Den D: Místo 300tisícové investice na Trdlohrátky dostala jen radu

aktualizováno 
Projekt, na který chce investory nalákat Lenka Cacková, má název Trdlohrátky. Aby je mohla rozjet ve velkém a začít pořádně vydělávat, chce získat 300 tisíc korun včetně dobrých rad a zkušeností úspěšných podnikatelů. Na oplátku nabízí 30procentní podíl ze zisku.

Pod Trdlohrátkami si mají investoři představit originální program, kterým umí Lenka zabavit a motivovat nejmenší děti – od čtyř měsíců věku do dvou let. A také jejich rodiče. Díky Trdlohrátkám mohou totiž zjistit, že i s maličkým dítětem lze úžasně komunikovat a mnohem víc pak rozvíjet jeho schopnosti.

Franšízing

  • Poskytnutí práva užívat obchodní známku a znalosti vlastněné nějakou korporací pro své vlastní podnikání.

Zdroj: Wikipedie

Celý program vymyslela Lenka na mateřské a po dva roky se s ním úspěšně živí. Teď chce svůj nápad rozšířit po celé České i Slovenské republice a zájemcům ho nabídnout formou franšízingu.

Na pohádkové Trdlohrátky chodí i tatínci

"Jsem zmaten," reaguje investor Michael Rostock, "co to je program?" "Je to poskládáno z her, písniček, zpívání a cvičení," vysvětluje Lenka formu Trdlohrátek a dodává, že vše spojuje vždy jedno pohádkové téma. "Témat je deset, všechny pohádky jsou originální, sepsala jsem je já vlastní rukou a máme i originální písničky…mám tady ukázku, kdybyste se chtěli podívat."

Petra Rychnovská je zvědavá a pro všechny investory nechává ukázku předvést. "Vidíte tam ty dětičky, chodí mi i tatínci," komentuje Lenka. "Pracujeme s pomůckami, balonky, používáme i úplně obyčejné věci, aby rodiče věděli, že se dají použít jako hračka."

Na přehled investorů se podívejte zde

"Jak vyděláváte? Účtujete rodičům nějaký poplatek?" sonduje John Vanhara finanční stránku Trdlohrátek. Lenka si za čtyři lekce za měsíc účtuje 350 korun. "Ve městě by byly částky asi vyšší…," míní.

Fotogalerie

Autorka chce vydělávat prodejem franšízy

Investor Michal Hanus se zajímá o pracovní sešity, tedy jakési scénáře, podle kterých každé trdlování rodičů s dětmi probíhá. "To mě trošku překvapilo," sděluje Michal všem investorům po prolistování sešitů.

"Plánujete to prodávat jako franšízu, tak nám řekněte, za kolik ji budete prodávat," zajímá se o čísla Margareta Křížová. "Celkově za deset tisíc korun," reaguje Lenka a vysvětluje, že franšízant, který bude chtít Trdlohrátky provozovat, zaplatí za víkendové školení, základní pomůcky plus prvních deset balíčků, s nimiž může začít vyučovat.

"A budete chtít od franšízantů i nějaký roční poplatek?" ptá se dál Margareta. "Další roky budu od nich chtít 10 procent ze zisku."

Na investorech je znát, že váhají, zdá se jim, že podobných možností, jak motivovat a rozvíjet děti, mají rodiče spoustu, zvlášť ve velkých městech. "V čem je to jiné?" ptá se nechápavě Michael Rostock. "Je to jiné v tom, že jsem to vymyslela já," uzemní ho Lenka. 

Investoři: Je to byznys, který můžete dělat sama

Petru Rychnovskou zajímá, nač Lenka potřebuje 300 tisíc korun. Slibovanou stručnou odpověď dostane, až když autorku usměrní. Dozvídá se, že část peněz je pro výtvarnici, na logo Trdlohrátek i ochrannou známku, originální hudbu a na vytvoření balíčků pracovních listů včetně manuálů.

Co je Den D

Čtvrtá řada pořadu Den D má opět 13 dílů a uchazeči si v ní mohou říct pěti investorům o částku od 200 tisíc do 3 milionů korun. Investoři pak do jejich nápadů mohou, ale nemusejí investovat.

Částka, o kterou si uchazeč řekne, je neměnná, ale o podílu investorů se dá smlouvat. Investoři totiž vkládají do projektů své vlastní peníze. Pravidla najdete zde.

"A nebylo by lepší, aby si materiály stáhli franšízanti pod nějakým heslem z vašich webových stránek," nabízí podnikatelka Petra snadnější a levnější variantu. "Nepřemýšlela jsem nad tím," přiznává Lenka.

Michael Rostock má jasno, investovat nebude. Podle jeho názoru potřebuje Lenka jen pár nadšenců, kteří jí s projektem budou pomáhat. "A možná za to i někdo zaplatí, ale rozhodně to není byznys. Držím vám palce, nemám zájem."

"Nepotřebujete investora," přidává se Petra Rychnovská, "tohle je byznys, který můžete dělat úplně sama. Vyhněte se ale velkým městům – Praze a Brnu. Nemám zájem."

Ani John Vanhara se do investice nehrne. "Kdybych viděl, že jste prodala deset či dvacet franšíz, vydělala statisíce, miliony, tak bych třeba investoval. Možná je to dobrý nápad, ale nemám zájem. Další zamítnutí 300tisícové investice vyřknou vzápětí i Margareta Křížová a Michal Hanus.

"Nepotřebujete investora, " shodnou se nakonec všichni. Lenka Cacková zklamaně odchází, nejspíš si tedy bude muset poradit sama.

  • VIRTUÁLNÍ HŘBITOV - Jiří Hošek, Jan Kodl, 2,3 milionu korun za 15 procent
  • TRDLOHRÁTKY - Lenka Cacková, 300 tisíc korun za 30 procent
  • DANDY CYKLOKOČÁREK - Jakub Dana s otcem, 1,8 milionu korun za 20 procent
  • SELEQTOP - Miroslav Pitel, tři miliony korun za 40 procent
  • JESUS MYLIFESTYLE - Milan Michalko, David Rafael, půl milionu korun za 25 procent
Autor:

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Lidé bez práce volí raději brigádu, nově je v kurzu mikrozaměstnávání

Největší zájem je o administrativní výpomoc nebo kvalifikovanou brigádu v...

Pracovní trh aktuálně nabízí téměř 320 tisíc volných pozic, přesto je v České republice stále přes 200 tisíc lidí bez...

Nepřetěžujte zaměstnance, ať o ně nepřijdete, radí expertka

Ilustrační snímek

Podzim patří k nejnáročnějším obdobím v roce, obzvlášť pokud jde o nápor na psychiku. Navíc zaměstnavatelé v...

Další z rubriky

Investiční bubliny, které je dobré rozpoznat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Lidé se při investování chovají někdy naprosto šíleně. Dokážou podlehnout eufórii a nakupovat za nejvyšší ceny. Nebo...

Investiční apetit Čechů je velký, v kurzu jsou akciové fondy

Ilustrační snímek

Většina konzervativních investic vám dnes moc nevydělá. V případě podílových fondů to ovšem může být jinak. Tedy pokud...

Firemní dluhopisy netransparentních firem se šíří trhem

Ilustrační snímek

Řada investičních odborníků doporučuje, aby Češi při sestavování svého investičního portfolia zvážili také investici do...

Manželství je pro drtivou Čechů nedotknutelné. Téměř tři čtvrtiny Čechů nesouhla...

Manželství je pro drtivou Čechů nedotknutelné. Téměř tři čtvrtiny Čechů nesouhla...

Kurzy.cz V souhrnu 71,6% dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace nesouhlasí s uzákoněním manželství...

Najdete na iDNES.cz