Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Proč by ženy měly podnikat?

Je to neustále živé téma. Narážíme na něj v rodině, mezi kolegy v zaměstnání, v podnikatelské sféře nebo i v médiích, zvláště v politice. A přestože diskuze kolem tohoto problému neustále gradují, k vzteku všech feministek a radosti šovinistů, nic se na tom nemění!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kabjeG

Zeny nemohou delat stejne veci jako muzi

Pravdou take je, ze zeny proste nemohou delat stejne veci jako muzi...treba kominika...

0/0
22.1.2007 11:17

belgian chocolate

autorka míchá dohromady

podnikatelky a zaměstnankyně, a ještě to prošpikovala vykřičníky. ach jo...

0/0
15.1.2007 17:51

Ferko

Re: autorka míchá dohromady

Protože účelem článku je hledat chyby jenom u těch druhejch...

0/0
16.1.2007 15:31

Ferko

Rovnost??

Je zajímavé, že tento typ lidí mluví jen a jen o rovnosti v požitcích - penězích. A co takhle rovnost na protipólu těchto požitků: odpovědnost, rozhodnost, nést tíhu rozhodnutí, nasazení, náročnost, operativnost, ochota vykonávat i fyzicky náročnou prácí, psychicky náročnou práci, nevábnou práci, smrdutou práci atd atd. Jak jste z tohoto úhlu pohledu na tom, ženy - v průměru? Oprostěte se od peněz a pište.

0/0
12.1.2007 14:13

Black Pí

Re: Rovnost??

A nebo v ochotě si ostříhat nehty!?

0/0
12.1.2007 14:46

Mat_Hawk

Re: Rovnost??

Zajímalo by mne, jestli zrovna Vy, jediný spravedlivý, vykonáváte tu odpovědnou, rozhodnou, s nasazením, náročnou, operativní, fyzicky náročnou, psychicky náročnou, nevábnou, smrdutou práci... Co třeba sestřičky někde v nemocnici?

0/0
12.1.2007 15:37

tappat

Re: Re: Rovnost??

ty si povolani vybraly... end of story...

0/0
15.1.2007 11:52

Ferko

Re: Re: Rovnost??

Ale já si přece nestěžuju, že mám blbý plat;-D...

0/0
15.1.2007 15:30

belgian chocolate

odkdy jsou sestřičky v nemocnici podnikatelky?

0/0
15.1.2007 17:52

Alleycat

Gender v praxi ala D-Fens

To jsem nasel, docela dobre:-)

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006051602

0/0
12.1.2007 13:35

cote d'or

Re: Gender v praxi ala D-Fens

moc dobrý, doporučuji všem

0/0
13.1.2007 10:43

hangelo

ženy na vedoucích pozicích

Úplně nakonec, pro svou obhajobu, moje přítelkyně zastává vysoký

manažerský post v jedné z největších bank v ČR, vypracovala se díky své

píli, znalostem a kvalitám. Pobírá několikanásobně vyšší plat než já a

až nastane čas, budu to já, kdo bude na mateřské.

0/0
12.1.2007 13:04

hangelo

ženy na vedoucích pozicích

Za čtvrté, z článku vyplynulo, že ženy nepodnikají tolik jako muži. Tady ale žádná dikriminace neplatí a platit nemůže, je to čistě jen o odvaze, ohodlanosti toho kterého člověka, muže i ženy. IČO nedostávají přednostně muži před ženami, ani ženy neplatí vyšší daně.

Za páté, biologické odlišnosti nejde vymazat. To že žena rodí děti a minimálně v počátcích dětství dítě i vychovává (a to není názor amatéra, ale dětských psychologů a lékařů, že by matky měly dítě pro jeho blaho kojit spíše déle než krátce, že by matka pro blaho dítěte měla být v první fázi vývoje být dítěti nablízku; četl jsem knihy) to je prstě fakt, se kterým se zastánkyně rovnoprávnosti musí smířit.

A za šesté, opravdu, pokud nějak řešit diskriminaci jedné skupiny, nesmí se to řešit tím, že začneme diskriminovat skupinu druhou. Navíc ženy nejsou ve společnosti minoritou, je jich o asi procento a půl víc než nás mužů.

0/0
12.1.2007 13:04

hangelo

ženy na vedoucích pozicích

Za třetí, pokud je žena na vedoucí pozici a dokáže řešit problémy, které jiní nezvládli, není to díky tomu, že je žena, ale díky tomu, že má kvality potřebné pro tu pozici. Stejně jako u mužů. Obecně ve světě platí, že jedinečný nápad připadne jen tomu prvnímu. Proto byl jen jeden Einstein nebo jen jedna Sklodowska. Kdyby ty samé geniální myšlenky napadly každého z nás, nebylo by potřeba vedoucích manažerů.

0/0
12.1.2007 13:04

Mat_Hawk

dokud

budou existovat jedinci(jako vrcholový mgmt jisté firmy), kteří suše oznámí, že "přece ženský nedám ty samý peníze jako chlapovi", tak mají ženský prostě smůlu.

0/0
12.1.2007 13:03

hangelo

Re: dokud

jak tohle myslíš? zastáváš se žen nebo chlapů?

0/0
12.1.2007 13:16

Mat_Hawk

Re: Re: dokud

nezastávám se nikoho, popisuju skutečnost.

0/0
12.1.2007 13:21

hangelo

ženy na vedoucích pozicích

Za třetí, pokud je žena na vedoucí pozici a dokáže

řešit problémy, které jiní nezvládli, není to díky tomu, že je žena, ale díky

tomu, že má kvality potřebné pro tu pozici. Stejně jako u mužů. Obecně ve světě

platí, že jedinečný nápad připadne jen tomu prvnímu. Proto byl jen jeden

Einstein nebo jen jedna Sklodowska. Bylo by to špatné pro manažery kdyby každý z nás byl tak geniální

0/0
12.1.2007 13:03

Bobik

Nekultivovaná hysterka

píše s vykřičníky a o segregaci. Přitom všechno je to jenom o tom, že neumí používat svého rozumu a hlavně svojí svobody. Je fatálním omylem těchto hysterek, že si myslí, že mužům nějaká vyšší moc něco obstarává a jim nic, takže jsou vlastně chudinky a někdo to pro ně musí udělat.Nehledě na to, že podnikání je i odpovědnosti sama za sebe a za svoje zaměstnance, ale to jaksi ony nechtějí na sebe brát. To by měl někdo jiný.

Užívejte s svých výhod, že jste ženy a nezávďte mužům. Vše má sve plusy ale i mínusy. Nechtějte jen ty plusy.  

A k k platům: všechny řvou jenom o výši a diskriminaci, když řeknou A tak musí i B. a) Muži mají v průměru až o čtvrtinu delší profsní dráhu tedy delší praxi, b) ženy nechtějí na stejných místech brát na sebe odpovědnost (a ta se taky platí), c) ženy nejsou ochotny dávat v práci více než se očekává (třeba přesčasy, svátky). atd atd. Pak asi celostátní průměr je logicky horší, ale naprosto spravedlivý. Rozumným ženám a vyjímkám se omlouvám.

0/0
12.1.2007 13:01

hangelo

ženy na vedoucích pozicích

Další krásný hloupý článek o tom, jak jsou ženy u nás nespravedlivě odsouvány na vedlejší kolej. Nejvíc mě fascinuje už milionkrát omleté klišé o ženách empatických, komunikativních, důvtipných a praktických, které na plné čáře vítězí tam, kde muži zklamali.

Za prvé, existují miriády žen hloupých, hašteřivých, závistivých, namyšlených a zahleděných jen do sebe. Stejně jako u mužů nevypovídá pohlaví nic o schopnostech a kvalitách toho člověka. Znám z vlastní zkušenosti řadu manažerek neschopných přistoupit na kompromis, uznat vlastní chybu, prosadit svůj názor pomocí kvalitních argumentů nebo podpořit své podřízené v případě konfliktu a řešit konflikty jako takové s nadhledem a profesionalitou.

Za druhé, to že je žena na vedoucí pozici, neznamená okamžitě, že je to vynikající jedinec, existují stovky "židlí" obsazených "shora", protekčních a tedy nekvalitních. Stejně jako u mužů.

0/0
12.1.2007 13:00

Radek1979

odpornej feminismus :(((

Proč ženský nedělají to co chlapi a obráceně? asi pro to že na to nemají. Proč ženská když chce podnikat musí na to mít nějaký asistenční centrum a chlap ho nepotřebuje? Jestliže potřebuje nějakou pomoc navíc než chlap potom mi z toho vyplívá že ta ženská na to nemá, tak proč se do toho hrne? Přece chlap kterej celej život zametá ulice nepude podnikat protože mu jeho práce přijde diskriminační. Prostě na to nemá jako ta ženská tak dělá na co má. Nehledě na to, když se ty feministky tak hrnou do práce kde je převážná většina chlapů, proč je nevidím ráno vyvážet popelnice, v dolech... proč nejezdí kamionama že by jim zrovna tahle práce nevoněla? Já osobně ve svém okolí znám několik žen na vcelku vysoké pozici ale že by jim musel někdo pomáhat? prostě na to mají tak to dělají. na tom mi nepřijde nic divnýho, ale proč se kvůli tomu aby to jiný slepice mohli dělat musí měmit pravidla x let stará?

0/0
12.1.2007 12:42

vyplývá...

Re: odpornej feminismus :(((

vyjmenovaná slova, brouku...

0/0
12.1.2007 17:21

Radek1979

Re: Re: odpornej feminismus :(((

Jo nejdou mi omlouvám se za hrubku :) proto se taky nehrnu na post učitele češtiny, nevstekám se že tu práci dělat nemůžu, necejtím se kvůli tomu diskriminovanej a hlavně nechci po nikom aby mi zadarmo platil poradenství abych tu práci mohl dělat :) a vo tom to je R^

0/0
12.1.2007 17:49

cote d'or

klasická uječená feminacistka

podívejte se jen na ty vykřičníky...

0/0
12.1.2007 12:34

Tomáš

Zvláštní

Proč z peněz všech daňových poplatníků (skrz EU) je placena služba pouze pro ženy (konzultace zdarma)? Není to ukázková diskriminace? Copak máme takové konzultace nyní pro muže?

Muži nepotřebují poradit s plánováním podnikání? Copak je můžům na začátku všechno jasnější než ženám? Soudím že nikoli.

Mohl bych za sebe poslat kamarádku, ať se zeptá, když já nemůžu? Bude se i toto zkoumat? Můžu jít v převleku za ženu, aby mi poradili taky?

Proč nemůže být konzultace pro začínající podnikatele bez rozdílu pohlaví? Myslíte, že by tam automaticky chodili jenom muži? Proč? Zákazníci nerozlišují, jestli kupují od muže nebo ženy, chtějí prostě udělat dobrý obchod. Nebo budou mít podniky vlasntěné ženami nějaké zvláštní znamení, které mě na to upozorní. Proč by mě to mělo zajímat?

A nakonec - nepřijde vám někomu zvláštní, že v tom článku je 15 vykřičníků? Vždyť se to dá napsat věcně a jasně i bez toho křičení!

0/0
12.1.2007 12:27

Klarita_Hop

Re: Zvláštní

Hehe, tech vykricniku je tam fakt hodne, docela me to zarazilo taky. Jako bulvar. "Sok! Zeny v podnikani! Sezente si pomoc! Chuvu! Hura!" Ja nejsem zadna feministka, pri svem podnikani varim, uklizim, staram se o milacka a bavi me to moc... naopak, kdybych hakovala tak na to nemam cas ani naladu. A s tou poradnou souhlasim, mela by byt pro kazdeho.

0/0
12.1.2007 12:43

Klarita_Hop

Re: Re: Zvláštní

hakovala jako ze v normalnim zamestnani... samozrejme ze pracuji dost, ackoli si me okoli mysli ze snad prochrapu cely den nebo co....

0/0
12.1.2007 12:45

Klarita_Hop

podnikani

Je super. Podnikam uz 6 let a do prace uz bych nikdy v zivote nesla. Nutno rict ze nemam zadnou "firmu", prekladam na volne noze a lepsi praci bych si prat nemohla. Deti jeste nemam, ale vzhledem k prumerne pracovni dobe 4 hodiny denne se nebojim ze bych to nezvladla i behem materstvi, mozna bude pracovat o hodinu min, no boooze. Jsem rada ze tu moznost mam, pracovat v klidu doma, zarizovat si cas a praci uplne podle sebe, mit cas na sport, nakupy, vareni, kulturu. Super!R^

0/0
12.1.2007 12:04

Dědeček Vševěd

Re: podnikani

Buď ráda ! :-) 

0/0
12.1.2007 12:37

hangelo

Re: podnikani

to jo, ale je podnikani a podnikani, autorka prvniho textu mela na mysli zeny manazerky v nadnarodnich firmach, zeny, ktere praci daji vic nez 4hodiny denne, zeny, ktere maji zodpovednost za tisice podrizenych zamestnancu. Pro podnikani typu "pracuju na zivnostak" poradny asi potreba jsou, i kdyz asi ne jen pro zeny, ale pro vsechny, pro podnikani ve stylu "firma se 150 zamestnancema" je poradna zbytecna, tam je treba neco jineho, jako leta vzdelavani a zkusenosti. Da se rict ze autorka micha nekolik veci dohromady.

0/0
12.1.2007 13:13

belgian chocolate

manažerka nadnárodní firmy

obvykle není podnikatelka, nýbrž zaměstnankyně

0/0
15.1.2007 17:49

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz