Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pomáhat postiženým musí hlavně stát, říká odbornice

Řada postižených lidí může pracovat jako ostatní, jejich handicapem však je, že to nezvládnou na plný úvazek, říká odbornice Hana Potměšilová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Shear_5

Pocit toho člověka...

Jak se asi může cítit chudák, kterému někdo do hlavy tluče, že je chudák, že je neschopný a potřebuje pomoc, protože sám nezvládne nic? Blbě! Když se na postiženého budete dívat s pocitem lítosti, tak jak mu asi bude? Blbě!

---

Takže, pokud je člověk schopen pracovat, tak mu neříkejte, že je chudák, protože to ho degraduje, on sám se nebude brát jako plnohodnotný nebo jako přínosný pro společnost. Dopadá to s nima tak blbě, protože se do čela podobných organizací postaví podobný idiot jako Kobác pro cigány, pak to jde celé do kytek.

---

Přestaňte na ně nahlížet jako na neschopné, dávat na ně slevy apod. Oni musí začít věřit sami sobě a tady ta ženská dělá, jak vidno, vše proto, aby tomu bylo jakkoliv jinak a aby podobní příživníci mohli dále parazitovat vlastně i na těch postižených, kteří si práci našli. Jejich limitace je jasná, každý člověk je limitovaný, ale každý jinak a jinde.

0/0
4.4.2011 6:52

prolhaní novinári

Situce zdravotně postižených bude čím dál horší.

Stát postiženým rozhodně pomáhat nehodlá a taky nebude. Společnost je systematicky vedena k tomu, aby se na všechny lidi, co jsou nějak znevýhodněni dívala jako na odpad. 

0/0
2.4.2011 8:56

arkanarkan

Tomuhle se akorát směju

pokud je pravda co se v článku píše tak tomu fandím, ale jedna vlaštovka léto nedělá. Jsem ZTP a práci hledám už dobrých 12 let. Troufám si říct, že jsem celkem dobrý na PC a sítě, ale jsem jen samouk a žádnej papír na to nemám. Když jsem přišel do "neziskové organizace" co by údajně měla pomáhat zdrav. postiženým tak si mě zaevidovali a tím vše skočilo. Po půl roce jsem se byl zeptat jak to vypadá a místo pro mě neměli, ale v kancelář té organizace se rozrostla o 5 zdravých a mladých lidí co seděli u PC. Ale protože jsem se kdysi živil jako stolař tak mi nabídli místo v chráněné truhlárně ve městě vzdáleném asi 75 km od mého místa bydliště.......... na 6 hodin denně za 45 Kč čistého na hodinu............ No kdo zvás by takové místo nevzal když jen na cestu tam a z5 strávíte dalších 6 hodin + polovinu měsíčního platu.......

Nikoho neprosím aby se o mě staral, ale prosím o to, aby zahodil předsudky a aspoň mě vyzkoušel a případně adekvátně ohodnotil.

0/0
30.3.2011 22:21

šlapal_si_to_po_pěšině

a co nemoci z povolání, důchody - "základní sociální práva"

Jestli někdo utrpí újmu na zdraví z důvodu těžké hornické práce a ten člověk pak skončí na dávkach v hmotné nouzi ve věku  28 a zase ve 45 letech se všemi důsledky navzdory tomu, že raději odešel po splnění závazků do zaměstnání  dle zákona 102/1987 před něžnou a snažil se popasovat s tržní ekonomikou, vzdělával se opakovaně, aby si zajistil lepší výdělečnou práci, ale nebylo to nakonec k ničemu;  dlouhodobá nemoc vyplývajíci z těžké práce na čelbě vše překazila a pohltila tak půl mega a nakonec nemáte co do huby tak nevím nevím co je to za stát, co takhle ožebračuje své lidi?

A instituce, které přiznávají nemoci z povolání a důchody se musejí stydět!!!

