Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Hypotéka, nebo nájem?

Je výhodnější bydlet ve vlastním domě či bytě i za cenu, že budu muset čerpat na pořízení takové nemovitosti úvěr? Nebo vyjde v dlouhodobém horizontu levněji bydlení v pronájmu? Podívejme se na pro a proti jednotlivých variant.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Rozčarovaný!!!

4. 2. 2003 21:54
Pozor na 100% Hypoteku od CMHB!
Banka po Vás bude chtít, ve smlouvě ,,Notářký zápis o uznání dluhu v rozsahu dlužné jistiny!!,,Ty notářké poplatky jsou velké, U hypotéky kolem 1000000,- je to zruba 12000,-!!Na to Vás nikdo předem nepřipraví,a většinou ani se to nikde nedočtete,ani ne na www stránkách CMHB.Dozvíte se To až při podpisu smlouvy,kdy se už většinou nedá cuknout, když máte už byt rohýbaný Banka,navíc pořád nepřiznává státní podporu na starší nemovitosti
0 0
možnosti

Marcela

31. 1. 2003 11:10
Hypoteka
Rozhodne je lepsi mit svoje bydleni, z kterho vas nikdo nevyhodi, ale problem je /alespon v mem pripade/ se ziskanim hypoteky a take vidim problem v tom, ze na trhu jsou velmi drahe nemovitosti.
0 0
možnosti

Diplomovaný inženýr

31. 1. 2003 11:37
Re: Hypoteka
Je otázka, co to znamená, drahá nemovitost. Na trhu existují různé nemovitosti, různá místa, různé ceny. Je fakt, že si nemovitost nemůe dovolit každý, ale že by nemovitosti byly drahé v tom smyslu, že někdy v budoucnu budou levnější, tak to si nemyslím.
Např. ale i v Praze existují nové byty, které stojí do 25 000 Kč za metr a to jsou byty vybavené, ne nějaké holobyty. A existují i projekty, kdy člověk třeba platí 30% předem a zbytek 20 let jako nájem, přičemž ještě dostává nějakou státní dotaci. Takový prjektů není moc, ale na Praze 4 se takových bytů staví asi 500 a dle toho co jsme si počítal, tka i byt 80 metrů tam vyjde na 600 tis. hned a poté nějaké splátky okolo 5 000 Kč. Což je solidní, hypotéku k tomu člověk nepotřebuje a sehnat 600 tis. se už dá...
0 0
možnosti

Karl von Bahnhof

28. 1. 2003 11:46
Doporučuji kliknout na:http://www.lidovky.cz/clanekekonomika.asp?r=ekonomika&c=A030127_151242_ekonomika_mig
http://www.lidovky" target="_blank" rel="nofollow">
0 0
možnosti

Diplomovaný inženýr

28. 1. 2003 9:31
Rada
Dle mne s Vaším příjmem není problém požadovaný byt v dané době získat.
Dobré je mít vše připraveno tak, aby se z hypotéky čerpalo max. 50% ceny.
Je dobré se dívat po nových projektech, v Praze je jich spousta. Důležité je, aby projekt měl nějakou záruku banky - jednak že člověk dostane zpět peníze pokud byt nepostaví. A když je dohodnutá spolupráce s nějakou hypoteční bankou, tak člověk ušetří dost financí i času (obýhání úřadů, výpisy, katastry apod.) 
0 0
možnosti

Olga

28. 1. 2003 8:27
RD se oproti pronajatému bytu nevyplatí
Koupila jsem RD, který mě po všech opravách vyšel na 1,2 milionu Kč. Nyní platím měsíčně za teplo, vodu a elektřinu cca 2 tisíce Kč. Kdybych bydlela v pronajatém bytě, zde v Děčíně bych platila cca 5 tis. Kč, bez vstupních investic. Než by mě to vyšlo na 1,2 mil. trvalo by to 33 tisíc let.
0 0
možnosti

Gaston

28. 1. 2003 9:17
Re: RD se oproti pronajatému bytu nevyplatí
Vy s těmi čísly zacházíte jak náměstek ministra financí Šulc nebo Český statistický úřad!
0 0
možnosti

SETI

27. 1. 2003 23:48
A to nám chtějí sebrat státní podporu u stavebníhoi spoření
Stát a bytová politika
Ministerstvo financí předložilo začátkem roku 2003 vládě ČR návrh reformy veřejných financí. Návrh zahrnuje například změny v sociálním systému, daňové úpravy, ale také návrh na úpravu podmínek pro fungování stavebního spoření v ČR.   
 
Mluvčí vlády ČR oznámila médiím, že vláda si je vědoma skutečnosti, že navrhované úpravy se budou dotýkat téměř všech občanů ČR. Z tohoto důvodu vláda zřídila speciální e-mailovou adresu, na kterou může každý občan poslat své připomínky a názory. Tato adresa je: posta@vlada.cz . Vítáme takovou možnost veřejné diskuse a věříme, že občané využijí tuto zajímavou příležitost a připojí například své osobní zkušenosti s financováním svých bytových záměrů se stavebním spořením i své další názory a náměty k tomuto tématu.
 
Vzhledem k obsáhlosti materiálu, který obsahuje návrh reformy veřejných financí se předpokládá, že jeho projednávání ve vládě potrvá několik týdnů.
0 0
možnosti

Ferda Mravenec

27. 1. 2003 22:55
Problem je jinde!
Problem cenove (ne)dostupnosti vlastniho bylleni v CR (Praze) neni cena nemovitosti, podminky hypotecnich bank, atd., ale neumerna vyse platu!!! Pro srovnani, tady v Torontu jsou byty priblizne 2x drazsi nez v Praze, ale muj prijem v temer stejnem povolani v Torontu je priblizne 4x vyssi nez v Praze. Proto si tady hypoteku muzu dovolit a v Praze jsem nemohl. V tom je cely rozdil.
0 0
možnosti

hvo@seznam.cz

27. 1. 2003 22:25
H-System
Nejlepsi je vzit si uver a postavit dum pres H-System. Je to ta nejlevnejsi varianta. Nic nevlastnite a nemate zadne problemy.
0 0
možnosti

podmosťák

28. 1. 2003 5:52
Re: H-System
Máte pravdu. Jedině zvýšené náklady na uklidňující léky.
0 0
možnosti

math

27. 1. 2003 18:44
Jde o pouhou reklamu hypoteční banky
Zadavatel této nechutné inzerce měl uvést také druhou stranu mince a to že zapltíte za 25 let 3,500,000 CZK. Za 25 let provedete minimálně 2 rekonstrukce bytu, které Vás přijdou na dalších xset,000. Závazkem hypotéky se stáváte nemobilním a tím méně konkureceschopným na trhu práce. To Vás připraví o nemalé prostředky. Další fakt je že v průběhu 25 let se mění bytové potřeby děti se narodí vyrostou odejdou. Byt zůstává stejně malý/velký - drahý. Flexibilata změny = úspora. Každý ví že investice do nemovitosti se vyplatí při max 10 leté návratnosti. 25 let je holý nesmysl. Přitom při 10 leté návratnosti vaše splátka bude 19,980 měsíčně. Pak je rozhodně lepší najmout a krvácet nechat majitele bytu. Najměte si zařízený byt - uspoříte ještě více!!!! MD Dnes styď se - chceme nezávislé informce, ne komerční prezentace!!!!
0 0
možnosti

Fredy

27. 1. 2003 20:47
Re: Jde o pouhou reklamu hypoteční banky
Tak především se naučte číst nejdříve článek a potom komentáře. Ten článek si přečtěte raději dvakrát. Potom mi prozraďte, kterou hypotéční banku jste v článku "objevil"? O jakou reklamu, nebo komerční prezentaci, se jedná? Autor uváděl příklad pro porovnání bydlení v nájmu, nebo ve vlastním z dlouhodobého hlediska. Nejmenoval žádnou banku ani stavební spořitelnu. Samozřejmě, že není nutné uvažovat o hypotéce 25 let. Výhodnější je doba 15 až 20 let (Vašich 10 let nevychází nejlépe). V případě hypotéky, tak poslední nezajímavější nabídka byla od KB za 3,15%. Kdo si takovou hypotéku dokázal zajistit v této době a do konce ledna začne čerpat, tak má stále 1% státní podporu. Pak by modelový případ s hypotékou na byt za 1.800.000 Kč, na 15 let vypadal takto: úrok 3,15%, státní podpora 1%, měsíční splátka 11.500 Kč., celkem zaplaceno 2.072.000 Kč. Ve výpočtu je zahrnut daňový odpočet úroků v pásmu 25%.   K tomu je třeba připočítat rizikové připojištění úvěru s klesající pojistnou částkou a krytím pro případ ztráty zaměstnání, cca 750 až 1.000 Kč měsíčně.   Žádnou kapitálovou pojistku, ale v případě volných financí, tak raději stavební spoření.   Doporučení, které prosazujete, nechápu, ale je to Vaše věc. Útok na tento server považuji z vaší strany patrně za nedorozumění. Pokud tomu tak není, tak sdělte důvody, nebo se omluvte.
0 0
možnosti

reverse@volny.cz

27. 1. 2003 18:27
Prijem vs. hypoteka
No, z vlastni zkusenosti vim, ze to neni tak ruzove, jak se rika a pise. S manzelkou mame prijem cca. 75 - 80 tis. cisteho mesicne. Bydlime v najmu 2+1, starz barak, 4 p. bez vytahu, des bes barak z 30 let. Manzelka ma bohuzel znacnou cast platu neoficialni a tak mame cca. 50 tis. cisteho oficialne. Nasetreno cca. 300 tis., vsehcny mozne pojistky plus 4 stavebni sporeni. Stejne mam z hypoteky obavy a hlavne ani poradne netusim, jak ji zaridit tak, aby si clovek nerozbil cumak. Vim jiste, ze chci 10ti letou max. a predstavu o bytu mam cca. 80 m, 3+1. Jenze takove byty stoji uz silne pres 2 miliony a na druzstevni banka nepujci. Barak je v Praze nerealny, takze je to znacne patova situace. Musim do  3 let bydlet, ale jak, to sam jeste nevim. To tak muze nekdo brecet, ze se nerodi deti, kdyz k tomu stat mladym lidem nepomuze. Platim dane jako blazen a nemam z toho vubec nic. A kdyz chci mit dite a nemam bohatou rodinu, ktera mi bytovou situaci vyresi, tak mam proste smulu. Je mi z toho na bl... .
0 0
možnosti

radka

27. 1. 2003 19:13
Re: Prijem vs. hypoteka
to si delate z nas prdel?
0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Mně se nic nestane, pojišťovna mi nic nedá. Pět mýtů o životním pojištění

12. dubna 2024

Životní pojištění má podle statistik uzavřené každý druhý Čech. Vyplývá to z dat České asociace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

K výrobě krmiv pro psy a kočky ho přivedla náhoda. Dnes vyváží i do Asie

13. dubna 2024

Vyrábět granule a konzervy pro psy a kočky původně neměl vůbec v plánu. Napadlo ho to až v...

Kdy lidé odmítají fakta a proč pravda často prohrává, vysvětluje psycholog

15. dubna 2024

Schopnost hledat či nacházet pravdu stojí v uvažování lidí většinou až na druhém místě. Proč lidé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Děti ve finančně-vědomostní soutěži uspěly. Jak byste ji zvládli vy?

14. dubna 2024

Česká bankovní asociace spolu s Evropskou bankovní federací uspořádala letos již osmé národní kolo...

Sonda: Stavebko stojí za úvahu, akční nabídky zhodnotí vklady i o 5 %

19. dubna 2024

Stát srazil příspěvek na stavební spoření na polovinu. Od letošního roku přidá střadatelům nejvýš...

Méně peněz na sport, více volna. Jak firmy upravují nabídku benefitů

19. dubna 2024

Schválení vládního konsolidačního balíčku způsobilo na sklonku loňského roku paniku i v oblasti...

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Analýza: Autopojištění zdražuje. Kde a kteří řidiči zaplatí nejvíce?

18. dubna 2024

Oproti roku 2022 se průměrná cena povinného ručení v roce 2023 zvedla o 2,4 procenta na celkových 3...

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč