Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Špatné podání ruky a velká část vašich šancí je pryč

Ať už jste jakákoli osobnost, máte jakékoli povolání, správné podání ruky by pro vás měla být samozřejmost. A tu si rozhodně stojí za to připomenout. Špatný stisk či vstup do osobní zóny druhého vám může zavřít dveře k úspěšnému jednání, ale i k získání nové práce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jarda

soutěž

;-)  http://www.zkouknito.cz/obrazek-nocni-laguna?m=22c4f7d70e  ;-)

0/0
13.10.2008 21:36

Tomas

To je úžasný

To je úžasný jaké voloviny dovede redaktor namlít aby si vydělal na cigára

0/0
10.8.2008 20:12

ntk_

především upřimnost

pokud někomu chcete podat ruku a nebo jí vám někdo podává tak to svou podávejte s upřímností a všechno ostatní je už jedno, a pokud toto jediné pravidlo porušíte, tak věřte, že za neúspěchem vašeho jednání není špatně podáná ruka....

0/0
10.8.2008 19:44

pete-mele

podani ruky

No pokud to tak nekdovidi pak at si to mysli je to vsak velika chyba  a nesmysl.Spolecensky by bylo vhodne miti ruku cistou v ostatnich pozicich ruku nepodavame je to nehygienicke a hlavne nesmyslne. Lepe je se malicko uklonit a predejit zbytecnému kontaktu.POdani ruky je nevhodne ve vsech variantach a ve vsech spolecenskych vrstvach ac to spolecenska pravidla dovoluji je to prezitek s formy opic.

0/0
10.8.2008 15:33

arnost-ek

Re: podani ruky

Opice si podávají ruku? Vlastní zušenost ze ZOO?

0/0
10.8.2008 16:51

Danny_Kay

Precenovani...

...nevim proc,ale tyhlety situace se velmi casto v podobnych clancich precenuji...Podani ruky ma vliv pri pohovoru, ale samozrejme nikterak zasadni! Pokud ruku vylozene nekdo nema zpocenou nebo spinavou, tak na tom az tolik nesejde, stejne tak nesejde prilis na tom, jak ma kdo vyplneny zivotopis, jak je oblecen atd...Zejmena pokud treba zadate o zamestnani, kde neprichazite do kontaktu s lidmi...U programatora, grafika, zednika, ridice, kuchare, architekta ci systemoveho analytika je to proste uplne jedno a nema cenu vyznam podobnych detailu vubec zminovat.

0/0
10.8.2008 13:35

Pan Nedokonalý

Podávání rukou...

Za patnáct let obchodování jsem se naučil jedno. Podávej ruku přímě a dá se říci tak jak je popsáno ve článku. NIKDY opravdu NIKDY neposuzuj někoho podle toho jak ti ruku podá. PROČ:

1. Spousta lidí nemusí mít tyto znalosti, a prostě, prostě jen podávají ruku tak jak jim narostla :-)

2. Udělaní úsudku o člověku právě jen ze špatného podání ruky má vliv na další jednání a především jeho výsledek, se špatným úsudkem můžete spoustu věcí přehlédnout.

3. Podání ruky dost často reprezentuje člověka samotného např. skupina žen ve věkovém rozmezí 35 - 50 mi dost často podává ruku mdlým způsobem, oči někde jinde apod. (jsou snad všechny neupřímné??), ale kdeže.

Vyhodnocujte jiné faktory a rizika, podání ruky ovšem ne. R^

0/0
10.8.2008 9:12

KC

pocení dlaní

Fascinující článek.Pracuji už pár let v oblasti obchodu,os.jednání s klienty je na denním pořádku."Pobavila" mě část o zpocené dlani,dle článku bych řekla,že člověk,který podá zpocenou dlaň by měl být min.popraven.Nechápu,asi tyto řádky psal člověk,který vůbec nemá tušení o problematice pocení.Je několik onemocnění,která způsobují mj.nadměrné pocení a určitě to o člověku neříká,že to není dobrý obchodník.Na netu se dočtete,že lze odstranit např.botoxem,osobně jsem podstoupila 2x tuto "léčbu",1 vyjde na 10-18tis.,v mém případě velmi bolestivý zákrok a výsledek?po pár dnech se dlaně potily dál.Otřít dlaň před podáním ruky do (pozor!) ČISTÉHO kapesníku to lze..účinek ale 0.Bohužel je to pro mě jakožto pro obchodnici velmi nepříjemný,trapný fakt,ale dlaň mám ve většině případech zpocenou a dělat s tím nemůžu nic :-/.Co dodat?neměli by mě pane redaktore kvůli tomu po těch letech vyrazit z práce?

0/0
9.8.2008 22:49

gin

Re: pocení dlaní

Zpocena ruka se nepodava, otri si ji

0/0
9.8.2008 23:27

XXL

Re: pocení dlaní

Pocení dlaní může být projev nervozity. Je to určitý projev, který jde těžko potlačit, na rozdíl od projevů jiných. Pocení dlaní může mít ovšem příčin celou řadu. V horkém počasí je normálním zdravým projevem organismu. Měl jsem relativně nedávno jeden pohovor, bylo přes 30 st., takže předtím jsem si dlaň do kapesníku otřel. Vydrží to určitou dobu. Ruka nemusí být zcela suchá, je-li tak horko. Je ale lepší, když je vlhká co nejméně, mokrá ruka dobrý dojem nedělá.

Soudný člověk ovšem ví, že někdo mokré ruce má a moc s tím dělat nejde. Přijít neupravený, neoholený, ve špinavých botech či oděvu omluvitelné není. Stejně jako když někdo bude cítit potem. Pokud je vše v pořádku, ale např. dlaně se potí, tak to sice nepomůže, rozumný personalista to ale přejde. U upraveného člověka ví, že to není projev nedbalasti.

Dnes se příliš dá na vnější vzhled, což je chyba. Za komunismus se na vzhled moc nedalo z ideologických důvodů, toto je ale druhý extrém.

0/0
9.8.2008 23:34

DISK

Re: Re: pocení dlaní

..zaujal mě ten zmíněný komunismus. Kolik nynějších personalistů jsou bývalí kádrováci? ...a vůbec,co si o sobě personalisti vlastně myslí ? že jsou nějaká nadsorta, která bude určovat pravidla? Obávám se, že celý článek je zbytečný, protože slušné chování člověk nepotřebuje jen k pohovoru s managéry nebo personalisty, kteří z něj mají job.

 

0/0
10.8.2008 18:16

Markéta

Re: pocení dlaní

Pocením dlaní jsem taky trpěla. A všechny tyhle články o posouzení člověka podle podání ruky mě pěkně štvaly, protože podat zpocenou a většinou ještě studenou ruku prostě suverénně nejde. Otření do kapesníku opravdu nepomůže. Ale řešení existuje. Už mám dva měsíce teplé a suché ruce. Mrkni na http://diskuse.doktorka.cz/poceni-hrudni-sympatektomie/archiv/560/

Je to zázrak :-)

0/0
10.8.2008 16:41

XXL

To je debilita

Článek popisuje všeobecná pravidla, ale týká se spíš přijímacího pohovoru s personalistou či budoucím nadřízeným. Takže to šlo zjednodušit, ruku podávají vždy oni. Otřít si spocenou ruku předem je dobrá rada, nato ale nemusím číst tyhle rady.

Někdy tyhle věci člověk zcela nezvládne. Ruka se může potit, protože venku je tropická teplota. Budu ale přijímaný podle vyleštěných bot, obleku, správně uvázané kravaty i správného podání ruky. Ještě doplnit radami jak pozdravit, jak se má odpovídat na personalistovy otázky a bude člověk přijatý.

Nějak jde stranou, co člověk umí, jakou má kvalifikaci a chuť do práce a dosavadní výsledky. Na tom jaksi tolik nezáleží. Hlavně zvládat tuhle hru personalistů. Dnes už o přijetí nerozhoduje stranická knížka a chození na "dobrovolné" brigády na prvního máje do průvodu. Ty nové buzerace se zcela vyrovnají těm starým. Dnes se nemá člověk politicky angažovat, naopak na firemních akcích o svých politických názorech se má mlčet...

0/0
9.8.2008 17:26

XXL

Re: To je debilita

A místo bezmezné loajality k režimu nemenší loajalita k zaměstnavateli. Dnes se lidi "dobrovolně" účastní akcí firmy, na které by za bolševika z vysoka kašlali. Tehdy chodil na prvního máje jen někdo, kdo se chtěl zalíbit nebo mít vedoucí postavení. Řadový pracovník fakticky nemusel. Dnes na firemní večírek či společný víkend jede každý rád, kdo ne, tak si připraví velkou omluvu a nesmí to být každý rok, ale  výjmečně za pár let to jde...

0/0
9.8.2008 17:29

jindy

Re: Re: To je debilita

co mi říkal táta, tak 1. máj byl povinný pro všechny a on z něj vždycky utíkal, takže nevim...

0/0
9.8.2008 19:45

pingu

Re: Re: Re: To je debilita

..tata nelze..;-)

0/0
9.8.2008 20:21

XXL

Re: Re: Re: To je debilita

Tu dobu pamatuju, jak ze školních let, tak z mladší dospělosti v práci. Ve škole nás jednou nahnali, 9.třídy to měly povinné (bylo zvykem, bylo to dobrovolné, což znamenalo, že kdo má omluvenku tak nemusí).

V zaměstnání nikdo nikoho nenutil, každý si spočetl případné důsledky. Takže šli ti, kdo chtěli dát najevo loajalitu. Běžní pracovníci zpravidla nešli, jen výjimky. Možná v 50. letech mohlo být jinak.

0/0
9.8.2008 23:26

ff

Re: Re: Re: To je debilita

no nevim,  co pamatuju tak rodiče a ani prarodiče 1.máje nikam nechodili a nikdo je nenutil. V KSČ nebyl taky nikdo.

Já tam šel naposled v 6.třídě (1986) vždycky se to nějak přes omluvenky vyřešilo.

0/0
10.8.2008 10:51

Ludek_II

Re: Re: To je debilita

Firemní večírky ?? Pod západním pozlátkem a prvotním dobrým úmyslem se skrývá postkomunistické prázdné chlastačky + šu...píchání mezi kolegy.

NIc proti večírkům. Ale toto se nedá poručit či vyvolat na povel. Pokud prostě lidi nechtějí spolu trávit volný čas, je to zbytečné nucení do něčeho. Navíc plno lidí má své rodiny a já osobně bych si mnohem raději hrál třeba se synem než koukal jak oplzlý kolega balí nanynku sekretářku.

0/0
10.8.2008 9:20

jindy

osobní prostor

hehe, osobní prostor je fajn věc, dokud člověk nemusí vlézt do autobusu, metra, tramvaje, nebo prostě na přeplněnou ulici...po celý den je můj osobní prostor narušován, je mi to nepříjemné, jsem od lidí raději dál, tak co s tím mám jako dělat? ruce se mi potěj právě když jsem vystresovanej jestli udělám něco dobře - v tomhle případě jestli dobře podám ruku...zpocené ruce jdou usušit velmi těžko...a koukání do očí? nemám rád, když mě někdo kouká do očí...tohle správné podání ruky je dobré pouze pro případ, že se setkávám s člověkem, od kterého něco chci, je to tedy absolutně zjištné gesto...pokud od nikoho nic nepotřebuji, budu si podávat ruku tak, jak se mi zlíbí, třeba vůbec - je to totiž dost nehygienický zvyk...

0/0
9.8.2008 16:52

Rimmer

svět

no, zvláštní svět kde se hodnota člověka určuje podle stisku ruky ...

0/0
9.8.2008 12:36

stoural

Re: svět

Sam bych to nenapsal lepe ;-D

0/0
9.8.2008 15:29

xrocky

když

čtu tyhlety nesmysly, přemýšlím co je to za svět kde žijí autoři těchto článků. Občas pomáhám personalistům při pohovorech a to jak nám nový adept podá ruku nikoho z nás nezajímá - prostě potřebujeme odborníka na danou prác. Kromě odborných a jazykových znalostí nás samozřejmě zajímá i to jestli je to není darebák, ale to jak nám podá ruku je opravdu hodně nepodstatné....

0/0
9.8.2008 11:51

arnost-ek

Re: když

Nesouhlasím. Já například lidi podle stisku ruky hodnotím taky, i když chápu, že to je hodnocení subjektivní. Takže není pravda. že je to úplný blábol.

0/0
9.8.2008 12:19

Yarda

Re: Re: když

A vy jste kdo? A jak ovlivní vaše pocity další osud toho kdo vám tu ruku podal?

0/0
9.8.2008 14:51

arnost-ek

Re: Re: Re: když

V praxi nijak, jen je mi človek, co mi ruku podal podle mých představ, sympatičtější.

Je to stejné, jako když zjistíte, že někdo poslouchá stejnou muziku, nebo má podobný smysl pro humor.

A personalista ani Bůh nejsem, takže na osudy lidí vliv téměř nemám ;-)

0/0
10.8.2008 16:57

jindy

Re: Re: když

jo, tak přesně s člověkem jako ty bych si tu ruku ani podat nechtěl...

0/0
9.8.2008 16:48

arnost-ek

Re: Re: Re: když

Nijak mi to nevadí.

Mimochodem, jinde píšete o nehygieničnosti podávání ruky... A líbání nebo soulože se neštítíte? A co vajíčka, vajíčka jíte?

:-))))))

0/0
10.8.2008 17:01

regazzi

Re: když

no jo, no tak ono je ale rozdil , kdyz prijimas treba elektrikare nebo obchodniho manazera pro styk se zakazniky......

0/0
10.8.2008 10:10

duane

Oblek a stisk jsou nejdůležitější faktory obchodu

Další z řady motivujících článků na téma "jak rejžovat když nejste ničím užiteční". Po nedávném úspěchu článku popisujícího naprostou nezbytnost dokonalého vzhledu v bizu se jistě i nyní objeví řada diskutérů obhajujících stisk jako rozhodující faktor úspěšného vývoje ekonomiky světa a vesmíru. Škoda, článek s titulkem "Špatná kvalita produktu a velká část vašich šancí je pryč" asi ve zdejší sekci Finance jen tak nevyjde. Díky autore, svět je zase o něco příjemnější místo k životu.

0/0
9.8.2008 11:16

kozina

Re: Oblek a stisk jsou nejdůležitější faktory obchodu

ANO a já bude jako jeden z prvních. Nevím zda ohledně vývoje ekonomiky ......... ale jako osoba pracující v obchodě je podání ruky velmi důležité, sejně tak jako oblek či vzhled.

Podle podání ruky poznáte, s kým máte tu čest a nadále tomu dokážete přizpůsobit jedání.

0/0
9.8.2008 15:59

jindy

Re: Re: Oblek a stisk jsou nejdůležitější faktory obchodu

Podle podání ruky akorát zjistíš, že si ten člověk tyhle návody, jak to udělat správně, velmi pečlivě nastudoval. Jako že si přečtu jednu stránku o tom, jak podávat dobře ruku, ze mě dělá lepšího člověka? Ne, já se jen budu přetvařovat, protože podávání ruky nemám rád a budu to dělat přesvědčivě a jenom proto, že od tebe budu něco chtít, to je obvyklé. Je to kravina, i ten oblek. Bill Gates chodí v kalhotech  od obleku a v ležérním svetříku - rozhodně se tomu nedá říkat oblek. A on může a zaměstnanec nebo uchazeč o práci ne? Směšné, že bohatí smějí a chudí ne. Je mi z těch bussinessmanů úplně na blití, když je vidím v těch oblecích a s aktovkama - to je prostě přetvářka, neupřímnost. Ať si každý chodí tak, jak jemu se to líbí a ať si podává ruku nebo ne.

0/0
9.8.2008 16:57

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz