Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Za otravné reklamní nabídky jsou vysoké pokuty, braňte se jim aktivně

Telefon a elektronická pošta nás mnohdy dovádějí k zuřivosti. Třeba když se kvůli reklamním nabídkám zaplní e-mailová schránka nebo se z telefonu ozve dotěrný hlas, že má úžasnou nabídku čehosi. Vy ale vůbec nic z toho nepotřebujete ani nechcete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Silia

kdysi na ulici...

...část Praha 5 - Anděl: starší pani před budovou mojí tehdejší práce číhala s firemním bločkem a zastavovala chodce. Že prý otvírají nový salón krásy na jehož počest je vypsaná tipovací soutěž o jedno bezplatné ošetření. Protože jsem viděla, že jedna z mých kolegyň při vstupu dotazník vyplnila, šla jsem do toho - už jen pro tu srandu. Použila jsem svoje staré tel. číslo, které jsem měla v plánu do měsíce zrušit a vyplnila krátký dotazník. "Výborně, budeme losovat jednoho vítěze!" :o) Do týdne mi tatáž paní v telefonu nadšeně líčila, jaké mám štěstí, že jsem vyhrála právě já. Totéž líčila o den později té mojí kolegyni. :o)) No, dohráli jsme obě tu hru až do konce - šla jsem na bezplatné ošetření pleti, což už byla vyloženě komedie - odlíčila mi část obličeje a postupně ho napatlala krémy neznámých značek, které měla za úkol prodat. Když jsem pokládala otázky prostého typu "a jaký typ pleti tedy mám?", nebyla schopna jakkoli odpovědět. Jen naučené fráze o super krémech.

0/0
5.9.2011 10:55

Silia

Re: kdysi na ulici...

Když cítila, že řekla vše podstatné (pro ni), začala mi vysvětlovat, jaké výhodné balíčky jsou nyní v akci. Jeden krém za 500,- a celá sada cca 3 tis. Přitom si cosi zapisovala do notesu (již značně nervózní) a po chvíli mi strčila do ruky glejt k podpisu. To už jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo rozčílit. Vypsala mi objednávku na celou sadu těch přípravků a stále drmolila o tom, jak je to výhodné. Komedie už mne přestala bavit. Na moji otázku, kdy přesně pojala podezření, že si chci něco koupit, následovalo ticho. Přišlo mi na místě ještě připomenout, že jsem "vyhrála" bezplatné ošetření, čehož se mi vlastně nedostalo. Spíš šlo o předváděcí akci (navíc dost zfušovanou) a že chci teda mluvit s vedením, abychom si vyjasnili to nedorozumění; příp. praktiky, za jakých láká zákazníky do salonu. Paní byla lehce lehce v šoku a opakovala pořád totéž (ale to je přece tak výhodné!), až jsem se s ní znechuceně a navždy rozloučila. Kolegyně tam i přes mé varování šla a měla stejný zážitek..

0/0
5.9.2011 12:29

Silia

Re: kdysi na ulici...

Dneska už podobné nabídky a soutěže slušně odmítám. Vím, že se každý musí nějak živit, ale tohle podloudné získání kontaktů za účelem další prodejní nabídky mi přijde pod úroveň. :-P

0/0
5.9.2011 12:32

zekon666

UOOU

Nějaký rok praktikuju novou zábavu a pravidelně oznamuji mejlový spam na úřadu pro ochranu os.údajů :-). Sice to trvá než dojde na kontrolu, ale už to mohli být 3-4 experti kteří díky tomu dostali flastra. A ten není nijak nízký. Spousta tupců ani neví co je spam a ještě uvádí číslo zákona, který se toho týká. Takto lze řešit teda jen české spamery a ještě je problém pokud je kontakt jen na email z nějakého veřejného serveru. Jakmile tam je ale telefon, web, email na firmu je 90% pravděpodobnost ,že mu to úřad bločkem vysvětlí jestli to byl nebo nebyl spam. Takto lze hlásit i SMS. Škoda, že to trvá až půl roku, nestíhájí. Takže zkuste. Na nějaké žvásty, že byl váš email získán z veřejné databáze, či odkupem apod nehleďte. ;-)

0/0
5.9.2011 8:08

feese

Re: UOOU

plácáte nesmysly, sice by to co píšete UOOU měl řešit, ale praxe je naprosto odlišná

0/0
8.9.2011 21:05

bezdukátů

stačí

telefonistu poslat do pr.... a když si to nahrávají, tak ať si to pouští pořád dokola;-D

0/0
2.9.2011 16:33

plukovnikoneill

jojo

pořád mi do emailu chodí Doremo - přesto že už jsem asi 50krát psal, že to nechci.Nikdy neodpověděli,ale každý den jeden email minimálně.....

A co se týče telefonických - nechám je vykecat,ztratí semnou třeba půl hodiny a pak řeknu - jo, chlapče ( slečno) - já jsem v Solusu a tak mi tostejněnedáte a rozloučím se....[>-][>-]

A venkovní otrapy odhháním jak nevím co,ale nějakto nepomáhá....[>-]

0/0
31.8.2011 22:43

Pejsátko

Když človek nepospíchá,

je i další řešení: Chytnu se něčeho z toho, co říká, a udělám na toto téma přednášku, ze které nenápadně vyplyne, že pro ně nejsem vhodný zákazník. Nebo se také zeptám či chci pomoct s tím, o čem zrovna přemýšlím - nic osobního, ale technické věci.

0/0
31.8.2011 11:41

zuzabee

Taky jsem nalítla

.. a s internetem do ntb mě otravují už několik týdnů i přes několikeré odmítnutí!

0/0
31.8.2011 9:21

kunta_kinte

Jinak bezna praxe callcenter

Kuprikladu O2 jim da databazi klientu kvuli obvolani s nejakou novou sluzbou.. CC databazi okopci a uz Vam volaji s nabidkou knizek. :-/

0/0
30.8.2011 23:20

kunta_kinte

No opravdu zvyva jen CTU

protoze jsne odmitnuti nabizenych sluzeb - os lsusne vyjadreneho az po zaval sprostych slov ( vzbudili me po nocni... ) nepomohlo. :-/

+1/0
30.8.2011 23:18

Haide

Jen práce

Studuji na VŠ a bohužel mám přednášky natolik rozházené po týdnu, že sehnat normální brigádu to nezvládnu, protože nikdo mě nezaměstná tak, abych mohla jednou jít do práce na dvě hodiny a pak na osm. Takže jsem si našla práci v Call centru. A musím říct, že na tom nevidím nic špatného. Prostě je to práce. Vydělám si solidní peníze, přizpůsobí se mi s pracovní dobou, příjemné pracovní prostředí atd. Popravdě jsem ráda, že v dnešní době mám aspoň nějakou práci, protože jinak bych mohla být na vysoké jen těžko, protože bohužel nejsem prominentní děcko, kterému rodiče můžou vše zaplatit.

Co z toho vyplývá? Pokud vám volá nějaký operátor s nabídkou a je slušný (což musí být, jinak ho velmi rychle vyhodí), uvědomte si prosím, že jeho tato práce živí a třeba díky tomu může studovat nebo tím živí rodinu a prostě ho slušně odmítněte. To není žádný problém pro nikoho si myslím. :-)

0/0
30.8.2011 21:43

mpes3

Re: Jen práce

pokud mám zmeškaný hovor v pondělí, v úterý, ve středu a někdo mi volá v neděli dopoledne, tak si buď jistá, že ještě rád zavěsí, aniž by mě zlákal.

Jestli tě baví vydělávat prachy obtěžováním lidí, je to tvůj problém. Ale neotravuj s ním ostatní.

+1/0
30.8.2011 22:06

m4xp0w3r7

Re: Jen práce

Prostě tvoje práce je otravovat lidi, kteří o to nestojí a nutit jim něco, co nechcou. Napiš alespoň nějaké statistiky kolik lidí ti to hne zavěsí, kolik je sprostých atd. :-)

+1/0
30.8.2011 22:38

Kei: místní od roku 2001

Re: Jen práce

Co za pavědu studujete? U nás brigádníci většinou rupali. Kdo tomu nedal 7 dnů v týdnu, ten šel z kola ven.

0/0
30.8.2011 22:39

f0rr35t

Re: Jen práce

Omlouvej si to jak chceš, každý má nějakou výmluvu, proč udělal to nebo ono (a výmluva "musím z něčeho žít" je asi nejčastější). Pointa této práce je otravovat lidi a nabízet jim věci, o které většinou vůbec nestojí. Píšeš to skoro tak, jako kdyby neexistovalo jiné povolání. Já vím, nejspíš mi zopakuješ, že nejseš prominentní děcko a že lepší zaměstnání se schání špatně a paradoxně ti musím dát tak trochu za pravdu: s takovýmhle negativním myšlením skutečně nic lepšího nenajdeš (jedním ze znaků "lepší" práce může být třeba to, že tam nevezmou každýho, kdo umí Česky).

+2/0
30.8.2011 23:42

KarelPl

Re: Jen práce

LOL uplne typicke reci. Vasi marketingoovi psychoanalytici to snad kopiruji jeden ood druheho a vy se to musite naucit papouskovat zpameti. Pouze se misto LML dosadi CC, nebo co je potreba. misto studia lze dosadit i zenu na materske.

0/0
31.8.2011 13:12

Nikol83

Re: Jen práce

Nj, ale slušně odmítnout operátora nabízejícího "úžasný" a "výhodný" produkt, který budu určitě potřebovat (míněno ironicky) není jen tak. Chápu, že najít slušnou brigádu ke studiu není snadné, a tak jsem na tyto operátora byla slušná a vždy je slušně odmítla. Jenže jim nestačí říct jednou ne. Začnou vám argumentovat a vyjmenovávat další "výhody" daného produktu. Ano, po třetím odmínutí (holt musím být jako zaseklý gramofon) dají pokoj, ale kdo na to má mít nervy, čas a chuť. Po těchto zkušenostech je nechám říct úvodní slovo a típnu jim to. Co už :-/.

0/0
31.8.2011 14:58

littledwarf

Re: Jen práce

Jestli jsi hezka muzes si prividelat i na privatu poskytovanim sexualnich sluzeb tak nerikej ze je prace tezko k sehnani

0/0
31.8.2011 20:07

cokoo

Re: Jen práce

Ne každá hezká holka je ochotná se svlékat a ničit si pověst plus riskovat pohlavní nemoci včetně AIDSu. Navíc pokud je slečna z maloměsta, tak by měla problémy s místními drbnami dosmrti. Poskytování sexuálních služeb není práce, kterou lze bez obav uvést do životopisu a získat tím praxi pro budoucí uplatnění. Bývalá sexuální pracovnice se může nechat vydržovat zbohatlíkem nebo se zaměstnat v neziskovce a pomáhat k lepšímu životu.

Pracovnice call centra nebo tazatel výzkumné agentury či obchodní zástupce sice také není bůhvíjaké terno, někteří zaměstnavatelé k tomu mají výhrady, ale alespoň to lze uvést do CV. U sexuální pracovnice platí: jednou k.. navždy k...

0/0
4.9.2011 12:13

vzdor zrušení účtu nejsem ovcí

DTP studio

Jak mám odpálkovat tyhle spammery?

0/0
30.8.2011 20:55

prngrr

slečna

Oslovila mě jednou slečna s deskama  na ulici, jestli mám chvíli čas - podíval jsem se na hodinky, řekl, že by to šlo, vilně se na ní usmál a ptal se, kolik by to stálo na půlhodinky a jestli má na pokoji sprchu :-P

+3/0
30.8.2011 19:07

opportunity

Re: slečna

Ha ha ha...Rv Ona to určitě nedělá z plezíru, raději by pracovala někde v kanceláři. Sehnat dobrou práci je holt těžké.

0/0
30.8.2011 19:43

KarelPl

Re: slečna

To byla "devka z menzy". Za pulhodinovou diskuzi o schneiderove generativni gramatice berou 300 a za diskuzi o obrozeneckych spisovatelich dokonce 500.

0/0
31.8.2011 13:20

tomtop

pravidlo č. 1

nic nekupovat ani přes telefon, ani na ulici ...

0/0
30.8.2011 18:20

Šerlok Homeless

Re: pravidlo č. 1

A nepodepisovat smlouvy s obchodními obejdy.

0/0
30.8.2011 18:58

Šerlok Homeless

Když někdo volá nabíječům jako jsme my

tak je to v pohodě - hezky se s ním srovnáme.

;-)

Ale horší je to, když má 80-letá babička mobil, aby se dovolala pro pomoc a pak se její vnuk dozví, že snad souhlasila se změnou tarifu.

+1/0
30.8.2011 17:51

Šerlok Homeless

Re: Když někdo volá nabíječům jako jsme my

Takhle: Pro ten případ by asi bylo nejlepší asi vyjít z anonymity ve vztahu k telefonnímu operátorovi a napsat dopis: Jsem paní ta a ta, mam telefonní číslo to a to a odmítám použití mého telefonního čísla k marketingovým účelům.

Nepřeji si být kontaktována a předem odmítám být kontaktována a předem uzavírání smluv po telefonu.

///

Poslat doporučeně s doručenkou a pokud by to operátor ignoroval, byla by smlouva neplatná a možná by dostal i mastnou pokutu.

Je zde sice riziko, že by číslo a adresu té paní sdělil třetí straně, ale to už by byl trestný čin. Jestli by to šlo bez čísla, to nevím, ale v každém případě by to znamenalo, že nějaký moula přesto zavolá. Možná bez čísla a na účtu si nastavit nesouhlas s kontaktováním a nesouhlas s přímým marketingem.

0/0
30.8.2011 18:01

tomtop

Re: Když někdo volá nabíječům jako jsme my

stejně jí na dveře zabuší bl.b co jí řekne jak bude vše zadara a nakonec jí bez počítače std. přijde faktura za tisíce za služby internet a vyšší tarif atd. ... a jak se pak Tm kroutí, když má ty služby rušit .... ostatní operátoři ale asi taky nebudou žádní andílci ...

0/0
30.8.2011 18:19

xdriver1

Re: Když někdo volá nabíječům jako jsme my

ostatní také nejsou andílci, ale ten zmiňovaný Tm je bezkonkurenčně nejhorší, nejagresivnější a nejarogantnější. Je třeba ho tvrdě potírat...

0/0
30.8.2011 18:55

cokoo

Re: Když někdo volá nabíječům jako jsme my

Řekla bych, že O2 je nejhorší ze všech tří a nejagresivnější. O neskutečném bordelu na zákaznických centrech plus obchodních zastoupeních nemluvě. Nikdo nic neví, kromě naučených frází a výhodných nabídek, pořád vás někam přepojují, nic konkrétního neřeknou (mají důkladně našprtané asertivně-manipulativní techniky) a akorát dovedou člověka vytočit. Kyslíky nebrat.Rv

0/0
4.9.2011 12:17

Šerlok Homeless

Re: Když někdo volá nabíječům jako jsme my

To jo. Ale do do toho dopisu může napsat, že si takové jednání nepřeje - pokud pak k němu dojde, může si stěžovat ČTÚ a operátor dostane tučnou pokutu. Mimoto může podat podnět ÚOOÚ pro podezření ze zneužití osobních údajů, které poskytla za jiným účelem. Ostatně, pokud komunikuje s mladšími, tak se mohou domluvit a pokud se o takové spotřebitelské smlouvě dozvědí včas, lze od ní odstoupit. Jinak lze namítnout neplatnost pro rozpory s dobrými mravy při jejím uzavírání (vyslovení nesouhlasu předem, věk, smlouva zřejmě nevýhodná, zneužití OO). Ostatně, zazvonit nemusí jen OZ operátora, teď obcházejí i zástupci energetických firem, a to jsou teprv h.jzlíci!

0/0
30.8.2011 18:57

kilociP

Mam dobrou adresu

mam pomerne bezne jmeno a protoze seznam pouzivam prakticky od jeho vzniku mam dobrou email adresu ve tvaru jmeno.prijmeni@seznam.cz Bohuzel se mi casto. stava ze nejaky retardovany jmenovec(a je ji vice) nekomu da omylem mou adresu, nebo to splete odesilatel. Kazdopadne mi chodi ruzna posta, ktera mi nebyla urcena, detaily zakazek, soukrome fotky, a take spam

0/0
30.8.2011 17:23

Labia Majora Zemanová

Re: Mam dobrou adresu

se mas :-)

0/0
30.8.2011 17:28

kilociP

Re: Mam dobrou adresu

nekdy je to zabavne jindy otravne. Napriklad Gigasportu jsem musel pohrozit stiznosti protoze mi drze posilali spam i kdyz jsem je zadal aby prestali. Ohaneli se souhlasem od meho jmenovce...

0/0
30.8.2011 17:33

black_jack se srazil s cenzorem

Re: Mam dobrou adresu

mne prisly omylem dve naskenovane smlovy na barak, mel jsem sto chuti to podepsat....

0/0
30.8.2011 17:36

Šerlok Homeless

Re: Mam dobrou adresu

Jo, tak to se mi stalo, že firma, od níž jsem si objednal okna, přidala do mé e-mailové adresy jmmezi zkratku jména a příjmení tečku. Specifikace tudíž došla synu mého bratrance, který se jmenuje stejně. Ale protože do té specifikace opsali adresu, kterou jsem ji dal správně, tak mi syn mého bratrance specifikaci přeposlal (i s komentářem, je od fochu). ;-)

0/0
30.8.2011 17:33

mpes3

Re: Mam dobrou adresu

jj, můj jmenovec má stavební firmu, ale jeho zákazníci neumí napsat správně jeho e-mail. Už jsem viděl celou řádku projektů, položkových rozpočtů, žádostí o schůzku...  ;-D

0/0
30.8.2011 22:09

f0rr35t

Re: Mam dobrou adresu

To dobře znám. Neřeknu kdyby chodily jen vánoční přání, ale už mi přišly i dost citlivé informace. Je až neuvěřitelné, co všechno na sebe lidi nechtěně prozradí. A to lidí s mým příjmením moc není, většinou je adresát někdo z příbuzných.

0/0
30.8.2011 23:22

black_jack se srazil s cenzorem

.

nabidky e-mailem mi nevadi, maze mi je spamassassin, na mobil nic nechodi, co s reklamou fyzickou? do postovni schranky?

0/0
30.8.2011 17:21

Šerlok Homeless

Re: .

Pověste/přilepte si na poštovní schránku cedulku "Žádnou reklamu!".

0/0
30.8.2011 17:22

black_jack se srazil s cenzorem

Re: .

jasne... nicmene ja jsem si ty letaky nevyzadal=nevyzadana reklama

resi se porad spam...

asi si to skutecne tam budu muset fakt nalepit....

0/0
30.8.2011 17:25

KarelPl

Re: .

to pomuze tak u jednoho analogoveho spamera z deseti

0/0
31.8.2011 13:29

snoopy66

Re: .

Je to skvele do krbu na podpal, tak proc to odmitat. :-)

0/0
30.8.2011 18:18

black_jack se srazil s cenzorem

Re: .

je toho moc.....

0/0
30.8.2011 19:35

macrelka

Re: .

neřešim.. :-) říkám si, že je lepší, když to dám do sběru než aby se to válelo v příkopě.. to už jsem taky viděla mockrát - lidi to nechtěj, pošťákovi to zbyde a co s tim udělá? šup do příkopu :-(

0/0
30.8.2011 20:45

brezovak

reklamní

maily předávám rovnou do spamového koše a tím pádem pokud přijdou znovu jdou již automaticky tam bez mého přičinění a co se týče  SMS na tom mám krásnou ikonku v podobě popelnice a hovory přijmu a zavěsím.Pokud by to tak dělala většina národa tak by nemuseli vznikat tyto články , jenže jsme národ tupých ovcí kteří skočí na jakýkoli výhodný blábol.

0/0
30.8.2011 17:19

Šerlok Homeless

Na "Můj T-Mobile" jsem si nastavil

- Nesouhlas s přímým marketingem - číslo je zveřejněno v TMA

- Nesouhlas s kontaktováním - Aktivní.

Přesto mi pořád ještě občas nějaký otrapa volá kvůli úžasné nabídce tarifu T-Mobile. Tedy ne přímo T-Mobile, ale nějaká firma jednající jménem T-Mobile.!

;-O;-€;-O

Co mám dělat???

0/0
30.8.2011 17:16

Labia Majora Zemanová

Re: Na

sjednej si osobni schuzku a natrhni mu sako

0/0
30.8.2011 17:28

Šerlok Homeless

Re: Na

No jo, jenže to jsou takoví ti šílenci, co si představují, že uzavřou smlouvu po telefonu ("váš hovor je nahráván"). Na osobní schůzky nechodí.lal zrovna, když jsem podlézal elektrický ohradník. ;-€;-O

0/0
30.8.2011 17:35

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.