Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Podat přiznání za rok 2008 ještě letos je možné, ale pozor na zbytečnosti

V letošním roce si musely mzdové účetní zvyknout na novou daňovou úpravu, živnostníci se budou zabývat vyplňováním daňového přiznání za rok 2008 až na jaře roku 2009. Nemusí to být pravidlem a pár přiznání za rok 2008 již na finančních úřadech leží. Jaké jsou případy, kdy poplatník podává daňové přiznání za rok 2008 ještě během roku 2008?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

obecní slouha z Klacíkova

Co to tu je za snůšku plků???

Proboha vyhoďte toho pisálka !

0/0
3.11.2008 18:17

lasky

Tiskopisy

A kde se dají stáhonut formuláře? Na www.mfcr.cz jsem nic nenasel

0/0
3.11.2008 10:53

fu

Re: Tiskopisy

formuláře ještě nejsou. autor plete dohromady zdaňovací období daně z příjmu a DPH. Zajímalo by mě, kde tyto informace načerpal. V zákonech nic takového není. Domnívám se, že se jedná o jeho vlastní výklad zákona. Dle platných zákonů je zdaňovacím obdobím kalendářní rok - viz moje reakce níže - a ukončení živnosti nesouvisí se zdaňovacím obdobím. Autor tohoto článku uvádí daňové poplatníky v omyl.

0/0
3.11.2008 12:51

MS

A co mám dělat když?

A co mám tedy dělat když je má živnost pouze přerušená? V roce  2008 trvala pouze 8 dní a neměla jsem během této doby žádné zdanitelné příjmy? 8-o

Počkala bych na řádné daňové přiznání, tzn, až do roku 2009 a situaci bych řešila čestným prohlášením, že jsem žádné příjmy během této doby něměla a daňové přiznání bych tedy nemusela podávat, samozřejmě bych toto konzultovala ještě se svým vyměřovačem daně. Co myslíte?

0/0
3.11.2008 9:19

fu

Re: A co mám dělat když?

Ano, čestné prohlášeni. Jinak autor článku si plete dojmy a pojmy. Zdaňovací období dle §17a-daně z příjmu je a)kalendářní rok, b) hospodářský rok, c)den fúze. Kde autor článku vyčetl, že ukončení živnosti znamená, že se zkracuje zdaňovací období?Lze PŘEDPOKLÁDAT, že nebudu mít příjmy. Nemůžu to VĚDĚT.  Lhůty pro podání  si autor plete s DPH, kde je zdaňovací období kratší než 1 rok (1 měsíc, nebo čtvrtletí) a tudíž se dle §40-správa daní a poplatků, podává DAP do 25 dnů. Mimochodem, propojení živnostenského a finančního úřadu neexistuje.

0/0
3.11.2008 9:46

festa grdys

mzdové účetní?

Jen mzdové účetní? Mzdoví účetní už vymřeli? Podotýkám, že já to nejsem. Samozřejmě neplatí, že co účetní, pokladní, poštovní doručovatel (ka), to vždy žena. Třeba na naší poště bývají pracovníci ve složení DVA + DVĚ, někdy dokonce TŘI muži a JEDNA žena:-) To je pak jiné kafe v kvalitě služeb.

0/0
3.11.2008 7:23

Erik

Co je to za blbost?

Když někdo ukončí živnost v průběhu roku, není to přece důvodem k podání přiznání ještě v průběhu roku! Do konce roku přece může mít ještě jiné příjmy, ať už z pronájmu, z příležitostných činností, z kapitálového majetku,... Pokud tedy poplatník žije, rozhodně není důvod podávat daňové přiznání v průběhu roku. Daňové přiznání se přece nepodává jen "za živnost", ale ze VŠECH příjmů fyzické osoby. A nikdo přece neví, jestli si třeba ještě na Silvestra nevydělá 100 tisíc a nebude je muset zdanit.

0/0
3.11.2008 7:00

yndes

Re: Co je to za blbost?

daňové přiznání [ ]řádné - [ ]opravné - [x ]dodatečné

0/0
3.11.2008 7:29

Erik

Re: Co je to za blbost?

To Ydnes: Pokud vás zajímá problematika řádných, opravných a dodatečných přiznání, doporučuji nejprve prostudovat příslušné zákony, např. §41 zákona 337/1992 Sb. v platném znění + další související paragrafy.

0/0
3.11.2008 8:19





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.