Den D: Chce vyrábět plenky a vložky z rašeliny. Je to génius, nebo blázen?

aktualizováno 
Tomáš Dürr přišel představit zajímavé použití rašeliny. Rád by vyráběl zdravotnické a hygienické potřeby. Rašelina by se tedy mohla používat do dětských plenek, dámských vložek či tamponů. Od investorů žádá 990 tisíc za 33% podíl.

Zatímco pro většinu podnikatelů znamená Den D premiéru, tu a tam se mezi nimi najde i výjimka. Tomáš Dürr se objevil už v první řadě pořadu, kdy nabízel investorům organický beton.

Investoři předpokládají, že Dürr bude lépe připraven, než předvedl v první řadě. Ale k tomu, aby řekl hlavní podnikatelský záměr, ho musejí pracně vybízet.

"Podstata mého byznysu je to, že pro dlouhodobě nemocné bychom vyráběli nebo nechávali vyrábět podle licence rašelinové podušky, které se pod dlouhodobě nemocné podloží, neboť rašelina má chemickou vlastnost tu, že neutralizuje moč. To znamená, že neutralizuje i pot. Navíc udržuje také teplo. Vzhledem k tomu, že neutralizuje moč a má vodosavost, je možné ji dát místo vložek do dětských plenkových kalhotek," upřesňuje svůj projekt Dürr.

co je den d

Česká televize od 5. ledna začala vysílat druhou řadu pořadu Den D, ve kterém lze získat peníze na uskutečnění podnikatelského nápadu. Uchazeč si může investorům říct o částku od 200 tisíc do 1,5 milionu korun. Investoři pak do nápadu mohou, ale nemusejí investovat.

Druhá řada má opět 13 dílů a v každém vystoupí pětice uchazečů o peníze. Sami žadatelé si řeknou, kolik peněz potřebují a jaký podíl nabízejí. Částka, o kterou si "podnikatel" řekne, je neměnná, ale o podílu investorů se dá smlouvat. Investoři totiž vkládají do projektů své vlastní peníze. Pravidla najdete ZDE.

Rašelina se dá také použít jako sorbent do dámských vložek a tamponů. Podle Dürra je to ultra moderní záležitost a může být doplněna zábaly a gynekologickými výplachy.

Michael Rostock je po krátké prezentaci jako vždy velmi upřímný: "Já jsem si tady zatím začal dělat vlaštovku, protože jste mě nějak neoslovil. Zkuste mi vysvětlit, jak vydělám peníze společně s vámi."

"Momentem udělení užitného vzoru zaregistrujeme užitný vzor jako patent pro nejširší spektrum zemí," odpovídá podnikatel. "Takže vyděláme na tom, že společně podáme patent a pak to někomu prodáme," upřesňuje Rostock a vrací se ke skládání papíru.

na přehled investorů se podívejte v naší infografice

Ondřej Bartoš je z pana Dürra trochu na vážkách: "Mám velmi silný pocit, že vy jste buďto génius, nebo blázen. A možná se ty stavy do konce u vás střídají. Jsem přesvědčen o tom, že ať jste génius nebo blázen, tak stejně ty peníze nevyděláte a ten byznys z toho neuděláte, protože zpravidla ani géniové, ani blázni peníze veliké nevydělají, takže z toho důvodu já už v tuhle chvíli nemám zájem."

Tomio Okamura se ptá, kdy se mu jeho peníze vrátí. Na to však Dürr nemá odpověď: "Když mně neřeknou, kolik stojí kamion rašeliny z Krásna, když mně neřeknou, kolik stojí vyšití jedné deky na rozměr 80 x 180, o čem já se můžu bavit?"

"Když vám to neřekli, tak bohužel já se přeci tady nemůžu rozhodnout o tom, jestli vám dám milion korun. Já v tomto případě nemám zájem," uzavírá Okamura.

V úterý na čt1 ve 22:00 uvidíte:

Dušan Peterka – lyže RAX, 1,5 milionu korun, za 10% podíl
Oleg Makara – Nude point, 1,5 milionu korun, za 5% podíl
Svatopluk Petrůj – palná zbraň s eliminací zpětného rázu, 1,5 milionu korun, za 10% podíl
Jakub Mahdal a Pavel Krátký – software DisCryptor, 500 000 korun, za 10% podíl

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Do úzkých ho dostal kamarád, kdysi prosperující firma asi zkrachuje

Drobným podnikatelům a živnostníkům dělají vrásky na čele mnozí odběratelé,...

Po studiích si Jaroslav založil rodinnou firmu se stavebninami. Dařilo se mu, zákazníci se jen hrnuli, až jednoho dne...

Co nahrává bleskovým zlodějům a systematikům, aby vás navštívili

Ilustrační snímek

Když dům či byt navštíví zloději, není to nic příjemného. Pojišťovny hlásí, že řada lidí jim přitom stále nahrává....

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Vydáte stovku, pětikoruna se vám vrátí, někdy i mnohem víc

Existuje nabídka řady firem, které vám za nákupy přes svůj portál dávají...

Utrácíte, a přesto šetříte. To není protimluv, ale nabídka řady firem, které vám za nákupy přes svůj portál dávají...

Další z rubriky

Investiční apetit Čechů je velký, v kurzu jsou akciové fondy

Ilustrační snímek

Většina konzervativních investic vám dnes moc nevydělá. V případě podílových fondů to ovšem může být jinak. Tedy pokud...

Spočítejte si, kolik budete inkasovat při pravidelných vkladech do fondů

Ilustrační snímek

Podílové fondy jsou vhodnou variantou, jak dětem vytvořit do budoucna finanční rezervu. Podle expertů jsou lepší než v...

Firemní dluhopisy netransparentních firem se šíří trhem

Ilustrační snímek

Řada investičních odborníků doporučuje, aby Češi při sestavování svého investičního portfolia zvážili také investici do...

Demonstranti ve Francii uspěli. Minimální mzda 40 tisíc i prémie

Demonstranti ve Francii uspěli. Minimální mzda 40 tisíc i prémie

Kurzy.cz Francouzský prezident Emanuel Macron podlehl nátlaku hnutí takzvaných žlutých vest a přislíbil Francouzům řadu ekonomic...

Najdete na iDNES.cz