Diskuze

Platy učitelů ve speciálních školách se přibližují středoškolským

Učitelé pracující s handicapovanými dětmi necítí lítost. Tak to prostě je, říká Věra Kozohorská, ředitelka pražské školy pro mentálně postižené. Své povolání má ráda, bere ho jako poslání. Ve speciálním školství pracuje přes dvacet pět let, poslední rok jako ředitelka ZŠ praktické a ZŠ speciální Lužiny v Praze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OV

vondra007

15. 7. 2011 22:38
Moc bych se chtěl...

Moc bych se chtěl do téhle školy podívat, jak to tam funguje. Také pracuji jako speciální pedagog a mám pocit, že v článku je nekolik zavádějících informací. Třeba že ve třídě je "alepoň jeden asistent". Pokud vím, asistentů pedagoga nemůže být ve třídě víc jak jeden...co tam dělají ti další? Také informace o platech ve speciálním školství na mě zapůsobila trošku divně. Asi má tahle škola štědrého zřizovatele. Ve speciálních školách dotovaných krajem se platy rozhodně středoškolským neblíží. Nebo se pletu?

0 0
možnosti
PU

jettrink

17. 7. 2011 18:06
Re: Moc bych se chtěl...

Záleží, s jak těžce postiženými žáky se pracuje. V rehabilitačních třídách obvykle bývá více než jeden asistent.

0 0
možnosti
JN

tom-2718281828459

15. 7. 2011 11:42
není to zbytečná snaha?

bylo by úžasné, kdyby se stejná pozornost, jako se věnuje mentálně postiženým žákům, věnovala i velmi nadaným žákům.

0 0
možnosti
JV

groag

15. 7. 2011 12:55
Re: není to zbytečná snaha?

Není to zbytečné. V článku sice paní ředitelka "trochu ve stylu doby" vychvaluje své školy. A také informace  o "šesti dětech a třech pedagožkách" ve třídě udělá své... Prostě - mají tam někdy dobré a někdy nadstandrartní podmínky- ve srovnání  s dětmi s postižením, které jsou v tzv. integraci, tj. v normálních školách. Takže - názory paní ředitelky jsou trochu "zavádějící"...Ale - nadané děti mají osmiletá gymnázia. takže vaše obava o jejich podpoře není úplně na místě.

0 0
možnosti