Diskuze

Stěhování za prací

Každý region vČeské republice se potýká na trhu práce s různými problémy. O jejich rozdílech hovoří konzultant společnosti Hill International Tomáš Prajzler.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Karel

17. 7. 2003 10:17
no....
... já chápu, že ti starší to mají problematičtější s tím stěhováním za prací, mají přece jen rodiny. Ale co mě strašně štvě, tak to jsme my  - mladí. Když vidím, kolik mladých je na ÚP a hodně z nich se nechce dělat a povaluje se, tak to je děs. Já byl na ÚP jen 34 dní(ve městě s 15-ti % nezaměstnaností), ale to jsem si již dávno před tím hledal práci a nakonec se mi ji podařilo sehnat - a to v Praze. Většina by řekla, že to je problém, že nemají v Praze bydlení atd. Ale všechno jde, během týdne ( a bylo to v září), jsem si sehnal podnájem pokoje a bylo to. Je sice pravda, že ze začátku to je trochu težší, ale tak po půl roce je to všechno v naprostý pohodě. Jde jen o to chtít jít pracovat do jiného města a ztratit tak pohodlí domácího bydlení s rodiči, kteří je živí a podpora zůstává mladým jako kapesné.
0 0
možnosti

Rýpal

20. 7. 2003 11:25
Re:
Problém vidím v tom, že Praha není příliš vhodné řešení pro čerstvé absolventy, a to ani tehdy když se jedná o absolventy VŠ. Nastoupil jsem s platem 15000 Kč brutto, tzn. 11580 netto. Garsonku si samozřejmě nemohu dovolit ani náhodou, a rovněž bydlím v podnájmu za 5000 Kč na měsíc. Když ze zbývající částky odečtu 3000 Kč na stravu (nemám závodní stravování), 1500 na oblečení, 1400 Kč na MHD a občasné dojíždění domů (jednou za 14 dní) a další výdaje, tak jsem rád, že tak tak vyjdu. O nějaké rekreaci, důchodovém  spoření, tvorbě rezerv pro případ nemoci či nákupu spotřebníhio zboží si můžu nechat leda tak zdát. Opravdu velmi vážně zvažuji, že z Prahy zase při nejbližší příležitosti zmizím...
0 0
možnosti