Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jak vyzrát na daně: daňový poradce odpovídal on-line

Chyby v daňovém přiznání se nevyplácejí, mohou vás přijít draho. Nevíte si rady? Přečtěte si naši on-line poradnu, kde odborník odpovídal na vaše dotazy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Boráková

Výpočet daně r.2007

Je příjem - 60% paušal  základ je 1232586 mám z tohoto základu vypočítat danˇ a pak odečíst  zdravotní a nemocencké nebo hned odečíst Zdrav. a nemoc. pak se dostanu k částce 91.025  a vypočítat  daň z minimálního základu z 120 800,- děkuji borakova7@seznam.cz[>-]

0/0
27.3.2008 11:28

nikeska.1577@seznam.cz

Odpisy automobilu

Jsem OSVČ,plátce DPH, vedu daňovou evidenci. Ve 12/2007 jsem do obchodního majetku koupil osobní automobil

a/ jak zaúčtovat  a jak zatřídit do odpisů

b/ kolik odpisů mohu uplatnit do výdajů v roce 2OO7?Když nic,kolik v 2008?

 Děkuji, Jenda

     

0/0
16.2.2008 19:17

MirkaM

Daň z příjmu - dvojí zdanění

Syn pracoval 9 měsíců v ČR a 3 na ostrově Jersey. Jak bude vypadat daň.přiznání - Jersey není v EU a nemohu nikde oficiálně najít, zda podléhá dvojímu zdanění či nikoli. Jaký bude postup v daň.přiznání?

0/0
11.2.2008 10:24

lamacka

daňově uznatelný výdaj

je možné uvést jako daňově uznatelný výdaj také předplatné novin deníku Právo?

0/0
15.1.2008 19:08

Kubásek

DPH 5% nebo 9%

je potřeba uzavřít kupní smlouvu a podat návrh na vklad vlastnického práva kvůli uplatnění nižší sazby DPH 5%, která bude od nového roku 9% ? Nebo se dnem zdanitelného plnění rozumí připsání kupní ceny, resp. jeho části na účet prodávajícího dle budoucí kupní smlouvy ?

0/0
19.12.2007 14:18

lenka

dań z příjmu

chtěla bych se zeptat,když zahájím podnikání v říjnu,budu platit základní dań?

0/0
10.8.2007 16:03

Petr

Prodej členského podílu

Prodal jsem členský podíl v družstvě, který jsem zdědil před měsícem. Prodejní cena byla 1 mil. Kč, cena pro účely daně dědické byla stanovena na 700 tis. Kč. Jakou částku budu danit? Mohu si uplatnit 700 tis. Kč jako nabývací cenu podílu do výdajů?

0/0
19.2.2007 16:36

Jana

Daně

Z jakeho duvodu a jak se da odložit daně do června?:-/

0/0
19.2.2007 7:09

mk

prechod z vydaju na procento z prijmu

Co mam delat, kdyz si jeden rok uplatnuju vydaje a dalsi rok je chci pocitat procentem z prijmu? V navodu se pise, ze musim podat dodatecne danove priznani, ale z ceho?

0/0
8.2.2007 13:44

Hanka

Re: prechod z vydaju na procento z prijmu

Dodatečné daň. přiznání musíte podat v případě, že jste na konci zdaňovacího období, kdy jste vedl daňovou evidenci vykázal v tabulce D. zásoby,pohledávky a závazky.

0/0
8.2.2007 19:29

VláďaK

JAK VYZRÁT NA DANĚ

nám stále ukazují majitelé firem v 4eské republice,vždyť všichni figurují v nejméně dvou,aby mohli v klidu přelévat finance a tím krátit daně a OKRÁDAT stát.

Chtělo by to místo politických keců se na tyto ZLODĚJSKÉ vyčůránky zaměřit.(Y)(Y)(Y)(Y)

0/0
8.2.2007 11:56

Hanka

Re: JAK VYZRÁT NA DANĚ

Nechci se Vás dotknout, ale buď nejste podnikatel a nemáte s nimi máte málo společného. Opak je totiž pravdou. Právě nyní si mnou ruce jak právě nyní se jim "začne dařit". Anebo si myslíte, že návrh vlády na daňové prázdniny mají sloužit k potrestání zlodějských vyčůránků? Nemáte ani představu o tom, co si dokáží podnikatelé pořídit za 20 000,- Kč svého zisku 8-oa ještě Vás stačí napadnout za to, jak Vás z daní, které neplatí, ještě živí. !

0/0
8.2.2007 19:58

Morava

CHYBA

Na otázku, zda je možné uplatnit společné zdanění, když má poplatník povinnost uplatnit minimální základ daně (Karla 12:56) je chybná odpověď. Dle § 13a odst. 4 písm. b) to možné není.!!!

0/0
7.2.2007 13:07

Poplatník

Re: CHYBA

Dle mého názoru v případě, že za uplynulý rok něměl přijmy větší než 15 000,- nevztahuje se na něj min. základ daně a tudíž SZM se na něj vztahuje, nebo ne??:-/

0/0
8.2.2007 12:45

Hanka

Re: Re: CHYBA

Vámi uváděná částka platí jen pro poplatníky, kteří mají příjmy jen z § 7-10.Pokud mají i příjmy z § 6, tj. jsou zaměstnanci a mají jiné příjmy z § 7-10, jsou povinni podat přiznání, pokud tyto příjmy přesáhly částku 6 000,- Kč. Pak se na ně vztahuje minimální základ daně na dobu, kdy měli příjmy z podnikání a tudíž nemohou uplatnit společné zdanění manželů (§ 38 g zák. o daních z příjmů).

0/0
8.2.2007 19:50

java

daň z příjmu

Dobrý den, jsem prac. důchodce a podle mne mi účetní špatně počítá daň ze mzdy. Je v pořádku, že se mi odečte 8+4,5 %, a to pak vytvoří základ daně(jiné odpoč. položky nemám). Dle sazeb z určitého pásma se dá jednoduchým algoritmem spočítat daň (mne se bohužel netýká odečtení 600kč). Účetni mi ale předkládá výšší daň než by odpovídala výše uvedeným krokům. Doufám, že bych neměl mít žádné "negativní" připočítání k dani. Děkuji

0/0
7.2.2007 13:05

Morava

Re: daň z příjmu

Pokud nemáte podepsané prohlášení, je možné, že Vám účetní odvádí zálohu ve výši 20%, což je správné - §38h odst. 4.

0/0
7.2.2007 13:10

java

Re: Re: daň z příjmu

Ano, děkuji, odpovídá to 20%, externí účetní ale jen používá program a rozdíl nedovedl vysvětlit! Patrně něco zadal (nezadal) správně. Par. 38h odst. 4 si s ním vysvětlím!

0/0
7.2.2007 13:30

Hanka

Re: Re: Re: daň z příjmu

Záleží na tom, z čeho Vám příjmy plynou. Pokud to jsou odměny člena statutárního orgánu, ze zákona se musí danit sazbou 20%. Jestliže si  podáte daňové přiznání, přeplatek Vám bude vrácen.:-)

0/0
8.2.2007 20:08





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.