Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Diskriminace v Kooperativě: žena si vymohla odškodnění

Bývalá vedoucí kroměřížské pobočky Kooperativy uspěla. Dostala od pojišťovny odškodné kvůli pracovní diskriminaci. K úspěšnému vyřešení přispěla svým zájmem i MF DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

usnicka

Moje zkušenost s Kooperativou

- pro její nefér jednání, jsem musela odstoupit od smlouvy

na životní pojištění a už ji nechci nikdy více!Rv

0/0
27.8.2008 10:22

Terrurek

:)

to se pani bude teď dobře schánět práce. Zaměstnance co hájej svoje práva i za cenou soudu maj všude rádi.

0/0
25.8.2008 15:56

Honza

neštěstí

Ženská, která kvůli vyhazovu s 100000 Kč v kapse "Byla rok na antidepresivech.", "Kdyby neměla manžela a děti, jaké má, rodina by se ji rozpadla" a "odnesla si trvalé zdravotní následky" a jde se soudit podle mě není psychicky normální. Je to zákeřná hysterka. Rozhodně bych ji jako zaměstnance nechtěl. Já bych v její situaci zaměstnavateli poděkoval za štědrost a za 2 týdny bych si našel jinou práci. Čili bych to bral jako dobře placenou dovolenou. Ať se pak normální pracovité ženské nediví, že mají nižší platy než stejně schopní chlapi. Je to mimo jiné i kvůli takovýmhle krávám. (Nejen kvůli mateřské a u manuálních profesí kvůli menší fyzické síle.)

0/0
25.8.2008 5:23

Pajadaja

Re: neštěstí

Chápu,že vám podnikatelů se lidi,co si dovedou hájit svoje práva moc do krámu nehodí, pak se nedivte,jakou máte pověst :-©

0/0
26.8.2008 12:43

hnusil

Je mi lito ....

Je mi lito vsech zamestnavatelu, kteri zamestnavaji psychopaticka parazitni klistata, jako je napr. zminovana pani v clanku.

0/0
21.8.2008 20:49

H

Nemáte dostatek informací

Pokud budete naivně spoléhat na to, co napíše IDnes a považovat to za pravdu, pak si zkuste všimnout, že většina informací pochází od pí. Mikulové a její advokátky, popř. Gender organizace, která za ní stojí. Znám pí. Mikulovou osobně a zapomeňte na to, že se jedná o výbornou manažerku či úspěšnou pojišťovací poradkyni s velkým kmenem pojistných smluv.

O tom, že autor článku KAREL TOMAN, ml. se neorientuje v tomto problému a celý článek je tendenční, svědčí i to, že píše o soutěži produktivity. Zajímalo by mě, jak by definoval pojem "produktivita" v pojišťovně. V pojišťovnách se spíše hodnotí produkce, tj. nově sjednané pojistky a možná bych rád viděl podložené tvrzení o tom, že "Její pobočka zakrátko několikrát vyhrála soutěž produktivity". Nicméně se tak dle tvrzení v článku mělo stát v roce 2004, kde pak pí. Mikulová přišla na to, že v roce 2006 se již její potenciál nevyčerpal ?

Měla si přiznat, že na vedoucí pobočky v KM nemá - ale proč by tady potom byly GENDER organizace, že ?

0/0
21.8.2008 8:28

Qingdao

Re: Nemáte dostatek informací

Otázkou pak ovšem zůstává, proč Kooperativa nešla do sporu, který by musela vyhrát (pokud by se Vaše informace zakládaly na pravdě). Souhlasím s Vámi, že článek je tendenční, ale pravdu bych viděl někde uprostřed. Ani nevíte, jak složité je dnes vyhodit neproduktivního podřízeného a je to ještě obtížnější, pokud se jedná o ženu.

0/0
21.8.2008 9:50

nov

Re: Nemáte dostatek informací

Souhlas, pan Toman mladší je jediný novinář, který se uvedenou kauzou zabývá. Tahle paní nezajímala ani TV NOVA.

0/0
21.8.2008 15:18

Radek

Re: Nemáte dostatek informací

Zakrátko vyhrála soutěž produktivity - i kdyby, na manažerských postech se hodnotí dlouhodobá výkonnost. Jaké byly výsledky paní Mikulové v době, kdy se s ní pojišťovna pokusila ukončit pracovní poměr? Předpokládám že velmi malé. Otázka: Je dlouhodobé neplnění obchodního plánu důvodem pro rozvázání pracovního poměru?

0/0
21.8.2008 15:22

Radek

Re: Re: Nemáte dostatek informací

Zákoník práce taxativně vymezuje možnosti ukončení pracovního poměru a neplnění plánu NENÍ porušení pracovních povinností. Pokud máte v práci šikovného lenocha, tak současný zákoník práce de facto neumožňuje jeho vyhazov. Vždycky musí zaměstnavatel přistoupit na dohodu

0/0
21.8.2008 15:26

Aleš

Re: Nemáte dostatek informací a vy ano?

A když tu paní tak znáte, tak jste si jist, že měla skutečně  pracovní výsledky na odchod a nebo  byla  pouze zmiňovanému řediteli nesympatická a dostatečně mu neprokazovala, jaký je to borec? Ten, co ji nahradil, je opravdu nesrovnatelně lepší nebo pouze lépe hraje hry?  Nebyli tam daleko méně schopní, kteří tam jsou třeba dodnes? Jaká tam je asi personální politika?

0/0
21.8.2008 23:09

Beran

Re: Re: Nemáte dostatek informací a vy ano?

Tohle není argument - zloděj křičí: Chyťte zloděje. Zaměstnanci většinou předstírají práci a zaměstnavatelé předstírají, že jim za to platí :-) V každém kolektivu se najde dost lidí, kteří se jen vezou. Ale odmítnout dělat přezkoušení? Tak někoho takového bych hnal svinským krokem taky. Podle příspěvků soudím, že je tu dost lidí, kteří o tom něco ví. Co takhle srovnání - výkonnost v době paní dokonalé a jak ta pobočka vypadá dnes: Hoďte sem nějaká data

0/0
22.8.2008 10:24

cabadaj

Re: Nemáte dostatek informací

Také vím o koho se jedná a naprosto souhlasím . Když jsem viděl poprvé v televizi co se chudince paní stalo , zavolal jsem jí (chtěl jsem jí dát nabídku práce). Na schůzce jsem ale zjistil , že jde o hysterku a že nemá zájem o práci , ale bude se zabývat  vymáhánm peněz z Kooperativy .

0/0
25.8.2008 10:37

qwert

problem je,

ze rada sefu jen vyuziva svou moc a obsazuje na pozice sve zname, milenky atd a ne nejvhodnejsi kandidaty, typicky je to u velkych spolecnosti, kde je kvantum majitelu-akcionaru a proste neuhlidaj kazdeho sefa. A potom kvuli tomu, firma nefunguje uplne efektivne. Proste zajmy toho kdo vybira lidi a majitelu nemusi byt totozny. Takze s tou myslenkou, ze zamestnavatel by si mel chtit vybrat koho chce, opatrne.

0/0
21.8.2008 7:11

xyz

Zase další kačena...

Ach jo, zase další kachnička, která si myslela, že je světoborná. :-/ 

0/0
21.8.2008 6:27

V. Smutný

Kde se stala chyba

Z mého pohledu to bylo manažerské selhání až neschopnost šéfa té pobočky pojišťovny . Musel mít přece víc možností, jak celou záležitost řešit a zřejmě měl příliš velké sebevědomí a známosti ve vedení společnosti . A k tomu malé znalosti Zákoníku práce a možných důsledků vyhroceného postupu, který zvolil.RvRv

0/0
20.8.2008 22:04

Alenka

Re: Kde se stala chyba

To je pravda, žádné zákony a zákoníky nepomůžou, když člověk získá šéfa despotu, který nemá sebereflexi a chce být nejlepší za každou cenu. A co ty další zmiňované případy, co se tam prý udály?

0/0
20.8.2008 22:25

PG

Re: Kde se stala chyba

na první pohled můžeš mít pravdu, ale to by nesměl být obor pojišťovnictví. Převzetí kmene klientů je brutální kšeft. Jestli byla tak dobrá, dokážu si představit cenu kmene tak půl mega. 100 T..to je jen almužna;-)

0/0
20.8.2008 23:04

cabadaj

Re: Re: Kde se stala chyba

Kmen je v tomto případě majetkem pojišťovny . Šlo tedy pravděpodobně o běžné pětiměsíční odstupné .

0/0
25.8.2008 10:39

Superkate

Ochrana

A kdo chrání zaměstnavatele? Myslím, že zaměstnance nemůžete vyhodit, ani když chodí do práce opilý. To, že je neefektivní, fláká se atd. není dost dobrý důvod pro výpověď. Jestli si někdo myslí, že za 3 měsíce, co se nový člověk všechno učí, poznáte, jaký je, jste na omylu.

0/0
20.8.2008 20:46

elverano

Re: Ochrana

opilost je hrubý porušení pracovní kázně, čili jeden  z výpověndích důvodů.

0/0
20.8.2008 20:57

Zen

Re: Ochrana

Proto se take dava napred PP na dobu urcitou - vetsinou 1 rok.

Ovsem je nutno konstatovat, ze nazorne prokazujete hrube neznalosti ZP - nejste take z ODS?

0/0
21.8.2008 10:32

Voška

Česká anarchie nemá mantinely

Zjevný případ diskriminace, která se šíří po r.89 stejně jako anarchie. Každý může všechno, nikdo není potrestaný. Bezvládí tohoto druhu nás pasuje na národ primitivů neschopných cokoliv řešit. Máme burana premiérem a nikdo není schopen s tím něco udělat. Máme prezidenta dementa a opět se s tím nic nedělá. Za vším jsou politické spolky plné ambiciozních neschopů a přeběhlíků od jejich původních profesí. Normálně by se neuživili a tak hledájí své zabezpečení v politických funkcích. Ke všemu jsou to převážně hulváti, podvodníci a lháři. Do politky lezli vždy vyžírky a tak zde máme jejeich další generaci. Ovšem tudy cesta pro slušné občany nevede.  

0/0
20.8.2008 19:40

elverano

pro Peterduse

Nemůžu k vašim názorům nenapsat pár připomínek. Já nejsem zastánce nějaká přehnané až úzkoslitvé ochrany zaměstnanců,ale to, co sem si od vás tady přečetl, je orpavdu extrém. Podle vás by měl mít zaměstavatel právo kdykoliv kohokoliv vyhodit a dokonce bezdůvodně ? Dokážete domyslet, jaký by to mělo celospolečenský dopad? Taková právní nejistota v jedné z nejzákladnější životní potřebě a sice mít práci a živit se nebo své děti ?Nechat zaměstnance zcela bez ochrany by byl návrat někam do střodověku...Ochrana tohoto důležitého institutu tu porstě být musí! A zam-tel má přece nástroj, jak si zam-ce odzkoušet a jestliže nevyhovuje, tak se ho lehce zbavit, zkušební doba nebo ne ??

0/0
20.8.2008 19:32

elverano

Re: pro Peterduse

...Druhá věc je váš názor na to, že zam-tel má právo si vybrat koho zaměstná a koho ne. To už je trošku složitější,ale obecně se dá říct, že zam-tel má v tomto volnou ruku, jen nesmí někoho odmítnout z důvodu, kterej by byl diskriminační. Rozhodovat mají kvalifikační předpoklady a to je přece správné nebo ne ?Psal ste něco o morálním právu....o svobodné vůli zam-tele, ale podle mě na druhé straně stojí silnější právo všech lidí k rovné možnosti přístupu k zaměstnaní bez ohledu na jejich věk, vzhled, pohlaví etc. Příměr k tomu,že člověk si přece taky může svobodně vybrat svého partnera je trošku mimo mísu. Pro zam-tele má být přece podstatný, jaký ten člověk má předpoklady k výkonu dané práce a to,esli je to blondýnka nebo plešatá baculka neni důležitý. Samozřejmě, že existujou profese a zaměstnání, které sou výjimkami. Současný právní trend je celkem v pořádku,prootože jedná ze základních právních záasad je ochrana slabší strany, kterou zaměstnanec v prac. vztahu nepochybně je.

0/0
20.8.2008 19:33

-dejf-

Re: Re: pro Peterduse

No a tady je krasne videt ten problem - vy se tady v recnicke otazce snazite rikat, co je pro daneho zamestnavatele spravne. Nemel by si to rozhodnout ciste on? Proc si nemuzu jako zamestnavatel vybrat na pozici nejakou kocku, ktera sice neni buhvijak schopna, ale je to kus (treba by i neco kaplo) a tu praci zvladne? Proc musim vzit na tu pozici chlapa, ktery by sice byl lepsi, ale pro mne to uz taka vyhoda neni, protoze ta baba ji zvladne taky? Proc nemuzu rovnou napsat do inzeratu, ze chci zenskou +- 25 let takovych telesnych proporci s takovym/zadnym nabozenskym zamerenim? Proc musi u znameho ve firme mit neustale otevreny inzerat na pozici, a kdyz se jim prihlasi chlap a neni supr schopny, tak ho proste bez vysvetleni odmitnou (resp. s vysvetlenim ze nezaujal) a pak mi ten znamy vola, jestli nahodou neznam nejakou (jakoukoli) babu, ktera by tu pozici zvladla, co na tom, ze neni tak dobra jako ten dotycny, ktereho odmitli minuly tyden, hlavne ze tu praci zvladne a je to zenska?

0/0
21.8.2008 7:20

elverano

Re: Re: Re: pro Peterduse

No vybrat si můžete koho chcete, ale pakliže dáte přednost někomu před někým jiným a důvod, proč ste tak udělal , je diskriminační ( z pohledu zákona ), tak se možná připravte na spor,ale řekl bych, že jen malej zlomek lidí by byl ochotnej se soudně bánit..Já osobně bych se na to osobně vykašlal, páč proč se cpát někam, kde mě nechtěj, i když by bylo právo na mojí straně..zákon je jedna věc a čistá praxe druhá že jo. Ale jestli s e přesto někod rozhodne se bránit, tak bych stál na jeho straně. Problem diskriminace je obecně dost ožehavej a současná společnost staví tento princip mezi ty nejzákladnější právní zásady, postupně se to promítá do jednotlivých právních odvětví, prácovní právo nevýjímaje. Důležitý je najít tu správnou hranici ochrany, kterou je těžký stanovit, když se střetávají dvě práva, jako v tomto případě.

0/0
21.8.2008 8:44

Superkate

Nova doba, zamestnanci rozhoduji o zamestnavatelich

Znama jde na materskou a vymaha na firme nechat si sluzebni auto. Prac. pomer preci nekonci, a ona ho na dite bude potřebovat. Čekám, že firmu bude také žalovat, že jí ho chce sebrat.

Češi jsou prostě stále komunisty a mají pocit, že mají právo a nárok na kus majetku zaměstnavatele. Neuvědomují si, že jsou najati, aby plnili úkoly zaměstnavatele. Jakou si udělají firemní kulturu je jen jejich věc a pokud bude špatná, podnikatel zkrachuje. Přirozeně.

Z jakého důvodu by měl mít kdokoli právo vám říkat, koho máte zaměstnat? To je v podstatě totéž jako zakázat zisk, z jednoho pohledu paní pracovala výborně, ale zaměstnavatel měl třeba jiné představy o rozvoji firmy, a chudák na to doplatil (teď čekám, že se ozvou hlasy, že kooperativa takový chudák není, tudíž přeci ji můžeme okrást...typičtí Češi). I kdyby se firma rozhodla všechny vyhodit, je to jen a jen její věc, nikoli státu!!!!

0/0
20.8.2008 19:22

cufir-mufir

Re: Nova doba, zamestnanci rozhoduji o zamestnavatelich

Pletes se, to je jasne. Kazdy musi dodrzovat zakony, to je jasne. Pokud by ji vyhodili v ramci zakonych moznosti, jiste by nedoslo k mimosoudnimu vyrovnani !

Se zamestnancem se da vydupat i bez vyrovnani, verte tomu, je to proste. To ze v kooperative byl lokacni reditel nejaky trouba, ktery si mysli, ze je panem sveta, neni se cemu divit, ze to dopadlo takhle ! ;))

0/0
20.8.2008 20:08

jméno

Re: Nova doba, zamestnanci rozhoduji o zamestnavatelich

už tě vidím,jak držíš hubu,až tě zaměstnavatel vyhodí proto,že už seš starej a jak si jdeš v pohodě před důchodem hledat novou prácu.

ti idioti nahoře posunují věk pro odchod do důchodu,ale tak starý lidi nikdo nechce zaměstnávat :-©

0/0
21.8.2008 8:16

elverano

no toto

Názory některých lidí tady na diskuzi sou celkem hustý teda.  Asi tu je mnoho šefiků, kterým právní ochrana zaměstnanců pěkně kazí jejich plány :).

0/0
20.8.2008 18:56

PD

Pro toho, co tu pořád píše o "právu zaměstnavatele"

Uvědomte si, prosím, že vlastník firmy (nebo nadřízený) očekává od zaměstnanců výkony, a oni tyto výkony podávají kromě jiného i díky pocitu, že při kvalitně vykonávané práci je zaměstnavatel nevyhodí ze dne na den. Proto, chce-li vás zaměstnavatel vyhodit, na což samozřejmě má právo, musí vám poskytnout 2 nebo více měsíční období - výpovědní lhůtu, případně vám dát tomu odpovídající odstupné. Kdyby to tak nebylo, musel by každý z nás chodit každý den do práce a bát se, že třeba už zítra tu práci mít nebude, bez ohledu na svou výkonnost. Blbě by se s takovým pocitem pořizovaly hypotéky, auta na leasing, děti.

Ten zaměstnavatel měl možnost paní říci "Dávám vám výpověď, výpovědní lhůta je 3 měsíce, máte plat 40 000, takže mi prosím řekněte, zda chcete 120 000 hned, nebo sem 3 měsíce chodit" - to mohl. Pokud ale začal s "vyber si, buď 100 klacků na ruku, nebo půjdeš na přepážku", tak nehrál fér, a musí za to být potrestán.

0/0
20.8.2008 18:38

kunta_kinte

Tak ji vyhodili.. no a co.

Zamestnavatel byl mel mit pravo koholiv vyhodit bez duvodu. Je to jeho vec. Pokud vyhodi nekoho schopneho, jen si tim uskodi sam sobe, bude muset najit a zaskolit nahradu. By me zajimalo, co za tim ve skutecnosti je... ale diskriminace t nebude..

0/0
20.8.2008 14:21

iuos

hmm

přesně tak...   proč by měl mít na recepci ošklivýho chlapa, když tam může mít hezkou holku...

0/0
20.8.2008 14:32

von Kleist

Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

to je jen teorie, nebo to tak muze fungovat v nejake garazove firmicce.....

0/0
20.8.2008 14:40

Marioneta

Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

To určitě nemyslíš vážně, viď? V okamžiku, kdyby se to stalo Tobě, bys mluvil jinak. Pokud zaměstnanec pracuje dobře, plní svěřené úkoly, přináší firmě zisk, je loajální vůči firmě...atd., zkrátka "kope za firmu", tak bezdůvodný vyhazov je opravdu jen a jen diskriminace. Teď jde o to, jestli chápeš význam sloganu "kopat za firmu". Já nejsem zaměstnanec, protože právě takové chování prostě neberu, tudíž pracuji sama na sebe a jsem taky zodpovědná jen sama sobě, a sama sebe můžu vyhodit :-), ale zajímalo by mě, jak jsi na tom Ty. Až tě vyhodí, tak taky řekneš - tak mě vyhodili..no a co?

0/0
20.8.2008 14:55

peterudes

Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

nemyslíte, že by měl mít zaměstnavatel možnost si vybrat kdo s ním bude kopat a kdo ne? Pokud budu chtít pracovat pro vaši firmu a vy mě nebudete chtít, měl bych se domáhat toho, abyste mě zaměstnala. Dle mého názoru ne.

0/0
20.8.2008 14:59

Majklova_proxy

Re: Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Tu mozniost jiste ma. Kooperativa vypsala vyberove rizeni, do toho se prihlasili uchazeci a jeden vyhral. Zamestnavatel mel moznost zridit trimesicni zkusebni lhutu. Cokoli nasleduje (podminky rozvazani smlouvy, delka kontraktu, odstupne...) je rizeno smlouvou a zakonikem prace. Vcetne vyhazovu.

0/0
20.8.2008 15:34

peterudes

Re: Re: Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

ach jo majku, vy jste fakt "nepochopa". Myslíte si, že zaměstnavatel může do pracovní smlouvy napsat, že vás může kdykoliv vyhodit??? Nemůže!!! Zákon mu to neumožňuje, proto vaše čtvrtá věta postrádá smysl. Zamyslete se nad tím prosím.

0/0
20.8.2008 15:46

von Kleist

Re: Re: Re: Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Vzdyt nic takoveho netvrdi - alespon ne v tom shora uvedenem prispevku....

0/0
20.8.2008 15:52

salinka

Re: Re: Re: Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Vy jste taky dobře paličatý. Co s tím jako uděláte, půjdete vystřílet parlament a vládu, že schválili něco takového?

Ach jo.;-(

0/0
20.8.2008 15:59

kunta_kinte

Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Mila Marionetko. Myslim to naprosto vazne, jinak bych to nepsal. Az me zamestnavatel propusti, najdu si jinou praci. Nemam s tim problem. Pokud se sefovi nelibim, a da vedeni dobry duvod me vyhodit, musim se s tim smirit. Uzavrel jsem se zamestnavatelem smlouvu, a te se drzim. Az se mu nebudu hodit, tak me propusti, a ja pujdu o firmu dal. Holt mene inteligentni lide si stale mysli ze zamestnavatel je povinen nekoho zamestnat... neni... ale zabednenec to asi nepochopi...

0/0
21.8.2008 3:13

Franta

Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Je vidět, že jsi mladý a rozum ti pán bůh neráčil kdysi nadělit. Tobě asi vůbec nic neříká slovo civilizace a civilizované jednání. Určitě budeš trendy-stádo volič ODS :))). Tím se právě tukane liší lidé a jejich civilizace od rozumem neobdržených hovádek, že jsou obdařeni solidaritou, férovým jednáním a lidskostí. Čím vyšší míra civilizovanosti společnosti, tím je i vyšší míra solidarity a kulturnosti projevu jejich občanů. Slabomyslné pindy, které zde píšeš, odpovídají uvažování nenažraných protagonistů kapitalismu, z konce 19. století.

0/0
20.8.2008 15:20

peterudes

Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Za to vy jste se nyní předvedl jako člověk, který stál ve frontě na rozum dvakrát, ale ani jednou se na něj nedostalo. Výše jsou jasné argumenty a vy místo rozumných protiargumentů zvolíte rétoriku komunistů z konce 80.let. Zaštiťovat se solidaritou, civilizací a kulturním projevem v tomto kontextu může jenom demagog jako jste pravděpodobně vy.

0/0
20.8.2008 15:28

-dejf-

Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

tak takovehle blaboly se jen tak nevidi

pane, proboha, dejte si studeny obklad, protoze vami uvadeny postup je cesta do zahuby

vysoka mira solidarity totiz způsobuje ztratu motivace (proc bych se staral, kdyz se druzi postaraji za mne....) a motivace je jednim ze zakladnich predpokladu pro to, efektivne vykonavat nejakou cinnost (tzn. s minimalnimi naklady dosahovat pozadovanych cilu)

ono je hezke vyrvavat tady slova jako solidarita, civilizovanost, lidskost atd, kdyz je to z pohledu zadatele, ktery to vymaha po "tech druhych", ale zkus si to obratit na sebe - staci si predstavit, ze se ti dneska vecer nakvartyruje domu nejaky bezdomovec a ty bys ho v ramci tebou popisovane solidarity NESMEL vyhodit - koho zajma, ze je to tvuj byt (=jeho firma)

0/0
20.8.2008 15:29

von Kleist

Re: Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Vzdy je to otazka toho, jakou miru solidarity si ta ktera spolecnost muze dovolit. Ze solidarita potira motivaci je ale pravda (ikdyz ne bez vyjimky), takze urcite neplati bezhlave cim vic-tim lip.

0/0
20.8.2008 15:59

-dejf-

Re: Re: Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

nesouhlasim, kdyby spolecnost chtela, tak si muze dovolit relativne vysokou miru solidarity uz davno

solidarita by mela pokryt pouze minimalni potreby (preziti) a to jeste ne vzdy (lenoch at klidne chcipne), ale pouze v situacich, do kterych se dotycny nedostal vlastnim pricinenim (bohuzel i na toto je vice nazoru, protoze pro nektere se do svizelne situace nevlastnim pricinenim dostal i ten, koho vyhodili z prace (co na tom, ze proste na tu praci nemel))

0/0
20.8.2008 16:05

kunta_kinte

Re: Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

Je mi lito ze musim reagovat na nekoho tak slaboducheho, ze se zmuze jen na urazky...ale neda mi to... Boha si strc kamsi, kde konci zada slusny nazev, protoze jinam nepatri.. to jen tak na okraj. Jiste ti tvoje kravka, co te zplodila, dala kristalovou kouli, ze vis ze jsem volil ODS. Ale nevolil jsem ji. Ale pokud by eliminovala lidi jako jsi ty, mel jsem to udelat, bylo by o volice levice mene.Miru sve solidarity vidim na sve vyplatni pasce kazdy mesic, a chce se mi z ni zvracet.Ale k veci. Firma zamestnava, firma ma odpovednost a tudiz si muze zvolit kdo pro ni bude pracovat... Ale sprostemu komunistovi to asi nema cenu vysvetlovat, ze...

0/0
21.8.2008 3:25

####

Re: Tak ji vyhodili.. no a co.

je jasny, ze nasli nekoho levnejsiho. pokud nechtela 100 tisic. tech 100 tisic dost urcite bylo min nez radne odstupne...

kazdopadne nechapu jakou ma takovy pripad souvislost s "gender"

0/0
20.8.2008 16:41

tojsouveci

Špatně je to

Je to všechno špatně. Zaměstnavatel by měl mít právo si vybrat kohokoliv bez ohledu na věk nebo pohlaví. Měl by mít právo si dát inzerát, že na místo sekretářky přijme dlouhovlasou blondýnku do 24 let nebo že hledá vedoucího, muže od 30 do 40 let apod. Do toho by se stát neměl míchat v žádném případě. Stát má pouze nasadit podmínky (sociální, zdravotní, daně atd.).

0/0
20.8.2008 14:11

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz