Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dejte si pozor na hlasovou schránku!

aktualizováno 
Využíváte-li služeb hlasové schránky a máte nastavené takzvané podmíněné přesměrování, mohou se vzkazy ve schránce značně prodražit.

Při podmíněném přesměrování je totiž hovor přesměrován z České republiky do zahraničí, kde se snaží najít váš mobil. Pokud hovor nepřijmete, a je tedy splněna některá z podmínek přesměrování, vrací se hovor ze zahraničí zpátky do České republiky do hlasové schránky. V podstatě tak zaplatíte dvakrát – za hovor z České republiky do zahraničí a za hovor ze zahraničí do Česka. Z tohoto důvodu je vhodnější při zahraničních cestách hlasovou schránku vypnout. Případně do ní naopak všechny hovory nepodmíněně přesměrovat. Každý se tak rovnou dovolá do hlasové schránky, do které můžete nahrát vzkaz, aby vám volající v případě urgentní záležitosti poslal SMS a podobně.

Pokud hlasovou schránku zrušíte, závisí jen na vás, zda hovor přijmete. Využít můžete také registru zmeškaných hovorů, kdy po přihlášení telefonu do sítě dostanete zdarma SMS s telefonními čísly a časy, kdy se vás někdo z těchto čísel pokoušel zastihnout.

Aby byl i mobil na dovolené v pohodě

Co způsobí mobilu:

Slunce

  • Nenechávejte mobilní telefon na prudkém slunci. Při příliš vysokých teplotách se mohou zdeformovat plastové části telefonu, snižuje se jeho životnost a může se poškodit baterie.

Mořská voda

  • Netelefonujte v dešti, nekoupejte svůj mobil ve vodě. Vlhkost a voda způsobují korozi elektrických obvodů telefonu. Jestliže vám spadne mobilní telefon do vody, co nejdříve vyndejte jeho baterii a dokonale vysušte, nikoli na přímém slunci. Když si budete zcela jistí, že mobil už není vlhký, můžete jej zprovoznit. Pokud někde v blízkosti funguje opravna mobilních telefonů, neváhejte a nechte vysušení na odbornících.

Písek

  • Písek může poškodit mechanické části telefonu a ucpat důležité kontakty. Dostane se skoro všude. Aby písek neohrozil funkčnost vašeho telefonu, otevřete mobil a písek z něj vysypte. Pozor na otvory pro dobíječku a sluchátka. V případě, že se vám nepodaří veškerý písek dostat ven, můžete si pomoci zubním kartáčkem nebo štětcem na pudr.

Skvrny od nápojů, zmrzliny či ovoce

  • Lepkavé zbytky ihned odstraňte papírovým ubrouskem nebo vlhkým (nikoliv mokrým) ubrouskem.

Jak se bránit trikům zlodějů v cizině a na co si dát pozor v jednotlivých zemích? Co dělat, abyste si nepokazili dovolenou? Čtěte v našem aktuálním tématu.

 

Autor:


Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Pojištění aut se vylepšuje. Jaké speciality se dají sjednat

Ilustrační snímek

Povinnost platit povinné ručení je dána zákonem. Pojistné kryje škody, které způsobíte jiným. Ale jestliže chcete být...

KVÍZ: Modrý mauritius nebo známka na pohled. Co o nich víte?

Ilustrační snímek

Modrý mauritius je bezesporu nejznámější známkou světa, tu ovšem nemůže mít každý. Ale jistě každý z nás aspoň někdy...

Jak poznat, komu se nedá věřit. Šest signálů snížené důvěryhodnosti

Ilustrační snímek

Nejspíš se vám už někdy stalo, že jste někomu věřili, ale pak se ukázalo, že jde o člověka, který myslí jen na sebe....

Souhrn 21.8. - Evropa v plusech, dolar oslabil po Trumpově výrocích, ropa roste,...

Souhrn 21.8. - Evropa v plusech, dolar oslabil po Trumpově výrocích, ropa roste,...

Kurzy.cz Pražská burza při výrazněji podprůměrné likviditě napodobila zahraniční celkem uspokojivý růst. Evropské trhy si polepš...

Najdete na iDNES.cz