Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co dělají Češi po práci? Pracují!

aktualizováno 
Výsledky nedávno skončené ankety personálního serveru Job3000.cz přinesly zajímavé odhalení: téměř jedna polovina zaměstnaných lidí si po práci přivydělává. S přihlédnutím ke skutečnosti, že mnoho lidí má za náplň práce podnikání jako takové, znamená odchod z práce zároveň také opuštění pracovních povinností pouze pro 26 % respondentů.

Anketa probíhala na personálním serveru Job3000.cz od 1. do 31. května tohoto roku a zúčastnilo se jí 1053 respondentů. Podle jejích výsledků má k řádnému zaměstnání ještě brigádu 12 % respondentů, dvě zaměstnání 7 % respondentů a 8 % jich mimo práci navíc  podniká. Podrobné výsledky ankety ukazuje Graf 1.

Podle Josefa Nechvátala, majitele personálního serveru Job3000.cz, naznačují výsledky ankety nejen to, že jeden příjem přestává mnoha lidem stačit, ale také na vysokou míru vlastní aktivity a podnikavosti mezi zaměstnanými lidmi.

„Sekce našeho pracovně-zprostředkovatelského serveru Job3000.cz, ve které se soustředí nabídky brigád nebo polovičních pracovních úvazků, patří k nejnavštěvovanějším. Zájemců o přivýdělek k základnímu příjmu stále přibývá, to je ostatně ale také důsledek stále lepších a kvalitnějších služeb internetových zprostředkovatelen práce. Hledat si brigádu a neopustit přitom zdi domova není dnes už žádný problém – tak proč to nezkusit, když se peněz nedostává“ komentuje Josef Nechvátal.

Platební karta (c) profimedia.cz/corbis

Kariéra přes postel? Někdy vyjde... Více ZDE.

Anketa také ukázala, že se nezanedbatelná část zaměstnanců věnuje podnikavým činnostem, jako je MLM (multi-level marketingový prodej), finanční poradenství nebo jinému podnikání. Takový trend může podle slov Josefa Nechvátala naznačovat, že když už lidé nepodnikají prvoplánově jako hlavní a jediný zdroj výdělku, tak se alespoň realizují mimo svůj pracovní poměr. „Je to ideální způsob, jak si v praxi a bez závažného finančního dopadu na rodinný rozpočet ověřit, zda máte podnikatelské schopnosti, dostatečnou sebekázeň a obstojné komunikační dovednosti, zda na sobě dokážete tvrdě pracovat, zda jste dostatečně aktivní a kreativní. Odtud pak už není těžké přejít na podnikání jako hlavní zdroj příjmů, ukáže-li se, že to půjde a že to má smysl,“ dodává.

Jaký výnos můžete čekat od jednotlivých typů investic? Jak vyděláte milion za pět, deset, či patnáct let? Poradíme vám v našem aktuálním tématu.


Také patříte mezi skupinu lidí, která si po práci přivydělává? Přestal vám jeden příjem stačit? Napište nám své názory.


 

Autor:


Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Na práci se dokážeme soustředit jen přes hodinu denně, zjistil průzkum

Ilustrační snímek

Lidé zaměstnaní v kancelářích se na svou práci dokážou plně soustředit v průměru jen hodinu a dvanáct minut denně....

Překvapte kolegy promyšlenou prezentací. Chce to vtip a správné obrázky

Ilustrační snímek

Prezentace v práci před nadřízenými a kolegy má rád málokdo. Potvrzují to průzkumy, jejichž respondenti tvrdí, že při...

Pět tipů, jak během veder nenaštvat kolegy v práci

Ilustrační snímek

Parné léto nekončí, s vysokými teplotami stoupá i nervozita na pracovištích. Předmětem sporů může být klimatizace i...

Souhrn 21.8. - Evropa v plusech, dolar oslabil po Trumpově výrocích, ropa roste,...

Souhrn 21.8. - Evropa v plusech, dolar oslabil po Trumpově výrocích, ropa roste,...

Kurzy.cz Pražská burza při výrazněji podprůměrné likviditě napodobila zahraniční celkem uspokojivý růst. Evropské trhy si polepš...

Najdete na iDNES.cz