Diskuze

Firma v insolvenci: zaměstnanec má nárok na víc než jen mzdu

V případě, že na zaměstnavatele dolehne platební neschopnost, má zaměstnanec právo domáhat se náhrady mzdy u úřadu práce, ale požadovat toho může daleko víc. Svých nároků se ovšem ne vždycky domůže.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J65i81ř35í 26P78u40d31i93l

6. 1. 2015 18:51

Tady nadává jeden na druhého,zaměstnavatel x zaměstnanec, oba mají ,můžeme říci svou pravdu.Základ všeho zla je to, že národ drasticky chudne !! Porovnejte stejnou profesi v čr a německu... za stejnou práci je neskonale jinej plat !! Bohužel tady v čr je to špatně nastavené. To, že podnikatel se snaží ve většině případů , by nekouká nalevo napravo, maximalizovat zisk, zaměstnanec, naopak se snaží aby něco málo vydělal a poplatil co musí a podaříli se tak nějakou kačku uložit.... Snad si myslíte že je to jinak ? Neni! Při tomto dnešním systému v čr není řešení. Proč to jde jinde ve světě ? Asi tam je jinej vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, a jiné právní prostředí!  Zatím to spěje zase k tomu, že za pár let už ta nespokojená většina svrhne spokojenou menšinu.  Před časem publikoval jeden ekonom takovou větu, v principu má pravdu, že člověk který pracuje by měl polovinu výplaty uložit, a ta druhá by měla pokrýt výdaje na živobytí. Pokud se nad tím hlouběji zamyslíte, je to dobrá vize do budoucna.

1 0
možnosti

Vy osobně to tak děláte? Bohužel lidé jsou rozmazlení sociálními výdobytky a nejsou zvyklí ukládat si na horší časy, jako dříve. Prostě čekají, že v případě nouze se o ně někdo (stát) postará...

0 1
možnosti

Dal jsem výpověď, protože mi zaměstnavatel nedal 2měsíce výplatu. Přiznali mi i to odstupné, ale na pracáku mi k vůli tomu nedali ani korunu. Marně vysvětlovat, že když člověk nedostane mzdu stěží mu dají odstupné. Takže jsem byl tatál bez peněz a nikdy už je neuvidím. Děkuji pane Drábek udělal jste úúúžasný zákon sice už je zrušeny, ale to mi nepomůže... A zaměstnavatel ? Šel do insolvence, odepsal několik desítek milionu a vesele podniká dále ve stejném odvětví na stejných strojích no prostě pohoda.

1 0
možnosti

Pokud byl zaměstnavatel v insolvenci, tak rozhodně máte nárok na vyplacení tří platů, které vám zaměstnavatel nevyplatil. Je tam nějaká maximální hranice (tuším někde kolem 30-35 000 za měsíc). Pokud se tak nestalo, tak je chyba někde jinde. Možná jste odešel dřív, než byla firma v insolvenci.

Jinak toto není zákon od Drábka, ten je platný delší dobu a není zrušený.

0 0
možnosti
Foto

příklad: mam 40 zaměstnanců-10 jich musím propustit(nejsou zakázky) musím ji vyplatit odstupné-po tomto úkonu nemám na výplaty těch zbylích 30. Výsledek-všichni jsou na pracovním úřadě i s živnostníkem-rozdíl mezi oběma? živnostník je zadlužen minimálně na 10 let. Rada? Podnikat ale hlavně nezaměstnávat- výsledek- vysoká nezaměstnanost....!!

2 0
možnosti

A to jste přišel o zakázky až potom co měly všichni zaměstnanci pracovní poměr na dobu neurčitou? Nezkoušel jste pracovní agentury? A nebo je to jen hypotetický?

0 0
možnosti

Další typický příklad, jak se stát "pomáhá" zvyšování zaměstnanosti. Pokud se zaměstnavatel dostane do problémů a je nucen propustit zaměstnance, musí ze zákona zaměstnancům vyplácet odstupné a náhrady. Jako by nestačilo, že je i tak ve finanční tísni, aby zaplatil dodavatelům a dostál ostatním závazkům. Opravdu nechápu, proč má mít zaměstnanec nárok kromě klasických dávek v nezaměstnanosti ještě na odstupné. To nedává rozum. Navíc nic nebrání zaměstnanci, aby si našetřil na horší časy a v případě propuštění z práce žil z těchto úspor.

4 2
možnosti

No, bránit zaměstnanci, aby si našetřil na horší časy může velmi prostá věc: nízká mzda z které lze ztěží vyjít, natož šetřit.

Zjevně vám to moc nepálí, že tak prostá věc vám nedocvakla...

3 0
možnosti

Když není z čeho vyplatit, tak můžete mít nároků hafo, a stejně nic nedostanete:-) Ti zaměstnavatelé se snaží firmu udržet, co to jen jde, aby nemuseli vyhazovat lidi a pak takhle dopadnou! Jak oni, tak zaměstnanci! Dle mého ...pokud to jde evidentně do "kopru", tak firmu, co nejdřív "zavřít" a je po takovýchto problémech. Zaměstnavatel se nedostane do neřešitelných problémů,zaměstnanci dostanou aspoň něco a nikdo by neměl chuť na někoho plivat jedovatou slinou! I když "zaměstnanec" je taková svá kategorie a myslí si, že se zaměstnavatel o něj musí starat až do smrti a má povinnost mu dávat práci a peníze:-/

2 0
možnosti

P48e43t85r 32S81o93k42o89l

6. 1. 2015 11:28

Je malé doplnění. Firma má ze zákona povinnost při dlouhodobé insolvenci vyhlásit konkurz.

1 0
možnosti

Proc to neni jako hlavni zprava. To se jenom pise o tom, jak podnikatele podvadeji, ale ze je fuska najit zakazky a dokonce i neco vydelat, to uz se pise a hlavne cte hur, ze? Ze plno zivnostniku nema kolikrat za mesic zakazek, aby se slusne izivil to nikoho nezajima, to jim jeste Zemna s Babisem chteji zvysit odvody.

4 0
možnosti

Odvody jako také se nenavýšili, pouze klesla hranice příjmu (tuším 2mil ročně), nad kterou už nelze paušál uplatňovat. Tudíž pokud má problém se uživit, tak ten limit asi nepřekročí.

0 0
možnosti

Pravda. Navic ma zamestnanec narok i na svižný kopanec...

1 0
možnosti

I to je nemožně možné až 7000Kč a kolikrát že propadl v té pomocné škole ??

0 6
možnosti

7000 kč ??? Za plný úvazek?

1 0
možnosti

Je to chráněná dílna. Takže předpokládám že pobírala všelijaké dotace a pracovník tam byl třeba jen na šest hodin. Prodávala pod cenou, takže zakázek bylo dost a ztráty platil stát. Jakmile skončil, firma šla do kytek.

2 0
možnosti