Diskuze

Dluhy manželky či manžela vás mohou totálně zruinovat, aniž byste o nich vůbec věděli

Velmi problematické bývají dluhy manžela nebo manželky v situaci, kdy se vymknou kontrole a dlužník není schopen je sám splácet. Povinnost splácet potom přechází i na druhého manžela. Jak je to ale s dluhy, o kterých vy jako životní partner své drahé polovičky vůbec nevíte?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Petra

3. 11. 2008 21:38
bojim

manžel s hospodou zkrachoval,platíme co se da,s exekutorama jsme se zatím dohodli na splátkách,ted už je zaměstnancem,muže i mě exekutor na plat a co dělat?Moc dekuju za radu.

0 0
možnosti

Ktaka.Č

18. 8. 2008 12:30
předmanželská mlouva

Zdravím.Nevíte náhodou někdo kolik stojí předmanželská smlouva  a kde jí uzavřít nejlépe??Děkuji

0 0
možnosti

analytik

16. 8. 2008 12:18
ach jo

autor článku opomíjí judikaturu NS z loňského roku.Zákon o exekutorech je taky někdy nutné si přečíst.To,že se nedodržuje a nebo že to advokátské lobby vyhovuje,protože není nad to,přijít formou dražby k baráčku za 50 000,-Kč.Ještě jsou tu exekutoři,kteří si z toho udělali absolutní kšeft a nikdo je nechce zlobit,protože jsou to všichni "právníci" a všichni se s někým znají ze školy.Proti takovéto klice nelze bojovat v ČR.Já na bráchu tady funguje fantasticky.Jsou 3 kategorie

1) nenažraní - vytvořej pohledávku a hned jí exekutují

2) normální,reginální - ten má stroje,Franto nechceš bagr za 100 000,-tak jo,nařídíme exekuci a v dražbě je tvůj.Z toho chci však 20,výš jak to chodí

3)zoufalci - ty lítaj po špajzech a berou topinkovače ještě s topinkama.

No jinak kdo by se otravoval s nějakou listinou o právech a právem na důstojný život.S tím si můžou akorát vytřít............

0 0
možnosti

Ragnar

16. 6. 2008 14:12
Nevíte...

Nevíte někdo kolik takové sepsání předmanželské smlouvy stojí u notáře..... ponevadž ma přítelkyně lítá z Providentu do Providentu...... nemít dítě tak ji pošlu do pr....

0 0
možnosti

analytik

16. 8. 2008 12:21
Re: Nevíte...

jsou možnosti podání podle obč.zák.Jste právně soběstační,tak to podejte soudně a soud rozhodne za nějaký poplatek podle soudu.cca 300,- za stání u notáře by to asi stálo víc.Sepsat majetek je možno také formou čestného prohlaášení a toto přiložit k tomu soudnímu projednávání.Soud rozhodne o majetku....a je to.

0 0
možnosti

polibtemi

26. 4. 2008 20:44
h-o, n-t

tady je tolik chytrejch do té doby, než to potká je samotné.

A pomoc ? což třeba zlikvidovat ty debilní zákony o exekutorech a upravit je skutečně lidsky, což třeba odpovědnost soudce a exekutora za přehmat ? když určej blbě povinného - ať bydlištěm, či leckdy i rodným číslem - ať platí jak mourovatí. A ti šmejdi od Podkonického - nahnat do dolů ať makaj pořádně a ne ať se živěj na neštěstí druhého. Kterej rudej bolševickej nok toto vůbec vymyslel ?

0 0
možnosti

Drple

27. 4. 2008 0:18
Re: h-o, n-t

Pane, jak si představujete lidskej zákon?

0 0
možnosti

hynzek

26. 4. 2008 15:29
Předchozím příspěvkem

jsem reagoval na pasáž v článku: "Má-li někdo pocit, že podnikání manžela se žene do záhuby, a nechce

nést jeho podnikatelské riziko, tak by měl(a) v každém případě jednat a

navštívit odborníka na závazkové právo. Výsledkem takové snahy by měla

být nejspíše žaloba na zrušení společného jmění z důvodu podnikání

manžela. Taková osoba jednoznačně nechce nést podnikatelské riziko svého životního partnera, což by měl soud vzít v potaz při posuzování." To je skutečně matení veřejnosti.

0 0
možnosti

hynzek

26. 4. 2008 15:18
Dost zavádějící

V článku je mnoho nepřesností a omylů, a to nejen z hlediska použité terminologie (manžel "neručí" za dluhy druhého manžela, povinnost plnit dluh na něj "nepřechází"; pokud závazek spadá do společného jmění manželů, tak je prostě společný oběma manželům od počátku).

Takže jen jednu praktickou poznámku:

Pokud je jeden z manželů podnikatel, lze na návrh kterékokoli z manželů kdykoliv  za manželství zúžit u soudu společné jmění manželů až na věci tvořící společné jmění manželů a soud návrhu na zúžení společného jmění manželů musí vyhovět. Nepodnikající manžel umřít hlady nemůže, protože bez ohledu na rozsah společného jmění manželů mezi manžely přetrvává vzájemná vyživovací povinnost.

0 0
možnosti

326

26. 4. 2008 15:18
podnikání

Nejlepší je když už jsou manželé zrušit před podnikáním jednoho z nich BVM,já to naštěstí udělala, jinak jsem dneska bydlela pod mostem:-©

0 0
možnosti

orca1

26. 4. 2008 8:11
dotaz

Dobrý den ,

mám dotaz na tuhle modelovou situaci:

Jeden z partnerů si pořídí byt na hypotéku před manželstvím. pak uzavřou sňatek . V průběhu splácení "majitel" nemovistosti zemře ale nestihl doplatit. Přecházejí automaticky dlužné částky na pozůstalou jako dědictví ? Půjčující samozřejmě má uzavřenou životní pojistku - bude se to celý dluh krýt z této pojistky a pozůstaly nic nedluží ?

Děkuji těm co poradí.

0 0
možnosti

hynzek

26. 4. 2008 15:01
Re: dotaz

Pokud se jedná o situaci, kdy je jediný dědic a ten dědictví neodmítne, pak na něj smrtí zůstavitele přešlo jak vlastnické právo k bytové jednotce, tak závazek z hypotečního úvěru.

Co se týče životní pojistky, záleží na smluvních podmínkách a na konkrétní smlouvě. V případě smrti se pojistné plnění vyplácí osobě tam uvedené (obmyšlené osobě), výše pojistné plnění pochopitelně zase závisí na konkrétních smluvních ujednáních.

0 0
možnosti

dotaz

23. 4. 2008 19:40
kde sehnat odborníka na závazkové právo?

to by mě opravdu moc zajímalo

0 0
možnosti