Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Při práci chci chodit do školy

Uvažuji o tom, že si při zaměstnání doplním vzdělání studiem vysoké školy. Můžu požádat zaměstnavatele, aby mi vycházel vstříc? Mohu od něj očekávat pomoc, i když budu studovat jiný obor, než kterým se firma zabývá?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ivana

Iluze
Ale nedělejte si iluze, je to naprosto individuální a závisí to NAPROSTO A ZCELA na zaměstnavateli a na postoji nadřízených. Zájemcům doporučuju osondovat, jaký je obecný postoj zaměstnavatele a jestli už někdo něco takového zkoušel dojednat a jak dopadl. Jinak vám taky můžou dost úspěšně bránit i ve výběru nadpracovaných přesčasů a dovolené, tak jak do školy potřebujete (u mě 1x za 14 dní jít v pátek o 3 hodiny dříve - vždy 2 měs pak 2 měs pauza, páč je zkouškové, a pak zas 2 měs 1 x za 14 dní ... atd. + sem tam půl dne na zkoušku). Studium má rozhodně smysl i při těchto překážkách, ale taky má smysl uvažovat o tom, že si zaměstnavatel s tímto přístupem absolutně neváží perspektivních lidí a hned po škole milého zaměstnavatele opustit. Člověk, který je ochoten se sám vzdělávat je to nejlepší, co může zaměstnavatel mít a pokud to nechápe a neumí to ocenit a taky využít, nemá cenu se u něj zabíjet.
0/0
21.2.2007 10:07

kodlik

Re: Iluze
Já jsem bohužel začal studovat před nástupem do zaměstnání a jakmile na to přišla u pohovoru řeč, bylo vidět, že jim to příliš pod nos nejde. Teď pracuji v jiném oboru, než které studuji a říct si o volno ani nezkouším, i když mám se zaměstnavatelem solidní vztah a ví, že studuji. Volno, které kvůli studiu čerpám (cca 6x za semestr dřívější odchod v pátek) mám nahrazeno přesčasy. Takhle jsme se dohodli a zatím to oba dodržujeme.
0/0
21.2.2007 11:09

Ivana

Re: Re: Iluze
Jo, tak to znám, já to u přijímacího pohovoru vůbec neuvedla a radši jsem si počkala, až si okouknu celkový přístup a svého přímého nadřízeného, jak velkej je to blbec s vědomím, že přinejhorším ty 2 první přednášky v pátek padnou občas za vlast, co se dá dělat....   Ale každopádně nemám pocit, že by si zaměstnavatel uvědomoval, že by mé zvýšení kvalifikace mohl někdy využít a ještě těžit z toho, že znám firmu a prostředí, takže má práce bude od začátku vysoce efektivní a tudíž pro něj dost přínosná. Holt si pak budu muset najít jiného, který mou kvalifikaci využije a pak taky zaplatí....
0/0
22.2.2007 15:40

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz