Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ČSOB sází na balíčkovou strategii

aktualizováno 
Další banka vyrazila do boje o klienty s novou strategií, která je založena na specializovanějších produktech a individuálním přístupu ke klientům. Balíčky produktů šité na míru, které na bankovním trhu vyrůstají jako houby po dešti, nás oslovují nejednou výhodou či bonusem. Obstojí nové produktové balíčky ČSOB na bitevním poli retailového bankovnictví?

ČSOB své nové produktové balíčky rozlišila ne podle vašich konkrétních potřeb, ale především podle vaší bonity. V nabídce této banky tak nyní naleznete za prvé Osobní konto Plus, které má oslovit běžnou klientelu, a potom dva balíčky, které nesou název Aktivní konto a Aktivní konto Plus. Tyto dva balíčky jsou cíleny na bonitnější zájemce o bankovní služby.

Osobní konto Plus je v podstatě vylepšenou formou Osobního konta, které jste si mohli v ČSOB ještě v říjnu běžně založit. V původní variantě (stála 30 korun měsíčně) tak bylo možné kromě běžného účtu získat zdarma ještě elektronickou platební kartu, telefonní a pasivní internetové bankovnictví (tento typ internetbankingu umožňuje sledovat stav a historii účtu, ale ne operovat s účtem). K osobnímu kontu jste pak měli možnost získat ještě například kontokorent nebo třeba další kanál přímého bankovnictví (internetové bankovnictví, GSM bankovnictví, homebanking).

V balíčku Osobní konto Plus nyní získáte navíc v rámci jednoho poplatku (50 korun měsíčně) ještě kontokorent zdarma (pokud vás banka vyhodnotí jako dostatečně bonitní pro získání tohoto produktu) a zdarma také možnost zřizovat a provádět změny v rámci trvalých příkazů a inkasa.

Mnohem zajímavější je ovšem šíře služeb, které spadají pod Aktivní konto. V rámci jednoho poplatku, který vás v tomto případě vyjde na 170 Kč měsíčně, získáte:

   - běžný účet
  - 5 jednorázových elektronických příkazů v rámci banky a 5 takových
     příkazů do jiné banky měsíčně zdarma
   - opět trvalé příkazy a inkasa zdarma
   - zdarma také telefonní a tentokrát i aktivní internetové bankovnictví
   - zdarma debetní kartu VISA Classic, která je embosovaná
   - pokud vás banka uzná dostatečně bonitním, pak také charge kartu
     zdarma
   - kontokorent zdarma
   - komisionářskou smlouvu o investicích do podílových fondů
     a termínovaných depozit v rámci balíčku
   - a nakonec lepší úročení zůstatků na běžném účtu 
 
Posledním balíčkem služeb, jehož měsíční vedení stojí ještě o něco více – 390 korun měsíčně, je Aktivní konto Plus. Oproti předchozímu balíčku se liší tím, že v rámci poplatku získáte měsíčně zdarma dvojnásobek obou druhů jednorázových elektronických příkazů, namísto Standard charge karty můžete obdržet prestižnější Gold charge kartu a máte nárok také na automatické zasílání zpráv pro investory. 
 
Pokud vás zajímá, jak si stojí Aktivní konto ČSOB v porovnání s konkurenčními produkty, pak vám pro snadné porovnání nabízíme následující tabulku:

  ČSOB: Aktivní konto KB: A-konto Raiffeisenbank: Kompletkonto HVB Bank: Konto Komfort
Měs. poplatek 170 Kč 200 Kč 140 Kč 199 Kč
Běžný účet ano ano ano ano
Embosovaná debetní karta ano ano ano ano
Telefonní bankovnictví ano ano ano ano
Internetové bankovnictví ano ano ano ano
Kreditní karta zdarma ano NE NE ano
Kontokorent ano ano ano ano
Spořící účet ano ano ano ano
Investice do podílových fondů ano ano NE ano
Zřízení trvalého příkazu zdarma ano ano ano ano
Tuzemské elektronické transakce zdarma 5+5* NE NE standardní všechny

Pozn.: *5 transakcí zdarma v rámci banky a 5 zdarma do jiné banky každý měsíc

Zdroj: Banky

Pokud bychom se zaměřili na Osobní konto Plus, pak první, co je třeba zkritizovat, je internetové bankovnictví, které se na balíček váže. Je totiž opravdu škoda, že je pouze pasivní. Kdyby bylo aktivní, atraktivita Osobního konta Plus by se jistě zvýšila. Příjemné je zrušení poplatků za trvalé příkazy a inkaso. Ne příliš významným se jeví odstranění poplatku za získání kontokorentu, za který jinak zaplatíte 200 korun. Tento balíček je určitě zajímavý pro nenáročného klienta, který upřednostňuje nízkou cenu za správu svých financí a který upřednostňuje ovládání svého účtu pomocí telefonu. Zrušení poplatků za trvalé příkazy a inkaso, které je potřeba čas od času provést, jej určitě potěší.

Více o běžných účtech se dozvíte v TÉTO SEKCI.

Aktivní konto se jeví jako mnohem zajímavější, protože nabízí opravdu širokou paletu služeb za ne příliš vysoký paušální poplatek. Konto je určeno nejen pro bonitní klienty (na ty je zaměřeno především rozšířené konto Plus), ale především pro ty, kdo jsou zvyklí banky využívat naplno. Embosovaná karta zdarma, charge karta zdarma, pár transakcí bez poplatků a k tomu všemu možnost investování do podílových fondů - to vše pod jednou střechou si určitě zájemce z řad aktivních klientů najde. Pokud ovšem toto konto porovnáme s konkurenčními produkty, pak si nemůžeme nevšimnout toho, že ještě zajímavěji se jeví balíček HVB Bank, který nese název Konto Komfort. Je sice dražší, ale jeho velkým plus je fakt, že nabízí ne jen pět nebo deset elektronických transakcí zdarma, ale všechny (výjimkou jsou pouze expresní transakce). Pokud používáte účet opravdu aktivně, pak poznáte sami, že cenový rozdíl mezi porovnávanými balíčky, který činí jen 29 korun, je zanedbatelný.

Ale nefixujme se pouze na nové produktové balíčky. Příjemné je určitě i to, že ČSOB zaměřila svou pozornost také na poradenství a individuální osobní přístup. Dokladem jsou nové poradenské zóny, které vznikají na pobočkách a osobní bankéři, kteří se budou specializovat na náročnější požadavky klientů. Ostatně jinak to nejde, konkurenční boj je stále tvrdší a proto je nutné nabídnout klientům maximum. S podobným přístupem se můžeme setkat nově například u Komerční banky. Ta rozjela individuální přístup tím, že bude nyní mít každý klient jednoho specializovaného poradce. 

Osobní konto Plus

PRO

+ kontokorent bez poplatku za zřízení 
+ zdarma trvalé příkazy a inkaso

PROTI

- internetbanking pouze pasivní
- malé množství výhod v rámci poplatku

Aktivní konto

PRO

+ zajímavá šíře produktů v rámci jednoho poplatku

PROTI

- ne příliš zajímavá cena balíčku; již v základní verzi Aktivního konta by klient mohl získat více elektronických transakcí zdarma


 

 

 

 

 

Zaujaly vás nové balíčky služeb ČSOB? Myslíte si, že přinášejí klientům něco skutečně zajímavého? Těšíme se na vaše názory!

 

Autor:


Nejčtenější

Platební karty dostávají nové funkce. Podívejte se, co už umí

Ilustrační snímek

Bezhotovostní placení „pípacími“ kartami strmě roste. Počet bezkontaktních transakcí v porovnání s loňskem stoupl o 28...

Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...KOMENTÁŘ: Uplynulo deset let od krize, připravme se na tu příští

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Každá krize přináší finanční pády i nové investiční příležitosti. Krize před deseti lety, která vyvrcholila pádem banky...

Češi mění čile zaměstnání. A budou ještě aktivnější

Ilustrační snímek

Nezaměstnanost je na historicky nejnižších hodnotách. Zatímco firmy mají těžké časy, zaměstnanci naopak ty nejlepší....

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Další z rubriky

SONDA: Má dostupnost bydlení řešit stát? Co říká historie a odborníci

Blok celkem čtrnácti činžovních domů v Praze na Letné, známý jako Molochov,...

Vlastní bydlení má dnes v Česku 61 procent lidí, v nájmu žije jen 24 procent Čechů, v družstevním bytě 10 procent lidí...

ANALÝZA: Bydlení je v Česku drahé. Proč tomu tak je, glosují experti

Ilustrační snímek

Pryč je socialistická doba, kdy získat nájemní či vlastní bydlení byla svízel. Státní a podnikové byty nebyly pro...

Bankéř České spořitelny: George letos čeká na milion klientů, Servis24 končí

"Pro běžné klienty a drobné živnostníky chceme Servis24 vypnout do konce tohoto...

Česká spořitelna letos spustila nové internetové bankovnictví nazvané George. Novinku již aktivně využívá přes 400...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Kurzy.cz Podle bývalého místopředsedy představenstva automobilky GM Boba Lutz je Tesla automobilkou, která míří do hrobu. Šéf au...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz