Diskuze

Deset rad, jak uspět u přijímacího pohovoru

Přijímací pohovor do nového zaměstnání je stále sofistikovanějším procesem, který zabere dlouhé hodiny. Pryč jsou doby, kdy uchazeč zavolal na inzerát, druhý den se sešel s personálním ředitelem, ten si ho trochu "proklepl" a buď si plácli, nebo se už neviděli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Coldstone

29. 9. 2011 13:35
Otázka

Proč Vás vyhodily z minulé práce? Spala jsem se šéfem. Hmm, u nás se za to nevyhazuje. Jste přijata. ;-D

0 0
možnosti

Si0 po 4. zákazu

26. 9. 2011 13:17
A jak to udělat, aby mne pozvali k pohvoru, když jemi 50?

0 0
možnosti

mukr

26. 9. 2011 17:04
Re: A jak to udělat, aby mne pozvali k pohvoru, když jemi 50?

1. poslat zivotopis a aktivne se o pozici zajimat. Dost teoreticka otazka do plena, kdyz nevime jakou praci shanite...

0 0
možnosti

The Black One

26. 9. 2011 8:40
U přijímacího pohovoru

Řekl byste, že jste kreativní? Ano

Pracujete raději o samotě anebo s lidmi? Raději v týmu

Víte někdy potřebujeme pracovat i později...Jsem flexibilní, můžu pracovat kdykoliv

Mluvíte anglicky? ano

Tak to běžte do prde*e, my sháníme kováře...

0 0
možnosti

mukr

26. 9. 2011 17:05
Re: U přijímacího pohovoru

R^R^R^

0 0
možnosti

GOAULD

24. 9. 2011 10:37
deset rad jak se dostat....

a co takhle deset rad JAK se dostat k prijimacimu pohovoru..to by nebylo??? to jsou porad jenom clanky pro tech malo lidi co meli to stesti ze se k prijimacumu pohovoru dostali..

0 0
možnosti

BezPrace com

24. 9. 2011 15:49
Re: deset rad jak se dostat....

A co předchází přijímacímu pohovoru? Životopis? Motivační dopis? Takže zlepšete obě tyto věci a máte vyhráno, když tedy máte firmě co nabídnout a splňuje jejich základní požadavky. ;-D

1 0
možnosti

kopyto

24. 9. 2011 10:08
...

"Ohlídejte si, aby nechyběla informace o dovolené." Proč ohlídat, proč ve smlouvě, když je to v zákoně. Jednoduše amatérský článek.

0 0
možnosti

tom.ostrava

24. 9. 2011 12:11
Re: ...

Jestli je článek amaterský nebo je do diskuze, ale co se týče dovolené tak v zákoně je základ a ve smlouvě může být benefit zaměstnavatele který může poskytnout třeba týden dovolené navíc s tím že toto uvede přímo nebo přes odvolání na kolektivní smlouvu.

0 0
možnosti

gyul

23. 9. 2011 22:58
výhled do budoucna

docela mě zaujala to vlákno architekta s ostatními

studium architektury nebylo před 10 roky flákáním. počet přijímaných koreloval s množstvím nadaných uchazečů a zároveň s uplatnitelným počtem absolventů. mezitím narostly počty studentů, snížila se kvalita a ještě k tomu přišla krize, která drtivě postihla stavebnictví. a co umí architekt dělat? jen domy. rychle se může se rekvalifikovat třeba na projektanta-statika (za 13 hrubého měsíčně), jít dělat rukama zedníka, truhláře, tesaře (za 10 měsíčně + přesčasy). ty platy jsou opravdu reálně nabízené a zaměstnance za ně seženou, protože lidí ve stavebnictví je dnes nadbytek. na IT, elektro a strojní obory se rychle rekvalifikovat nedokáže, tak jako se programátor nedokáže rychle stát tím statikem.

vy, co kritizujete, snad odhadnete jak si váš obor povede za 10,20 nebo 30 roků? jste si jistí, že váš obor nemůže klesnout o 20% dolů? uvažujete o zadních kolečkách? víte kolik absolventů bude za 10-20 roků? víte prd

0 0
možnosti

gyul

23. 9. 2011 23:03
Re: výhled do budoucna

ještě jako bych dal příklad 2 absolventek medicíny z poloviny 90.let. zubařka byla půl roku na pracáku a místo sehnala jen díky přímluvě a částečně umělé zaměstnanosti, snad i dotované úřadem práce. druhá doktorka místo nesehnala a dnes dělá personalistku v jedné stavební firmě. a dnes sklízíme plody tehdejší politiky v podobě nedostatku doktorů. že za 15 let budou poptávanou profesí, jim bylo tehdy k ničemu!

1 0
možnosti

Vlastíček

23. 9. 2011 22:08
Nemám rád pohovory :-)

Pohovory nemají moc smysl, ideální je mít někde známého. V mém případě stačil docent na fakultě, z jeho strany dva telefonáty, z mé strany trošku té snahy a nebýt úplně tupý a pak už to šlo samo až do zahraničí. Na nějaké "pohovory - dohovory - dejte vejce malovaný" nevěřím. I v tom zahraničí jde o kontakty. Člověk může napsat do x firem, ale pokud se o něm někdo zmíní, tak to jde mnohem rychleji a slušněji. 

.

Závěrem bych ještě dodal, že neznám neužitečnější zaměstnance, než "perspektivní emancipované tety" z osobního oddělení, co celý den dělají sprosté slovo ale přitom si o sobě myslí až to pěkné není. Ta ilustrační fotka vypovídá o všem...

3 0
možnosti

vondry87

23. 9. 2011 16:59
Pro mě celkem aktuální téma..

Dle mého žádné univerzální rady neexsitují.. každý od uchazeče čeká něco jiného a je to vlastně o štěstí, zda se člověk do toho vkusu trefí. Někdo hledá přátelského člověka, nekdo namachrovaného vola.. těžko to odhadnout předem. Já osobně nikdy přípravu nepodceňoval. Učil jsem se o firmě, produktech, konkurenci, pozicich.. a nikdo to po mě nikdy nechtěl. Každý jede podle předepsaných otázek a nic navíc ho nezajímá. Pak jsem se bavil s kámošem, kterej dostal super práci přesto, že šel na pohovor jako žebrák, o pozici nic nevěděl a ani nesplňoval požadavky na jazyky.. tak jsem na posledním pohovoru zvolil jeho taktiku: do poslední chvíle hrát na kompu a na přípravu srát. Ten den jsem měl šílenou migrénu, nemohl jsem skoro přemýšlet, jel jsem na pohovor pod práškama a mlel jsem tam kraviny, protože sem o to ani neměl zájem. A výsledek? Za dva dny telefon, že mě berou. Takže asi tak..

1 0
možnosti

cokoo

23. 9. 2011 18:20
Re: Pro mě celkem aktuální téma..

Máte pravdu, rychlokvašených personalistů je většina, aby ne, když personalistika je volná živnost a založit personálku může každý, kdo umí číst a psát a splní formální požadavky k získání licence od MPSV. Proto se nehledí na vzdělání, jak by mohlo, když sami personalisté jsou mimo obor a někteří s pochybnými školami.Tyto rady se týkají profesí typu marketing, asistentka, kde je důležitý vzhled, vše okecat, aby se nepoznalo, že se jedná o nevýhodu či šunt, vše vzorně upravit v Powerpointu, aby se zakryly špatnosti atd.

Taktika je mi to jedno: záleží jak moc ten, kdo tam zrovna sedí žere ty HR kecy. Pokud člověk padne na někoho, komu jsou šumafuk, tak si může dovolit to, co píšete. A taky na profesi. Technici, IT, dělňasové a kreativci typu umělci či reklamkáři ano. Ostatní se  musí zařídit podle těch rad.

0 0
možnosti

BezPrace com

23. 9. 2011 13:29
PRO zasmání - Jak začaly takové pohovory :-)

A ještě poslední krátké video pro zlepšení nálady, neboť historie se opakuje ;-D

http://www.bezprace.info/2010/02/jak-uspet-u-pracovniho-pohovoru.html

1 0
možnosti

Askii

23. 9. 2011 12:30
Problém je ve vysokém počtu absolventů

Jediné řešení je brát na školy ty nejlepší. Když jsem já šel na VŠ, tak v oboru architektura nastupovalo celorepublikově v součtu všech fakult 400 lidí, dnes je to 900! a v jiných oborech je to podobné. Řešením je snížení počtu studentů v některých oborech. Škola si vybere jen ty nejlepší. Školství by dále mělo být neplacené jinak se stane, že inteligentní ale rodinou finančně nezajištěný člověk, který by byl přínosem, si nebude moci dovolit školu na úkor finančně zajištěného PITOMCE. Takže ve finále stát ušetří náklady na studentech a ze škol budou vycházet kvalitní absolventi jako v devadesátých letech a nebude docházet stále více k tomu, co se děje již teď, a sice, že lidé s úzkou specializací končí mezi dlouhodobě nezaměstnanými s velmi negativním vlivem na ekonomiku. ;-)

2 0
možnosti

BezPrace com

23. 9. 2011 12:44
Re: Problém je ve vysokém počtu absolventů

CO to plácáte? Víte, na jakém principu by měly fungovat studentské půjčky? Asi jste nestudoval nikdy v zahraničí a nemusel si tam platit školné, že? NIKDO nikomu neupírá studium, ať je z jakékoliv rodiny. Známá má dceru, co studuje na Harvardu a to je ta známá rozvedená a nemůže si nijak moc finančně vyskakovat. Jen dcera byla chytrá a schopná, získala stipendium a docela jí ta škola jde!

TO, že škola nabere více uchazečů je proto, že lidi mají zájem o ten obor, tak proč by měla škola studium omezovat? STAČÍ jen zavést to školné, aby se snížily trochu náklady státu a pak je na každém absolventovi, jak se uplatní praxi! NIKDO, a stát už vůbec ne, nemůže nakazovat, kolik architektů nebo jiných odborností je potřeba v celém státě!

0 0
možnosti