Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

ČSOB představuje nový Internetbanking 24

ČSOB na konci července představila svůj Internetbanking 24 v novém kabátě. Na uživatele čeká poměrně mnoho změn. Nejviditelnější je grafická změna základního menu a rozlišení (zvětšení písma). Banka ale provedla i další změny k lepšímu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tommik

Re: Zbyněk.
Jistěže to byl technik a ne úředník. Nicméně, představte  si že jste lehce poučený laik jako já, který sice "v globále" s počítačem něco umím. Ale . to, co jsem nakonec zjistil spolu s HelpDeskem bylo neuvěřitelné. Chyba byla prostě ve špatně zatrhnutém chlívečku okna Zabezpečení internetu, kde mělo být zartrženo něco kolem Active X a nebylo. Jedním zaškrtnutím se problém vyřešil. Ovšem nebýt technika. Já jsem neměl nejmenší šanci to vědět. Nevím, co máte Vy za profesi, ale od lékaře se především čeká něco jiného, než aby trávil dny nad spravováním počítače, nemyslíte ? Takže teď zase čekám na technika, který mi nastaví program tak, abych se mohl znovu dostat na Portál VZP, což mi vypadlo spolu s obnovou certifikátu. No vidíte a je to vůbec možné ? Všichni zasvěcení tvrdí, že nikoli. To jsem tedy zvědav, kde zase bude problém. Zdravím. Jo, ty poplatky samozřejmě platíte a za čtečku to bylo nějakých 800 Kč! Mimo poplatku k
0/0
30.8.2005 7:56

Zbyněk

Re: Re: Zbyněk.
Čtečku jsem opravdu dostal zadarmo. Možná to byla nějaká speciální akce, nevím a nepátral jsem po tom. I kdybych měl platit těch 8 stovek jako vy, tak bych je asi zaplatil, protože v obchodě levnější čtečku stejně asi nedostanu. Já nejsem technik, jsem účetní a software jsem nikde nestudoval. A zažil jsem taky hodněkrát, že mi instalace něčeho nešla zrovna po másle a že jsem se pídil po někom zdatnějším kdo by mohl poradit. Ale na druhé straně si říkám, jestli jste si pro sebe vybral to nejlepší řešení. Kolikrát za měsíc musíte z účtu něco platit? Kdyby to bylo míň než 20x, tak bych na vašem místě asi zůstal u těch SMSek s kódem. Nepotřeboval bych žádnou čtečku a mohl bych zadat až 10 plateb naráz pod jedním kódem.
0/0
1.9.2005 16:57

tommik

Internetbanking ČSOB
Až do chvíle, kdy jsem musel obnovit certifikát na své čtecí kartě bylo vše v pořádku. Ve chvíli, kdy jsem zašel na pobočku banky a doma jsem se pokusil opět rozjet systém, zcela se všechno rozpadlo. Nefunguje nic. Bankovní expert z pobočky byl přivolán přímo k mému PC, ale neumí to spravit. Problém je v tom, že se tohle v posledních dnech údajně stává každému uživateli. Někde v systému je zkrátka chyba, na kterou zatím nepřišli. Takže, mám moderní bankovní program, tentýž internetbanking u ČSAS a Raiffeisen banky funguje porfektně, jen s ČSOB jsou každoročně tytéž problémy. Uý mne to začíná opravdum unavovat. co takhle vrátit poplatky, které si inkasujete, pánové z ČSOB ?
MUDr.Tomáš Rozsíval, Opava.
553715525
603211486
0/0
25.8.2005 12:00

Zbyněk

Re: Internetbanking ČSOB
Já jsem s obnovou certifikátu nikdy problém neměl. A čtečku jsem dostal od ČSOB zadarmo, takže jsem vůbec nic nemusel investovat. Určitě bych ale nečekal že mi bankovní úředník z pobočky přijde spravovat nastavení na mém počítači. To bych po něm už asi chtěl příliš. Budu rád, když mi dá kontakt na nějakého technika.
0/0
29.8.2005 16:24

MUDr.Tomáš Rozsíval

Internerbanking ČSOB
K mé plné spokojenosti jsem dosud využíval produkt ČSOB přes čtecí kartu. Nyní koncem srpna 2005 jsem musel na pobočku k úpravě čtecí karty a obnovení certifikátu. Poté jsem předpokládal, že vše bude zase v pořádku. Bohužel, opak je pravdou a systém se zcela zablokoval a nemůže jej spravit ani počítačový odborník z pobočky ČSOB, ani pracovníci na Helpdesku, kteří tvrdí, že závada je v nastavení exploreru. Není to pravda, nikdo si s tím dodneška neví rady a musejí si k tomu přivolat nějakého rozumbradu z centrály, který tuto novou verzi vymyslel. Jsem nucen tam neustále ťukat IPPIDa PIN a poté čekat na jákésidevítimístné kódy přes SMS, zkrátka komfort užívání pomocí čtecích karet jde zcela vniveč, ačkoliv jsem do toho invesoval nemalé prostředky. Co vy nato, experti z ČSOB ? Nezaplatíte mi zpět za všechny ty poplatky, které vybíráte automaticky ?
553715525
603211486
0/0
25.8.2005 11:54

petrph

Re: Internerbanking ČSOB
no nevím jak Vy, ale právě to posílání kódů přes sms vidím jako výhodu a silný bezpečnostní prvek,. Možná by jste to měl zkusit a zrušit tu čtečku , bez ní , "jen " přes sms to jde jako po másle...
0/0
25.8.2005 22:24

tommik

Re: Re: Internerbanking ČSOB
Možná je systém přes SMS bezpečnější, ale není tak komfortní. A kromě toho když už mám ty čtečky naistalované doma i v ordinaci, tak je chci bezporuchově používat. Problém není v samotné čtečce, ale tom dění kolem obnovy certifikátu. Je to zkrátka zbytečně složité a nezrozumitelné pro poučeného laika, jako jsem já. Mohu vás ubezpečit, že si s tím zatím každý rok nevěděl rady ani renomovaný technik přes počítače a trvalo mu skoro půl dne , než na to přišel. Pokud mi někdo poradí jak ihned obnovit jedním smáčknutím klávesy certifikát u ČSOB, tak mu budu vděčný. Mám podobný systém u ČSAS i Raiffeissen banky, ale tam s tím takové problémy nejsou.
0/0
30.8.2005 8:05

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz