Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Deset rad, jak se prezentovat při hledání práce. Zkuste třeba video

Při hledání práce buďte aktivní: volejte i do podniků, které právě lidi nehledají, choďte do kurzů a učte se jazyky. A zajímejte se o firmy, které zajímají vás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TommyAngelo

rada 11

Nebyt linej a zacit od zacatku klidne jako uklizec...to plati pro mladou generaci

0/0
20.5.2012 15:46

Bajanda

no to je rada

podle těchto rad by mě zajímalo co mám teda hledat to budu víc datlovat jak hledatR^ geniální rady fakt

0/0
2.5.2012 19:06

andromedisis

Hahaha

Bod 3 plním - zásadně měním životopis podle toho, co společnosti chtějí - požadujeme komunikativnost, napíši, že jsem komunikativní atd. Bod 10 je totální pí....na. Sebevědomí? Jak si může vědomí uvědomovat sebe? Kdo si pak uvědomuje? Autorka tím zřejmě myslí nabubřete své ego do obřích rozměrů (které Vás pak stejně sežere). Důležitější je nadhled.

+2/0
2.5.2012 13:46

anžto

video

jednou mi v jedné agentuře tuto videovizitku nabízeli. Nešla jsem do toho, protože by mi to spíš přitížilo. Nejsem typ na monology a sebeprezentaci. Pořád si myslím, že životopis a následné osobní setkání stačí. U pohovoru člověk alespoň vede dialog

+1/0
2.5.2012 11:33

Frollik

Dobrý den, tady mám video jak řídím Avii...

Tady jsem nedal přednost, ten chodec je můj třetí a tady jsem sejmul policajta. No a přesně v 15.20 jsem dorazil se zbožím jak si zákazník přál. Jsem prostě nejlepší.;-D

+1/0
2.5.2012 9:53

ephemeroptera

A já naivka myslel...

... že doba nesmyslných certifikátů na znalost jazyků je už dávno pryč, a že na pohovoru stačí 10 minut konverzace v daném cizím jazyce, aby věděli, jak na tom jste ...

+2/0
1.5.2012 23:40

generál Failure

Re: A já naivka myslel...

Certifikát je pro personalistu, který neumí v tom cizím jazyce ani žblebtnout :-)

0/0
2.5.2012 0:04

cokoo

Re: A já naivka myslel...

Jak kde. Někde vás bez certifikátu ani nepozvou na pohovor, jinde jim stačí pár minut konverzace (vyjímečně s rodilým mluvčím) a někde chtějí obojí. Shodnem se v tom, že personalisté jsou byrokraté.

0/0
2.5.2012 10:50

generál Failure

Souhlas, ale

* Certifikáty pomůžou, doloží vaše jazykové znalosti -- nesmí jich být moc, to pak člověk vypadá jako školomet, který se sice všechno navrčí, ale práci neudělá.

* Vytvořte si videovizitku, zaujmete charizmatem -- no, to nevím. Ještě se zdržovat s prohlížením videa...

* Vytvořte si vlastní webové stránky -- bacha na to, většinou soukromé stránky spíš odpudí než reprezentují :-)

* Jeďte hledat práci jinam, do Prahy či do ciziny -- tohle si opakujte stokrát!

* Nechte si poradit, zapracujte na sebevědomí -- to je největší průser všech uchazečů a zejména uchazeček! Proto, a ne z žádného jiného důvodu, mají holky menší plat - nemají sebevědomí, nemají ambice a neusmlouvají si jej!

+2/0
1.5.2012 19:16

Haidushka

Re: Souhlas, ale

A co mají co certifikáty dělat s vystudovanými školami? :) Jdu na zkoušku, udělám, mám certifikát... :)

0/0
1.5.2012 22:15

generál Failure

Re: Souhlas, ale

No právě :-) Mít certifikát je, při současné inflaci cetrifikátů, mnohem méně významné než něco doopravdy umět. Ok, když se někdo hlásí na svářeče a ukáže certifikát, že má státní zkoušku, tak je to zcela v pořádku. Když ukazuje dvacet certifikátů od všech možných škol a svářečských kurzů, tak mi to začne připadat, že nahrazuje dovednost lejstry a přinejmenším znejistím. Proč by dobrý svářeč navštěvoval tři kurzy po sobě? :-) Zvlášť když vím, jak vypadá většina rekvalifikačních kurzů :-)

0/0
2.5.2012 0:03

Z mechu a pazdeří

Re: Souhlas, ale

Certifikát je myslím dobrý. Poznal jsem více lidí ve firmě, kteří anglicky mluvili plynně, rychle. Jenže stačilo to vidět napsané, anglický slovosled tam nebyl ani náhodou, příšerný jazyk. Ale mluvili rychle, plynule.

Pokud bude personalista někdo, kdo zas tak neumí, tak to může hodnotit takto. Já myslím, že kdo má např. certifikát z němčiny z Goethe Institutu, tak tu němčinu umí. Jak hovořit, tak i psát a hlavně nesmí tam mít plno chyb. To Němci neradi.

Lidi často kvůli stresu dokážou vyhořet nebo podají výkon, který by odpovídal nižší úrovni. Potíž není certifikát. Potíž je, když certifikát je cár papíru, což platí o mnoha maturitách a vš diplomech. Jazykovým certifikátům z institucím jako Goethe Institut nebo British Councill bych docela věřil. Ještě další věc je, že lze složit zkoušku a za dva roky lze ve znalosti jazyka jít dosti dolů. V hlavě to je, ale poněkud zasunuté.

0/0
2.5.2012 0:14

LuKu

Re: Souhlas, ale

Díky za tu zmínku o British Council, zdá se, že by to mohlo být to, co jsem hledala kvůli kurzům - celosvětová instituce, mají vypracovanou nějakou metodiku výuky, lektoři jsou (aspoň podle stránek) kvalifikovaní rodilí mluvčí. Jedním z detailů, které většinou ukazují kvalitu, je i to, že rozřazovací test před zápisem do kurzu není jen zaklikávací na netu, ale má i mluvenou část. Protože mezi úrovní zaklikávání a mluvení může být sakra rozdíl.

0/0
2.5.2012 8:14

cokoo

Re: Souhlas, ale

Upřímně řečeno nevidím jediný důvod, proč by nesebevědomí lidé měli být odstrkováni všehoschopnými kariéristy, kteří se umí akorát obléct, chvástat se atd. a odbornost nulová či nedejbože být nezaměstnaní a v jednom pytli s těmi, co makat nechtějí a nebudou jen proto, že je v ČR a SR mafiánský kapitalismus ve stylu urvi co můžeš, aneb ostřejší lokty vítězí. Kam jsme došli s tímto přístupem? Blížíme se Řecku a Španělsku.

Místo otázky kolik si představujete by bylo lepší uchazeči sdělit výši mzdy a buď nastoupíš, nebo nech být.  Éra všehoschopných, kteří si vše vymůžou a přitom jsou to zmetci, kterým ostatní ustupují, protože se jich bojí musí skončit. Nechodíme do práce proto, aby nás tam někdo šikanoval a my se tam necítili dobře.

0/0
2.5.2012 11:09

jose.vomacka

Re: Souhlas, ale

Přístup "buď nastoupíš, nebo nech být" ale nemusí být dobrý ani pro firmu, zvláště v okamžiku, kdy o daného člověka velmi stojí a ten má třeba více nabídek. Licitace o ceně navíc staví firmu i uchazeče v podstatě na jednu úroveň, což je v pořádku, zaměstnání není koneckonců nic jiného než obchodní vztah. Systém "ber, nebo nech ležet" staví uchazeče do podřadné role.

Jinak to, co radí kolega výše, je důsledek špatné práce personalistů. Takže být sebevědomý je nutnost, i když s tím nesouhlasím.

0/0
2.5.2012 13:17

adviser

11. rada

Naučte se řemeslo a uspějete na první pokus. I bez životopisu a jazyků.

+2/0
1.5.2012 18:58

sunka007

Re: 11. rada

Hloupost. Kdo umi jazyky tak se mu otevira svet. Ve tvem oboru muze byt nova technologie, ktera ma uspech ve svete, ale clovek bez jazyku bude odkazany na to az mu to nekdo prelozi. Navic nemuzes s firmou expandovat mimo CR.

0/0
6.5.2012 10:16

Maram

práce v zahraničí

v dnešní době je nejlepší se zaměřit cizí jazyky. Žijeme v Evropské unii, máme možnost využít jednotného pracovního trhu, tudíž zejména absolventi ,kteří většinou ještě nemají vybudované v ČR zázemí mohou bez problémů odejít pracovat do zahraničí. Já jsem využil stáží pro studenty o prázdninách v rámci kterých jsem vyjel pracovat do Berlína. Nyní pracuji pro již na plný úvazek a jsem spokojený.

Pravdou je, že jak se říká, všude je něco, ale úroveň říká firem v Německu je úplně někde jinde. Mohu srovnávat protože jsem v Praze měl také příležitost poznat jak to v mnohých podnicích chodí.

Chce to se jen nebát a zbavit se české myšlenky, že jsme stejně v Německu jenom gastarbeiteři.

+2/0
1.5.2012 18:52

sunka007

Re: práce v zahraničí

Nazor ze v Nemecku je obcan CR jenom gastarbeiter je projevem komplexu menecennosti. A ty jim asi trpis, kdyz to povazujes na ceske mysleni.

0/0
6.5.2012 10:19

radim36

Vyzkoušel někdo to video?

Ono to totiž není jen tak natočit slušné video. A ještě takové, aby ten uchazeč o práci vypadal pro zaměstnavatele žádoucně a ne nějak odpudivě. To pomalu aby se člověk aspoň trochu naučil režisérskou profesi. Anebo aby to byl maniak na točení videí sám se sebou.

Má někdo zkušenosti, co se stane, když do příslušné personální agentury přijde člověk neznalý technik natáčení videa, třeba někdo vyššího věku a chce, aby mu to presentační video udělali?

0/0
1.5.2012 18:42

fujojte

Re: Vyzkoušel někdo to video?

myslím že šance že by znali někoho kdo to je schopen udělat tu je

0/0
1.5.2012 23:15

brej den, pánové

Jo jo,

video jako od Barneyho z HIMYM :-)

+1/0
1.5.2012 18:04

krllo2

Zedník by mohl natočit video jak zakládá roh

a děvčata jak třeba tančí u tyče.;-D;-D

+2/0
1.5.2012 17:09

Chytry.Levicak

pro firmy to musí býtt otravné

když jim chodí hromada životopisů,když rovna nikoho nehledají. a že absolventi chtějí pracovat mimo obor. no když si někdo špatně vybere obor,který jej nebaví je to jasné...další věc je výše platu. já nemohu pracovat ve vystudovaném oboru ze zdr.důvodů.takže já to mám těžší

0/0
1.5.2012 13:57

El Chupa-Nibre

Re: pro firmy to musí býtt otravné

Pokud je osoba, která tu poštu/e-maily třídí, co k čemu, tak ty zajímavé životopisy založí pro budoucí referenci, a to i v případě, že firma zrovna nikoho nehledá. Ozvou se třeba až za půl roku, ale o to pak jejich nabídka bude třeba zajímavější.

0/0
1.5.2012 14:03

Chytry.Levicak

Re: pro firmy to musí býtt otravné

za půl roku už bude mít uchazeč práci

0/0
1.5.2012 14:07

El Chupa-Nibre

Re: pro firmy to musí býtt otravné

Tak pokud nabídne firma opravdu něco zajímavého, tak není problém tu práci změnit. Přílišná loajalita škodí, platovému růstu obzvláště.

0/0
1.5.2012 14:11

Z mechu a pazdeří

Re: pro firmy to musí býtt otravné

Jenže fluktuace vadí taky. Logický postup je: najít si práci, třeba za menší plat. Když člověk má práci, tak si pak hledá práci lepší. Měnit má ovšem význam od určitého stupně. O trochu lepší nestojí za fluktuaci. Firmy tohle vědí. Takže se všímají, jak dotyčný do té doby měnil místa. Pokud často, tak ho nebudou chtít. Sice by jim připadal jako výhodný, ale zároveň vědí, že tak nemusí dlouho zůstat.

Fakt ale je, že nejlépe se platu docílí změnou místa. Chce to mít v rovnováze, změnu místa a výši platu.

0/0
1.5.2012 14:19

Chytry.Levicak

Re: pro firmy to musí býtt otravné

jj, já kdybych místo těch pár let co jsem ve firmě někde lítal z práce do práce tak si jsitě pohoršíl jak fianančně,tak psychicky nebot bych jinde nedostal smlouvu na neurčito

0/0
1.5.2012 14:31

Chytry.Levicak

Re: pro firmy to musí býtt otravné

to platí jak u koho...zaměstnavatelé nemají rádi,když zaměstnanci jsou přelétaví

0/0
1.5.2012 14:22

El Chupa-Nibre

Re: pro firmy to musí býtt otravné

A kdo vás nutí půlroční pobyt u firmy uvádět v životopisu?

0/0
1.5.2012 14:38

Z mechu a pazdeří

Re: pro firmy to musí býtt otravné

Máte pár možností .Pokud jde o poslední místo, tak tomu neuniknete. Zápočtový list uvádí na dny přesně. Co ale jiného? Buď natáhnout místo jiné. Např. místo dvou míst po 6 měsících mít jedno místo rok. Tohle by personalisté vnímali jako podvod. Asi by zkousli, když by tam bylo místo, kde dotyčný byl 2 a 1/4 roku a takto to bylo nenápadně upraveno na 2 a 3/4 roku. Nejvíc vadí mezera - být bez místa. Pak až vadí fluktuace.

0/0
1.5.2012 14:46

El Chupa-Nibre

Re: pro firmy to musí býtt otravné

Brrrr, tohle musí být dost děs. Doufám, že do klasického zaměst. poměru nebudu muset nikdy vstoupit.

+1/0
1.5.2012 15:05

Chytry.Levicak

Re: pro firmy to musí býtt otravné

a co se tam má napsat???pracák?

0/0
1.5.2012 15:07

kvak.nořič VII

depresivni foto

Rv

+2/0
1.5.2012 13:48

Dangerous_Dave

Jo video vizitka.... :)

http://www.barneysvideoresume.com/

HIRED! :)

+2/0
1.5.2012 13:41

Z mechu a pazdeří

Nižší plat na nástup??

Je to spíš tak, člověk dostane, co si vybojuje při nástupu. Kdo si řekne málo, dostane málo. Chce to umět to trefit, říci si dost, ale zas tolik, kolik ještě jsou ochotni dát. Říkat si málo - to by snad radil, kdo je déle bez práce. Ale kdo práci má, tak nepůjde za méně. Leda blbec.

Učení se jazykům, obzláště certifikát C2. Kdo je bez práce, ať hledá práci. Učit jazyk se může bokem, pro zábavu, ale takhle certifikát neudělá. Naučit se jazyk i na B2 tvrvá déle. Tady musí být prioritou rychle sehnat práci a ne se naučit jazyk. Jen málokdo je schopen naučit se jazyk na úroveň B2 třeba za půl roku, nejlépe bez učitele, jak mu vyjde čas vedle shánění práce. Přitom B2 není zas taková superznalost. Přitom tu platí, že každý vyšší stupeň je spíš dvojnásobkem znalostí stupně předchozího. C1 umí dvojnásobek toho co B2, C2 dvojnásobně co C1.

Tzv. pomaturitní studium, kde se člověk učí jazyk 20 h týdně, tak se z nuly dostane na B2 (měl by), případně pokud něco uměl, tak může usilovat o C1.

0/0
1.5.2012 13:07

Z mechu a pazdeří

Re: Nižší plat na nástup??

Já tohle studium neabsolvoval, ale předpokládám ,že krom 4 hodin výuky ve třídě tu bude i nějaké učení se doma, tak 2 h denně minimálně. To máme 6 h dosti intenzivní práce - a zázrak v tom jazyce člověk neudělá. Pokrok ano, ale zázrak ne.

Jazyky by se lidi měli učit, ale i tehdy, když do práce chodí. A vědět, že jazyky jsou jen dobrý doplněk. Živit se čistě jazyky není moc výhodné, ale mít to jako doplněk k jiným znalostem, to výhodné je.

0/0
1.5.2012 13:10

El Chupa-Nibre

Re: Nižší plat na nástup??

Věřte tomu, že pokud umíte jazyk na úrovni někde mezi C1 a C2, tak se nádherně uživíte pouhou znalostí tohoto jazyka - i ten pitomý kašpárek (lektor) na jazykovce si při troše snahy vydělá někde kolem 30K čistého.

0/0
1.5.2012 13:49

Z mechu a pazdeří

Re: Nižší plat na nástup??

Nemám přehled, jak jsou placeni lektoři v jazykovkách. Ale taková škola Akcent za 22 h týdně výuky nabízí 10-14 tisíc hrubého, pokud hradí ubytování, pokud dotyčný nebydlí u nich,tak  15-19 tisíc hrubého (viz http://www.akcent.cz/cz/p/129/ucitele.html - pdf dokument). Předpokládám, že nechtějí jen C1 znalost, ale absolvovanou vš v oboru, tj. pedagogickou či filozofickou fakultu - obor anglické filologie. Nevím, jak platí jinde ...

Pokud jde o překlady, tak pokud někde dají 150Kč/NS, norma udává 6 NS/den, tak si tam vyděláte hrubého na ičo 900Kč, z toho si ovšem hradíte i internet, tiskárnu, celé pojistné, telefon, počítač atd. Přijde mi, že lepší příjem má nějaký pracovník ve skladu, co jezdí s ještěrkou a vydělá si bruto 19 tisíc na platu.

Tady je plno lidí, kteří umí jazyky, různé mladé holky, co žily v cizině jako au pair dva roky a mnohé z nich ten jazyk opravdu ovládají na C2. Ani těm s horší úrovní nebudete konkurovat se státnicí C1. Znáte možné lépe gramatiku, ale ony plynně

+1/0
1.5.2012 14:31

Z mechu a pazdeří

Re: Nižší plat na nástup??

mluví. V řadě firem je víc zajímá mluvený jazyk než certifikát. Ten je dobrý, ale neznamená vše.

0/0
1.5.2012 14:32

El Chupa-Nibre

Re: Nižší plat na nástup??

Mohu vás ujistit, že v jazykovkách je jim nějaké VŠ vzdělání naprosto u zadku - musíte ten jazyk prostě prakticky umět a jak jsem viděl u kolegů, tak taková lepší znalost na úrovni B2 v pohodě dostačuje. Pokud jste rodilý mluvčí, tak automaticky dostanete o 50-100 procent na platu více jen proto, že jste se narodil na západ od našich hranic a máte ten správný přízvuk. Jinak nemusíte umět nic, ale opravdu lautr nic, dokonce ani tu gramatiku - prostě si se studenty povídáte, díváte se na filmy, posloucháte písničky. To říkám jako člověk, který v Praze takhle kašpárkoval 1 rok na jazykovkách.

0/0
1.5.2012 14:43

Z mechu a pazdeří

Re: Nižší plat na nástup??

Celkový přehled nemám, zřejmě máte pravdu. Jinak chápu, že západní cizince platí víc než české lektory. Oni zas platí podnájmy bytů, dále když jsou u nás, tak mají přece jen méně než ve své zemi.

O úrovni kurzů si iluze nedělám. Pár jsem jich zažil a díky tomu spíš preferuji systém samouka. Navíc, u řady jazyků nejde o čistokrevného samouka. Kdo umí trochu anglicky ze školy, tak si spíš rozšiřuje znalost. Kupodivu u těch zahr. lektorů mám spíš horší zkušenost než u českých lektorů. Celé na vodě, povídá ní, obligátní otázka, co jsem dělal o víkendu, takto se zeptá 6 dalších lidí v kurzu a hned je čtvrt hodina pryč. Přečte se nějaký text, vyloží tu 5 slovíček, trochu gramatického drilu. To ještě byl kurz, kde se trochu připravoval.

Slyšel rodilé mluvčí mělo obrovský význam po pádu totality nebo za totality. Dnes je dostupné radiové i satelitní vysílání, dále spousta audia, textů i videa na internetu. Slyšet opravdového Angličana či Američana mě zas tak nezajímá, můžu to mít zdarma.

0/0
1.5.2012 14:52

El Chupa-Nibre

Re: Nižší plat na nástup??

Jo, jo, je to tak. Na druhou stranu - pokud začínám učit v kurzech v 7 ráno a pak celý den až do 6-7 večer běhám po různých kurzech po celém Práglu, tak se na nějakou přílišnou přípravu mohu s dovolením vys....t. To bych to musel dělat po večerech, a pokud si chcete touhle prací těch 30K opravdu vydělat, tak se s tím člověk prostě nesmí moc mazat. Je sice pravda, že mě takto asi ze 3-4 kurzů vylili pro nespokojenost, nicméně 90 procent studentů bylo spokojeno nebo alespoň nic neřekli. Obvykle jsem měl také raději individuální kurzy - měl jsem možnost toho člověka dobře poznat a zjistit, co vlastně od kurzu chce a přizpůsobit se mu. Celkově vzato to byl docela úspěšný podnik.

0/0
1.5.2012 14:58

LuKu

Re: Nižší plat na nástup??

Teda tyhle řeči o jazykovkách mě dost děsí :-( Uvažuju o tom, že bych si příští rok trochu přeleštila angličtinu a dotáhla ji k CAE, ale jestli to obvykle v jazykovce vypadá takhle, tak mě to dost demotivuje. Jsem z kurzů španělštiny, které jsem absolvovala na jednom místě tady v Praze (nebudu dělat reklamu, beztak má kromě plusů i své mouchy) zvyklá na podstatně jinou úroveň - rodilý mluvčí s filologickým nebo podobným vzděláním a dalším studiem (nebo aspoň kursem) výuky španělštiny pro cizince, k tomu propracovaný plán výuky. A automaticky něco takového očekávám i od kurzu angličtiny, o výuku od nerodilého mluvčího nebo od rodilého mluvčího bez odpovídající vzdělání fakt nemám zájem. Existuje v Praze nějaká jazykovka, kde se něčeho takového nemusím bát?

0/0
1.5.2012 16:32

El Chupa-Nibre

Re: Nižší plat na nástup??

No, nám to takhle říkal ten master lektor, když nás v jazykovce učili, jak učit ostatní. Říkal: Měl jsem nějakých 40 hod týdně a celkem na přípravu asi 2 hod. Takže týpek zkopíroval pár stran z časopisů/učebnic, podtrhal v nich zajímavá slovíčka a možná se trochu zamyslel, jaký gramatický jev s těmi jaz. články procvičí. A byl to zjevně jejich nejlejpší lektor, když ho používali jako mastera :)) A já s tím souhlasím - pokud si chce člověk trochu vydělat, tak to prostě jinak nejde. Jestli si poctiví lektoři připravují každou vyučovací hodinu třeba 60 minut, tak si s bídou vydělají na slaný chleba. Můj tip na jazyky: čtěte knížky v originále, poslouchejte internetové/normální rádio, dívejte se na filmy v originále, procházejte si sama gramatická cvičení....a na 1-2 hod/týden si na konverzaci objednejte nějakého studenta z VŠ. V Práglu/Brně a dalších velkých městech seženete i rodilého mluvčího za nějakých 300,- Kč/hod.

0/0
1.5.2012 17:07

LuKu

Re: Nižší plat na nástup??

