Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co vynese více, hadi nebo psi?

aktualizováno 
Nejen na akciích, fondech či v bankách je možné vydělat peníze. Existují i takové druhy investic, o kterých se jako o investicích příliš nemluví. Víte, že je možné rozmnožit peníze například díky domácím mazlíčkům? Jen je třeba vědět jak.

V zásadě je možné rozmnožit peníze díky kterémukoli zvířeti, které je možné u nás chovat. Ovšem jen někteří živočichové nabízejí opravdu zajímavé zhodnocení. Pokud tedy chcete dobře znásobit své peníze a máte současně kladný vztah ke zvířatům, záleží jen na tom, které zvíře vybrat.

Volba takového zvířete by měla být opravdu důkladná. Proč? Rozmnožit peníze můžete například na koních, ale to nemusí být z hlediska podmínek pro chov takového zvířete zrovna jednoduché. Oproti tomu myši nebo křečky můžete chovat třeba doma v obýváku, ale ty vám zase nepřinesou nijak zázračný výnos. Určitě je důležité nejprve zvážit vlastní dispozice. Poté je dobré vybírat z takových zvířat, která jsou sama o sobě cenově zajímavá, schopná časté a nenáročné reprodukce a hlavně, musí být po nich poptávka.

Klasickou šancí pro rozmnožení nákupní ceny zvířete je pes. Tuto možnost bychom mohli rozdělit do dvou základních kategorií. Psa si totiž můžete pořídit buď s rodokmenem, čili s tzv. papíry nebo bez nich. Pes s papíry je pes vyšlechtěný, jeho rodiče jsou většinou ověnčeni různými tituly ze soutěží a od toho se pak také odvíjí cena jejich potomků. Psa s papíry můžete pořídit třeba za sedm, ale také i za 250 000 korun. Zdálo by se, že právě takové zvíře je jako stvořené pro rozmnožení investice, tedy jeho nákupní ceny. Ne vždy je to však pravda. Takový pes je totiž zatížen mnoha náklady, které nejsou nikterak zanedbatelné.

Také některé komodity slibují velice zajímavou investici. Více se o nich dozvíte v TÉTO SPECIÁLNÍ PŘÍLOZE.

Pokud budete chtít jeho štěňata dobře prodat, měli byste navštěvovat soutěže, které potvrdí jeho kvality. Soutěže tohoto druhu se samozřejmě pořádají i v tuzemsku, ale ty opravdu prestižní většinou za hranicemi našeho státu. Takže si musíte spočítat všechny náklady s tím spojené – doprava, přihlášení psa do soutěže atd. Navíc je nutné takového psa očkovat a skutečně kvalitně krmit. Za štěňata pak platit přihlášky do speciálních klubů, zaplatit majiteli psa, který vám zapůjčí psa ke krytí (pokud i on má šampiona, cena nebývá nijak malá) a na závěr nesmíme zapomenout na daně. Na druhou stranu od vaší fenky můžete očekávat zpravidla dvě až pět štěňat do roka a to i dvakrát nebo třikrát za její život. Pokud však na chvíli zapomeneme na náklady, které vás matka-fena a štěňata stála, pak jen při dvou štěňatech máte zisk 100% ročně.

Nezajímavý však není ani zisk z fenky, která je bez papírů. Takového rotvajlera (štěně) například pořídíte za nějaké dva tisíce korun a jeho štěňata zase prodáte i bez rodokmenu a bez medailí za tu samou cenu. Přitom rotvajler jich může mít třeba šest nebo dokonce sedm v jednom vrhu. Sedm štěňat tak představuje zisk 500%.

Obdobnou šanci pak nabízejí také kočky, chovní králíci, nebo třeba papoušci. Nezajímavá není ani investice do hadů, kterou bychom si také mohli nastínit. Na hadovi totiž můžete vydělat dvojím způsobem. Buďto na jedinci, kterého si zakoupíte anebo na jeho mláďatech. Třiceticentimetrové mládě dražšího cizokrajného hada koupíte ve zverimexu nebo od chovatele kupříkladu za 2 500 korun. Dospělého jedince, který může dosahovat i sedminásobku původní délky, můžete prodat až za šest a půl tisíce. Pokud na to bude mít čas a chuť, můžete k tomu doma pěstovat myši a náklady na chov hada se tak přiblíží nule. Prakticky vás to bude stát jen terárium, které však můžete nahradit zbytečnou místností v domě. Při jednom hadovi je zisk za tři roky téměř 200%, při deseti hadech již téměř 2000%.

Hledáte informace o akciích? Naleznete je ZDE.

Navíc hady nebo třeba i želvy a ještěry (ne všechny) je také možné množit, k čemuž si ovšem musíte pořídit chovný pár. Navíc si pro tento účel musíte opatřit jakousi líheň, tedy nějakou bednu s rašelinou, která bude udržovat požadovanou teplotu – investice tak do patnácti set korun. Plazi pak mohou mít každý rok i pět až deset vajec a pokud budete pečliví, ze všech se vám podaří vypiplat prodejné kousky.

A co takhle rybičky. Uvolněte si pro jejich chov jednu zvláštní místnost, pořiďte si několik velkých a několik menších akvárií, vzduchovačů a filtrů a můžete vesele množit. Také zde platí, čím dražší jedinec, tím vyšší zisk. Bohužel však také většinou náročnější chov. Tímto způsobem je možné vydělat i více než sto tisíc ročně. Musíte však vzít na vědomí, že vás to bude stát nějaký ten čas – údržba akvárií, péče o ryby a dodávka ryb do zverimexů.

Pokud bydlíte na venkově a máte pro to vhodné dispozice, můžete také vložit peníze do již zmíněných koní. Kupte si například hříbě se zajímavými předky, dejme tomu za sto, stopadesát tisíc a když se o něj budete dobře starat (krmení, cvičení apod.), můžete jej v dospělosti prodat i za čtyřnásobek. A pokud se vám zdá jeden kůň málo, pořiďte si jich celé stádo. Čím více jich budete mít, tím větší zisk můžete očekávat.

Doufám, že tento článek příliš nepobouřil majitele zmíněných zvířat. Musíte však uznat, že i za tímto účelem si mnozí chovatelé pořizují své mazlíčky. To ovšem nemusí měnit nic na vztahu k jejich čtyřnohým, oploutveným nebo jiným přátelům. Pokud tedy i vy máte rádi zvířata a není vám proti srsti na nich vydělávat, můžete je zkusit využít pro své investiční záměry.

Rozmnožujete své investice v některém z uvedených zvířat? Myslíte, že se na tom dá opravdu vydělat? Těšíme se na vaše názory a zkušenosti.

 

Autor:


Nejčtenější

Zmapovali jsme pět spořicích účtů, které aktuálně vynášejí nejvíc

Ilustrační snímek

Česká národní banka letos již několikrát zvýšila úrokové sazby, naposledy v srpnu 2018. Některé finanční domy na to...

KOMENTÁŘ: Uplynulo deset let od krize, připravme se na tu příští

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Každá krize přináší finanční pády i nové investiční příležitosti. Krize před deseti lety, která vyvrcholila pádem banky...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Planeta nám za méně vyhozených bot poděkuje, zamítl prodejce reklamaci

Ilustrační snímek

Nové boty se mu začaly párat už po třech měsících, reklamaci však prodávající neuznal. Možná má nějakou anomálii prstů...

Další z rubriky

Rady odborníka, jak se vyhnout investiční bublině a ztrátě peněz

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Stále víc Čechů se zajímá o to, jak a kam investovat, aby své peníze lépe zhodnotili. „Burza umí nadělovat krásné zisky...

Investiční bubliny, které je dobré rozpoznat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Lidé se při investování chovají někdy naprosto šíleně. Dokážou podlehnout eufórii a nakupovat za nejvyšší ceny. Nebo...

Firemní dluhopisy netransparentních firem se šíří trhem

Ilustrační snímek

Řada investičních odborníků doporučuje, aby Češi při sestavování svého investičního portfolia zvážili také investici do...

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Kurzy.cz Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu a sehnat lidi je pro firmy velký problém. Vše ještě zhoršují u některých ...Najdete na iDNES.cz