Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kdy se vyplatí zaměstnat postižené?

Finanční podpora, kterou rozděluje stát zaměstnavatelům ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH, se stále snižuje. A nezaměstnaných lidí s handicapem přibývá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

babacek

ID důchody 2
kteří jsou např.DR,RNDR.PHDR,apod.A to jsem zmínil jen jednu profesi která je poceňovaná.Většina invalidů je si vědoma,že pracovat musí pokud chce přežít.Po zaplacení nájemného a SIPO jim zbývá už jen tak tak na léky které nutně mnohdy k zachování životně důležitých funkcí. Na závěr bych chtěl podotknout,že je pozoruhodné ( všimli jsi již už lékaři) invalidní důchody se pohybují mezi 6000 až 7000 KČ a to bezohledu nato v jeké profesi postižený pracoval a kolik byl jeho roční příjem.Tak to je v kosce všechno jak se žije Českým invalidům.
0/0
2.4.2005 8:47

babacek

ID důchody
Invalidní důchody jsou na hranici bídy.A tak většina důchodců musí většinou pracovat i nadále a to navzdory tomu,že mnohdy pracují tak zvaně na vlastní nebezpečí a ohrožují se na životě.( cardiaci,lidé po mozkových příhodách)apod.Když se řekne postižený nejde vždy o člověka bez končetin jak jsi mnozí představují.Úřady na těchto kteří práci získají nejméně jedenkrát za rok vyžadůjí přehled o jejich výdělcích a na zaměstnavatelých bezpočet různých potvrzení které ovšem musí dodávat právě postižený.Např.rozhodnutí o důchodu,potvrzení že důchod skutečně pobírá atd.A to vše opakovaně.A právě tato situace vede zaměstnavatele k nechuti pstižené zaměstnat nebo naopak zaměstnají na černo a tak vlastně stát sám přispívá do šedé ekonomiky.Nemohu souhlasit s pisatelem článku který postižené automaticky zařadil do kategorie lidí z nizkým vzděláním.Pravdou je skutečnost ta,že tyto lidé musí přijímat zaměstnání pod svojí úrověň.A tak se třeba na obyčejných vratnicích můžete setkat z vrátnými kte
0/0
2.4.2005 8:38

figurka

pomoc postiženým
Pro naše invalidy nemáme peníze hlavně,že máme na jiný věci - dávatt miliony církvi-k ničemu to není jen blbnou lidi, posíláme sumy na katastrofy přitom se většina peněz stejně ztratí nebo vytuneluje ale sami nemáme a jse to tu všechno do pr....Co my jsme za národ a co to máme za vládu když to tak řídí? Patří nám to když si je jak blbci ještě volíme aby mohli tunelovat. Ať dá gros z toho co mu platí telecom nebo ti ostatní. Je to bordel a stydím se za tenhle národ, koneckonců máme už všude hroznou pověst.
0/0
1.4.2005 10:33

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz