Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Celý život v jedné firmě. Zažil sedm generálních ředitelů

Češi neradi mění zaměstnání. Průzkumy se shodují, že 40 procent lidí pracuje u jednoho zaměstnavatele pět a více let. Ale jaké je být ve stejném podniku 20, 35 či skoro 50 let? Čtěte příběhy lidí, kteří nevědí, jak se dává výpověď a jejichž profesní životopis je velmi stručný.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak to tak vidím , tak asi nejlepší zaměstnanec bude ignorant a alkoholik co za rok projde 5 firem ........... akorát že jinde ve světě si věrných zaměstnanců váží ..... tady přijde holka s krátkou sukní a vyhodí kvůli ní ženskou 10 let před důchodem - co na tom že mladá nic neumí - hlavně že se nestydí .........Rv

3 0
možnosti

K58u40b46a 48A58u27e28r

4. 6. 2013 23:51

Luxusní přehlídka fádních životů, které na začátku 21.století všichni spokojeně žijeme a toužíme, aby se dnes nic nestalo...

1 2
možnosti

P40e25t33r 54J93a16r48o87š

4. 6. 2013 21:07

Ale spoustu lidi chapu. Loajalita je pekna vec, ale kdyz ji nikdo patricne nedokaze ocenit (samozrejme i vzhledem k odpovidajicim schopnostem zamestnance), pak vetsinou neni jine cesty nez shohem.

Bohuzel doba a je takova. Ale nejen doba, jde do znacne miry i o kulturni prostredi a to v CR na moc vysoke urovni zrovna neni. Vedeni v zahranicnich pobockach se ke svym zamestnancum chova podstane jinak nez u nas. Do jiste miry zamer, do jiste vsak i vsak faktor "ceskeho manazera". Pamatuji si, jak se veci zmenili, kdyz nasi pobocku v CR prevzal na misto puvodne nemeckeho, cesky mgmt. Nicmene asi hlavni faktor vsak je, ze vetsina podniku v CR jsou montovny a vyrobny, ktere tezi z levne pracovni sily. Tady se loajalita neceni. Neni totiz potreba. Hlavni jsou nizke vyrobni naklady. Misto investovani do kvalifikovanych a vernych zamestnancu, se vedeni snazi vymyslet stupidni procesy kterymi se snazi praci naucit cvicenou opici.

Neco jineho si myslim, ze je treba vyvoj, nebo odborne - uzce specializovane - profese, kde se ceni mit kvalifikovane a verne zamestnance. Ale ani to asi v nasich pomerech neni uplne pravda.

2 0
možnosti

Když potkám člověka, který za 10 let praxe prošel 8-12  zaměstnání, tak se akorát hlasitě zasměju... ale nic víc. To je člověk bez větší pracovní perspektivy... tak leda rozvážet rohlíky.;-D

9 7
možnosti

No tak treba ho nebavi dlouho delat jednu a tu samou vec? Co je na tom spatneho? Kazdy neni jaderny vedec, ktery jednomu zkoumani zasveti cely zivot.

Mimochodem jak se budes smat az ten clovek bude popisovat spousty zajmavych zazitku z nekolika zamestnani a oboru, zatimco ty reknes "no ja pracuju uz 20 let za jednim stolem a vyplnuju tady tech 5 papiru" (obrazne receno, doufam, ze to bude pochopeno jak to myslim)

5 3
možnosti

Hovořím z pozice zaměsntnance. Domnívám se, že optimální doba pro setrvání u jedné firmy je 5 - 8 let. Firmě se pracovník okouká, hledá možnosti, jak z něj vytěžit více. Nějaká věrnost až do hrobu je v dnešní trochu cynické morálce trochu směšná. Změnou zaměstnavatele, získáváte neokoukanou pozici., můžete se lépe prosadit. Pozitivní věci, které si přinesete z minulé práce můžete znovu zhodnotit. Věrnost a solidárnost zaměstnavatel neocení. Moje nejlepší zaměstnání bylo,když jsem byl OSVČ. Za bolševika existoval zcela neviný trik, jak vás vyštvat z práce. Stalo se mi to dvakrát. Příslušník STB přijde na osobní a vypůjčí si  materiály, za tři dny je vrátí a vy při první příležitosti jedete. Předesílám, že jsem proti komunistům nikdy nehnul ani prstem, ale kdosi mě zařadil a bylo to.Celý pracovní život jsem měl v záleze řidičský průkaz III. třídy ,ale nepotřeboval jsem to. Za čtyřicet šest let práce ,jsem ani jednou nemusel ukazovat jedno z maturitních vysvědčení. V každém zaměstnání první tři roky byl mzdový vzestup, pak stagnace.:-)

1 0
možnosti

taky bych to tak viděl, faktem je, že změnou zaměstnavatele člověk aspoň vidí, jak to dělají jinde, takže sám nezakrní a nové firmě taky něco pozitivního přinese.

0 0
možnosti

Připadá nelogické měnit zaměštnání jen pro to, že je tam člověk déle než nějká pomyslná ideální časová hranice. Kdo ji určil? .)

Pokud je člověk spokojený obvykle nemá potřebu hledat jinou práci a odchází leda když si ho ona lukrativní mnohem lepší nabídka najde sama.

No a nespokojení co si ale neumí najít jiné lepší místo také zůstávají - lepší nespokojený ale s platem než nespokojený nezaměstnaný nebo nesdpokojený v něčem podobném v čem už jsem.

Tak že rychle práci mění podle mého názoru převážně ti co jsou nějakým způsobem nespokojeni a  co se zároveň umí uplatnit na pracovním trhu a nebo ti co byli propuštěni a nic jiného jim ani nezbývá.

8 0
možnosti

znám firmu, kde staří praktici, na kterých firma stojí, mají cca o 1/4 nižší plat než nováčci bez zkušeností ... staří si prostě neumí říct nebo změnit lokál, zatímco mladí už ví kolik chtít ...

7 1
možnosti

A pak jsou taky firmy, kde HR manažerka usoudí, že lidi, co jsou ve firmě dlouho, firmě už nic nepřinášejí, a začne je vyhazovat, ideálně těsně před důchodem :-)

11 0
možnosti

A76l56a60n 12Ř11e16p63k13a

4. 6. 2013 9:55

Akorát z dnešní doby mám pocit, že je moderní tak každé 2 až 3 roky měnit zaměstnavatele :-P A myslím, že to dle zdejších článků snad i nějaký personalista by rád viděl8-o

3 1
možnosti

To není moderní, to je nějaká mantra kindermanagementu nebo personalistek. Prostě ty lidi po dvou letech vyhází a ti neštastníci hledají novou.

4 0
možnosti

Není problém být v jedné firmě 20 - 30 let. Problém je být na jedné pozici. Pokud člověk mění každých 5 let svůj post (pokud možno směrem vzhůru;-)), je to určitě přínosem i pro firmu. Rozumná firma si hájí loajální zaměstnance a má se na pozoru před zlatokopy.

19 0
možnosti
Foto

pamatuju lidi co chodili 40 let k jednomu soustruhu. Pro mě dost těžko představitelné.

1 9
možnosti
  • Nejčtenější

SVJ si bude brát úvěr na opravu balkonů. Musím platit, i když ho nemám?

25. dubna 2024

Výhodou bytu ve vlastnictví je, že ho můžete kdykoli prodat, pronajmout či rekonstruovat, aniž...

Spoření v eurech se v bankách vylepšilo. Víme, kdo má nejvyšší úrok

24. dubna 2024

Premium Mít doma v šuplíku eura nedává velký smysl. Zvlášť když jde o větší částku. A nedává ani smysl...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chtěla ušetřit na elektřině. Za změnu dodavatele měla platit přes 30 tisíc

26. dubna 2024

Ceny energií se u jednotlivých obchodníků liší, mezi nejlevnějšími a nejdražšími produkty mohou být...

Fenomén Koh-i-noor. Žlutá tužka z Budějovic píše svůj příběh už 135 let

20. dubna 2024

Nebýt Elisabeth Hardtmuthové, která už nechtěla prát manželovy košile ušmudlané od uhlu, Koh-i-noor...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vzdělání nestačí. O profesní kariéře často rozhodují měkké dovednosti

22. dubna 2024

Pracovní trh se dynamicky vyvíjí a neustále přináší nové výzvy. Zaměstnavatelé v dnešní době...

Vyvážejí do Asie i do Afriky. Recepturu a stroje si přísně chrání

27. dubna 2024

Jejich výrobek zná každý český chalupář. A často mu jeden nestačí. Přesto Papírna Moudrý stačí...

Chtěla ušetřit na elektřině. Za změnu dodavatele měla platit přes 30 tisíc

26. dubna 2024

Ceny energií se u jednotlivých obchodníků liší, mezi nejlevnějšími a nejdražšími produkty mohou být...

Cestovní kanceláře posilují. Proč dává zájezdům přednost stále více lidí?

26. dubna 2024

Premium Cestování do zahraničí loni poprvé překonalo úroveň před pandemií covidu, čísla se tak dostala na...

Češi stále proudí do IT rekvalifikací. Chtějí do stabilního oboru s vysokými platy

25. dubna 2024

Podle dat ČSÚ za 4. čtvrtletí 2023 byla v IT pracovních pozicích jedna z nejvyšších průměrných...