabízíme také španělštinu, nejen ve Španělsku, ale také v Kostarice, na Kubě, v Mexiku a v Ekvádoru. Řada klientů, kteří se naučili slušně anglicky, si uvědomuje, že pro úspěšnou kariéru je nutné zvládnout dobře dva západní jazyky, případně jeden jazyk exotický", doplňuje Karel Klusák. V nabídce kurzů se objevuje i ruština, italština.

Už od sedmi let

Prázdninové měsíce využívají k výukovým výjezdům do zahraničí většinou žáci školou povinní, už i sedmiletí, a středoškoláci. "Loni v červenci strávila naše jedenáctiletá

Zkušenosti v zahraničí jsou k nezaplacení! Více informací naleznete ZDE!

dcera dva týdny ve Velké Británii. Angličtinu si samozřejmě vylepšila, ale navíc poznala život v anglické rodině a získala nové kamarády ze všech možných zemí. Na příští prázdniny přijede její anglická kamarádka k nám," pochvaluje si Klára Jandáková z Jihlavy.
Jazykové pobyty mimo sezonu, které jsou levnější, využívají ve větší míře maturanti, již se nedostali na vysoké školy, vysokoškoláci, kteří si chtějí vylepšit svou pozici na trhu práce a zvýšit kvalifikaci, a také podnikatelé nebo manažeři, kteří potřebují perfektní jazyk ke své každodenní práci.
Podle pracovníků pořádajících agentur se zvyšuje počet klientů ve vyšším, a dokonce důchodovém věku. Některé firmy mají v nabídce i takzvané "zlaté kurzy" pro účastníky od 55 let. Ty se konají zpravidla na jaře a na podzim ve dvou- až třítýdenních turnusech, podle zájmu.

Kam a za kolik?

Místo, délku a průběh konání kurzů si zájemce o výuku vybírá z nabídky agentur podle jazyka, kterému se chce věnovat, a podle svých finančních možností.
Účastníci kurzů bydlí nejčastěji v místních rodinách, ale výjimkou není ani požadavek

Tip
kde lze získat bližší informace o studiu jazyků v zahraničí?

* www.studentagency.cz (bezplatná informační linka: 800 100 300)
* www.intact.cz (bezplatná informační linka: 800 555 700)
* www.ptk-echo.cz
* www.pavlatova.cz
* www.idnes.cz (klikni.cz, sekce školy a vzdělávání)
na luxusní ubytování a stravování. Kurzovné zahrnuje výuku, ubytování (většinou s polopenzí), u některých agentur pojištění. Dopravu a ostatní výdaje si klienti hradí zvlášť.
"Kvalitní a spolehlivé agentury poskytují kompletní servis při vyřizování všech formalit spojených s výjezdem. Zabezpečí i nákup letenek, jízdenek, vyřizování víz a podobně," uvádí Irena Doškařová z oddělení zahraničních pobytů Student Agency v Brně.
Například při dlouhodobém pobytu (2 až 3 měsíce) mimo sezonu může jeden týden výuky stát od 7000 korun, krátkodobý kurz (3 až 4 týdny) od 8000 korun, čtyři týdny výuky na Novém Zélandu je možné získat za 34 500 korun. V Austrálii lze při získání studentského víza legálně pracovat na částečný úvazek do dvaceti hodin týdně. Stejné podmínky zatím platí i ve Velké Británii a Irsku.

Lepší je vyzkoušená agentura

Kompletní nabídky kurzů i s ceníky a všechny další informace je možné nalézt na internetových stranách agentur. "Seriózní jazyková agentura by měla mít koncesi cestovní kanceláře, uhrazené pojištění proti úpadku, měla by mít alespoň 5 let praxe, solidní tištěný katalog a dobrou webovku," vypočítává Karel Klusák.
Podle zájmu splní agentury i speciální požadavky, například na výuku odborné terminologie.

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Poradna: musím ukazovat ostraze obsah tašky?

Ilustrační snímek

V nákupních centrech přibývá konfliktů mezi ochrankou a zákazníky. A tudíž stále hlasitěji zní otázka: může prodavač...

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Další z rubriky

Na trhu práce chybí tisíce řemeslníků, odráží se to už ve mzdách

Ilustrační snímek

Rčení, že řemeslo má zlaté dno, je v současné době pravdivější než kdykoliv předtím. Je nouze o pracovníky a firmy za...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...

Nejlepší zaměstnavatelé: Snídáme společně a nechceme primadony

Ilustrační snímek

Známe výsledky soutěže Aon Best Employers. Titulem nejlepší zaměstnavatel roku se může pochlubit celkem sedm firem...

Bang, Bang, bitcoinový break even point je tu - náklady na těžbu se právě vyrovn...

Bang, Bang, bitcoinový break even point je tu - náklady na těžbu se právě vyrovn...

Kurzy.cz Podle výpočetního modelu společnosti Fundstrat náklady na těžbu bitcoinů aktuálně dosáhly tzv. break even pointu, když ...

Advantage Consulting, s.r.o.
.NET DEVELOPER- TEAM LEADER

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 80 000 - 120 000 Kč

Najdete na iDNES.cz