Diskuze

Spořicí účty jsou výhodnější než termínované, navíc máte peníze hned

Když dáte do banky peníze s tím, že si je kdykoli můžete vybrat, dostanete až tři procenta úroku. Když ty samé peníze necháte v bance k dispozici rok, úrok na termínovaném vkladu bude jen desetina procenta.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Domnívám se, že je to pořád "o tom samém" - prostě kombinaci rizika a výnosu - jen s tím rozdílem, že už i nominální, natož reálné výnosy se začínají díky proklamované deflaci limitně blížit nule.

0 0
možnosti

Průměrná roční inflace za posledních 5 let je 1,82% na většině těch účtů ty úroky nejen že peníze nezhodnotí ale ani nedorovnají ztrátu jejich hodnoty.

0 0
možnosti

To je pravda. Na druhou stranu u peniz ponechanych na beznem uctu bude ztrata jejich hodnoty daleko vyssi nez na v clanku zminovanych sporicich uctech. A ne kazdy je ochoten investovat a nest vyssi miru rizika.

2 0
možnosti

Kdo chce zhodnocovat, tak se musí porozhlédnout a ne si vybírat ty zlodějské "zavedené" peněžní ústavy. Začít se může seznamem bank, které mají licenci ČNB a porovnat. Najde se...

2 0
možnosti

kdo chce zhodnocovat tak si klidně ve své bance dá nějaké portfolio z fondů, něco vložit, něco pravidelně ukládat.

0 0
možnosti

J66a52n 39H13e85l25l32e94r

20. 10. 2014 16:40

No tak LBB* snad jen blazen ...

0 0
možnosti

buuu blllll :-P:-P:-P:-P bababa kuk! :-P

0 0
možnosti

Předpokládejme libovolnou banku, která nabízí "spořící účet" s možností okamžitého výběru kdykoli s vyšším úročením než termínovaný účet. Tohle nastavení může mít smysl už z toho pohledu, že banka v dlouhém období považuje vysoké úročení na spořícím účtu za neudržitelné nebo ještě očekává pokles tržních úrokových měr a tudíž je ochotna dát klientovi vyšší úrok na spořícím účtu, kde mu ho může kdykoli jednostranně změnit, než na termínovaném vkladu, kde klient sice musí peníze rok nechat, ale banka mu také pro to období garantuje stabilní úročení.

2 0
možnosti

Tudíž termínovaný vklad zobrazuje skutečnou peněz na trhu, kdežto spořící účet cenu, kterou je banka ochotná zaplatit za klienta.

0 0
možnosti

No neviem...trochu zavádzajúce.

Keď si na http://www.mesec.cz/produkty/terminovane-vklady/ zadám

10tisíc 1rok na 1rok tak dostanem 3 produkty s lepším úrokom ako 1,63%

pre 100tisíc to je 5 produktov.

Pochopil som niečo zle? (mBank som vylúčil pre istú odlišnosť)

4 0
možnosti
Foto

Ne pochopil jste to správně... jde o PR článek a je i znát na kterou banku ;-D

4 0
možnosti

A stejně jako bankovní renta zajdou v ČR na úbytě v rukách bank i penzijní fondy.

V normálním světě penzijní fondy bankám nepatří. 

Právě naopak. Některé zahraniční penzijní fondy vlastní či spoluvlastní banky.

0 1
možnosti

Nejsem si jistý, že jste se správně zorientoval - ony totiž zahraniční penzijní fondy ani vzdáleně nepřipomínají naše penzijní fondy, ale spíše fondy investiční.

0 0
možnosti

Z97d36e63n88ě80k 53G34l72a64s

20. 10. 2014 7:26

Nebýt pojištění vkladů, řada vkladatelů by řešila pouze běžný účet a zabezpečení úspor úplně jinak.

1 0
možnosti

J60a71k35u11b 44Ř92í59h12a

20. 10. 2014 9:41

Řada lidí by to neřešila už vůbec. Možná do matrace. To jsou mé zkušenosti. Jak myslíte, že by to řada lidí řešila jinak? Není to rejpání. Ale skutečně dotaz. protože už dlouho řeším jak zzhodnocovat úspory. Ale v českém finančním sektoru nějak nevidím jak. V bankách určitě ne, různé investice v životních pojištěních, jak se všude na idnes píše, také ne. Podílové fondy je tedy jediné co mne napadá. Jiný způsob bez nějakého zásadního omezení vkladu nevidím. Stavební spoření má nevýhodu v maximální státní dotaci, a v šestiletém období, kdy na peníze nemohu sáhnout.

0 0
možnosti