Diskuse k článku

Kdy (ne)vyplnit přiznání?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mitas

Příjmy z příležitostných činností
Podle mého názoru autor nevzal v úvahu možnost příležitosných činností dle § 10 odst. 1 písm. a) u odpovědí na prodej kosmetiky, pronájmu chalupy a prodeje úrody ze zahrádky. Domnívám se, že minimálně u prodeje úrody ze zahrádky se nejedná o příjmy z podníkání (dotyčný není rolník). Příjmy podle § 10 odst. 1 písm. a) Zákona o daních z příjmů jsou dle § 10 odst. písm. a) osvobozeny od daně z příjmů, pokud jejich úhrn za zdaňovací období nepřesáhne 20 000,- Kč.   
0/0
4.3.2006 12:02

barbora holková

autorská odměna
Jsem studentka VŠ, jediným příjmem za rok byl autorský honorář ve výši 17400 Kč.Rozumím-li dobře, přiznání podám, zdaněno nebude?
0/0
7.2.2006 12:29

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz