Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rekvalifikaci si můžete vybrat sami, dostanete na ni až 50 tisíc korun

Naučíte se něco nového, zvýšíte si kvalifikaci a sebevědomí, díky tomu všemu pak snáze najdete práci. To slibují rekvalifikační kurzy. Pravidla pro další vzdělávání lidí bez práce se však novelou zákona o zaměstnanosti, která platí od začátku roku, změnila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

garling

rekval.kursy

Ujištuji všechny diskutující že tyto rekvalifikační kursy jsou naprosto! k ničemu. Zaměstnavatelé se o žádné rychlokvašky nezajímají, práci najít mají problém i lidé s 20letými zkušenostmi v oboru.

Nechápu proč toto již dávno příslušné orgány nezarazily! Asi i v tomto případě jde o lukrativní byznys-aneb jak si namastit kapsu téměř bez pohnutí prstem.

0/0
4.4.2012 9:24

dzaruska

Na Pracáku Vám to zamítnou!

Praxe? Jdeš na pracák, že chceš svářečský kurz, řeknou, že na to nemají peníze a že to máš zkusit příští rok. Jdeš to zkusit jindy, kdy je tam jiná paní a ta ti řekne, že pokud nejsi nezaměstnaný alespoň 3 roky, tak na to nemáš nárok.. tak a kde je pravda? Rv ;-€

0/0
23.3.2012 13:28

Dýzl

A pak že rozdává jen levice.

Zbytečné vyhazování peněz. Kvalifikace a znalosti jsou komodita. Ať si je každý financuje za své. Nemám zájem jako daňový poplatník odvádět peníze, které jsem získal vlastní snahou, díky své kvalifikaci a pracovní schopnosti a tím přispívat na jiné, kteří se sami snaží méně.

Je to jen další způsob socialistického přerozdělování.

Včera jsem si obložil předsíň, protože po zkušenosti s řemeslníky, jsem nebyl ochoten platit za nekvalitní práci. A rozhodně to nemám hůře než od nich a navíc zdarma, nepočítaje čas který jsem mohl pročučet na seriál. Při vší skromností se domnívám, že bych to již po pár vlastních akcích mohl dělat zákazníků. A to bez kvalifikačního kurzu. Tyto možnosti má prakticky každý. Jen to chce překonat pohodlí a přestat natahovat ruky k zaopatřovacímu státu.

Minulý týden jsem instaloval redakční systém pro naší obec. Trvalo mi to nějakou dobu, než jsem nějaké prozkoumal a naučil. Také bez kurzu a pomocné ruky. Každý má stejnou možnost.

0/0
18.3.2012 10:16

Cenda22

Re: A pak že rozdává jen levice.

vy jste génius, jiní nejsou a potřebují průpravu. Ať už kvůli znalostem, dovednostem, nebo získání sebedůvěry. Odborníci z nich po rekvalifikaci stejně nebudou, je to ale prví krok seznámení se s oborem a dál na sobě budou muset pracovat, jako každý jiný. Navíc je určitě lepší dát najednou 12-15t, než platit dalších x-měsíců tisícové dávky a podpory.

0/0
18.3.2012 19:05

garling

rekval.kursy

Z vlastní zkušenosti můžu JEDNOZNAČNĚ potvrdit že jsou to opravdu vyhozené peníze za zcela nesmyslné projekty.

1. rekvalifikační kurs na cokoliv žádného zaměstnavatele absolutně nezajímá.

2. k čemu je když se za měsíc v jednom místě "rekvalifikuje" 30vazaček květin, 30pracovníků soc.péče, 30kadeřnic atd-přitom někdy není uplatnění ani pro jednoho.

3. ve všech školících centrech visí cedule s logem EU-asi at je videt jak se o nás tato krachující instituce vzorně stará.resp jak hází naše peníze do kanálu.

4. toto je dobré jen pro úzký okruh darmožroutů kteří se na tomto celkem bezpracně slušně živí.

0/0
18.3.2012 9:07

pavel.n

Kecy , kecy , kecy !!!!!!!

1) O nezaměstnaného vůbec nejde  - jde o to , že úřady práce předhodí kus masa agenturám , které shrábnou 50tis .............

2) Pokud si seženete kurs sám musíte mít zajištěnou práci -  v praxi to tedy vypadá asi takhle ,, dobrý den  - nic neumím , ale když mě zaměstnáte , tak se všechno v rychlokurzu pro rychlokvašky naučím !" - no tomuhle blábolu snad věří jen politici a voliči TOP !

3) Zajímalo by mě , jestli tohle někomu vážně pomohlo - já jen vidím na vesnici 6 pedikůr a 9 kadeřnictví - a když se jich zeptám tam mi řeknou - ,, no víte - já tam mám tu ceduli proto , že jsem měla dotaci na kurs a kdybych to sundala musela bych to zaplatit ze svého.........

+1/0
18.3.2012 7:27

1sokol

Zbytečně vyhozené peníze

To všichni víme že rek.kurzy jsou k ničemu

Sestra musela dělat kurz na učetní bylo jí to nabídnuto na pu

Kdyby odmítla tak jí odeberou podporu --tak raději šla a splnila si docházku celke od nás z vesnice bylo 5 lidí

Vrchol všeho bylo když musel jít na rekvalifikaci.občan Barmánské narodnosti který neumí pomalu slovo česky

tak si to tam odchodil a měl splněno. --dělal kurz na PC--Takových případu je spousta--jsou to vyhozené peníze

0/0
17.3.2012 21:35

bojující socka

Blbost!

Jednou jsem šel na pracák požádat o svářečský kurz,jelikož jsem to měl již propadlé.Nabídek pro svářeče hodně a tak jsem to chtěl opět zkusit.Bylo mi řečeno,že na to nemaj prachy,že se šetří[>-]Rv

0/0
17.3.2012 21:32

SkyZero

UP

Urady prace by se meli zrusit misto nich by se udelal jen obří web kde by zamestnavatele davali nabidky a uchazeci zivotopisy. Vyslo by to levneji nez zivit urad prace v kazdem vetsim meste. A ti co nemaji internet, by ho mohli vyuzivat v urcite hodiny napr v knihovnach, kontaknich mistech ci jinych verejnych institucich.

0/0
17.3.2012 11:09

Duke___Nukem

Re: UP

souhlas

0/0
17.3.2012 20:43

vandor

Re: UP

...   tak jsem se právě přihlásil do rekvalifikačního kurzu na správce obřího webu   ...:-)...

0/0
19.3.2012 14:22

tajny agent

instalater -

Jedná se o program vzdělávání druhé šance určený pro pracovníky montážních instalatérských a topenářských firem:- nevyučených v oboru, ale v tomto oboru již pracujících

         - pro ty, kteří neukončili učební obor instalatér a chtějících ho dokončit

http://www.vzdelavaniaprace.cz/katalog.html

0/0
17.3.2012 0:00

Chytry.Levicak

dodal bych pár podstatných věcí

jestlli někomu vybere kurz úředník,tak je velká šance, že jej nebude bavit.. člověka musí ten obor bavit a musí mít o něj zájem a schpnosti jej zvládnout....nejhorší je,když to je  tak střelí naslepo.proč se zde uvádí tak moc kurzů s manuální prací?duševní je jen jeda a to vývojář softwaru...

0/0
16.3.2012 19:29

grey003

Nechci paušalizovat

Celá ta akce zavání tím, co už známe z "reálného socialismu". Vlk se nažere, ale koza nezůstane zase tak úplně celá. Akce, která mohla snad být v začátku i dobře myšlená, ale zvrhla se na akci, kde je nejdůležitější "čárka", za splněný a "kontrolovaný" úkol a jak už bylo naznačeno, někdo si při tom i namastí kapsu. V podstatě jde o vyplnění času nezaměstnaného a aby tu podporu nedostával jen tak a nadarmo, ba i s bonusem. Pokud to není zaměřeno skutečně na profese, které jsou potřebné a žádané a hlavně i bez náležité praxe !? Masérů bude tolik, že se budou asi masírovat i kasírovat leda tak vzájemně. Tím nechci říci, že to někomu konkrétnímu nepomohlo, ale jak už se to tak říkalo, v globálu je to tak na dvě věci. :-)

0/0
16.3.2012 16:38

názorový melírek

Bezva finta

ale je prohlédnuta - akreditované organizace shrábnou za jednoho 50 000 Kč, ten u nich i něco odpracuje, ale dostane prd a prd a na odhcodnou ještě jednou prd do hrsti, o práci dále nezavadí, ale prachy na řešení nezaměstnanosti budou v čudu, totiž na spřátelených kontech :-) Proč nepřidat tomu, kdo ty nezaměstnané zaměstná a bude mít s nimi trpělivost, než se zaběhají? Copak se nerekvalifikují za pochodu? Na příklad mzdářka na účetní a opačně, zdravotní sestra na nehtářku, učitelka na opatrovnici atp.?

+2/0
16.3.2012 14:28

zly.previt

To je sice pěkná věc,

ale v reálu: zaměstná ty lidi někdo - bez praxe?

0/0
16.3.2012 10:19

Ardan

Re: To je sice pěkná věc,

Nezaměstná. Neumím si představit elektrikáře který by mi přišel s tím že si tu profesi udělal v nějakým pofiderním kurzu a  k tomu ještě vyhl.50/78. Na můj vkus to je elegantní tunel na státní peníze.

0/0
16.3.2012 15:22

cokoo

Re: To je sice pěkná věc,

Ono je to velice kontroverzní. Na jednu stranu se požaduje praxe a jakmile jí nemáte, tak vás personalisté automaticky vyřadí, ovšem na druhou stranu pokud máte známé, tak můžete mnohé kancelářské práce dělat bez patřičného vzdělání a kvalifikace (např. spousta bankovních úředníků nejsou lidé s ekonomickým vzděláním, ale zběhlí učitelé, zdravotní sestry atd.), tudíž nechápu pohrdání rekvalifikačními kursy. Navíc ty úřednice na pracáku klidně pošlou vyučeného elektrikáře na rekvalifikaci elektrikáře, vystudovanou ekonomku na účetní rekvalifikaci atd, takže je to individuální.

0/0
16.3.2012 17:46

Chytry.Levicak

Re: To je sice pěkná věc,

tak s tím elektrikářem jak píšeš to bude nějaký výstřel z aurory.  spíše by mě zajímalo jestli by toho elektrikáře poslali na kurs účetního pokud by měl schopnosti a intelekt jej zvládnout a mít o něj zájem! k tomu bych připomenul,že mnoho lidí se v 15 letech spálí střední školou a učnákem a ve 20 letech může mít klidně úplně jiné zájmy.třeba já. co mě nebavilo v nácti letech mě pak najednou později chytlo...a to bez nějakého nuceného učení..prostě ten zájem tam byl a do hlavy mi to šlo samo...

0/0
16.3.2012 19:33

Martin z HK

obrázek jak fungují rekvalifikační kurzy.

Učil jsem v práci dva kluky svářet pod ochrannou atmosférou argonu. Mlaďáci, zámečníci, řekl jsem si že jim zvýším kvalifikaci. Druhý den, když už obstojně dokázali svařit trubku přišel na návštěvu na dílnu kamarád, momentálně nezaměstnaný, už čtvrtým týdnem na rekvalifikačním kurzu svařeče. Přišel ve 13:00, posmíval se klukům, tak jsem mu upnul trubku do svěráku aby se mohl předvést. Nezavařil, díra vedle díry, nepustil bych ho ani na konzole. Nakonec z něho vypadlo, že do kurzu dochází na devátou a po obědě už to rozpouštějí. Co já jsem zadarmo naučil moje dva kluky za dva dny, nedokázali  na rekvalifikační kurzu naučit za měsíc. vyhozené peníze.

+5/0
16.3.2012 10:19

jeanetka

Re: obrázek jak fungují rekvalifikační kurzy.

A víte proč? protože Vy jste potřeboval, aby ti dva pro Vás dělali co nejdříve co nejkvalitnější práci, kdežto rakvalifikující vašnosta potřeboval prokázat móc hodin práce své vlastní za slušný honorář. Z práce těch rekvalifikovaných nemá nic. Vy ale ano.  To je rozpor, který brání tomu, aby rekvalifikace dělané firmou, specializovanou na rekvalifikace, nikoli na odběr práce rekvalifikovaných, dopadly dobře. JŠ

0/0
17.3.2012 21:03

taktaktak

Některé rekvalifikační kurzy

Některé rekvalifikační kurzy,které nahrazují tří léte studium na učiličtich jsou zavádějící jako některé vysokoškolské diplomy z Plzeňské školy práv.Jak 2 - 3 týdenní kurz může nahradit 3 roky učení.Pokud to je dodtačující tak proč nezrušíme školy učebních oborů a rovnou neprovádíme rychlokurzy.Vyjde to potem levněji!

+2/0
16.3.2012 9:26

Duke___Nukem

Re: Některé rekvalifikační kurzy

a spadnou nam baraky..;-D

0/0
17.3.2012 20:45

taktaktak

Re: Některé rekvalifikační kurzy

Kdyby jen to,ale spadne nám i životní úroveˇň,která už padá a padá a paák nekde a nikde!

0/0
17.3.2012 20:52

čita

Měla jsem to štěstí

být pár měsícem členem spolku nezaměstnaných při ÚP .Měla jsem zájem o rekvalifikaci v oboru o který je trvalý zájem,na ÚP mi ale sdělili sladké tajemství.Na konci srpna už byl vyčerpán fond na rekvalifikace a vypisování žádosti byla tak jen ztráta času .Jinak skutečně platí,že ten kdo chce pracovat,si tu práci  musí najít sám .Tam mi na rovinu řekli,že mi nemají co nabídnout.

0/0
16.3.2012 9:08

Yanajedna

Re: Měla jsem to štěstí

Také jsem chvíli byla. Odvážně jsem u úřednice pípla něco o rekvalifikaci, když už jsem zaregistrovaná a v oboru práce v tu chvíli nebyla. Ony se ty kurzy PRO NEZAJEM nepořádají. Žádné. Jenom mi nevysvětlila, jestli to je nezájem úřednic, nebo čí vlastně.

Celková podpora a pomoc z jejich strany nulová, co jsem si nenašla, to jsem neměla. Poradenství? Ne. Rekvalifikace? Ne. Nabídky práce? Ne. Jenom mi vnutila individuální plán ;-D

0/0
16.3.2012 22:42

Alex1966

Jde tvrzení pozitivní nebo negativní?

V článku se vyskytuje věta: "Nyní hledá uplatnění nejenom ve své původní profesi, ale i v té nové." Paní úspěšně absolvovala rekvalifikaci, ale jak čtu uvedenou větu já, práci stále nemá. Jen hledá dvakrát. Takže: pomohli jí nebo ne?

0/0
16.3.2012 9:05

KELTIL1

Rekvalifikace s pomocí ÚP - ha ha

Mně stačilo, když jsem si musel s ÚP něco začít. Práci?? Na rovinu mi řekli, že co si nenajdu, to nemáma neměli ani zájem mě nějak často vidět. Když jsem chtěl rekvalifikaci, tak mi nejdřív předložili x podmínek pro odsouhlasení, a když jsem zjistil, že je to výmysl, boť jim přidělávám práci, dostal jsem - konečně - na vybranou z několika blízkých oborů - vybral jsem si správce PC sítí. Dostal jsem termín nástupu, my vám dáme před nástupem vědět, co a jak - a nic. Kdybych se opět nezajímal sám, nedozvěděl bych se, že... "vy jste nějak vypadl z pořadníku žadatelů, a kurz už je obsazen a nový už se vyhlašovat nebude", s dodatkem "klidně si stěžujte, ale my s tím nic nenaděláme". A perlička na závěr: důvodem, proč prý se (nevím, jak to je, ÚP jsem se úspěšně zbavil) tento nový kurz už nebude otevírat je, že dle zjištění je počítačová gramotnost v ČR tak vysoká (!), že je to zbytečné;-D

0/0
16.3.2012 5:23

cokoo

Re: Rekvalifikace s pomocí ÚP - ha ha

ˇ

tento nový kurz už nebude otevírat je, že dle zjištění je počítačová gramotnost v ČR tak vysoká (!), že je to zbytečné

Toto jsem se na ÚP dozvěděla ohledně kurzu účetnictví, prý je účetních dostatek, takže i když jich pár je tak z mnou uvedeného důvodu dostane nezaměstnaný velké hnědé a nikoli příspěvek, jak se uvádí v článku.

0/0
16.3.2012 17:50

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.