Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Podnikatelé: je pro vás paušál výhodnější?

Na odpočet výdajů od příjmů mají nárok všichni podnikatelé. Každý má jiné náklady a sám se rozhodne, co se mu vyplatí. Zda bude odečítat skutečné náklady, nebo uplatní odečet výdajů takzvaným paušálem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josef Kotala

§ 23 odst.8

Chtěl bych vysvětlit jak mám postupovat v úpravě dodatečného DP

podle § 23 odst.8. Za rok 2005 jsem neměl žádné pohledávky,závazkyzásoby,rezervy ani

majetek, jen zůstatky na účtě a v pokladně

0/0
14.3.2007 23:31

smolova.d@seznam.cz

Lze dát dovolenou do nákladů?Díky.

0/0
5.3.2007 14:24

VláďaK

ZLODĚJI,je pro Vás paušál

výhodnější  ?

0/0
2.3.2007 13:32

Pavel77

Pořádání kulturních produkcí

Když mám živnosťák na pořádání kulturních produkcí, odečítám 50%? DÍKY za radu! !

0/0
2.3.2007 0:00

Michaela

úklidové služby

Prosím o radu. Mám živnost na úklidové služby. Paušál je tedy 50%, protože to není řemeslo, je to tak? Děkuji za odpověď

0/0
1.3.2007 20:29

rak

pojišťovací agent

Máš to za 50%;-)

0/0
1.3.2007 19:34

Martin

Obleceni

V clanku se pise u obchodnika o vydajich na obleceni. Nevite nekdo jak to s tim je? Mohu si treba do nakladu dat kvadro? Diky za info

0/0
1.3.2007 18:54

NovoCZ

Re: Obleceni

Jo, když na něm bude jasně a viditelně logo nebo název firmy, jinak máš smůlu. Co kdyby sis ho vzal někdy na pohřeb, to strana a vláda nedopustí takovýto daňový únik. Jako obchodník se neživíš poctivě (neděláš rukama) a proto si neodečteš oblečení, obědy a večeře s obchodními partnery si neodečteš a z auta nedáš DPH do nákladů.

0/0
1.3.2007 21:41

Pišta

Re: Re: Obleceni

Když nemáš zaměstnance, neodečteš ani montérky a pracovní boty...

0/0
2.3.2007 0:59

V. T.

?

Nechápu, do jaké skupiny patří překladatel... Překladatelská činnost je sice uvedena ve skupině "50%", ale překladatel přece v podstatě prodává autorská práva na svoje texty(což je zase "40%"), ne?

0/0
1.3.2007 17:05

překladatel

Re: ?

Překladatel jako OSVČ má 50%, pokud je "soudní tlumočník" jmenovaný soudem a NEMÁ živnosťák, tak 40%. Alespoň k tomuhle jsme se loni dobrali po x konzultacích a přepisování daňového přiznání. Proč to dělat jednoduše :-)

0/0
1.3.2007 17:22

Tyntyn

Re: Re: překladatele

Tak to teda cubrnim. Opravdu: Proc to delat jednoduse, kdyz to jde i slozite? Tak snad jste se dobrali ke spravnemu vysledku, pristi rok to budu potrebovat:-)

0/0
1.3.2007 20:16

V. T.

Re: Re: ?

Děkuji:-)

Já jsem si loni z příjmů z komerčních překladů odečítala těch 50% a z příjmů za autorské překlady 40% (literatura, práce na nakladatelskou smlouvu)... Kdosi z kolegů mi to poradil. Takže špatně? Všechno "za pade"?

:-(

0/0
1.3.2007 21:03

mike.rem

Ušetřete a vydělejte!

::::::::::::::: http://usetrete.kvalitne.cz :::::::::::::::

0/0
1.3.2007 16:52

Dotazník

výhradní pojištovací agent

Dobrý den,

pokud mám smlouvu jako výhradní pojištovací agent, je zařazení do "paušální" skupiny 40% správné? Když "zprostředkovací činnost" je v 50% skupině. IČO mám přiděleno od statistického úřadu v roce 1999.

0/0
1.3.2007 16:31

Dominik

Re: výhradní pojištovací agent

Ahoj Kolego! Pokud chceš uplatňovat 50%-musíš si udělat živnostenský list na sprostředkovatelskou a pojišťovací činnost! Pokud máš registraci od statistic.úřadu-pak je 40% správně! Není to moc logické-ale ta samá činnost na živnosťák je výhodnější!!!

0/0
1.3.2007 18:21





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.