Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kdo je na podpoře, může si přivydělat. Má to však pravidla

Pokud přijdete o práci a novou nemáte, zaregistrujte se co nejdříve na kterémkoliv úřadu práce. Budete zařazeni do evidence uchazečů o práci. Udělejte to ještě před uplynutím výpovědní doby, můžete tak okamžitě získat informace o volných místech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

HonzaH

Přivýdělek?

Uváděn je příklad, že si nezaměstnaný třeba sežene přivýdělek ve výši 2500 Kč na jeden týden a oni mu pozastaví podporu ve výši >13000, což na týden vychází přes 3000. Nebyl by takový nezaměstnaný ke svému neštěstí navíc ještě blbej?

+2/0
22.1.2012 11:08

Hroznej_puberťák

Ano, má to pravidla

První pravidlo je, aby se o tom přivýdělku pracák nedozvěděl...

0/0
21.1.2012 20:03

yxarinka

hlavní problém je práce načerno

na venkově je kdekdo nezaměstnaný (tj. bere dávky), ale čile tam všichni makaj načerno Rv

0/0
21.1.2012 18:35

Rudá Lůza vpřed, zpátky ni krok

Re: hlavní problém je práce načerno

Potvrzuji, Jeseník. Jsou zde firmy o 120-150 lidech, z toho legálně je v nich zaměstnaných 6-8 lidí! Všichni o tom ví, včetně pracáku, a všem je to jedno...:-P

+1/0
21.1.2012 20:59

Equus

Když zaměstnavatel krachne

a budu mít nárok na odstupné, ale logicky mi ho vyplatí s velkým odstupem, tak mám stejně první tři měsíce leda tak na trávu... To je ale logika.

0/0
20.1.2012 22:54

BezPrace.info

Re: Když zaměstnavatel krachne

Odstupné ti "logicky" vyplatí s poslední výplatou ;-D

0/0
21.1.2012 9:17

bubli1fuk

Re: Když zaměstnavatel krachne

Šedá je teorie, ale zelený strom života. Asi jsi ještě v praxi nenarazil, že věříš všemu, co je psáno v zákoně. Jak hloupoučké:-).

+1/0
21.1.2012 15:35

kloch

supr takze pokud se mi jako OSVC par mesicu nevede

a vydelavam par tisic tak je dam vsechny na pojisteni, nekdo na pracaku dostane podporu, stat za nej zaplati pojisteni a jeste muze na brigadu.....

0/0
20.1.2012 22:36

sluni-sluni

Re: supr takze pokud se mi jako OSVC par mesicu nevede

si o tom něco zjisti, joudo...

0/0
21.1.2012 17:46

romualda

Nabízenou práci neodmítejte - skoro k ničemu

Při nabízení práce úřad vychází z portálu, který je všem přístupný - takže když byl na ÚP známý, tak skoro všechny nabídky, které mu ukázali, už dávno viděl a odpovídal si na ně a tak je to snad u všech lidí, kteří umí s počítačem. Navíc jsou schopni dát nabídku i 3 týdny starou, která už může být dávno obsazená.

0/0
20.1.2012 21:00

tayger

Re: Nabízenou práci neodmítejte - skoro k ničemu

Je to tak, tito pracovníci si nevidí většinou dále jak na špičku nosu. Prostě si zkouknou vámi dodané údaje, dají vyhledávat v registru volných pozic, a tím většinou jejich práce končí. A to nemluvím o tom trapném akčním plánu, kdy musíte dokládat kam jste se všude hlásil. No být pracovníkem na UP opravdu nevyžaduje moc inteligence či schopností. A přitom dostanou vyšší plat, než pracující v dané oblasti. Já to už pak řešil tak, že jsem jim vyjmenoval cca pět různých rozjednaných firem, a měl jsem pokoj. Ztrácet ještě čas s pracovníky na ÚP, to opravdu ne.

+1/0
21.1.2012 0:04

Chytry.Levicak

Re: Nabízenou práci neodmítejte - skoro k ničemu

já bych souhlasil s akčním plánem,ale at aktivitu dělá ÚP. A NE že ho plán povinně podepíšu a pak musím s papírem obcházet zaměstnavatele.vždyt to můžu i bez papíru.

0/0
21.1.2012 14:50

hnusil pátý

Re: Nabízenou práci neodmítejte - skoro k ničemu

No a? Vzdyt ten portal s misty zpracovava ministerstvo prace a socialnich veci, pod ktere UP spadaji, takze je jasne, ze nabidky UP z nej vychazi. Hlavne, ze si liny a neschopny cesky clovicek muze do nekoho kopnout.

0/0
21.1.2012 16:20

romualda

Re: Nabízenou práci neodmítejte - skoro k ničemu

Ten portál je dobře zpracovaný a sám jsem ho používal. Tím jen říkám, že úřednice dělají zbytečnou práci, když člověka upozorňují na nabídky, o kterých už dávno ví.

0/0
21.1.2012 17:02

svatáDala

Větší

zhovadilost jsem nečetla!!!! Autorka si ani nedá tu práci, aby si zjistila novelu Zákoníku práce a změny týkající se Úřadu práce platné od 1.1.2011!! Jeden blud za druhým8-o8-o

+4/0
20.1.2012 20:31

TýpekzPostalu

Já vím,

je to nepochopitelný, ale zkrátit pracovní dobu na 4 dny, by vše vyřešilo........ale asi je lepší mít 2 zaměstnání a nadávat na lidi bez práce :-/

0/0
20.1.2012 20:29

Tronmkiheda

Upřesnění

Klidně mě kamenujte, ale prosím neosočujte pracovníky ÚP, kteří se snaží udělat maximum. Ano, jsem jeden z nich a to na pozici vedoucího. Ale pokud je počet nezaměstnaných cca 14x vyšší, než počet volných míst, která má úřad práce k dispozici (a to ještě nesedí kvalifikační struktura - tj. kvalifikace požadovaná je jiná, než kvalifikace lidí, kteří jsou nezaměstnaní), tak se zaměstnání nabízí jen velmi těžko. Jinak je článek až překvapivě přesný a odpovídá zákonu o zaměstnanosti, jen s tím, že před ukončením zaměstnání nemůžete být uchazečem o zaměstnání, ale pouze zájemcem (spíše jen formulační chyba) a že žádost o zprostředkování nemusíte podat v místě svého trvalého bydliště, ale kdekoliv v rámci kraje, kde trvalé bydliště máte (tj. např. lidé z Tábora klidně mohou požádat v Českých Budějovicích, pokud tam zrovna bydlí).

Prosím važte si práce jiných lidí, i když jsou to úředníci, zvláště pokud jejich práci nerozumíte.

Moc děkuji

+4/0
20.1.2012 20:11

dvd99

Re: Upřesnění

Vážený, je vidět, že jste vedoucí a nemáte ponětí, jak to s uchazeči o zaměstnání na ÚP vaši podřízení dělají. Byl jsem 14měsíců na ÚP a absolvoval jsem 7návštěv, kde jedna trvala cca 2-4minuty. Nabídka žádná, jen věta:" tak co práce, hledáte?" Tady mi to podepište a nashledanou za 2měsíce!!! Třeba hodit řeč o rekvalifikaci, to byla asi ztráta času. Kvalifikaci jsem měl všeobecnou, t.j. stavebnictví a nabídka žádná, za celých 14měsíců. Bohužel si nejde vážit práce některých pracovníků na ÚP, když nemají sami snahu člověku pomoci, možná jich je jen pár a já měl to štěstí, se s ní 14měsíců trápit! Nemít kliku, tak na ÚP sedím ještě nyní a chodím tam jen kvůli jedné větě, "tak co práce, hledáte a tady mi to podepište".

+2/0
20.1.2012 22:10

tayger

Re: Upřesnění

Bohužel netýká se to jenom vás, kdybych si něco nenašel sám, tak bych ještě v do toho absurdistánu chodil. Je to přesně jak jste popsal. A to donedávna přímo nutili lidi, aby jezdili na pobočky tam, kde mají trvalé bydliště, přestože se zdržují v jiném městě.

0/0
21.1.2012 0:09

marion08

Re: Upřesnění

Já mám stejnou zkušenost.Nevím proč mají ÚP v nabídce-ZPROSTŘEDKOVÁNÍ ZAMĚSTNÁNÍ,když mi ani jednou žádné místo nezprostředkovaliRv  Když jsem se paní chtěla na něco zeptat tak mi dala ,místo odpovědi,tiskopisy k předčteníRv Jedna paní dokonce se mnou jednala jako s lemplem atd..Mé zkušenosti s ÚP jsou velmi negatívní:-(.Myslím ,že by to chtělo sociální přístup.Jenže ten nikdy nebude pokud se politici a úředníci  budou dívat na nezaměstnaného jako na lempla,flákače,nemakačenko  apod..;-€

0/0
21.1.2012 19:45

tayger

Re: Upřesnění

Jen hloupě tlachat, to umíte. Tak mi laskavě vysvětlete, proč mi není takový pracovník schopen nijak pomoci? Na jedné pobočce UP jsem řešil problém s bývalým zaměstnavatelem, odkázali mě na hlavní pobočku v regionu, protože ani poradit nesmějí. To samé platilo i u jiných problémů, které jsem na UP řešil. Co kromě slavné administrativy ti vaši pracovníci dělají? Jo pardon, sedí za stolem a sem tam klepnou na tlačítko tiskárny a předepisují další zbytečné návštěvy.

0/0
21.1.2012 0:06

Chytry.Levicak

Re: Upřesnění

jistě.úředník se jen ohání tím,že hlavně zaměstnanec musí vyvíjet iniciativu hledat si práci.což drtivě většina dělá.ale úřad práce má taky v tom pomoct.a ne jen čekat,jaká volná místa mu zaměstnavatelé nahlásí.at sami úředníci výjdou do terenu a ptají se zaměstnavatelů,zda někoho nehledají.věřte,že pracák by pak měl jednoznačně vyšší nabídku pracovních míst.

0/0
21.1.2012 14:58

Chytry.Levicak

Re: Upřesnění

byl jsem bez práce několik let a podle zákona mi měla být přisuzováná vyšší pozornost od ÚP.jenže nic se nestalo.nabídky práce jsem od pracáku dostávala, i když to můj zdr.stav nedovoloval na danou pozici nebo už bylo místo obsazené.nakonec jsem si práci našel sám v začínající firmě.ohledně kvalifikace. člověk může mít jen ZÁKLADNÍ VZDĚLání,nebo být vy učenale může umět dobře anglicky,nebo pracovat s počítačem.,ale pro úředníka je podstatné,že nemá maturu,tak mu žádné místo pro maturanty prostě nenabídne i kdyby na něj stokrát měl.takže je to strašné komunistické kádrování. práce úředníka je jen zbytečná byrokracie bez vykonaných hodnost

+1/0
21.1.2012 14:54

Chytry.Levicak

Re: Upřesnění

člověk může mít jen ZÁKLADNÍ VZDĚLání,nebo

být vy učenale může umět dobře anglicky,nebo pracovat s počítačem.,ale

pro úředníka je podstatné,že nemá maturu,tak mu žádné místo pro

maturanty prostě nenabídne i kdyby na něj stokrát měl.takže je to

strašné komunistické kádrování.

+1/0
21.1.2012 14:56

Chytry.Levicak

Re: Upřesnění

byl jsem bez práce několik let a podle zákona mi měla být přisuzováná

vyšší pozornost od ÚP.jenže nic se nestalo.nabídky práce jsem od pracáku

dostávala, i když to můj zdr.stav nedovoloval na danou pozici nebo už

bylo místo obsazené.nakonec jsem si práci našel sám v začínající

firmě.ohledně kvalifikace.

0/0
21.1.2012 14:56

vlastmá

Re: Upřesnění

Dobrý den. Když jste vedoucí PÚ poraďte jak se vypočítá přesně měsíční čistá mzda. Nechci citaci zákona, ta je hodně nejednoznačná.

Děkuji

0/0
21.1.2012 22:52

macrelka

Re: Upřesnění

co je na výpočtu čisté mzdy nejednoznačného? mám hrubou mzdu, tu vynásobím koef. na superhrubou, z toho vypočítám daň (%), z daně odečtu slevu (slevy) na dani a mám zálohu na daň.. zálohu na daň a srážku na zdrav. a soc. poj odečtu od hrubé mzdy, popř. ještě nějaké (předem domluvené) srážky ze mzdy a mám čistou mzdu.. přesná procenta a čísla se dají vpohodě najít na internetu..

0/0
22.1.2012 15:45

vlastmá

Re: Upřesnění

No vidíte a zaměstnavatel, pokud by to tak počítal, by došel k jinému výsledku, než jaký mi napsal.

0/0
23.1.2012 10:33

bbaassee

Pani Burinska

Doufam, ze pani Burinska za par dni bude vychazet z vlastni zkusenosti, protoze psat takovehle bludy je ostuda! ;-O

+1/0
20.1.2012 18:32

palomino123456

Paní autorko....

Pokud máte v plánu jíst jakýkoliv druh omamných hub, bylo by dobré oznámit to v redakci, aby Vám nedávali minimálně týden žádnou práci. Článek je naprostý blábol a výplod zjevně pomatené mysli. Pokud jste ovšem přiletěla z jiné planety tak Vás to omlouvá.8-o

+1/0
20.1.2012 18:29

ULTRA SOCKA

Co to je za nesmysl???

Takže pan xy bude dostávat 13762kč podporu. Tuhle zavadí o brigádu a dostane za ní 4000kč hrubého, opakuji hrubého! což bude asi dělat 3400kč čistého, ale z pracáku nedostane už nic, jediná výhoda bude, že se mu prodlouží pobyt na pracáku o dobu, kterou strávil na brigádě. No bravo!! Ze 3400kč nezaplatí jídlo, nájem a ostatní služby, to opravdu ne8-o

0/0
20.1.2012 18:02

Mathe

Úřad přáce

žádnou práci nenabízí. Pouze vydá doporučenku na jedno místo ji vydá třeba i 50 uchazečům. Takže pokud někdo o nabízené místo nemá zájem, tak mu stačí, aby na to pracoviště došel a tvářil se znechuceně. Neznám zaměstnavatele, který by někoho nutil tu práci vzít.

0/0
20.1.2012 16:23

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Co to je za nesmysl. Přivýdělek už není možný!!!

http://www.pecujdoma.cz/legislativa/zakony-vyhlasky/382-nekolidujici-zamstnani.html

+1/0
20.1.2012 16:21

bura

Re: Co to je za nesmysl. Přivýdělek už není možný!!!

Přivydělat si můžete maximálně 4 tisíce hrubého měsíčně. Po dobu, kdy si přivyděláváte, je vám zastaveno vyplácení podpory v nezaměstnanosti. Nelze tedy současně s podporou mít i příjem z nekolidujícího zaměstnání. Barbora Buřínská

0/0
20.1.2012 17:50

semelik

Barboro, už to prosím nehul !!! Nebo potom nepiš.

0/0
21.1.2012 18:42

pepe6711

Re: Co to je za nesmysl. Přivýdělek už není možný!!!

Klasická úředničina. Vy si sice přivydělat smíte, ale nedostanete podporu. Takže když už úředníci takto slovíčkaří, tak pak už to není přivýdělek, ale výdělek, nic jiného k němu nedostanete. Ale navenek to skoro vypadá, jako by se nic nezměnilo.

0/0
21.1.2012 13:00

pepe6711

Re: Co to je za nesmysl. Přivýdělek už není možný!!!

Ještě dvě formulace:

"Pokud chcete dostat podporu, nesmíte si k ní přivydělat"

a

"K podpoře si smíte přivydělat, jen bude její výplata pozastavena".

Stejný význam, ale jak to jinak zní:) Řekl bych, že ministři to vymyslí a úředníci se to pak učí papouškovat:)

0/0
21.1.2012 13:03

vlastmá

JE VÁM VÍCE NEŽ 50

a nemůžete najít práci. Věřte, že 40 % takových ji nemůže najít. Chcete s tím něco dělat, tak mi napište.

vlastposp@email.cz

0/0
20.1.2012 13:57

GhosTT

Re: JE VÁM VÍCE NEŽ 50

By me zajimalo, kterej expert se na tohle chytne ;-D

0/0
20.1.2012 14:46

šelma6005

Re: JE VÁM VÍCE NEŽ 50

Jo, nemůžu najít práci. A vím že jediné východisko je mašle! Už jen čekám na chvíli, kdy se k tomu konečně odhodlám!

+1/0
20.1.2012 15:43

vlastmá

Re: JE VÁM VÍCE NEŽ 50

Zkuste mi raději něco napsat více v jaké situaci se nacházíte a co stím děláte. A prosím na přiložený email.

0/0
23.1.2012 10:47

garling

Re: JE VÁM VÍCE NEŽ 50

JE MI VÍC NEŽ 50 ALE O MOC NE A PRÁCI NAJÍT JE NEMOŽNÉ TAK CO S TÍM VÁŽENÝ PANE? tomiku1@email.cz

0/0
20.1.2012 16:56

ende

V 89

nám tady někdo blekotal. Budou Vás strašit nezaměstnaností nevěřte jim! Hádejte kdo to byl!;-)

+4/0
20.1.2012 13:47

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: V 89

modla zdejších diskutérů ?;-)

0/0
20.1.2012 16:22

garling

Re: V 89

pravdoláskař, kdybych mohl tak mu to otluču o palici ještě ted!!!!

+1/0
20.1.2012 16:58

hnusil pátý

Re: V 89

jestlis mu veril, tak bys mel oflakat nejprve svoji vlastni palici

0/0
21.1.2012 18:38

garling

Re: V 89

existuje jedno pořekadlo: Jen totální blbec nemění své názory..věřil jsem mu ale jen do doby než ho zvolili prezidentem díky tomu že Sládka šoupli do basy, od té doby velká obezřetnost. Ten jeho projev je dostatečně známý-a v tu dobu těžko mohl někdo předvídat že se dostaneme do takového svrabu v jakém jsme-díky několika vládám "státní zlodějiny".

0/0
21.1.2012 20:42

šelma6005

Komické

Jako kdyby Up někdy nabídli nějakou práci.

P. Buřínská píšící tenhle článek je úplně mimo dobu!

+2/0
20.1.2012 11:39

SSJS

Re: Komické

Co byste chtěl/a po novinářce idnes.cz

0/0
20.1.2012 11:42

verasn

Re: Komické

za trest by novinářka a jí podobní měla být za tento článek aspoň rok bez práce, aby si to vyzkoušela!

+3/0
20.1.2012 11:49

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.