No tak já předpokládám, že lektor by měl mít jen cca 20 hod. výuky týdně, právě kvůli tomu, že dalších skoro 20 mu zabere příprava. Hodinový plat by měl odpovídat tomu, že je ve skutečnosti zhruba za dvě hodiny. Ze své "španělské" zkušenosti vím, že to lze, a to, co popisujete, mi připadá opravdu k ničemu. Kdy ten 40 hod. týdně vyučující lektor opravuje písemné domácí úkoly? Asi je prostě nezadává, že?

Jinak čtení knížek a sledování filmů/seriálů v angličtině dělám běžně, k té gramatice bych se možná mohla dokopat (ale zrovna tady se hodí mít někoho, koho se dá zeptat na nejasnosti). Platit studenta VŠ za konverzaci nehodlám, to už bych snad radši pozvala na večeři kamaráda, který rok studoval v anglofonní zemi, a bavila se s ním anglicky. Možná zauvažuju o tom rodilém mluvčím na konverzaci, ale já bych opravdu nejradši nějaký kurs, který by měl jasný plán/směřování s kvalifikovaným a připraveným lektorem. Kdybych měla záruku tohohle, tak si klidně připlatím.

0/0
1.5.2012 17:54

El Chupa-Nibre

Re: Nižší plat na nástup??

No, za mých časů se v Práglu platilo kolem 200,- - 250,- Kč/60 min, tj. při vašich 20 hod/týden nějakých 15-16000,- Kč měsíčně hrubého, protože musíte odpočítat hodiny, které studenti zruší. A víc vám na hodinu žádná jazykovka nedá, pokud nejste rodilá mluvčí - předpokládám, že ceny se za těch 5 let moc nezměnily. A to nepočítám ten čas, který projezdíte v pražské MHD, když se přesouváte mezi různými kurzy. Tak co s tím? Když si chcete alespoň trochu normálně vydělat, tak skončíte na minimálně 30 hod/týden s tím, že přípravy prostě neděláte - resp. si je uděláte jen pár minut před hodinou v hlavě a pak trnete, aby vás někdo z jazykovky nepřišel zkontrolovat a nechtěl ty přípravy předložit. Jestli někdo zvládá klasické písemné přípravy, tak klobouk dolů - buď je to naprostý nadšenec do učení, nebo blázen.

0/0
1.5.2012 18:15

LuKu

Re: Nižší plat na nástup??

Jo, je mi jasné, že aby se dosáhlo toho, o čem mluvím, musí daná jazykovka lektorům platit aspoň nějakých 350 - 450 Kč/60 min. To, co by mě zajímalo, je, jestli to nějaká jazykovka (aspoň v případě rodilých mluvčích) celkem stabilně dělá (přičemž na oplátku požaduje kvalitu). Klidně může být specializovaná jen na angličtinu, o tu mám momentálně zájem. Zdá se, že se v jazykovkách celkem vyznáte, proto se ptám. Protože bych si radši připlatila, než abych platila sice celkem málo, ale za kurz, který je takřka k ničemu.

0/0
1.5.2012 18:46

jenickK

Re: Nižší plat na nástup??

Jak říkám: nejkvalitnější kurz bude takový, jaký si zorganizujete sama :))) Individuální výuka je vždycky lepší než skupinový kurz - proto vřele doporučuji studenty posledních ručníků fildy/pajdy, na procvičování konverzace s nimi mám ty nejlepší zkušenosti. A můžou s vámi dělat i tu gramatiku, poslech, cokoliv, když budete chtít, protože se k tomu třeba sama nedokopete. Já se teď do jazykovky sice chystám, abych se učil francouzštinu/španělštinu, ale beru to spíš jako zájmový kroužek - potkám třeba zajímavé lidi, pokecám francouzsky a naučím se pár nových slovíček. Zbytek pak dělám doma - aktuálně jsem koupil sbírku knih svého oblíbeného autora a hodlám je všechny přečíst v cizím jazyce ;-D

0/0
1.5.2012 18:57

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.