Který stát se "stará" takhle o své lidi????? Ve kterém městě jsou byrokrati, kteří dokážou doslova rozbít rodinu - jenom proto, že nedokážou za 6 let přiznat základní sociální práva.

Zdar hornickému dorostu! EU horník mechanizátor :-)))

0/0
30.3.2011 21:02

šlapal_si_to_po_pěšině

Re: a co nemoci z povolání, důchody - "základní sociální práva"

rád bych poslal číslo účtu pánu Bakalovi, i když on s tím skutečně nic nemá..... možná by to pořešil dřív než ti byrokratiEUEUEU

0/0
30.3.2011 21:19

šlapal_si_to_po_pěšině

Re: a co nemoci z povolání, důchody - "základní sociální práva"

http://www.spoluzaci.cz/schoolScreen?schoolId=8314

0/0
30.3.2011 21:27

sn63

tady nejde o pomoc

musí se změnit přistop společnosti . Jinak zdravou dívku s epileptickým zachvatem nikdo nrzaměstná. I v chraněné dílně ji zdělili že je jim líto ale pracuje se tu i na strojích.

0/0
30.3.2011 20:14

danax

až budou jednou zaměstnáni a placeni

všichni podle schopností a znalostí, bude dost pro každého...

0/0
30.3.2011 19:46

danax

práce je dost

můžou dělaj jakékoli náměstky jakéhokoli ministra, ředitele a dalších úředníků, podle zveřejněných kvalit stávajících úředníků mohou klidně rozhodovat i státní zakázky... většinou to blbějš už udělat nemůžou... a taky by mohli pracovat jako ředitelé a náměstci sazky.... určitě i na částečný úvazek by to stačilo.... a vlastně by mohli dělat i většinu ministrů...taky nestojí za nic

0/0
30.3.2011 19:46

jhk2

Re: práce je dost

ty si ale b.l.b non plus ultra

0/0
30.3.2011 20:08

Lukas1000

nechapu

Z jakeho duvodu se ma o postizene starat stat? Ja se strasne omlouvam, ale 1) cim se stat provinil, ze se nekdo narodi postizeny;  2) kdo je stat? stat jsme my ....:-(

0/0
30.3.2011 10:02

Scarlett from Scottland

Re: nechapu

částečně soulasím. Mně vadí, že nikdo nerozlišuje, zda se dítě narodilo postižené a to vědomě a rodič byl upozorněn a i tak se rozhodl že takové dítě na svět přivést chce a za druhé jak člověk k postižení došel. Někdo byl prostě jenom pitomej.  Samozřejmě je spousta jiných případů a nešťastných údálostí a to je něco jiného.

0/0
30.3.2011 10:49

Cenda22

Re: nechapu

stát jsme my, společnost. A jednou z věcí, která nás odlišuje od zvířat, a dnešní civilizaci od Spartaků je, že se postaráme a pomůžeme i postiženým a nemocným. Jestli ty jsi sebestředný zaslepený krknoun, buď. Naštěstí většina lidí není. Až se ti narodí postižené dítě (ne vždy se vše na testech plodové vody projeví a navíc medina v minulých desetiletích tyto možnosti neměla), utop ho jako správný chlap ze začátku tisíciletí...

0/0
30.3.2011 11:08

jose.vomacka

Re: nechapu

Nezaměňujte prosím stát za společnost! Postiženým může přeci pomoci nejbližší okolí, rodina, dále potom nadace či charita. Potom je alespoň pomoc adresná, nemůže docházet k hýření prostředky a ten, kdo pomoc opravdu potřebuje, ji i dostane.

Navíc si myslím, že by postižený (nebo ten, kdo má postižené dítě) neměl okamžitě natahovat ruku s prosíkem, ale čekat a být vděčný za jakoukoliv pomoc (a nekřičet, že je to málo). Prostě pomáhat je slušnost, nikoliv povinnost. POkud se někdo pomoci dožaduje, není o nic lepší než ten, kdo ji poskytnout odmítá.

