Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kuřákům v práci brzy odzvoní

ZAKÁZAT KOUŘENÍ v práci chce většina nekuřáků, ale i kuřáků. Bez cigarety se přitom neobejdou dva z pěti zaměstnanců. Jejich zlozvyk jim zabírá 40 minut z pracovní doby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hhghg

hhh
0/0
16.9.2006 9:24

RIKI

KUŘÁCI
Patřím do generace, kdy jsme žili s cowboy a Indiány. Tehdy každý drsňák kouřil, a tak mnozí z nás tomuto nešvaru podlehli. Mnohým z nás to chutná, a tak se špatně s tímto zlozvykem loučíme. Většina skončí kvůli zdravíčku (pod taktovkou lékařů) nebo ti silnější si řeknou:Už dost!" Přesto je většina, kterým to navíc chutná, snaží se být vůči nekuřákům tolerantní. Škoda jen, že nekuřáci nejsou také tolerantnější vůči kuřákům. Oni podporují ozdravné programy pro feťáky a alkoholiky, ale kuřáci jsou pro ně verbeš. Škoda jen, že jsme všichni lidi, a tak ti mají své nešvary, každý není stejný... Nechci omlouvat kuřáky (jsem jeden z nich), ale myslím si, že kompromis je reálný. Pokud by tvrdí odpůrci kuřáctví nejezdili dopravními prostředky, nevažili si apod., aby nevytvářeli sami smog, pak bych to pochopil, ale ona stačí obyčejná topinka - ta udělá smradu a smogu...
Zdar nekuřákům a kuřákům vláště...
0/0
21.3.2005 14:01

Sissinka

Smoking
Smoking tyčinky jsou super www.dragginladies.com
0/0
26.2.2005 22:23

pvl

protikuřácká akce
jsem pro okamžité prosazení zákazu kouření v době podávání oběda (od 11 do 14) v těch restauracích kde se vaří. A jinak přejdu k " teroristické akci" a budu kuřákům pod nos prdět  
0/0
24.2.2005 18:55

smoker

kur... dostanu te k filmu!
TO JE KONEC! Na jedny strane byste se bez kuraku vsichni posrali, protoze by stat prisel vo slusny dane, na druhy strane je nemuzete ani cejtit..... Koho chleba jis, toho pisen zpivej..... Hazi se to na lidi - kuraky a pritom za to muze jen tenhle zku*venej svet, kde vladnou jen penize, standa gross a simpsnovi....
0/0
22.2.2005 12:22

totenkopf

řešení
Měli by s tím v EU něco udělat, vymyslet nějaké "konečné řešení kuřácké otázky". Co kdyby se kuřáci změnily v kouř?
0/0
17.2.2005 15:58

Penny

Re: řešení
Stačí je poslat do Osvětimi.
0/0
27.2.2005 8:04

REHACEK_TABOR

Re: Re: řešení
MÁTE OPRAVDU SVÉRÁZNÉ ŘEŠENÍ, ALE NEJDŘÍVE SI PŘEČTETE TROCHU DĚJINY, ABYSTE ZJISTIL, ŽE TO, CO JSTE NAPSAL NENÍ ANI VTIPNÉ...
0/0
21.3.2005 14:12

REHACEK_TABOR

Re: řešení
NEVÍM, CO MYSLÍTE POJMEM: "Konečné řešení kuřácké otázky", ALE NĚCO PODOBNÉHO VYMÝŠLEL NA JINOU SKUPINU LIDÍ, RASU, NÁRODY I A. HITLER.
0/0
21.3.2005 14:14

Michal

Jsem pro, a ted jdu na cígo.
Jsem pro, a ted jdu na cígo.
0/0
17.2.2005 14:20

Hrůza

kušovat
Nejvíc mě rozesmějí hlupáci, kteří plkají o tom, jak nekuřáci platí léčbu nemocí spojených s kouřením. Stejně tak platí hubení tlustým na nemoci spojné s tloušťkou, ti co neřídí řidičům, kteří jsou zraněni při dopravních nehodách(mnohdy i svou vinou) atd., atd. Mám známéhého, tělomrska, zdravouška a samozřejmě nekuřáka, teď si hnul hnátou na lyžích a je samozřjmě léčen za i za  peníze těch, kterým do nějakého jeho blbnutí na lyžích nic není. Takže milí nekuřáci kušujte
0/0
17.2.2005 13:32

ale

jen ocel
Jsem kuřák (v práci nekouřím - jen v hospodě), ale jsem pro zákaz. Protože kouření je jen zlozvykářský požitek a nemá jiný dobrý důvod. Stejně tak by měli zakázat: alkohol, auta, kafe, cukrovinky a  tučná jídla. To vše je pouze požitkářské a zdraví nebezpečné a proto to nutně k životu nepotřebujeme. Naším posláním by měla zdravotní kázeň, která by vedla k vytvoření zdravé a výkonné pracovní síly, ktera by dřela v potu tváře pro světovou elitu. Ein wolks, ein reich, ein fuhrer .......... (jo a taky bysme mohli zakázat tanec a hudbu a třeba malíře - k čemu to je? - jen rozmary, lidé tančí do rána  a pak jsou unavení v práci a vyrobí málo ocele z které se dá vyrobit třeba .....??..??.... hezký tank. :-)
0/0
17.2.2005 13:30

honkar

Co je to za blbost?
Kurak jsem, kurak budu! Ale rozhodne nepocituju, ze bych udelal min prace nez tady kolegove. Chodit kourit muzeme v pohode ven. A stejne, kdyz je takova zima, tak chodim jen 1,max 2 x denne. A stejne jsem uz udelal par scriptu, viz:
Option Explicit
Dim hladina As Integer  Dim alarm As Boolean Dim cislo As Integer
Dim pracovni As GefObject Dim graf As GefObject
Sub main ()
cislo = 1 hladina = PointGet("HLADINA") alarm = PointGet("ALARM")
 Do    hladina = hladina + cislo  Loop While hladina = 1000  
  If hladina > 1000 Then   hladina = 1   End If
PointSet "HLADINA",hladina
  If hladina = 1 Then   alarm = 1   End If
  If hladina > 1 Then   alarm = 0   End If PointSet "ALARM",alarm End Sub
0/0
17.2.2005 13:24

Tomáš Neugebauer

Kde je dnes již kouření zakázáno?
Kouření je  zakázáno:
- v prostředcích osobní železniční dopravy (výjma vyhrazených vozů) a v prostředcích ostatní vnitrostátní hromadné dopravy osob a v uzavřených prostorách související s touto dopravou,
- při práci, jestliže může dojít v důsledku kouření k bezprostřednímu ohrožení života, zdraví nebo majetku,
- na schůzích poradách a jednáních konaných v uzavřených prostorách,
- v pracovních místnostech, kde účinkům kouření jsou vystaveny i nekuřáci,
- ve zdravotnických zařízeních, školách, v kulruních a uzavřených sportovních zařízeních (výjma prostor pro kouření vyhrazených),
- v prostorách zařízení společného stravování s výjimkou těch, které jsou vyhrazené pro kuřáky; tam, kde není stavebně oddělená jídelna pro kuřáky, zakazuje se kouřit v době určené pro podávání snídaní, obědů a večeří.
0/0
17.2.2005 13:13

mlask

prachy z kouření pro nekuřáky
Peníze sem prosím netahejte. Za spotřební daně kuřáci zaplatí léčení bohatou měrou jak sobě samým, tak i nám nekuřákům, takže argument, že tahají od nás peníze je absolutně SCESTNÝ!!!!!!!
A to , že někomu vadí kuřáci a měli by jít pryč aby neotravovali nekuřáky také není nic moc. Já taky nesnáším smrad a kouř s dieselových aut, ale že by pro smradlavý dehťáky měli stavět zvlášť dálnice, nebo je vyhnat do lesa???!!! V restauraci mi více vadí opilci, kteří se neumí chovat, než-li kuřáci od kterých si mohu odsednout.
PS: Jsem nekuřák, ale ne svatej, takže co takhle oboustranná tolerance?!?!?!?!
0/0
17.2.2005 13:04

ataman1

spousta nesmyslů
V článku je taková spousta nesmyslů a populistických frází, že by se podle toho dalo vyučovat na katedře propagandy. Viz. nesmyslné bláboly typu "kuřáci jsou méně vykonní, hůře se soustředí" - to je blbost největší.Dokud se neklepe absťákem, tak se soustředí úplně normálně. Ale chci říci ještě něco jiného:Neříkejte těm, co vedle vás kouří na zastávce autobusu, kuřáci, ale HOWADA. Proč ? Protože jsou. Už nějaký čas sice nekouřím, ale i předtím jsem  si nikdy nedovolil kouřit na zastávce mezi lidmi, kteří nekouří. Vždy jsem šel hodně bokem. A v restauraci - když jsem viděl, že je vedle rodinka s dětma na výletě, tak mě ani nenapadlo si zapálit. JE TO V LIDECH - NE V KOUŘENÍ ! Asi napíšu do Idnesu objektivní článek od bývalého kuřáka, protože stejně jako o cigánech nikdo nenapíše nic jiného než populistické bláboly, tak i o cigaretách tomu není jinak.
0/0
17.2.2005 12:57

Kardinál Pes

Re: spousta nesmyslů
Musím souhlasit, máte pravdu...
0/0
17.2.2005 13:03

Drake

Re: spousta nesmyslů
Jste ohleduplný bývalý kuřák (jako já ), ale připadal jsem si spíše jako vyjímka - proto se musí najít nějaká opora v zákonu či normách, které by nás před howady chránila. Také očekáváte že člověka , který vám ukradne auto na základě zákona mohou potrestat resp. se může dozvědět že krádež je trestná. Nestačí si říct je to v lidech, mávnout rukou a koupit si nové auto. Pokud není norma nemůže se vymaštěná fiflena, která hulí na mé děti v restauraci, na zastávce a pod regulérně usměrnit. A abych se věčně otravoval s nějakými exoty a vychovával je, na to nemám čas ani náladu.
0/0
17.2.2005 14:19

tabak

Společná kasa
A kde bude stát brát prachy pokud nebude nikdo kouřit?Zkuste spočítat kolik do společný kasičky dávají kuřáci na daních z každé krabičky !!
0/0
17.2.2005 12:52

Honza

Nekuřácké restaurace profitují
Problém je v tom, že experiment byl v Bystřici, kde je malá poptávka. Ve větších městech se nekuřácké restaurace nebo restaurace, kde sjou nekuřácké části, velmi dobře drží. Znám rovněž několik případů rozdělených restaurací, kde nekuřácká část je nacvaknutá k prasknutí a v kuřácké je obsazen jeden stůl. Teprve pak jsou nekuřáci nuceni jít i tam a ten jeden stůl pak zahulí prostor dvaceti dalším.
Kuřáci jsou strašně bezohlední, nerespektují těhotné ženy ani malé děti.
Mrzí mě, že poslanci uvažují o tržbách hospod. O tom to není. Když se zakáže kouření úplně, návštěvnost neklesne. Na návštěvnosti se projeví selektivní výběr typu zakázat jen v restauracích vlastněncýh městem. Celkový objem strávníků je ale stejný nebo možná vzroste. Znám spoustu lidí vč. mě, kteří nikdy (je mi 30) nešli např. do baru nebo na disko, protože by ten vzduch neudejchali.
0/0
17.2.2005 12:52

melkor

Re: Nekuřácké restaurace profitují
Tak moment! Kdyz jde nekurak do kuracke casti restaurace, pak snad vi, kam jde, a ze se tam kouri. Nebo snad chcete rict, ze v okamziku, kdy do kuracke restaurace vstoupi nekurak, jsou kuraci okamzite povinni prestat kourit???
0/0
18.2.2005 10:00

PA

Kuřáci
Na kuřáky jste svedli úplně vše. Ale co čas,který stáví nekuřáci v kantýnách nebo čas na plánování akcí proti kuřákům. Můj kolega je  nekuřák, ale v počtu zameškaných hodin je světová jednička. Ne že to je ulejvák, to ne, ale kdyby si místo sportování uvařil kafe a zapálil cigárko, tak by v práci nepospával a určítě by udělal stejně práce jakou udělám já KUŘÁK
0/0
17.2.2005 12:39

jejda

Re: Kuřáci
treba nechce byt s kurakem v jedne cimre :-)
0/0
17.2.2005 12:45

pa

Re: Re: Kuřáci
není ve stejné cimře, ale přesto na něj vidím
0/0
17.2.2005 12:58

Jitka

Diskrimance nekuřáků
Reakci některých politiků na zákon o omezení kouření mě šokovala. Především ministryně zdravotnictví nemá strach o naše zdraví, ale o prázdné hospody. Kouření škodí zdravi tečka. Nemá žádné pozitiva. Kuřáci si neuvědumují, že škodí nejen svému zdraví, ale i zdraví ostatním lidem. Jsou to oni, kdo by měli být tolerantní k ostatním, nikoli my nekuřáci k nim.  Jsem těhotná a v mém okolí není jediná restaurace, kam bych mohla jít na večeři.  V okolí mého pracoviště je jediná restaurace, která má oddělené kuřácké prostory a veřte mi, plno je v nekuřácké části. Hygienická norma zakazující kouření během oběda se nedodržuje, není kontrolována a zřejmě o ni moc lidí neví. Je to smutné, ale doufám, že si naši politici uvědom
0/0
17.2.2005 12:39

Slavek

Ať si kouří, ale
To co vám tady napíšu není z mé hlavy, jenže je to základní argument nekuřáků proti kuřákům. Ať si kuřáci klidně kouří, ale ať to nevyfukujou. Já když se napiju alkoholu, tak ničím zdraví jen sobě. Neprskám jedy kolem sebe a nenutím druhé je konzumovat. Tak ať si to stejně zařídí i kuřáci. Ať pro ně někdo vymyslí nějakou kuklu, ve které budou se svým kouřem jen sami, a ono je to kouření brzo přejde!
 
0/0
17.2.2005 12:32

H.

Re: Ať si kouří, ale
Dofám, že nejezdíš autem, nebo autobusem. V tom případě bych ti doporučil, aby jsi si dal na výfuk hadici a dýchal jsi to sám v kabině ...
0/0
17.2.2005 12:56

Slavek

Re: Re: Ať si kouří, ale
Nevím, jestli se ještě dostaneš k této reakci, ale máš úplnou pravdu. Všechno, co člověk vyprodukuje do svého okolí, by si měl i sám spapat. Kdyby to takhle fungovalo už od počátku civilizace, tak bychom dnes nemuseli dýchat všechny ty čmoudíky. Na exkrementy jsme si taky museli vymyslet kanalizaci. Jenže ty by byly všude vidět a cítil by je každý, kdežto kouř jaksi odejde sám.
0/0
17.2.2005 18:28

eliska

Re: Re: Re: Ať si kouří, ale
Hezky jsi to napsal, a s tou kanalizaci vyborny prirovnani, i kdyz v Indii to stale pousti prostredkem chodniku a p*del si uz vozi v aute....Ale kdyz uz jsme se shodli na tom, ze auto nenechame bezet v zavrene garazi, mohli bychom se shodnout i na tom, ze v uzavrenych spolecnych mistnostech s nekuraky nebudem kourit...........
0/0
21.2.2005 2:03

Martin

Re: Ať si kouří, ale
Uz je to vymyslene a jmenuje se to nikotinova naplast
0/0
22.2.2005 11:46

Drake

Práce OK a co restaurace v poledne
Kuřáci jsou fakt problém i v restauracích když třeba podnikáte výlet s pětiletým dítětem a chcete se v poledne naobědvat v restauraci. Pokud při dnešní průměrné rychlosti obsluhy se nechcte hodinu otravovat v ve smardlavých oblacích dýmu, pak vám zbývá čajovna nebo mekdonald ... díky za ně...
PS: není uzákoněno že se nemá v poledne při podávání oběda v restauracích kouřit ?
0/0
17.2.2005 12:31

benny

diskriminace kuraku ?
diskriminovani nejsou kuraci (protoze koureni NENI zivotni potreba), ale nekuraci, kteri v mnoha pripadech koureni musi tolerovat. Vrcholem potom je koureni na horach ve fronte na vleku. Pokud si nekdo kouri tam, kde nejsem, je to sice jeho problem, ale : proc mam priplacet ze sveho pojisteni na leky pro asthmatiky , na operace srdce a plic, ktere NEODDISKUTOVATELNE souvisi s kourenim ?
0/0
17.2.2005 12:28

miro_22

Re: diskriminace kuraku ?
a co ostatní škodlivé látky, té zabíjejí mnohem víc lídí než kouření, to by mohli zakázat auta, uhelné elektrárny, teplátny a další podniky
0/0
17.2.2005 12:51

nekurak

koureni zabava chudych
nevadi mi, ze nekdo kouri. vadi mi, ze s ním musím cokoli sdílet. kdyz chce kourit, at tahne nekam na stranu, nekam pryc. je jedno, zda je to pracoviste neco zastavka. proste on je ten, ktery svym smradem obtezuje ostatni.
0/0
17.2.2005 12:22

Drake

Práce OK a co restaurace v poledne
Kuřáci jsou fakt problém i v restauracích když třeba podnikáte výlet s pětiletým dítětem a chcete se v poledne naobědvat v restauraci. Pokud při dnešní průměrné rychlosti obsluhy se nechcte hodinu otravovat v ve smardlavých oblacích dýmu, pak vám zbývá čajovna nebo mekdonald ... díky za ně...
PS: není uzákoněno že se nemá v poledne při podávání oběda v restauracích kouřit ?
0/0
17.2.2005 12:22

Honza

Re: Práce OK a co restaurace v poledne
Je, to uzákoněno. Smí se kouřit pouze v restauracích, kde je stavebně oddělená část pro nekuřáky. Ale nikdo to nedodržuje a nikdo to nekontroluje. Pracovníci živnostenských úřadů zřejmě všichni hulí jako fabriky. Řada podniků navíc, aby vyhověli liteře zákona, přidělí nekuřákům třeba 1 stůl na chodbičce k záchodu. Je to stavebně oddělené, ale připadáš si jako odpad. Do takových restaurací jdu buď jednou nebo vůbec (mám-li na výběr, otočím se ve dveřích a jdu jinam; nějak mi ta zkazka o snižování tržeb nekuřáckých restaurací nesedí...).
0/0
17.2.2005 12:57

Twang

Kecy
Je pravda že kouřím, ale nikdy jsem si nevšiml , že bych dělal o něco méně než ostatní /spíše naopak/.U cigaretky člověk může bušit do klávesnice stejně a když se podívám na baby u nás co sice nekouří, ale pořád dokola kecají o tom co bylo v TV a u toho samozřejmě nic nedělají tak je mi blbě. A o té nemocnosti je to taky hovadina. btw. Když jdete k doktorovi tak se Vás ptá jestli kouříte mě teda NE.
0/0
17.2.2005 12:15

Bobo Bubu

ach jo
Za poslední tři roky dva dny nemocenské, aktuální fond dovolené 20 staré + 20 nové. Kouřením možná strávím 40 minut, ale při tom rozmýšlím další postup. A i kdyby ne, v práci jsem tak 13 hod, takže se to ztratí...
0/0
17.2.2005 12:13

Karel_Gott

Re: ach jo
A kolik ti je?
0/0
17.2.2005 12:25

Radek

Re: ach jo
20 dní loňský nemáš - na konci října jsi podle zákona o 10 dní přišel, ne?
0/0
17.2.2005 13:10

gagaryn

Re: ach jo
 
0/0
22.2.2005 12:23

loners

Diskriminace
Musím souhlasit s tím, že nekuřáci marodí více než kuřáci a navíc kuřáci podávají vyšší výkony a při cigaretě si promyslím lepší postup v práci a po ní dělám o mnohem rychleji a pořádněji než nekuřáci, kteří se jenom flákají a pokecávají o tom kuřáci smrdí. Každý smrdí trochu jinak. Napřed nás společnost naučila kouřit a teď nám chce kouření zakazovat, což zavání diskriminací. Co se mě týče můžu přestat kdy budu chtít, protože jsem to už několikrát dokázal, ale nechci přestat.
0/0
17.2.2005 12:02

Andrew

Re: Diskriminace
Zde mi neni jasne jake vykony myslite? Jestli sportovni nebo pracovni. Jestli mate na mysli sportovni, tak to vazne pochybuju ze byste byl na tom lepe nez nekurak. A k tem pracovnim vykonum. Zalezi na tom jakou mate praci, ci denne sediti za PC nebo ci stojite nekde u pasu a behate sem a tam, aj. A to ze vas spolecnost naucila kourit, to si myslim ze je pekny zvast. Kourit jste se naucil vy sam, nikdo jiny vas k tomu nenutil. A nu tu vasi posledni vetu bych reagoval asi takto. Vy nikdy neprestanete kourit. Snad mozna az vam pujde o zivot.
0/0
17.2.2005 12:17

loginname

Re: Diskriminace
Samozřejmě....není nic lehčího než přestat kouřit........já už takhle přestal kouřit cca 1000x :-)))))))))))))))
0/0
17.2.2005 12:26

vnd

Re: Diskriminace
machrujes ze muzes prestat kdykoliv ale nechces prestat kourit takze az budes mit raka tak doufam ze si lecbu zaplatis ze svyho a nebudes brat ze spolecnych penez i nekurakum ze.
0/0
17.2.2005 12:32

Troll

njste vyjímka....
.... kouřím 20 denně, pracuji 3.5 roku a nebyl jsem ani jeden den na nemocenské, jediný úraz který jsem měl byla zlomená ruka když mi bylo 12 a to jsem nekouřil. To co se tu píše je ptákovina. Za posledních 30 dní byli nemocní už všichni mí kolegové (vesměs nekuřáci). Já musím chodit kouřit ven na ulici, chodím tam ve svetříku, i když je velku kosa a jsem zdravý jako řípa :o)
 
Nekuřáci všech zemí, polibte mi pr*el!!!!!!
0/0
17.2.2005 11:45

Karel_Gott

Re: njste vyjímka....
Až chcípneš na raka tak si řeknem kdo je zdravější....
0/0
17.2.2005 12:24

vlk

Re: Re: njste vyjímka....
A co budes rikat, az chcipnes na raka ty, hm?
0/0
17.2.2005 12:30

Staník

Re: Re: Re: njste vyjímka....
Perfektní , tak jsem se dlouho nenasmál .Sedím sám v kanceláři , kouřím a pracuji . Líbí se mi kritici kouření v momentě kdy do jejich kanceláří přijde ředitel s oblíbeným doutníčkem v ruce jak shánějí popelník a jak se na něj mile usmívají . Jestli pracuji dobře , o tom vypovídá můj plat , na rozdíl od jiných ( je mi jedno jestli kuřáků nebo nekuřáků . Jsem roky bez nemocenské a doma nekouřím - 47 let .
0/0
17.2.2005 13:39

vnd

Re: njste vyjímka....
to ze si nebyl na nemocensky nic neznamena blazinku.
kvuli rakovine ktera ti treba vzika uvnitr asi tezko dostanes chripu nebo anginu.to nejspis prijde az to nebudes cekat a nas vsechny to bude stat hodne penez vis,nikotine
0/0
17.2.2005 12:35

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz