Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kdo chce šetřit na daních, měl by počítat už dnes

Mnoha podnikatelům se zdá, že na daně mají ještě dost času. V šuplíku schraňují účtenky a faktury z letošního roku a netěší se na konec března, kdy z té hromádky budou muset sami či s pomocí účetního vytvořit daňovou evidenci a vyplnit daňové přiznání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kreola

velíké díky
No to jste nám tedy poradili. Asi tak, že když prší, musíme si vzít deštník. Fakt super. Ještě chci připomenout, že pokud chci si dát do nákladů oblek, tak na něm musí být vyznačen název mojí firmy. A pokud se chcete zeptat na některé informace ohledně daňových či nedaňových nákladů na finančáku, zkuste to, ale pokud uspějete, blahopřeji. Váš správce daně byl asi velmi lidský. Já již vícekrát dostala odpověď, že FÚ není povinen sdělovat tyto informace. Ještě jednou velectěné díky za tak podstatné  a vyčerpávající informace.
0/0
22.11.2005 15:12

idneol

Re: velíké díky
0/0
27.11.2005 13:31

m

Re: velíké díky
Hele, lepší něco než nic. Jestli se ti to nelíbí, tak drž hubu a nechej to těm, kteří si to chtějí přečíst a zajímá je to.
0/0
27.11.2005 20:52

BOBO

Re: velíké díky
vážená, položky ovlivňující základ daně jsou taxativně vyjmenovány zákonem o daních z příjmů. To, za jakých podmínek lze tu kterou položku uznat jako daňový výdaj řeší i jiné zákony. Např. Vámi zmíněný oblek - daňově uznatelné jsou PRACOVNÍ ODĚVY - co je považováno za pracovní oděv řeší zákony zabývající se bezpečností a ochranou zdraví při práci. Jestliže tedy Váš oděv nesplňuje požadavky, které jsou kladeny na parametry pracovního oděvu, nelze tento oděv odečíst od daňového základu. Co se týká finančáku - výklad ke znění zákona je oprávněn podávat toliko soud. Vy i finančák je v tomto smyslu na stejné pozici. Jestliže si finančák vyloží zákon jinak než Vy a doměří Vám daň, je toto pravomocně přezkoumatelné pouze soudem. Finančák Vám tedy může říci svoje subjektivní stanovisko, nemůže se však zaručit za to, že toto stanovisko je jediné správné a Vy se stejně nemůžete na stanovisko FÚ odvolávat, neboť za správnost účetnictví odpovídáte jen a pouze Vy, bez ohledu na to, od koho a jaké
0/0
1.12.2005 13:47

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz