Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Hypotéka bez zástavy nemovitosti není sen, ale realita

Hypotéka musí být zajištěna nemovitostí. Jsou ale situace, kdy vhodná nemovitost není k dispozici. I tak lze na její pořízení čerpat peníze od banky. Produkt, který to umožňuje, nabízí několik tuzemských bank pod názvem předhypoteční úvěr.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

milos

to je najednou reklam

To je najednou masivni masaz "berte si hypoteky", kdyz zacinaji byt drsnejsi?

0/0
18.9.2008 17:27

paskudilek

stavět dům a nemít ani na základy

;-D

0/0
18.9.2008 12:33

stv

To je slabý kafe

Mě nedávno někdo nabízel, že mi půjčí milion, já zaplatím jen 20 000 a zbytek nebudu muset splácet. Prý to bude splaceno z výnosů chytrých investorů.:-P

0/0
18.9.2008 10:21

VYMÍTAČ BOLŠEVIKŮ

Re: To je slabý kafe

to  musel být totální lobotom, když dokázal takovou kravinu vůbec vyslovit 8-o;-D

0/0
9.10.2008 12:01

joj

joj

Nečetla jsem to sice celé, jenom tu tabulku s těma úrokama, ale zrovna teď řeším koupi bytu DV, už je v katastru na bytové jednotky a do 1 roku se převede do OV. Takže teď je to bez zástavy na ten 1 rok a taky bez ručitelů. Takže mi spořka nabídla hypotéku, s procentem něco málo přes 5,5%!!! 1letá fixace. Potom to refinancuju stavebkem.

Kromě toho by mi tady tento byt nabídli v mbance - (individuálně na pobočce Hvězdová, Praha, na telefonu tuto možnost neřeknou) - pár desetin navíc, než je normální úrok - ale chtějí ručitele - pokud jsou to rodiče, tak se splatnost počítá podle nich - blbé.

Kromě toho pro DV existuje nějaké hypocentrum, nebo tam nějak, a tam dávají jednomu člověku milión se splatností 10 let a úrok něco nad 8 %.

V dalších bankách nic moc. Takže to teď vyhrála spořka.

0/0
17.9.2008 20:37

swm

Re: joj

Pokud neni uvedeno jinak, tak u predhypotecniho uveru splacite pouze uroky, jakmile muzete nemovitost zastavit, predhypotecni uver je splacen hypotecnim a teprve ted zacinate platit uroky (ty co byly doted zaplaceny se smazou, pze se jedna o jiny uver) a umorovat dluh. Navic v mem pripade se z banky v momente, kdy bylo mozne jiz predhypotecni uver ukoncit, stala neohrabana popleta, ktere delala chyby ve smlouvach a ztracela doklady... ;-€  Do predhypotecniho uveru uz bych nesel, spis bych ukecal nekoho z rodiny do zapujcky jeho nemovitosti na ten rok do zastavy, oba by jsme na tom vydelali. :-/

0/0
17.9.2008 21:17

Pavel

Pozor na lhůtu budoucího získání nemovitosti!!!

Po zkušenostech důrazně varuji před nadšením, že teď si sjednám předhypoteční úvěr a do roka přece určitě ten byt do vlastnictví dostanu.

Zejména u čerstvě privatizovaných domů se převody bytů do vlastnictví mohou značně zdržet a do roka se nestihne ani rozdělení budovy na byty prohlášením vlastníka, natožpak převod. Pak záleží na tom, jaké banka dala podmínky při nesplnění lhůty .... Doporučuji se na to včas ptát a nevěřit ústním informacím a slibům.

0/0
17.9.2008 14:55

Pavel

Bombastický nesmyslný nadpis

Hypotéka bez zástavy nemovitostí je nesmysl.

Pokud i-dnes dává článku nadpis Hypotéka bez zástavy nemovitosti není sen, ale realita, tak tím zvyšuje chaos a zmatek ve vědomí lidí.

Bylo jasně řečeno, že hypotéka je úvěr ručený zástavním právem k nemovitosti. Pokud toto zástavní právo není možné zřídit, je to jiný druh úvěru, nikoli hypotéka. Čili správné by bylo: Získání úvěru na budoucí koupi nemovitosti není sen, ale realita ....

0/0
17.9.2008 14:43

tequila

Dotaz

Nevíte náhodou někdo, zda pojištění hypotečního úvěru (pojištění proti smrti, trvalé invaliditě a pracovní neschopnosti) lze brát jako zvláštní druh  životní pojištění???

0/0
17.9.2008 11:55

Re: Dotaz

nelze to tak brát. Jsou to dvě různé věci.

0/0
17.9.2008 12:04

Pavel

Re: Dotaz

Pojištění úvěru tak brát nelze.

Pojištění životní, jehož plnění je vinkulované ve prospěch banky, tak brát lze.

0/0
17.9.2008 14:38

Anička, skřítek a slaměný Hubert

...

hypotéka bez zástavy je kravina, pokud je hypotéka definována jako úvěr zajištěný zástavou, je nemožné o úvěru nezajištěném zástavou mluvit jako o hypotéce...

0/0
17.9.2008 11:42

Zuzka

Re: ...

Na přechodnou dobu lze u určitého účelu úvěru poskytnout hypoteční úvěr bez zástavy, ale musí být zajištěný jiným způsobem. Např. směnkou. V dalších podmínkách je pak dáno, do kdy musí být zástava zrealizována.

0/0
17.9.2008 11:47

Anička, skřítek a slaměný Hubert

Re: Re: ...

"Hypoteční úvěr je úvěr,  jehož splacení včetně příslušenství je

zajištěno zástavním právem k nemovitosti, i rozestavěné. Úvěr se

považuje za hypoteční úvěr dnem vzniku právních účinků zástavního

práva." - stavěj se třeba na hlavu, ale pouze úvěr zajištěný  nemovitostí, je úvěrem hypotečním. Žádný jiný úvěr nemůže být nazýván hypotéčním, ať je zajištěn třeba kolotočem.

0/0
17.9.2008 12:57

Zuzka

Financování dostavby nemovitosti

Modelová situace č. 1 – máte pozemek, vykopané základy a chystáte se na stavbu domu, ale bohužel nemáte na pokračování dostatek peněz. Klasickou hypotéku vám ještě nikdo neposkytne, vaše rozestavěná nemovitost je ve fázi, kdy ji není možné zapsat do katastru nemovitostí jako existující nemovitost.

To bude možné, až ve chvíli, kdy ze stupně rozestavěnosti je zřetelně patrno stavebně technické a funkční uspořádání prvního nadzemního podlaží, tzn. zdi by měly sahat alespoň do výšky 90 cm. Je tedy nutné se poohlédnout po jiných možnostech, jak svou nemovitost financovat........

Myslím, že toto není až tak pravda. Na dostavbu nemovitosti si již můžete vzít hypoteční úvěr, i když nemovitost ještě nelze zapsat do KN. Nejdříve se zapíše zástavní právno na pozemek, vyčerpá se určitá část z úvěru a pak se zapíše zástavní právo na rozestavěnou stavbu...A to je celkem standardní postup Banky. Takže se poohlížet po jiném financování člověk nemusí.

0/0
17.9.2008 8:55

Petr

HAHA

"máte pozemek, vykopané základy a chystáte se na stavbu domu, ale bohužel nemáte na pokračování dostatek peněz." Co to je za dementa, který vykope základy a pak mu dojdou peníze?

0/0
17.9.2008 8:22

larrax

Re: HAHA

základy si může vykopat sám a pak spoléhá na úvěr, co je na tom tak divného ? ne každý staví na klíč

0/0
17.9.2008 8:59

Petr

Re: Re: HAHA

Jako krompáčem? :-)) Kdo nepostaví aspoň základy za své, měl by si dobře rozmyslet stavění domu. Jestli pak má vůbec představu, kolik ho bude stát zbytek? I banka by měla zpozornět.

0/0
17.9.2008 9:40

Pavel

Re: Re: Re: HAHA

A co jako? Já si vzal HU na pozemek i budoucí stavbu. Sice splácím 20 litrů, ale není to tak hrozný:-)

0/0
17.9.2008 15:38

Roman Scherks

Chyby v článku

Máte pravdu v tom, že předhypoteční úvěr poskytuje 6 bank, ale jejich výčet, který uvádíte je špatný. Nepatří tam ČSOB  a Citi bank. Stejnou chybu jste měla i v minulém článku. Tyto dvě banky nemají svoje vlastní produkty, ale prodávají produkt Hypoteční banky. A proto není správné je zahrnovat do výčtu.

Naopak Vám tam chybí Česká spořitelna a Volksbank, které obě tento typ úvěru poskytují.

Důležitější než úroky, alespoň podle mého názoru, jsou další aspekty poskytnutí přehypotečního úvěru. Jako např., zda u koupě DV již musí být zapsané Prohlášení vlastníka na KÚ,  jestli se platí jen úroky nebo už i anuita, apod.

Takže příště více přesnosti, prosím.

0/0
17.9.2008 8:07

Tomáš

Re: Chyby v článku

Vaše reakce mě poměrně zaujala, neboť jsem měl za to, že všechny banky požadují, aby prohlášení vlastníka bylo už na katastru v době čerpání úvěru. Můžete uvést příklad banky, která toto nevyžaduje?

Jinak u České spořitelny se mi zdá být velkou výhodou, že již od počátku jde o hypotéku s nižší úrokovou sazbou a splácením anuity, zatímco u ostatních bank jen splácíte úroky (což se může dost prodražit, pokud hodláte splácet celou dobu).

0/0
17.9.2008 8:12

Roman Scherks

Re: Re: Chyby v článku

Prozatím vynechám GE, protože u nich to je nový produkt a zatím o něm nemám relevantní informace, resp. vlastní zkušenost, protože na reklamní letáky se nechci spoléhat..

U ČS a Hypoteční banky musí být byt v KN definován jako bytová jednotka, tedy Prohlášení  vlastníka již musí být zapsáno. U KB a Volskbank stačí, že je toto Prohlášení alespoň podáno na KN. U RB nemusí být Prohlášení v době podání žádosti o úvěr ani podáno na KN.

ČS poskytne úvěr do výše 81% budoucí zástavní hodnoty. Volksbank do výše 85%, HB, KB a RB až do výše 100%.

U ČS a HB se úvěr hned začíná splácet anuitou, tedy po dočerpání samozřejmě. U RB, KB a Volskbank se platí pouze úroky do doby zápisu zástavního práva.

Ono je tam samozřejmě více různých specifik, ale na to tady není prostor.

0/0
17.9.2008 9:59

Rudi

nadpis

.. mi přijde trochu zavádějící, vypadá to jako by jste měli dostat hypo bez tohož aniž by jste museli vubec nekdy neco zastavovat...

0/0
17.9.2008 6:13

NiHauMa

Re: nadpis

Ale tak hypoteky ve svete funguji. Jen ve vychodni evrope musime mit neco extra...;-D

0/0
17.9.2008 7:55

larrax

Re: Re: nadpis

aha, pouč nás, já myslel, že hypoteční krize v USA je způsobená právě tím, že bankám klesla hodnota zástav  a nesplácené úvěry tak nejsou zajištěny

0/0
17.9.2008 9:04

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že připojení na pult centrální ochrany objektu snižuje cenu pojištění domácnosti?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz