Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kudy utíkají z domácností peníze

Jídlo, pití a bydlení - to je alfa a omega výdajů českých rodin. Dohromady za tyto položky vydává průměrná rodina s dětmi podle statistiky více než třetinu, konkrétně 36 procent příjmů. Větší díl, jedna pětina výdajů, padne na jídlo a pití. A odborníci tvrdí, že největší rezervy se většinou skrývají právě tady. Kde je hledat? V hypermarketech, v lednicích i stravovacích zvyklostech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kousavka

Dobrá rada nad zlato
Děti si místo jednoho jogurtu koupí dva... To chce autor říct, že ušetříme? Tak nekoupíme žádný, stejně jsou vycpané škrobem, mléka je v něm minimálně, vitamíny žádné (protože ty nejdůležitější jsou rozpustné v tucích). Za pár let budou mít děti osteoporózu, skončí v krunýři nebo na vozíčku jako invalidní důchodci. Ono to jídlo už takhle není k žrádlu, i přes halasné proklamace všech zúčastněných. Párky se nevyrábí z masa, v jogurtech je škrob, aby vůbec zhoustly, limonáda je obarvená voda slazená cyklamátem. Hlavně že je to levné.
Benzín se zaplatí, protože se kupuje jednou za týden. Nebo se autorovi víc líbila socialistická hospodyně se čtyřma taškama v ruce, stojící ve frontě v sámošce?
0/0
3.2.2005 16:32

jde jen o peníze

nejde o život,
Jestliže někdo po mne chce za internet měsíčně  840 bez dph a jiný 1000 vč. dph, je to prašť jako uhoď. Neušetřím. Až jeden bude nabízet net za 100 měsíčně vč. dph a jiný za 500 bez dph, tak se dá uvažovat. Ale takhle? V naší "rozvinuté tržní ekonomice" je konkurence o něčem jiném než ve zbytku civilizovaného světa: komu se podaří prodat službu, výrobek co nejdráž, komu se povede do nákladů utopit co nejvíce své soukromé spotřeby ... Všichni určitě víme, jací jsou podnikatelé vlastně chudáci. Za rok musí zaplatit daň, kterou zaměstnanec bez mrknutí oka musí zaplatit za měsíc. Proč? Protože zaměstanec si nemůže dát do nákladů ani to pit.omé dojíždění, zatímco podnikatel   nebude muset vykazovat knihu jízd a tudíž ještě víc bude za firemní peníze jezdit soukromě, o tom, že si podnikatelé mohou dávat do nákladů luxusní auta a další zbytečnosti, raději pomlčet. Jestli tohle s. Sobotka nevidí či nechce vidět, nedivme se, že stát je tam kde je a musí věčně škrtat výdaj
0/0
1.2.2005 15:19

jde jen o peníze

Re: nejde o život,
Dokončení:
Jestli tohle s. Sobotka nevidí či nechce vidět, nedivme se, že stát je tam kde je a musí věčně škrtat výdaje pro ty nebohaté, aby bylo ještě více pro ty bohaté!
0/0
1.2.2005 15:20

Tomáš X.

Bohatý je každý,
kdo bez ohledu na absolutní výši vydělá víc, než utratí, a z rozdílu našetří takovou sumu peněz, která patřičně investovaná ho ze svého zisku uživí.
To je definice bohatství.
0/0
1.2.2005 12:37

Pavel

Re: Bohatý je každý,
No to je pri prumernem platu a pri prumernych urokovych sazbach terminaku castka kolem milionu korun za tricet let. Nemas neco lepsiho? Treb ajak se stat poslancem? Nebo alespon policajtem?
0/0
1.2.2005 13:36

Sasoň

hlad
A někdy už ani není šetřit na čem, protože není za co si to koupit...
0/0
1.2.2005 11:16

TomášM

To jsou špatná řešení
protože jsou nesystémová. Když nemám peníze, není správné šetřit. Správné je si najít lepší práci a peněz mít víc. To je systémové řešení, řeší totiž příčinu.
0/0
1.2.2005 9:51

Jan

Re: To jsou špatná řešení
A s větším příjmem se zvýší výdaje a zase můžeme hledat vyšší příjem ...
0/0
1.2.2005 10:15

MILK

Re: Re: To jsou špatná řešení
presne tak...rika se tomu zvysovani zivotni urovne :)
0/0
1.2.2005 11:12

Honzajs

Re: Re: Re: To jsou špatná řešení
A nebo taky "Krysí závod"
0/0
3.2.2005 23:10

Blátivá pradlena

Re: To jsou špatná řešení
Nemohu s Vámi souhlasit úplně. Jestliže máte problém, hledáte jednak řešení, jak příčinu problému odstranit a druhak způsob jak omezit následky toho problému.
V tomto případě tedy šetříte, abyste nějak vyšel a zároveň hledáte lepší práci, abyste nemusel tolik šetřit.
0/0
1.2.2005 11:59

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že cestovní pojištění vás chrání proti vysokým výlohám na léčení v zahraničí?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz