Diskuze

Vybrat si způsob splácení hypotéky je prakticky nemožné

Existují tři typy splácení úvěru. Anuitní se hodí pro lidi s pravidelnými příjmy. Progresivní pro mladé s nízkými příjmy na začátku kariéry. Degresivní pak pro lidi s vysokými příjmy na vrcholu kariéry. Jak jednoduché. Vyberte si. Bohužel na výběr u naprosté většiny bank nemáte. Pouze Hypoteční banka a částečně mBank vám nechá svobodnou volbu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Host

10. 8. 2009 9:28
Hypoteční Banka - nová sazba za 6,65% !!!

Teď mi to poslali a nevěřil jsem vlastním očím, přitom mám nabídky na refinancování od Raifky za 4,8% a stavební spořitelny za 4,9%. Volal jsem tam jestli to není chyba a zdá se ze to myslí vážně. Tak pozor na čas ať to stíháte refinancovat.

0 0
možnosti

Host

31. 7. 2009 10:20
Re: stejně tak bilanční mechanismus u mBank

Používám bilanční mechanismus u mHypotéky a zdá se mi to jako opravdu velká výhoda - takový nízkoúročený "kontokorent".

Úrok mám tento měsíc např. 3,04% což je asi bezkonkurenční - pravda refinancoval jsem loni na jaře, kdy byla riziková přirážka 3 měsíčníku k PRIBORu 0,9% (dnes je o 2% vyšší :-(((

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 16:21
Reklama na Hypotéční banku?

Je to prosté, tohle je placená reklama. Jinak by totiž zmínili ještě bilanční účet, který má výhody všech způsobů najednou. Dám si hypotéku na hodně dlouhou dobu s minimální splátkou a přebytky dávám na bilanční účet. Když dám málo, je to progresivní, když dám hodně, je to degresivní. Jenže tohle Hypotéční banka nenabízí!

0 0
možnosti

mukr

30. 7. 2009 17:44
Re: Reklama na Hypotéční banku?

Ty jsi jak Jagr v reklamne na Hubabuba. Kdyz mam hlad dam si vetsi kousek a kdyz ne, tak si dam mensi.. [>-]

BTW s bilancnim uctem u mBank to uz od zacatku roku neni tak jednoduche.  Je tam nejaka mlachota s fixaci a pevnou a variabilni sazbou... Pro stavajici klienty se nic nemeni, ale novych se to jiz tyka. Navic mBank se stahla a dava uvery max na 50-70 procent hodnoty nebo refinanc.

0 0
možnosti

sudovec

30. 7. 2009 15:49
A co výběr podílu úrok/jistina?

A co možnost výběru takového způsobu splácení, při kterém se rychleji umořuje jistina? V současné době se v prvních letech hypotéky jdou splátky převážně na umoření úroků a teprve potom získává navhch jistina. To je sice hezké pro banku (i poletech splácení je jistina vašeho dluhu poměrně vysoká), ale už ne tak pro klienta.

Nabízí nějaká banka i jiný model, který by byl férovější pro klienta?

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 20:47
Re: A co výběr podílu úrok/jistina?

Ale samozřejmě, vemte si hypo na 5-10 let a splácejte degresivně ....;-)

Ale teď vážně ... je to prostě matematika, když máte anuitní splátku, tak prostě podíl úroku na splátce klesá ze svého maxima k nule ....

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 13:01
mBank

U mBank ale je v podstatě možnost progresivního splácení - prostě začnete splácet víc a splatíte to dřív - nejsou tam totiž žádný poplatky za předčasné splácení, takže si klidně můžu vzít hypotéku na 20 let a splatit ji za 10 :-)

0 0
možnosti

Host

31. 7. 2009 9:05
Re: mBank

Tak by to melo byt. Nahodis si hypo na tricet roku abys mel co nejnizsi splatku a pak splacis budto to minimum nebo kdyz das vice splatis vice z dluhu a v dalsi splatce je podil uroku o to nizsi, takze hypo klidne splatis i za 10 let. Navic kdyz se nedari tak mas porad moznost splacet pouze tu minimalni splatku.

0 0
možnosti

rudastraka

30. 7. 2009 12:26
hypo

ja vzal hypo na 25 roku s 3 rocni fixaci s tim, ze to po skonceni fiksace zaplatim cely

takhle mam maly splatky a nemusim se klepat ze i kdybych prisel o prijem, tak nebudu mit na splatky

mozna takhle zaplatim malicko vic, ale zas mam klidny spani

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 15:07
Re: hypo

Taky to tak mám a zdá se mi to nejvýhodnější. Splátky snížit na minimum (ideálně na samotné úroky, kdyby to šlo) a bokem spořit a investovat, podle aktuálních možností, ne nějaké složité plánování, jestli mi příjem bude růst nebo klesat.

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 9:22
Optimalizace splácené částky

Výši splácené částky lze optimalizovat pomocí využití jiných produktů, např. stavebního spoření. Při určitých částkách je dokonce výhodnější nastavit nižší splátku hypotéky (prodloužit dobu splácení) a ušetřený rozdíl ukládaný na stavební spoření generuje zhodnocení větší než jsou náklady na takto "vypůjčené" (nesplácené) peníze.

Další výhodou tohoto způsobu je, že na konci fixace hypotéky můžete využít na splacení části dluhu nejenom takto "uspořené" peníze, ale využít i řádný nebo překlenovací úvěr na (částečné) splacení - s úrokovou sazbou, kterou máte fixně nastavenou již v době podpisu smlouvy. Taktika většiny bank je úrokovou sazbu hypotéky zvednout a spoléhat, že většina klientů nestihne refinancovat.

Další snížení splátek lze dosáhnout vhodnou kombinací hypotéky a stavebního spoření pokud potřebujeme půjčit 85%-1xx% hodnoty nemovitosti. Stavební spoření lze totiž čerpat bez zajištění a banka ho bere jako vlastní zdroje! Vhodné nastavení tak ušetří na měsíční splátce i tisíce!

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 10:33
Re: Optimalizace splácené částky

Neni stavebko nahodou letadlo? Veru dobra to investice. Vskutku bezpecna. To bylo slovensko, ne? Tam uz jednou krachovali. Tou dobou se u nas zalekli a pristoupili k postupnemu schodovitemu utlumovani vynosu stavebka, protoze kdosi prohlasil, ze na jeden poskytnuty uver je potreba v letadle mit 8 sporicich klientu co nebudou zadat uver.

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 8:08
ale co Variabilní hypotéka u Reiffeisenky???

Autor si moc práce s článkem nedal, protože jaksi úplně zapomněl na Variabilní hypotéku u Reiffeisenky - tam si naopak úplně svobodně rozhodnete, kolik a kdy splatíte - hypotéka se tváří jako kontokorent na běžném účtu a každý měsíc lze splatit jinou částku... Povinné jsou jen úroky - ale jen z té částky, co na kontokorentu zbývá... Navíc si lze peníze kdykoli zase vzít zpátky...

0 0
možnosti

Host

30. 7. 2009 7:24
druha vec je

ze napr v polsku maji moznost splacet hypo i v cizi mene, podle toho jak se jevi kurz  a prepinat uver podle aktualni situace. Proc toto nejde i u nas?

0 0
možnosti