0/0
30.3.2011 14:48

jhk2

Re: nechapu

to je naprosto zcestno co rikate. v tom pripade zrusme socialni a zdravotni pojisteni a kazdy jedeme za svoje. a naopak charity a nadace jsou ponizujici zebrani

0/0
30.3.2011 20:11

H0PE1@seznam.cz

Re: nechapu

Charity a nadace jsou hlavně pračky na peníze.

0/0
30.3.2011 20:29

Cenda22

Re: nechapu

R^ přesně.

My jsme ta společnost a myslim si, že toto by mělo být automatické. Nikdo nechce kvůli postižení žebrat a nemyslete si, že se postižení obejdou bez pomoci rodiny a POUZE spoléhají na stát. V některých případech je ta pomoc natolik nutná, že je to práce jednoho člověka na celý úvazek a byť je to příbuzný, z něčeho oba žít musí. Já s nimi budu solidární a je to jedna z mála věcí v našem solidárním systému, s kterou bezvýhradně souhlasím.

0/0
30.3.2011 21:01

jose.vomacka

Re: nechapu

Právě že starost o jednoho postiženého nemusí být práce pro jednoho člověka. Může se třeba jeden člověk starat o více postižených. Ano, není to pohodlné, lidé dají raději přednost individuální péči, ale to ať si právě zváží příbuzní postiženého a on sám. Stát na to nemá prostředky a upřímně - pokud si mám sám vybrat, jestli dám prostředky do svého zdravého dítěte, nebo do cizího postiženého, volím vždy první variantu.

0/0
31.3.2011 15:48

jose.vomacka

Re: nechapu

Jinými slovy - když ostatní násilím donutíte, aby vám přispívali (z jakéhokoliv důvodu), o žebrání se nejedná, zatímco když vám chce někdo pomoci dobrovolně, vnímáte to jako ponižující žebrání? Tzn. dej mi peníze, abych nemusel žebrat. Nezlobte se, ale tohle mi přijde jako zcela zvrácené uvažování.

A ano - zrušme sociální a zdravotní "pojištění" v současné podobě - výsledkem jsou stejně stále nespokojení postižení, zadlužený stát a desetina populace postižených.

A  nikde jsem nepsal "každý za sebe". Máme rodiny a přátele.

0/0
31.3.2011 15:37

jarcia

Re: nechapu

Pane "jose.vomacka", jenom věřím, že do budoucna bude méně lidí s podobným názorem, který zastáváte vy. Domníváte-li se, že postižení pouze natahují ruku, jste silně "mimo mísu". Ale jsou postižení, kteří by velmi rádi pracovali, míst pro ně je však čím dál méně. Protože žijí z nízkých ID, musejí setsakra počítat, kolik mohou utratit dokonce i za cestu do či z - práce, i od lékařů...... Pokud naše společnost produkuje takto (ne)empatické a  "ledové" lidi, budu mít jednou opravdu hrůzu, co se stane s našimi dětmi, až se s manželem "odebereme do věčných lovišť". A to se samy o sobě narodily zdravé(byť vy zastáváte zřejmě nároz té staré Sparty).....

Nic jiného nemohu říci, než - že je mi vás líto.

Věřím, že tento názor v naší společnosti nepřevažuje. Ani v našem státě.

Vám bych naordinovala každý měsíc týden v některé nemocnici na oddělení např. pacientů, léčících se na leukémii, rakovinu, apod......  Popřípadě v některém RÚ, apod.

Víte vy určitě, že se vám nic v životě nestane?

0/0
3.4.2011 14:54

AntiGuru_zničí_noční_můru

Pomáhat postiženým musí hlavně stát, říká odbornice

Ale stát raději dá stovky miliard církvi, která se za pomoc potřebným a postiženým jen falešně schovává.;-€;-O!!

Doufám, že se to nestane.

0/0
30.3.2011 9:31

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.