Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Příliš starý na práci? Ještě ne!

Pocit, že jsou při hledání práce diskriminováni kvůli věku, má přes sedmdesát procent PADESÁTILETÝCH ČECHŮ. Je zaměstnavatelé odmítají nejvíc. Méně často čtyřicátníky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hana

?
Je to stupidní, mě nechtěji po dětech, tedy už od 35! a argumentují prací v mladém kolektivu, a to by vám nevadilo pracovat s tak mladymi lidmi? Mě ta otazka prekvapila, zvlášt, když mužský tam byli tak v průměru pouze o pět led mladší!!
jinde je to stejné. Práci hledám už tři roky.A tto ani nevypadám jak prehistorická obluda. Přijde mi, že společnost maximálně touží po tolik nabízené dokonalosti a tak jí to budeme servírovat šude, v reklamě a v mediích vůbec. H
0/0
7.3.2005 11:11

Evženie

Vzkaz pro Paola-Hmmmm
Nejste Vy z Hradce Králové - z  UK HK?
0/0
28.2.2005 18:09

Evženie

Do důchodu daleko
Je to trapné, díky těmto předsudkům se já-Ing.chemie -už ve svých 473/4 letech nezajímám o nic jiného než o práci v SŠ či VOŠ-tedy školství. Ty inzeráty: uvítáme v našem mladém kolektivu nové zaměstnance -jsou trapné. Dělám již 8 let ve školství (snad i díky tomu) a musím říci, že ti mladí(spíše mladé) u nás ve sboru umí s PC ještě méně než já, dále-nepracují většinou s multimediální školní technikou a ani se nesnaží obohatit žáky o své mladé-nové-čerstvé nápady. Snad i proto v naší škole jsou nejoblíbenějšími kantory ti kolem 40-50 let věku. Nemají již taková ostří, vidí věci z nadhledu a i trpělivost jim k patnáctiletým nechybí.Muž pracuje v něm.firmě, a tam to tak neberou: mladí (30 let) či staří (50 let)-hledí se na znalosti, užitečnost, serióznost.
0/0
28.2.2005 14:59

Beza

staří a mladí
mládí vpřed, ale staří na svá místa
0/0
26.2.2005 15:56

Eva

Diskriminace ?
Sama jsem důkazem diskriminace v práci. Pořád jsem to nemohla pochopit, ale po přečtení Vašeho článku mi to došlo. Od roku 2004 marně hledám práci v administrativě. Jsem SŠ/44 let letos tedy 45 a přestože jsem celý život pracovala v administrativě teď už jsem stará. Paradoxně když chci dělat prodavačku, tak jsem opět stará. Odpovím na inzerát "pomocné práce" ani potom se nikdo neozve. Člověk by se zbláznil, ale to je co si Ti tzv. myslí, ať se Ti "staří" zblázní. Tak to ne i my "staří" budem bojovat ne s nimi, ale s nesmyslem, že jen mládí má právo na práci a na slušný život. Celá společnost by se nad tím měla zamyslet ani Ti co jim je dnes 25 nebudou mladí věčně a oni jim to Ti dnešní 19 pěkně spočítaj, vlastně i za nás. Takže ať žije věčné mládí.....
0/0
26.2.2005 14:18

brontosaurus

spirála vývoje
Pokud se týká nezaměstnatelnosti a segregace starších občanů je to výhradně způsobeno personálními   „managery“, kteří nejsou nic jiného než dřívější kádrováci. Pouze vyměnili hesla „politická uvědomělost“ za „kreativita“ a „společenská angažovanost“ za „smysl   pro týmovou práci“. V zájmu prokázat svoji „progresivnost a   pokrokovost“ nemohou   připustit, že by cokoliv dřívějšího mohlo vyhovovat dnešním potřebám a tudíž ani starší pracovníci. Vizážistické posuzování kandidátů pouze doznalo posun od „montérek“ padesátých let k „obleku“ dnešní doby.
0/0
19.2.2005 13:09

Vaclav Hanus

Re: spirála vývoje
Velice trefne a hezky popsano.
0/0
19.2.2005 13:48

Jiří

To co čtu..
To co čtete a píšete hovoří  zcela jasně o i  jednom.  A to, že současná situace nejen u nás v blbákově, ale i celosvětově (myslím tím Evropu a především USA ) normální. Vše je totiž zaměřeno na výkon. Komerci. Ale všichni stárneme. I ti dnes neopotřebovaní 20-30letí za možná už 10 let natom budou podobně jako jejich tátové a mámy. Možná dřív, protože dění ve společnosti se nesmyslně urychluje v hondbě za ziskem. Viz růst ekonomické produkce. Každý rok chceme vyrábět víc než rok minulý. Probůh proč. Tohle by spíš mělo být téma na slušnou polemiku do slušných novin, aby o tom lidi mohli přemýšlet. Protože to fakt není normální. To, že to tu idnes pisálci téma jen nakousli a nedokázali zaujmout názor je typický úkaz doby. Rychle něco napsat, podat neúplnou informaci s žádnými nebo špatnými závěry a rychle od toho. Analýza se nežádá, nikdo na nemá čas číst a přemýšlet. Atd.
0/0
18.2.2005 15:48

Marcy

Re: To co čtu..
Jo. Přesně tak. Další diktatura, tentokrát zisku. A každá diktatura preferuje mládí. Taky proto, že je naivní, dá se lehce ovlivnit, protože nemá dostatek zkušeností, zato přebytek elánu a idejí, a taky hodně vydrží. Co se starejma vraždama, který už mají na leccos svůj názor?
0/0
28.2.2005 17:42

evka-li

úhel pohledu
Zkuste si najít práci ve 49l. na Ostravsku, můžete mít 2 maturity a při pohovoru se vás zaměstnavatel zeptá, jestli vůbec ještě platí? a to jste mohli být rádi, že vám komunisti umožnili si vzdělání doplnit souběžně při práci. A ohledně platu, zapomeň na částku nad 12000,- natož 50000,- Kde žije Hmmm? Můžete posílat stovky životopisů, nestojíte ani za odpověď!! Samozřejmě, taky chci mít pěkný důchod, pracovat chci, ale jaký ten důchod bude, když vám nabídnou minimální plat?Eva
0/0
17.2.2005 6:55

Vaclav Hanus

Re: úhel pohledu
Velice trefne a hezky popsano a shrnuto .
0/0
19.2.2005 13:51

Paolo

Hmmmm
No to tedy jeste nevideli panove vekovy strom zamestnancu jedne nejmenovane univerzity kdesi v Cechach. Prumer skoro sedesat, take jsou mezi zamestnanci lide pres sedmdesat a svete zbor se, dokonce tam maji o par osmdesatniku. Zato tech mladych tam jaksi moc neni. A take je to diksriminace...platove je to ovsem zajimave, staresinove rodu maji platy vysoko pres padesat a ta omladina kolem tricitky disponuje prijmem tak kolem patnacti....takze, vase problemy bych chtel mit. Tesim se, az me bude sedmdesat nebo osmdesat, pak budu mit taky poradnej a plat a jenom e trochu desi to, ze dost velkou cast budu muset investovat do Pampers jako tamni rektor...  I  
0/0
17.2.2005 1:24

Evženie

Re: Hmmmm-staří na VŠ
Pročítala jsem minulé příspěvky- a máte recht s těmi VŠ a starci- vždyť mé tchýni je přes 70 let a stále pracuje na naší nejprestižnější univerzitě pojmenované snad po největších Čechovi(či snad byl spíše Němec?). Syn tam studuje-naštěstí cosi jiného, ale na stejné fakultě a má štěstí, že máme obyčejné moravské příjmení a nikdo neví, že je jeho babičkou. To je tedy hrůza! Chápu-ale proč na VŠ nedají šanci "mladým" kolem 35-40 let a drží tam prabáby a pradědky????A za maxiplaty, neboť jsou staří a mají státní tabulky!
To je hrůza!!!!
0/0
28.2.2005 15:12

melkor

umi Švidrnochová cesky?
Prosil bych o preklad nasledujicich vet: "Navíc starší už vydělávají na důchod, a tak mají dostatečnou a neschopnosti se přizpůsobit. motivaci se snažit" "Socioložka Lucie Proč není o padesátileté a starší Vidovičová z Brna míní, že lidé jsou zájem?" "Podle studie o zaměstnavatelé mají za nositele věkové diskriminaci, na které špatných pracovních návyků. Obávají se spolupracovala, si polovina lidí ve věku 15 i nedostatečné znalosti cizího jazyka až 29 let myslí, že by jim starší měli uvolnit místa, protože oni jsou ti schopnější a výkonnější." Budou takovehle perly i v tistenem vydani?
0/0
15.2.2005 12:24

qwertz

Re: umi Švidrnochová cesky?
Omluvte ji, prosím! Paní Švidrnochová je pokročilá padesátnice a proto neumí zacházet s moderní technikou a neumí jazyky...
0/0
17.2.2005 7:49

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz