Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Výborní studenti studují u Škody zdarma, na praxi jezdí i do Číny

Chcete si zvýšit šanci na dobré zaměstnání? Vyberte si školu, která vychovává odborníky přímo do konkrétních firem. U nás je asi nejznámější škola automobilky Škoda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chudacek.blbecek

Baťa

S podobným principem přišel už Tomáš Baťa blahé paměti.

0/0
28.6.2011 11:22

polpot1

Výborní...

ono to ,už někdy bylo a jéje to je novota co?a slovo odborník má své kriteria a nelze jej použít ihned po svystudování VŠ.;-D

0/0
23.6.2011 11:24

Své dukáty věnuji na chudé psy

Všichni budou mít ekonomku...

Ve ŠA znám z absolventů minimálně Bc. studia především sekretářky :-/

Škodovka se neustále potýká s nedostatkem technicky vzdělaných absolventů VŠ, ale sama si založí pseudoškolu na ekonomické inženýry Rv

0/0
22.6.2011 21:05

denyma

Re: Všichni budou mít ekonomku...

Vychovavat si vlastni management nemusi byt spatne, ale taky sem myslel, ze tahle vysoka skola vychovava predevsim spickove techniky, co uz behem studia muzou nahlizet do dilena  a projekcnich kancelari a nemaji nouzi o kontakt s praxi ... jenze zalozit spickovou technickou skolu da asi vic prace nez vychovavat manazery.

0/0
22.6.2011 23:00

Lam0r

Re: Všichni budou mít ekonomku...

Dnes je umění hlavně prodat. Vyrábět umí kdekdo.

0/0
23.6.2011 9:09

soc01

Re: Všichni budou mít ekonomku...

Poradne vyrabet rozhodne kdekdo neumi. Potom prave nastupuje to umeni prodat.....

0/0
23.6.2011 9:59

Své dukáty věnuji na chudé psy

Re: Všichni budou mít ekonomku...

Ona ta deficitní technická vzdělanost není ani tak o výrobě, jako spíš primárně o vývoji - konstrukce, elektrika, elektronika, mechatronika, zkušebnictví...

0/0
13.7.2011 21:15

polpot1

Re: Všichni budou mít ekonomku...

prodat jak prodat,ale za co?;-)

0/0
23.6.2011 11:27

sajlor

A nemehla pak delaji politiku a kecaji do vseho...

0/0
22.6.2011 14:03

duff_

Výuka oborů

Zajímalo by mě, po jakých VŠ oborech je ve Škodě největší poptávka. Když se podívám na nabídku oborů školy, vidím podniková ekonomika, podnikání, marketing apod.

0/0
22.6.2011 10:20

Lev__z--Rožmitálu

Re: Výuka oborů

aha takže pseudoobory

0/0
22.6.2011 14:59

mws+

Re: Výuka oborů

na rozdíl od sociologie, evropských a gender studií, kulturologie a především marxismu-leninismu ;)

0/0
22.6.2011 19:41

Lev__z--Rožmitálu

Re: Výuka oborů

ne na rozdíl ale na roven

0/0
22.6.2011 20:38

Kryštof D.

Do Číny? Pche

Tam se jezdil školit velkej Jyrka taky.

0/0
22.6.2011 9:40

honzour1

Uroven skoly

Vi nekdo jakou ma ta skola uroven? (Nereju do nich, jen se uprimne ptam.)

0/0
22.6.2011 9:11

skrbling

Re: Uroven skoly

Mám to z druhé ruky, ale od kolegů, VŠ pedagogů jsem slyšel, že mezi soukromými školami v ČR je to špička, protože má v zádech spoustu peněz a nepotřebuje držet studenty kvůli školnému za každou cenu. Tj. neděje se tam to, co na 99% ostatních soukromých VŠ a sice, že jimi projde úplně každý. Ale jak říkám, vycházím z informací z druhé ruky.

0/0
22.6.2011 10:19

Lam0r

Re: Uroven skoly

R^ věřím, že to bude kvalitka. Jejich přístup je super, takhle by měly se soukromým sektorem spolupracovat všechny školy. Jinak ne všechny soukromé VŠ jsou špatné. Sám jsem vystudoval soukromou VŠ a diplom získal jen každý třetí, rozhodně to nebylo tak, jak se někdy mylně říká, že platíš a máš to jistý. Většinou mají tento mylný názor lidé, kteří mají stěží maturitu, natož aby na nějaké soukromé VŠ studovali. Se známými jsme srovnávali požadavky a stejný obor na veřejné VŠ na tom byl +- podobně. Podstatná je stejně praxe, na typ školy nebo obor už dnes nikdo nekouká. Jakmile máte v CV 2-3 roky slušné praxe u dobré firmy a k tomu solidní jazyk, tak jste slušnej kandidát. V tomto mají soukromé VŠ velkou výhodu. Většina lidí při nich už pracuje alespoň na půl úvazků, takže po škole nemají problém s tím najít si velmi dobře placený job, narozdíl od absolventů veřejných VŠ, které čeká porod.

0/0
22.6.2011 11:09

skrbling

Re: Uroven skoly

Tak v tomhle s Vámi nesouhlasím. Jsem bývalý VŠ učitel, i když momentálně v businessu, léta jsem učil na VŠE a několikrát jako "létající profesor" i na soukromých VŠ. I když kvalita veřejných vysokých škol šla dolů, s kvalitou soukromých škol se to vůbec nedá srovnávat. Několikrát jsem se setkal s požadavkem, že nejprve všichni projdou a potom dostanete odměnu. Už z hlediska studentů - všichni chtějí na státní, protože je to zdarma, proto na soukromé školy zbude - promiňte mi to - odpad. A podle toho to vypadá. Nesetkal jsem se s jedinou soukromou školou, která by se mohla srovnávat se státními.

A co se týče té práce při škole, vidím to spíš jako handycap. I na VŠE na magisterském studiu většina lidí pracuje a na jejich studijních výsledcích je to vidět. Považuji to za obrovský nešvar, který nemá ve světě (alespoň na západ od nás) obdoby a školy by tomu měly všemi prostředky bránit.

A že se firmy nezajímají, kde jste vystudoval - no, věřte mi, že ne tak docela.

0/0
22.6.2011 15:36

Janaa

Re: Uroven skoly

Naprostej souhlas, myslim že se najde pár dobrej soukromejch VŠ, ale co vím od kamarádka kterej studoval na jedné nejmenované pražské soukromé  "univerzitě" zaměřené na finance/ekonomiku. Tak neměl problém prolézt, ikdyž předtím stěží dodělal učňák. Ve škole samej rus a hlavní je když člověk platí... a podle toho samozřejmě vypadá výuka. Se státníma školama se tyhle podnikatelský záměry nedaj vůbec srovnávat.

0/0
22.6.2011 20:35

Lam0r

Re: Uroven skoly

Klidně jmenujte. Takovéhle švindlkurzy totiž kazí pověst těm slušným soukromým školám.Rv

0/0
23.6.2011 9:09

skrbling

Re: Uroven skoly

No, Vy spíš jmenujte alespoň jednu soukromou školu, která může konkurovat veřejným. :-)

0/0
23.6.2011 23:38

Lam0r

Re: Uroven skoly

U humanitních oborů snad všechny. Podstatné je, že absolventy soukromých VŠ nesužuje nezaměstnanost a podle mě VŠ dnes neslouží k ničemu jinému, než k získání nadprůměrně placeného zaměstnání. Pokud jí absolvent najde, tak ta VŠ měla smysl a nevidím důvod, proč by třeba v tomhle nemohly soukromé VŠ úspěšně konkurovat veřejným. Já nikdy volby soukromé VŠ nelitoval, byly to skvělé roky, školu jsem dodělal, rozhodně se za ní nestydím a titul klidně uvádím. Proč bych nemohl, když má VŠ stále pouze 14% populace? Mám slušnej job, ke kterému mi VŠ také částečně pomohla a můj plat je vyšší, než plat 94% lidí v ČR (to mám statisticky podloženo) :-P Se střední školou bych si o tomto mohl nechat zdát.

0/0
24.6.2011 11:07

skrbling

Re: Uroven skoly

Podívejte, já naprosto chápu, že nebudete hanět svou alma mater - to je jako byste haněl sám sebe. Také netvrdím, že ta nižší úroveň platí pro každého jednotlivého studenta. Výjimky se najdou vždy a všude. Ale mám opravdu zkušenost s vyučováním na veřejných i soukromých školách a intelektuální a studijní úroveň studentů soukromých škol je v průměru o dva řády níže. Tato zkušenost se naprosto shoduje se zkušeností všech mých kolegů, se kterými jsem se o tom kdy bavil. Jinak s Vámi souhlasím, že dramaticky klesla i úroveň veřejných škol (bohužel zdaleka ne jen humanitních - před časem jsem se o tom bavil s jednou známou, působící na 2. LF UK a ta mi říkala, že to pozoruje i u nich, což považuji za alarmující) a to díky nabírání ohromného množství studentů v posledních letech. Ono těch 14% populace je dosti zavádějících, protože zatímco dříve byl počet vysokoškoláků stabilně kolem 10%, dnes na VŠ všech druhů studuje po maturitě údajně 60% (!!!) příslušného ročníku, což je příšerné.

0/0
24.6.2011 16:08

Lam0r

Re: Uroven skoly

Možná VŠ studuje 60% populačního ročníku, ale dostuduje z nich maximálně tak každý pátý ;-)

0/0
24.6.2011 16:40

skrbling

Re: Uroven skoly

S tou nezaměstnaností - nevím, jak je to obecně, ale nezaměstnanost absolventů VŠE je limitně nulová - většina z nich má pracovní úvazky už při škole. Co se týče absolventů soukromých škol, vesměs se setkávám s tím, že je považován za - neuražte se - druh toaletního papíru. Což ale - a to zdůrazňuji - nijak nediskvalifikuje jeho držitele. Úroveň vzdělání nepochybně není jediným klíčem k úspěchu a znám řadu špičkových odborníků, kteří formální vzdělání postrádají a přesto se vypracovali i bez toho lejstra.

Mimochodem, o kvalitě Vámi navštěvované školy svědčíte trošičku i Vy sám, když jste níže napsal: "Dnes jde stejně jen o ten papír." V tom se - alespoň doufám - dost mýlíte a pokud můžu mluvit za sebe, tak mě dala škola o hodně více, než jen ten papír. Ale beru, že to není jen vina školy. Záleží hodně na tom, s jakým cílem na tu školu přicházíte a co jste do toho ochoten investovat.

0/0
24.6.2011 16:16

Lam0r

Re: Uroven skoly

Tak schválně - o jaké soukromé školy jde? Buďte konkrétní. Spoustu lidí jde na soukromé VŠ ne proto, že by byli odpad a na veřejnou VŠ neměli schopnosit, ale proto, že třeba MUSÍ chodit do práce a na veřejné jim v tomto nevyjdou vstříc. Jako nešvar to z Vašeho pohledu brát můžete, ale musíte si uvědomit, že na rozdíl od západu u nás neexistuje nic jako propracovaný stipendijní systém, jednoduše se nevyplatí studovat na jedničky, jelikož stipendium u nás je almužna, která rozhodně životní náklady nepokryje. Když si člověk najde brigádu a smíří se např. s trojkami, tak si vydělá 4x tolik a ještě má praxi. Ze zkušeností svých a mých známých opravdu vím, že při pohovorech rozhoduje praxe a jazyky, typ VŠ není zase tak důležitý. Bylo to poznat hned po promoci. Absolventi veřejné VŠ bez praxe=6-12 měsíců bez práce i podpory, potom nástup za 15k hrubá. Absolventsi soukromých VŠ s praxí - práce ihned, nástup 30k+. Jinak mě překvapuje, že jako VŠ učitel nevíte, že státní VŠ máme v ČR pouze 2.

0/0
23.6.2011 9:16

skrbling

Re: Uroven skoly

Podívejte, tohle je asi zbytečná debata. Já soukromým školám principiálně fandím, sám jsem kdysi studoval v USA, kde je to přesně naopak (soukromé školy = špička, státní = šmíra). A samozřejmě, mohou být výjimky - kvalitní studenti na soukromých školách - ale v průměru to tak není. Podle všech srovnání, co jsem kdy četl, ať oficiálních srovnání MŠMT či různých žebříčků publikovaných v tisku nejsou soukromé školy ani druhá liga, ale maximálně tak okresní přebor a soukromě Vám to řekne každý (věřte mi, že opravdu každý) pedagog, který tam kdy učil, pokud se ho na to zeptáte. Rovněž jsem dosud nepotkal nikoho, kdo šel na soukromou školu dobrovolně. Ale opět - je možné, že někdo takový existuje.

Co se týče peněz, mám zato, že když chcete studovat na VŠ, měl byste na to mít nejen intelekt, ale i peníze. A pokud peníze nemáte, tak si je půjčit právě tak, jako se to dělá třeba v USA. Pokud ale chcete studovat, měla by Vám toho škola naložit tolik, abyste u toho pracovat už prostě nemohl.

0/0
23.6.2011 23:37

Lam0r

Re: Uroven skoly

Takže na soukromé VŠ chodí jen trosky.  ;-D No možná byste byl překvapenej, ale spousta lidí tam fakt jde dobrovolně. Já šel taky. Peníze pro mě nebyly problém a chtěl jsem jít studovat do konkrétního města konkrétní obor, který tam na veřejné VŠ bohužel nebyl. Jak jsem ale potom zjistil z poznámek a diskuzí se studenty stejného oboru na jiné veřejné VŠ, tak rozdíl v nárocích byl minimální, akorát ten přístup byl na soukromé VŠ podstatně lepší. Pořád se tu omílají soukromé VŠ, jelikož lidi v Česku pálí, že někdo má peníze a je ochotný je investovat do svého rozvoje. Ale to, že úroveň vzdělání je na mnoho veřejných školách ještě tristnější, o tom už se nepíše. Asi byste se divil, kdybyste zjistil, jak moc klesly nároky na humanitních oborech třeba na slavné UK. Dnes už to dodělá kdekdo. Nepřipadám si absolutně nijak znevýhodněný, nebo méně kvalitní. Dnes jde stejně jen o ten papír.

0/0
24.6.2011 8:59

skrbling

Re: Uroven skoly

BTW: přece si nebudeme hrát na slovíčka. Dobře, tak ne státních, ale veřejných vysokých škol je v ČR podstatně více než dvě.

0/0
23.6.2011 23:38

strapocek

Re: Uroven skoly

Tak to si dovolim nesouhlasit. Skolu jsem vystudovala v Nemecku (statni), ale protoze nemam bohuzel bohate rodice, tak jsem pritom vzdy pracovala.. a svete div se! Mela jsem vzdy dobry prumer a behem toho kdy jsem psala diplomku jsem podepsala u dobre firmy smlouvu. Nezazila jsem tak bourlivy studentsky zivot..ale investovala jsem svuj cas do veci, ktere se mi pak ohromne vyplatily. A takovych pripadu, co si tady pri skole privydelavalo bylo vice. to jen k tomu od nas na zapad!

0/0
23.6.2011 10:45

skrbling

Re: Uroven skoly

Jste možná pozitivní výjimka. Každá generalizace je samozřejmě problematická, ale obecně - u většiny studentů -prací při zaměstnání jejich studium trpí. Je mi líto, ale je to tak.

0/0
23.6.2011 23:26

martina.sidova

Re: Uroven skoly

Na této škole jsem vystudovala, jak bakalářské tak magisterské studium a mohu říct, že škola je to docela kvalitní. Není to tak, že by si museli držet studenty jen kvůli školnému...

A k tomu bez přijímaček...ano, oni naberou spoustu lidí bez přijímacích zkoušek do prvního ročníku, ale už v prváku, jich víc, jak polovina odpadne, protože se jim škola zdá těžká..., do prváku na bakaláři nás nastupovalo asi 180, na konci prváku nás bylo asi 80 a ke státnicím na bakaláři v řádném termínu, tedy po 3, 5 letech studia nás šlo přibližně 40...

Ano bakalář trvá 3, 5 roku a je to podmíněno právě tou praxi, kterou musí studenti absolvovat, většinou je v 5. semestru a tento semestr se vůbec nechodí do školy, pouze se chodí na tu praxi - klasicky jako normální zaměstnanec na 8 hodin denně 5 dní v týdnu.

Mnoho studentů navíc zůstává jako praktikanti ve škoda auto i po absolvování povinné praxe - je to celkem dobře placená brigáda a navíc studentům vycházejí vstříc, co se týče docházky.

0/0
22.6.2011 13:32

Lam0r

Re: Uroven skoly

R^

0/0
22.6.2011 13:43

nečekanývýstřik

ta škola nemá žádnou uroven

Rv

0/0
22.6.2011 8:32

sluni-sluni

Re: ta škola nemá žádnou uroven

a ta praxe v číně  - uáááá ;-D

0/0
22.6.2011 9:02

nuda2

Re: ta škola nemá žádnou uroven

jste tam studival ?

0/0
22.6.2011 9:04

nečekanývýstřik

Re: ta škola nemá žádnou uroven

ne, nakonec jsem si vybral CVUT

0/0
22.6.2011 9:28

povidlák

Re: ta škola nemá žádnou uroven

tak jak můžeš soudit ? 8-o

0/0
22.6.2011 9:59

nečekanývýstřik

Re: ta škola nemá žádnou uroven

od známých

0/0
22.6.2011 11:40

crocco1

Re: ta škola nemá žádnou uroven

Ano, škola, na kterou chodí studenti, kteří se titulují 'nečekanývýstřik' a podobně, musí zajisté mít vysokou úroveň (to bylo jen takový rýpnutí, sorry... :o). Fakt je, že by sis měl nejdřív pořádně ověřit co vůbec píšeš a až potom kydat špínu. Jako vysokoškolák bys to ostatně měl chápat... Já sám jsem studentem ŠAVŠ. Bez jakýchkoliv emocí říkám, že tahle škola za pár let své existence urazila zatraceně velkej kus cesty a přes všechny skandály kolem soukromých vysokých škol si mimořádně úspěšně buduje svoje jméno. "Dávačka" to tedy skutečně není: ve srovnání s ostatními (státními) ekonomkami, mi naopak přijde jako jedna z nejnáročnějších v republice. Na druhou stranu, zejména na magisterském stupni učí studenty opravdová esa v oboru a ve škole vládne přátelská atmosféra (na které z "prestižních" škol se znají a tvoří dobrou partu všichni studenti v ročníku?). O nádherném moderním kampusu ani nemluvě... Pokud jsi stále přesvědčen o svém názoru, přijeď se někdy podívat, rád Tě provedu...

0/0
22.6.2011 23:15

Webpawson

Re: ta škola nemá žádnou uroven

no, tam kde se titulují crocco, to nemusí být o moc lepší (sorry, ale musel jsem to vrátil). Koneckonců, o nicku do diskuse to není.

Srovnáváte řekněme nejlepší soukromou ekonomku v ČR a technickou univerzitu. Tohle prostě nejde porovnat, pokud zmíněný student nestuduje na Masarykově ústavu vyšších studií. Ale pokud ČVUT znamená konkrétně fakultu strojní (má k automobilovým oborům nejblíže, poté snad dopravní), je obtížnostní úroveň řádově výše než na jakékoliv ekonomické škole v této republice (výjimkou možná IES FSV UK, nemám ale informace). Za vše hovoří čísla: FS ČVUT dokončí v Bc. studiu cca 15% přijatých studentů. Tomu říkám síto...

(drtivá většina nenastupuje s cílem to zkusit, ale dokončit. O to je to číslo hrozivější)

0/0
22.6.2011 23:58

Bob-an

Re: ta škola nemá žádnou uroven

No IES je pomerne tezky a taky maji slusnou umrtnost (85% to ale neni) hlavne proto ze maji na ekonomku neobvykle tezkou matiku (jsou hodne analyticky zamereni a maji 4 semetry poradne VS matiky, zatimco treba VSE ma matiku jenom jednosemestralni a obsahove je to stredoskolska matika z gymplu + základy řešení diferenciálních rovnic). Jinak ekonomky obecne jsou celkem lehke ale taky neni takove ze by to "dali kazdemu", vim ze treba u nas na VSE nedodela bakalare cca tretina lidi (na F1) a to uz jsou ti lidi celkem probrani z prijimacek, a taky je to studium narocne v jinych vecech nez treba technika - vim ze kamaradka co studuje statistiku a nema s ni problemy, ma zase problemy s povidacimi predmety....

0/0
23.6.2011 12:08

**v

INZERCE!

Proc to neni oznaceno jako inzerce ci PR?!

0/0
22.6.2011 8:12

janduben

Re: INZERCE!

protoze to neni inzerce ani pr

0/0
22.6.2011 12:02

nečekanývýstřik

Re: INZERCE!

přesně tak, jen někdo za ten článek zaplatil

0/0
23.6.2011 6:24

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že cestovní pojištění vás chrání proti vysokým výlohám na léčení v zahraničí?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.