Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Penzijní srovnávač: Na využití starých výhod máte už jen tři měsíce

Jen do konce letošního listopadu máte čas uzavřít si penzijní připojištění podle starých podmínek. Vyzkoušejte Penzijní srovnávač a uzavřete smlouvu nebo si změňte měsíční příspěvek, abyste získali vyšší podporu od státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ajmi

_____

Co mi opravdu vadí je,že ačkoliv mi byla garantována smlouva s příspěvkem od státu,kterou platím 3 roky a zbývají mi 2,příspěvek se ruší.Platila jsem tu nejnižší možnou částku 100 kč a pracovnice pojišťovny se zaklínala,jak je i toto pro mě výhodné.300 kč si už dovolit v současném důchodu nemohu,když si spočítám veškerá zdražení v příštím roce a narůstající zdrav. problémy (což se odrazí na platbách ve zdrav.zařízeních).Naštěstí jsem si něco málo na důchod dokázala našetřit,ale musím vydávat spíše za nenadálé události.Je velká škoda,že stát nedokáže držet slovo,neřeknu u nových smluv,ale v mém  (a nejen mém)případě to považuji za podraz.

0/0
29.10.2012 17:38

P.spk

Nejvíce hvězdiček PF KB?

Zemřela mně matka před skoro třemi roky a oprávněnou osobou naspořených peněz u PF KB je otec, který už tehdy měl věk přes 80 let......DODNES nemá všechny peníze, tenhle fond totiž má ve svých podmínkách vyplacení pozůstalostní penze v termínu 36 měsíců, takže ty prostředky vyplácí ve třech dávkách v rozpětí tří let po požádání o tuto dávku, a věk a stav oprávněné osoby ho vůbec nezajímá....a dokonce, nevyplatí poslední dávku bez toho, aniž by otec  opět nedorazil do KB anebo jsme nesehnali a nezaplatili notáře, který opět potvrdí svým podpisem, že onu poslední dávku otec chce vyplatit!!!

0/0
10.9.2012 14:58

nezavisla

Penzijní....

dobře placena reklama....spořte a stejně vám bude vyplaceno hovnic,tak se těšte.;-D

0/0
9.9.2012 11:10

čita

Nový systém mě naštěstí nemusí trápit,

ale překvapila mě jedna dáma,která mi po telefonu tvrdila,že je od té a té finanční firmy a je jejich povinností informovat občany o novém systému.Vnutila mi schůzku,poslala kolegyni v terénu a obě si naivně myslely že jim ukážu svoje smlouvy na toto téma či ještě lépe celé rodiny.Jejich jediným cílem bylo uzavřít pro ně výhodnou,pro mně už méně,novou smlouvu o penzijním spoření a přitom vnutit údajně nutné živ.pojištění a bůhví co ještě.Schůzka trvala asi 5 minut.Takže vážení,s věkem kolem 40 a více,dejte si na ně pozor.Mají k dispozici dost důvěrná data o Vás a vypadají opravdu důvěryhodně.;-€

+1/0
3.9.2012 9:30

bombai

Re: Nový systém mě naštěstí nemusí trápit,

Tedy, jestli je Vám 40 a více a necháte si "vnutit" schůzku, a nejedná se o super blondýnu s vášnvým příslibm v očích, tak je mi Vás líto. Jak si můžete nechat vnutit něco, co opravdu nepotřebujete či nezbytně nemusíte?

0/0
3.9.2012 15:14

Standa_99

Jak se stát zlodějem ...

http://www.youtube.com/watch?v=AeakkTARA0M&feature=player_embedded

+1/0
1.9.2012 19:03

Nečasjennačas

A takhle se nahánějí bl..... do tunelu.

+2/0
1.9.2012 13:45

sombreri

Naprosto nejlepsi penzijni fond je ALLIANZ.

Ten kdo opravdu uvazuje o zmene nebo sjednani nove smlouvy penzijniho pripojisteni, tak naprosto jasne musi sjednat penzijni pripojisteni u Allianz, protoze je nejlepsi a vychazi to tak ze vsech srovnavacu penzijnich fondu. Tudiz nema smysl vyuzivat nejake prostredniky jako je Fincentrum a podobni ,,radoby" prodejci. Kteri toho moc nevedi a jen chteji vyuzit soucasne situace.

Takze rad vyuziji mozne reklamy zde a pripadni zajemci o informace o penzijnim pripojisteni a moznych zmenach/vyhodach/sjednani apod. At napisi na email stefan.jan@seznam.cz a velmi rad komukoliv odpovim na jakykoliv dotaz.

Nez aby zde vyuzili prakticky PR clanek o Fincentru, kde poradci skoro nic neumi a chteji si hrat na odborne financni poradce.

0/0
1.9.2012 4:54

Khalashnikovf

Re: Naprosto nejlepsi penzijni fond je ALLIANZ.

A ty seš kerej?

Partners,Broker,ZFP,EuroF,IFP,OVB,atd atd atd,hm?

+1/0
5.9.2012 22:02

pavouk

Re: Naprosto nejlepsi penzijni fond je ALLIANZ.

Všechny penzijní fondy stojí za starou bačkoru a jen hlupák by do něčeho tak nevýhodného, jako je penzijní fond, vložil peníze

0/0
6.9.2012 11:55

P.spk

Re: Naprosto nejlepsi penzijni fond je ALLIANZ.

Investiční zprostředkovatelé se snaží vzbudit mýtus, že investování do fondů či akcií je supervolba, zatímco penz. připojištění je hloupý a nerozumný počin..........Kdo např. spoří 10-15 let do penz. připojištění, neplatí žádné poplatky(narozdíl od investování do fondů či akcií), zhodnocení pravda nic moc- 1,5 - 3%, ale státní podpora a úročení státní podpory, respektive odpočet z daňového základu společně s jistotou kladného zhodnocení v jakémkoliv čase z něj činí velmi zajímavý konzervativní produkt....

0/0
10.9.2012 15:05

pavouk

Nesmysl

Lidi se nechají nalákat na to, že v době, kdy půjdou do důchodu, budou mít naspořeno třeba milion korun a už nepřemýšlejí o tom, že ten milion korun bude mít díky inflací a možným dalším vlivům (válka, krize, státní bankrot) pravděpodobně za třicet let podstatně menší hodnotu, než dnes (jestli vůbec nějakou).

Nejlepší formou spoření na penzi je místo spoření investovat do svého vzdělání, zvyšování konkurenceschopnosti na trhu práce a finanční gramotnosti. Pak budete mít v předdůchodovém věku dostatečný příjem a prostředky na to, abyste se v důchodu nemuseli výrazně omezovat.

Navíc vzdělání nepodléhá na rozdíl od peněz inflaci a většinou ani změnám politického ovzduší.

+1/0
31.8.2012 14:48

duch zavražděného iuose

hmm

a válka, krize, státní bankrot... nebudou mít vliv na to jak se budou mít ti, kteří "investovali do svého vzdělání,...?

0/0
1.9.2012 19:11

pavouk

Re: hmm

Vědomosti vám válka nevezme. Ale peníze a majetek zpravidla ano. Až válka skončí, tak díky vzdělání snadno najdete práci.

Ale válka je extrémní případ. I kdyby žádná nebyla, tak bude mít milion korun za třicet let díky inflaci sotva poloviční hodnotu než dnes, ale vědomostem hodnota nikdy neklesá.

Snad jedině kdyby se k moci dostali katolíci. Ti jsou potlačováním vzdělanosti pověstní už staletí:-)

+2/0
1.9.2012 21:05

fanda357

Re: hmm

kdyby byla válka, tam po jejím skončení vám většina vzdělání bude na nic ... po válce bude nejcenější schopností - dovednost něco vypěstova, chovat zvířata .... všechny ostatní humanistické nadstavby vznikají až z přebytku a hojnosti ...

0/0
6.9.2012 9:37

pavouk

Re: hmm

Já ale toto vše do oboru znalostí a vzdělání zahrnuji. Řemeslník, který umí dvě nebo tři řemesla, je na trhu práce flexibilnější

0/0
6.9.2012 10:30

Tym PS

Re: Nesmysl

Máte úplnou pravdu. Vzdělání je mnohem výnosnější než penzijní připojištění. Vzdělaní a konkurenceschopní lidé jsou často zaměstnání v perspektivních firmách. Ty jim v rámci zaměstnaneckých benefitů přispívají i např. na penzijní připojištění. Často je podaří, že jsou před penzí velice kvalifikovaní a zároveň bohatí a zajištění. Vůbec to nemusí být jedno nebo druhé.

0/0
6.9.2012 15:56

LCK

Penzijní fond nebo si spořit sám

Od kalkulačky jsem čekala, že mi toho řekne více v rozložení Kolik jsem vložila, kolik jsou úroky a kolik státní podpora.

Shrnutí:

15 let k penězům nemůžu, pak jen 50% a pak čekat do 60let. Vlády se mění, třeba někdo znárodní PF, sníží podporu. % výnosy nic moc.

Pokud se budu chovat jako úrokový turista a budu měnit banku podle akt. sazby z vkladu bez běžného účtu (dnes cca 2,4 %,) a výp. doba do 1 měsíce + pojištění 100.000Eur (přes 2mil nedosáhnu), mám peníze k dispozici, pojištěn 100% a pokud by úroky šly pod nulu, tak je budu mít doma.

V ČEM JE TEDY TA VÝHODA? Ano je tu fin. výhoda, dotace od státu a daňová úleva, která za ty roky nedělá málo (podle věku a nejběžnější úložky cca 20000-70000, okolo 20%). Pokud nebude, nemá to význam. A riziko není zanedbatelné.Kdo má rád věci pod kontrolou, ať se na to vykašle a rozhoduje si sám. Pak se mu nestane, že skoro celý život spořil a na konci nebude mít nic nebo málo a bude tomu krachu ještě přihlížet s nemožností jakkoliv to ovlivnit.

+3/0
31.8.2012 9:47

wena.cb

Re: Penzijní fond nebo si spořit sám

velmi záleží na tom jestli vám přispívá zaměstnavatel a také který fond si vyberete... pokud nemáte od zaměstnavatele ani kačku a vyberete si zde velmi doporučované fondy KB, ČS, ING s nižším zhodnocením, tak v mém porovnání vychází, že už po 15 letech na tom budete stejně, když své peníze budete dávat opakovaně do termínovaných vkladů s pěkným úrokem a vždy na cca 2-3 roky... a po 20, 25, 30 letech už se budete takovým fondům jen vzdalovat s daleko lepšími výsledky naspořených peněz... otázkou je, vydržíte na ty peníze až do důchodu nesáhnout?

0/0
4.9.2012 13:00

fanda357

Re: Penzijní fond nebo si spořit sám

velmi záleží na tom, kdo bude vládnout - viz Maďarsko, Slovensko, kde nově zavedli zdanění těchto fondů = v podstatě znárodnili pro státní rozpočet ...

+1/0
6.9.2012 9:31

Bochi1

Re: Penzijní fond nebo si spořit sám

To mate pravdu, ale zalezi i na jinych parametrech. Napr. pro me je duchodove sporeni zajimave jen proto, ze diky prispevku zamestnavatele mam efektivne rocni vynos okolo 210%, to zas za urcite riziko a nevyhodu nemoznosti (nebo omezenosti) predcasneho vyberu hrave kompenzuje :)

0/0
6.9.2012 14:04

Tym PS

Re: Penzijní fond nebo si spořit sám

Penzijní připojištění je spíš pro pasivní spořitele. Sjednáte smlouvu, dáte do banky trvalý příkaz a začnete posílat 1000Kč měsíčně. V prosinci Vám přijde nabídka "daňové optimalizace", tak pošlete jednorázově 12000. Celkem tedy z vlastního naspoříte 24 000, stát vám přispěje od nového roku 2760 plus 1800 vratka daně. Úspory zhodnocuje fond. Allianz to dělá myslíme docela dobře kolem 2,9% ročně. Také je to jediný fond, u kterého má smysl spořit více než těch 24 000.

O nic jiného se nestaráte. Nemusíte promo akce na spořících účtech, sledovat jejich detailní podmínky, převádět peníze.

Likvidita peněz je úmyslně omezená. Ten sešup v životní úrovni pokud je člověk zvyklý na průměrný plat a potom začne dostávat pouze státní důchod je opravdu velký. Dokud si to člověk nezažije, tak si to odmítá přiznat. Nechceme strašit, ale je dobré tvořit si rezervy.

0/0
7.9.2012 10:16

pavel.n

Máte poslední 3 měsíce podpořit důchodovou zlodějnu !!

Jednou vlezete a už nevylezete - super rovné podmínky - hlavně si buďte jistí , že až do důchodového věku budete mít práci - dnes to štěstí nemá více jak 60% starších lidí !!!!

.

Za druhé - je hezké , že našetříte 0,5 mega - a víte co si za 40 let za to koupíte ??

 Podle dosavadních zkušeností za posledních 40 let vše zdražilo cca 10x - tedy celý život budete šetřit peníze , a nakonec zjistíte , že jste ušetřili cca 50 tis v dnešní hodnotě - děkujeme pane Kalousek !

+6/0
31.8.2012 7:45

llekal

chci zpětnou hypotéku

mohu se v rámci EU obrátit na zahraniční banku, když to zde žádná nechce nabídnout..?

+2/0
30.8.2012 22:50

p_n_3

Penzijní připojištění je zřejmě závěrečný tunel,

vše ostatní už je rozkradené a tady to sedí ;-)

+3/0
30.8.2012 22:28

jejda to jsem ja

Re: Penzijní připojištění je zřejmě závěrečný tunel,

Kdybys dával pozor, tak bys věděl, že je tady ještě úrazové pojištění zaměstnanců..........dnes státní.......další tunýlek na ozoru....;-O;-O;-O

0/0
5.9.2012 20:56

Montgomery

Tady je jasně vidět

jak je stát schopný kdykoli změnit smluvní podmínky. Více-méně férové podmínky vytvořené ještě v období porevoluční euforie se již v dnešní době nehodí a tak penzijní fondy zatlačily na státní instituce a ty okamžitě vstřícně zareagovaly. Můžeme jenom hádat, za co byli občané zase prodání. :-P

+3/0
30.8.2012 21:37

Ronex

moje zkušenost je taková,

že po pěti letech mi přišel dopis, ve kterém stálo, jestli chci spořit dál, tak at ztrojnásobím vklad nebo nedostanu příspěvek. Na to jsem jim odpověděl, že si můžou příspěvky strčit někam a že chci spátky alespoň moje peníze co jsem jim tam nastrkal. Vyhrožovali pokutou, výpovědní lhůty, potom už vůbec nekomunikovali, doporučené dopisy se ztrácely a teď je to půl roku a stále čekám. Pro mě je to ponaučení a raději peníze v polštáři než v pofidérních pojišťovnách a už vůbec ne s tim oranzovim lvem.Rv

+4/0
30.8.2012 20:21

Ronex

Re: moje zkušenost je taková,

*oranzovým

0/0
30.8.2012 21:18

dimple

Re: moje zkušenost je taková,

no, těch chyb je tam daleko víc... A pokud je pravda, co píšeš, tak můžu pouze konstatovat, že ti to patří...:-)

0/0
31.8.2012 8:46

Tym PS

Re: moje zkušenost je taková,

Fondy výplaty peněz často pozdržují ridigním lpěním na zákonných lhůtách. Někdy dokážou výplatu protáhnout až o 7 měsíců. ČNB z titulu dohledu toto hlídá a fondy umravňuje. Jaké stížnosti řeší je zde

http://www.cnbprovsechny.cnb.cz/cs/dohled/zasilani_stiznosti_do_CNB.html

Formulář k podání stížnosti.

http://www.cnb.cz/cs/o_cnb/formular_obecny_dotaz/obecny_dotaz.html

0/0
7.9.2012 10:26

Pan Chrysopras

Bez příspěvku

zaměstnavatele to valnej smysl nemá. A rozhodně vybrat tu část po těch 15 letech!

+1/0
30.8.2012 15:12

guhrydag

NO PO PŘEČTENÍ TOHOTO ČLÁNKU NEVÍM, ZDA MÁM BLEJT

HNED, NEBO AŽ TO DOPÍŠI. Takže od 30 let spořit 1000 Kč měsíčně a mám cca 500 tis. Kč a z toho cca 82 000 od státu za 30 - 35 let dalších. No tak to se budo důchodci fakt mít. nebudou roupam VĚDĚT, co si za to koupit, zda jeden obyčejný rohlík nebo housku. To že jsou úspory na stáří? Při tempu inflace to skutečně bude na dvabalíčky zápalek a litr benzínu, tím se budou moci polít a roztřesenou rukou zkusit zapálit, protože to bude rychlejší, než chcípnou hlady.;-D

+2/0
30.8.2012 15:10

strejda od piva

Re: NO PO PŘEČTENÍ TOHOTO ČLÁNKU NEVÍM, ZDA MÁM BLEJT

když si každé měsíc tza tu tisicovku kópím par gramů zlata...a postupně to bodo dávat dohromade...tož za tech 30 jáhru to bode mět daleko větší prajzu !!! vždyť to bode ECHT GOLD !

+3/0
30.8.2012 19:41

tracnik

Re: NO PO PŘEČTENÍ TOHOTO ČLÁNKU NEVÍM, ZDA MÁM BLEJT

za tisícovku si nekoupíte ani gram..............

+1/0
30.8.2012 19:52

REMET

Re: NO PO PŘEČTENÍ TOHOTO ČLÁNKU NEVÍM, ZDA MÁM BLEJT

No, dnes plus minus ano. Minuly tyden bylo za 1062Kc/g, ale je pravda ze konecna cena se meni dle velikosti slitku.

0/0
30.8.2012 22:42

SecondWisdom

Re: NO PO PŘEČTENÍ TOHOTO ČLÁNKU NEVÍM, ZDA MÁM BLEJT

Za 30 let si zlato vytiskneš na 3D tiskárně v klidu domova.

0/0
30.8.2012 22:58

LordSnizekDruhy

Re: NO PO PŘEČTENÍ TOHOTO ČLÁNKU NEVÍM, ZDA MÁM BLEJT

To byl doufám vtip, že ano?? Nevěřít tomu?

0/0
1.9.2012 8:28

lemur1

Zloději

Než do toho letadla nastoupíte, dobře uvažujte kdo na tom vydělá. Onehdy mi přišel email ve kterém je odkaz na cca 300 miliard korun, které stát v roce 1993 převedl z důchodového účtu do běžného rozpočtu. Tak kam ty prachy zmizely, 300 miliard se nevypaří jen tak. Nevěřte krysám, Nečasovy síťovky si snad pamatuje každý, stejně tak dopadne důchodové spoření.

+3/0
30.8.2012 14:16

Lvy

Re: Zloději

Tady je někdo pěkně hloupoučkej co? Takže dneska je situace opačná a stát tam prachy por změnu pumpuje. Jo a představ si, že komouši po válce kompletně zrušili penzijní systém, víš o tom vůbec? Asi ne co? ;-D

0/0
30.8.2012 16:03

legadema

Re: Zloději

že komouši po válce kompletně zrušili penzijní systém... o tom nevím, ale že si porevoluční vláda "půjčila" z důchodového pojištění, slíbila vrátit a nevrátila nic, o to vím přímo od zdroje :-/

+2/0
30.8.2012 22:01

jejda to jsem ja

Re: Zloději

Jako, že se přestaly vyplácet penze?????

0/0
5.9.2012 20:57

Lvy

Re: Zloději

Ne, jakože komunisti znárodnili penzijní fondy ve kterých si lidé šetřili na penzi a místo toho zavedli průběžný systém díky kterému dneska máme neskutečné problémy. Pokud by zůstal ten průběžný, tak bychom byli naprosto v klidu. Prostě kdo si co našetří to pak má, kdo nešetří, nemá nic, prostě spravedlivý systém.

0/0
6.9.2012 9:35

Dinkel

jsem realista

penzijní připojištění mám jen kvůli tomu, že mi na něj přispívá firma. Nedovedu si představit, že těch pár set tisíc, které si lidi naspoří, budou mít za 30 let nějakou hodnotu. Prostě tomu nevěřím. Za starých časů se o rodiče staraly děti. Dědeček s babičkou bydleli společně s dětmi a bylo samozřejmé, že je budou krmit, šatit atd. Oni se zase na oplátku starali o vnoučata - dokud mohli.

Dnešní doba nutí mladé, aby budovali kariéru, užívali si a na plánování rodiny kašlali.

Peníze ve fondech můžou taky časem zmizet (tunelování, inflace atd..)

+4/0
30.8.2012 13:28

Tym PS

Re: jsem realista

Penzijní srovnávač doporučuje založit penzijko i pro mladé. Výši příspěvků si může každý regulovat podle životní situace. Spoření je možno i přerušit, ale smlouva stále existuje. Po 15 ti letech si můžete vybrat polovinu. Více peněz se obvykle se začíná spořit až v plné ekonomické síle někdy po 40 roku věku. To už člověk dostudoval, nějak bydlí a nemá úplně malé děti. Také si lidé začínají uvědomovat, že ta ekonomická síla nebude trvat na věky.

0/0
7.9.2012 10:40

Slain

A tohle máte Křišťálovou lupu ?

0/0
30.8.2012 12:12

Slain

Re: A tohle máte Křišťálovou lupu ?

A za tohle máte Křišťálovou lupu ?

+3/0
30.8.2012 12:12

tomtop

co je to za reklamu na server ?

nechci nikomu dávat svou adresu, aby mě obtěžoval. Výsledný funkčnost je docela ubohá, s kalkulačkou si spočtu totéž. Doporučuji stejně jako jsem to zadal já zadat očividně nesmyslné údaje, aby vás nikdo neotravoval.

+1/0
30.8.2012 11:51

Bartelmus I.

Už mi 2 krát volali

z mého PF, abych si svojí 100 zvýšil na 300, protože když změním výši příspěvky později, přijdu o garanci nuly. Vysvětlil jsem jim, že na státní příspěvek kašlu, páč si peníze vyberu před 60 rokem. PF mám jen proto, že mi tam zaměstnavatel přispívá měsíčně 800....

+3/0
30.8.2012 11:49

jendaweb

čemu se ti dva na fotce tak smějí?

???

+1/0
30.8.2012 9:51

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.