Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pojištění domácnosti neberte na lehkou váhu

Pojištění domácnosti kryje škody na vybavení domácnosti. Ovšem to není zdaleka vše. V rámci pojištění domácnosti se uzavírá i další pojištění - pojištění odpovědnosti. Vše by mělo mít nastaveny optimální limity plnění. A není to pouze o jejich dostatečné výši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J.V. auditor

Pojištění má význam

Jak jinak by hloupí manažeři v pojišťovnách brali za měsíc tolik, co normální člověk za rok. Tedy hloupí úplně ne, jen nic neumí, ale počítat kupecky ano. A co když přijde Voda? A všechno odplaví. Buťme prozíravý.

0/0
9.5.2008 22:57

Radecek

Co mi vadi

Na pojisteni domacnosti mi vadi, ze jsem nenasel pojistovnu, ktera by mi pojistila to co chci ja. Vsechny maji urcity zaklad, v kterem je vsechno mozny jako elektronika, obrazy, sperky, kozichy apod. a teprve kdyz clovek chce neco pripojistit vic, tak si k tomu zakladu musi priplatit.

0/0
9.5.2008 10:57

Re: Co mi vadi

Jsou to zloději a pojištění má smysl jen u starožitností a šperků.

0/0
9.5.2008 11:25

Harpagon

Re: Re: Co mi vadi

No střechu nad hlavou je dobrý taky pojistit,aby člověk pak nebrečel do televize,že už nemá ani fotky.

0/0
9.5.2008 11:35

Mino

Re: Re: Re: Co mi vadi

to ale není pojištění domácnosti

0/0
9.5.2008 16:06

PatrikChrz

Re: Co mi vadi

Přesně. Pojištění je dneska hrozně "vykradené".

Příklad 1:

Předpokládejme byt v činžovním domě, kam je jediný vstup dveřmi. Tyto si majitel velmi slušně zabezpečí, takže téměř nehrozí, že by se tudy někdo vloupal. Pachatel je ale silně poškodí - pojišťovna ale nic nezaplatí, protože nebylo nic odcizeno, jde o vandalismus a ten se zpravidla (pokud nebyl zjištěn pachatel) nehradí.

Příklad 2: v bytě mi začně v kuchyni hořet, škoda nebude velká, shoří třeba jedna záclona a trochu ohoří jedna skříňka. Jenže vlivem kouře a sazí dojde k poškození elektroniky ve vedlejším pokoji, stejně jako zašpinění maleb v celém bytě. Protože ale pojišťovna (zpravidla) hradí jen škodu přímo způsobenou požárem (a ne kouřem, sazemi,...) uhradí jen jednu záclonu a skříňku.

Základní součástí pojištění obvykle nebývají stavební součásti (nebo jen na nějakou symbolickou částku - jeden, dva tisíce), takže pokud je nemáte připojištěny a někdo vás vyplaví, musíte se hojit na něm (suďte se se sousedem v baráku)

0/0
10.5.2008 11:22

jecmenek

Re: Re: Co mi vadi

pěkný den, Patriku,

vím, že máte zkušenosti hlavně s Českou pojišťovnou, nicméně to asi nebude to pravé ořechové.. Allianz v pojištění majetku ve verzi Exkluziv by Vám zaplatila všechny výše jmenované pojistné události.. :-)

takže jde hlavně o to, jakou variantu si člověk vybere.. nejhorší je, že běžný občan těžko bude mít absolutní přehled, co která pojišťovna nabízí...

pěkný den

0/0
11.5.2008 9:09

PatrikChrz

Re: Re: Re: Co mi vadi

Nejen Česká pojišťovna, tyto podmínky má většina produktů na trhu. Allianz to má ze třech variant až v té nejdražší a ani zde to není úplně neomezeno.

Jednak je rizikem vandalismu kryto maximálně 10 % z pojistné částky (takže  např.když k Vám vniknou feťáci a vymlátí Vám celý byt - smůla), dále max. 1 pojistná událost za rok - opět stačí blbá souhra náhod, dále se toto nevztahuje na rozbití skla (článek 12.2. pojistných podmínek) a vůbec definice vandalismu:

Vandalismem se rozumí úmyslné poškození nebo zničení pojištěné věci osobou jinou než je pojistník a pojištěný, osoba jim blízká anebo osoba žijící s pojištěným ve společné domácnosti.

Připouští rovněž takový výklad, aby pojišťovna požadovala zjištění pachatele - dokažte, že škodu jste nezpůsobil vy :-). (To jestli to v praxi takto funguje, je věc druhá).

A těch děr by se i tady našlo víc (třeba že zemětřesení musí dosáhnout minimálně 6 ˚, aby se za něj plnilo, atd.

0/0
11.5.2008 15:51

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz