Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Darujte k Vánocům životní pojištění, lákají pojišťovny

aktualizováno 
Získat nové klienty vánoční akcí nebo odměnit ty stávající se letos rozhodly i tuzemské pojišťovny. Darovat pod stromeček můžete například životní pojištění nebo ušetřit na pojištění domácnosti či úrazu.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: iDNES.cz

Pojišťovna Allianz láká nové klienty na investiční životní pojištění GEOinvest se stoprocentní garancí. Pojištění můžete podle pojišťovny i darovat pod stromeček. Pojistné se totiž platí jednorázově. V tomto případě je to minimálně 50 000 korun a doba trvání pojištění je osm let. Výnos z pojištění je odvozen od vývoje cen různých druhů nerostných surovin.

"Nejčastěji se setkáváme s požadavky prarodičů investovat bezpečně pro svá vnoučata. Babička nebo dědeček se dohodnou s rodičem dítěte a ten smlouvu podepisuje. V případě daru dospělé osobě může být pod stromečkem návrh smlouvy s "exkluzivním barevným" popisem produktu, obdarovaný dodatečně podepíše a doručí se pojišťovně přes jejího zástupce až po Vánocích," doplňuje Pavla Paseková, tisková mluvčí Allianz.

AXA připravila vánoční akci jen pro členy věrnostního programu AXA Clubu. Zvyšují se bonusy při placení AXA kartou u smluvených partnerů. Ti, co mají kartu AXA Clubu, mohou při každém nákupu s platební kartou spořit na penzi či šetřit na pojistném. – čtěte Na důchod můžete spořit i utrácením z kreditní karty. Zvýhodněná akce je omezená a potrvá jen do konce roku.

Novinkou u České podnikatelské pojišťovny je internetová služba MojeČPP. Pojišťovna tak zjednodušila klientům přístup k informacím o sjednaných smlouvách nebo stavu nahlášené škody. V podstatě se nejedná o vánoční akci a nově vzniklá internetová služba bude fungovat i nadále.

Každý, kdo si do konce letošního roku sjedná u DIRECTu pojištění vozidla, dostane jako dárek slevu na pojistném. Výše slevy se stanoví podle počtu let vlastnictví řidičského průkazu. Za každý rok dostane klient slevu jedno procento a maximální výše činí 30 procent z pojistného.

Další nadílkou je sleva na pojištění majetku. Kdo si uzavře pojištění do 31. prosince, ušetří 25 procent z pojištění domácnosti a nemovitosti.

Generali Pojišťovna před Vánoci nabídla slevu 25 procent na úrazové pojištění všem svým stávajícím klientům, kteří mají sjednané jakékoli pojištění spojené s provozem motorového vozidla. "Cílem kampaně je posílení klidu našich klientů za volantem automobilu a zmírnění možných finančních ztrát, které nemusí být nutně způsobeny jejich vinou," vysvětluje tiskový mluvčí Jiří Cívka.

Pojištění pod stromeček

"Darovat životní pojištění můžete tak, že zaplatíte jednorázový poplatek a obdarovanému dáte smlouvu jen k podpisu," vysvětluje Alexandra Gjuric, tisková mluvčí ING.

Jen do 15. prosince si můžete sjednat životní pojištění ING Garance Plus. Toto pojištění lze také věnovat jako dárek. Pojišťovna garantuje stoprocentní návratnost investice (po odečtení poplatků a rizikového pojistného) a zhodnocení po pěti letech až 50 procent investované částky. Člověk v podstatě investuje a zároveň je pojištěn pro případ smrti.

Jednorázové pojistné u ING Garance Plus je minimálně 70 000 korun na pět let. V průběhu pojistné doby můžete kdykoli odstoupit od smlouvy za aktuální cenu investice, anebo peníze částečně vybrat.

Kooperativa cílí na internetovou komunikaci. Každá stý uživatel, který si na internetu aktivuje elektronický způsob komunikace s Kooperativou, získá poukaz na nákup u OMV v hodnotě 500 korun. Akce se neomezuje pouze na Vánoce a bude trvat až do prvního čtvrtletí roku 2010.

Autor:Nejčtenější

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Finanční gramotnost Čechů se nelepší. Otestujte, jak jste na tom vy

Ilustrační snímek

V indexu finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace, dosáhli Češi i tentokrát průměrného...

Další z rubriky

Viníci nehod hradí až miliony ze svého. Povinné ručení ne vždy ochrání

Ilustrační snímek

Řada řidičů se domnívá, že když zaviní nehodu, nebudou muset díky povinnému ručení nic platit. Omyl. V Česku se...

V Česku narůstají podvody s auty, vymýšlejí se i nové finty

Ilustrační snímek

Pojistné podvody s auty v Česku opět kralují. Po roční pauze se znovu dostaly na první příčku před podvody s lidským...

Karambol a úraz v Evropě vyřeší karta pojišťovny. Kterou a kdy použít

Ilustrační snímek

Když sebou říznete na svahu v Alpách a hnete si s kolenem, je to nepříjemné. Pokud se však nestane nic jiného, máte...

Morgani: Bitcoin se chová jako dot.com bublina, ale s 15krát rychlejším průběhem

Morgani: Bitcoin se chová jako dot.com bublina, ale s 15krát rychlejším průběhem

Kurzy.cz Podle analytiků americké banka Morgan Stanley se bitcoin chová hodně jako Nasdaq v době dot.com horečky, jen s tím rozd...

Najdete na iDNES.cz