Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Penzijní fondy jsou pod tlakem, nevydělají ani na inflaci

Šéf Asociace penzijních fondů Jiří Rusnok v úterý uvedl, že výnosy připsané jejich klientům za letošní rok budou podstatně nižší než inflace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr

PF roku 2007 je PF AXA -

fond s nejnižším zhodnocením příspěvků účastníků - celých 2,2 % :-© Nutno zdůraznit , že toto hodnocení je hodnocení " na slovo vzatých odborníků " !

0/0
15.7.2008 21:39

ten, kdo umí číst

Pan Rusnok lže, tvrdí-li, že na fondy dopláceji majitelé

Každý PF má Status, který schvaluje ČNB. Vpodstatě všechny se shodují v tomto:

PF rozděluje zisk tak, že nejméně 5% přidělí do rezervního fondu a nejvíce 10%rozdělí podle rozhodnutí valné hromady.Zbylý zisk se použije ve prospěch účastníků.Pokud hospodaření skončí ztrátou, použije se ke krytí ztráty nerozdělený zisk z minulých let, rezervní fond a další fondy tvořené ze zisku.

PF rozděluje zisk tak, že nejméně 5% přidělí do rezervního fondu a nejvíce 10%rozdělí podle rozhodnutí valné hromady.Zbylý zisk se použije ve prospěch účastníků.Pokud hospodaření skončí ztrátou, použije se ke krytí ztráty nerozdělený zisk z minulých let, rezervní fond a další fondy tvořené ze zisku.

Zbylý zisk se použije ve prospěch účastníků.Pokud hospodaření skončí ztrátou, použije se ke krytí ztráty nerozdělený zisk z minulých let, rezervní fond a další fondy tvořené ze zisku.Všechny PF v minulých letech připisovaly účastníkům 3-13%, takže vytvořily slušné rezervní fondy a majitelé je nedotují.

0/0
30.5.2008 18:39

Standa

Re: Pan Rusnok lže, tvrdí-li, že na fondy dopláceji majitelé

Děkuji za tento příspěvek. To jsou fakta. Nemohou přece PF v době, kdy se jim daří mlčet a rozdělovat si značné peníze a když se jim nedaří, tak to házet na klienty. To, že máknou do rezerv (a nejen finančních ale i hmotných)  v  "době neúrody" by mělo být zcela normální. Hlavně je nelitujme !!!

0/0
3.6.2008 8:33

Rejpal

Je třeba zrušit sponzorování PF

A to buď úplně a nebo stejné podmínky umožnit i pro bankovní penzijní spoření.

Vždyť na dlouhodobých termínovaných vkladech by banky mohly vyplácet při současných sazbách až 4% zhodnocení a navíc by peníze i byly ze zákona pojištěny.

Sám osobně bych, pokud by to zákon umožňoval, okamžitě peníze převedl na takovýto vklad. ;-€R^

0/0
29.5.2008 23:27

Payman

PF jsem si zřídil proto,

že mi přispívá zaměstnavatel (400) , stát pak jen (150), což je tedy asi 50% k mým 500-600. Jinak to jejich zhodnocení je minimální, i ING konto má víc.

0/0
29.5.2008 17:37

Zdenál

Re: PF jsem si zřídil proto,

momentálně ano, ale to nebude stále. Když měly ještě loni spořící účty vyhlášenou sazbu kolem 1,5,-1,7 % čistého (po zdanění výnosů), tak po tom neštěkl pes. Nemá smysl takhle srovnávat, přestože momentálně to tak vychází.

0/0
29.5.2008 21:10

Harpagon

Řešit se to musí.

Změna určitě přijde,ať se líbí nebo ne.V Evr.z 1100 PF průměr akcií 55% s trendem větší jistoty.Nejlépe je na tom DK s caa.55 000 EU/os.Lze i konzerv.dle volby.U nás caa.50 000Kč/os.což je pro důchod směšné i když se týká 2.pilíře.Ti co nadávají by měli něco navrhnout,nebo chtějí nadávat i v důchodu?Reforma měla už dávno běžet v nějaké vhodné shodě.

0/0
29.5.2008 14:04

mukr

Re: Řešit se to musí.

Otazka - jak dlouho frci tyhle veci v Dansku? Kolik jim musi prispivat zamestnavatele? Az bude prumerny plat takovy jako v Dansku a bude to tu fungovat jako v Dansku (no ty dane bych asi nikomu nepral) tak se to da srovnat. My jsme srovnatelni tak s SK, Polskem, Madarskem atp. Jak to je tam?

Co treba Svycarsky model?

0/0
31.5.2008 11:36

Harpagon

Re: Re: Řešit se to musí.

Jistě CH model by byl pro nás nejvhodnější/AHV,2.zam.3.OSVČ/daňově propočítáno do detailu.Začali po 90 tém a tady už to mohlo zabíhat aspoň od r.2000.Jsou jen o 2000EU druzí po DK.2.Pilíř má kapitál 107% HDP,30%akcií,pak dluhop.atd.Zákonný věk 63 let.Problém je opačný,tzn.mladí by chtěli od důchodců přebytky....Prostě neřeší se to,pouze hádky o věk odchodu do penze.Jenže to není jen o věku,který jde přece taky řešit.Málo komu se bude chtít pracovat do 65.Chce to už rozetnout,různých možností je heurekom.

0/0
31.5.2008 13:16

Hugo

kde jsou Vaše sliby.

Pane Rusnoku?kde jsou .Vy jste říkal že je to nejlepší pro lidi,ale zapomněl jste říci pro které,Ano nejlepší je to pro lidi Vašeho typu Pro ty co mají trochu vědomí o ekonomice a VĚDÍ co je to bezpracnej zisk.Také budete jednou zařazen do skupiny lidí zvaných TUNELÁŘI a také budete jednou souzen.;-O(Y)

0/0
29.5.2008 13:27

Zdenál

Re: kde jsou Vaše sliby.

melete mimo mísu, nezlobte se. Že je legislativa pro penzijní připojištění u nás nevhodná a fondy svazuje, to tvrdí J. Rusnok už nějakou dobu sám .... vy budete jeden z těch, co si někde přečetli slovo "tunelář" a teď ho pro jistotou používají všude ...

0/0
29.5.2008 14:22

hnusil

Penzijni fondy

Penzijni fond je jen mala cast systematickeho okradani lidi a znehodnocovani vkladu.

0/0
29.5.2008 13:18

Martin

Jakmile zruší

podmínku "ŠULNUL" přestávám posílat peníze do svého fondu. Kdyby nebylo státní podpory, tak jsem s tím stejně nikdy nezačal. Ti kapitalisti jsou schopní moje peníze prošustrovat ve svých opravných položkách a vyplatit si je ve mzdách.

0/0
29.5.2008 13:15

František

Jeden z pilířů penzijní nečasovy reformy

se názorným způsobem dokáže zhroutit. Z toho vyplývá, že navrhovaná reforma je stupidní a nic neřešící, což víme již dlouho, jen ods slepě tvrdí něco jiného. Copak nám na to řeknou voliči ODS? Já říkám jen jedno ODStupte dřív než bude pozdě!!!Rv

0/0
29.5.2008 12:50

hnusil

nesmysl

Reformy naopak propad brzdi, po osmilete bolsevicke vykradacce ze strany CSSD je tento vysledek jeste porad maly zazrak.

0/0
29.5.2008 13:17

lolek77

Re: nesmysl

Než tady budete Františku pronášet svá moudra zkuste si přečíst na stránkách mpsv co je předmětem Nečasovy reformy. O fondech ani slovo. A pak si najděte starší materiály Bezděkovy komise tj. té co vznikla za vlády soc.dem. Tam se o třetím pilíři mluví.

0/0
29.5.2008 23:44

Zdenál

Re: Jeden z pilířů penzijní nečasovy reformy

soukromý kapitál můžete vytvářet i mimo penzijní připojištění, investujte lepším způsobem než posílat peníze do penzijního připojištění (to nechte zaměstnavateli, anebo tam posílejte jen nezbytné miminum, které zaměstnavatel požaduje). Chce to jen přestat remcat u piva a začít se trochu zajímat o sebe a informace. Že penzijní fondy potřebují změnu v legislativním zázemí je ale holý fakt.

0/0
29.5.2008 14:28

P.P.

divíte se?

Peníze nejsou nic jiného než potištěný papír. Důchodové fondy jsou účelové organizace, které mají snížit výdaje jednotlivců teď hned za příslib výnosů ve vzdálené budoucnosti. To umožní vládě vydávat dluhopisy, které fondy kupují což není nic jiného než emitovat nekryté peníze. Jak si vláda představuje výnosy z fondů v budoucnosti, až bude podíl produktivní populace ještě nižší než je teď a důchodci budou žádat důchod plus výnosy z důchodového pojištění aby se měli po desetiletích šetření lépe? No nijak. To bude až po několikerých volbách až stávající politická reprezentace dávno nebude u moci a to může být klidně i potopa.

0/0
29.5.2008 12:00

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz