Diskuze

Škola personalistiky: Správné hodnocení kolegů zvyšuje zisk firmy

Zaměstnance pravidelně hodnotí zhruba dvě třetiny firem v České republice. Otázkou zůstává jak. Když se hodnotit umí, zvyšuje se produktivita práce zaměstnanců, a tím rostou výsledky celého podniku. Ale když se to neumí, je to ztráta času a peněz.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LK

Personalisti, podnikový právníci, manažeři, to je největší ks**dl, jaký si firma živí.

0 0
možnosti
RS

A já vždy myslel, že funkci hodnocení zastupuje pohyblivá složka platu...

0 0
možnosti
MV

jen tak mimochodem, obecně souhlas, ale. Když jsem měl udělat škrty ve firmě, tak jsem po dlouhém uvažování zrušil personální. Odměny si stejně navrhne nadřízený pracovník, v čem potřebují proškolit ví taktéž jeho nadřízený. To prostě personalista nevymyslí a zařídit to zvládne každá sekretářka ve firmě, pohovory si udělají vedoucí středisek, kteří toho člověka potřebují. A dokáže velice dobře ihned rozpoznat, zdali odborně ten člověk bude k užitku. A všechen ostatní balast se zrušil protože ten stejně vymyslelo celé HR oddělení, aby to vypadalo, že k něčemu jsou. Máme dva roky pryč, vše funguje výborně a lidem jsem nemusel šahat na platy, protože se díky těmto darmožroutům docela dost ušetřilo. Jen malá inspirace, pro ty, kteří sedí společně s personalistou a přemýšlí nad úsporami a jakou pozici kde zrušit.

21 0
možnosti
BM

B23ě93t77k57a 79M24a19l32á

16. 1. 2015 10:41

Někdy je mi vás, zaměstnanců, skoro až líto, páč musíte z rozhodnutí nějakého píp procházet tolika bejkárnama... :-/

1 0
možnosti
VS

Tak vždycky je to pochopitelně z rozhodnutí pitomých majitelů firem :-P.

0 0
možnosti
MF

Známé rčení z klasické komedie " dej blbci papír, vymyslí lejstro " by se tady dalo parafrázovat " dej personalistovi volnost a vymyslí dotazník " !!! Jenom se ukazuje, že samostatná funkce personalisty je česká specialita. V západní cizině, dle mé mnohaleté zkušenosti, je personalistika jedna z položek pracovních činností pracovníka managementu a na podobné "zbytečnosti" tak nemá čas.EU[>-]

5 0
možnosti
RK

To je vynikající věc. Musíte se ohodnotit, ale protože rezervy má každý, musíte napsat svoje nedostatky a jak je zlepšíte. K tomu šéf přidá nedostatky které objevil on a další které objevili ostatní. Takže aby vám motivovat, slíbí vám, že pokud splníte do příštího hodnocení body A - X, tak vám přidá. No a příště si najde zase něco jiného. Prachy na přidání prostě nemá.

2 0
možnosti
DP

Jojo, větší šaškárnu jsem už dlouho nezažil. A když kolega říkal šéfovi, že by s námi někdy mohl na pivko (přece mu nebude říkat, jaký je to vůl), tak šéf nás těsně před termínem, kdy se na splnění závazků ptal jeho nadřízený, vzal na oběd - samozřejmě každý si jej musel zaplatit ze svého. Jestli si někdo myslí, že to k něčemu je (zejména personalisté), tak je na velkém omylu - spíše naopak - stresuje zaměstnance (co tam mám psát, co tam mám říkat, zase se po mně něco chce, jako by toho všeho nebylo málo). A o diskrétnosti ani nemluvě.

3 0
možnosti

Tohle hodnocení jsem zažil v prvním zaměstnání hned po škole, kdy jsem dělal v jedné větší firmě s cca 160 lidmi. Možná to nějaký - mně ovšem skrytý - smysl mělo, ale já i kolegové jsme se shodli, že to vyplňování dotazníků je šaškárna. Pak jsem už dělal jen v malých firmách, kde tato šaškárna odpadá, protože bývají obvykle takové vztahy, že si tam všichni řeknou všechno a žádný proces k tomu není třeba.

4 0
možnosti
VS

Aha, tak to mě ještě na tyto obvyklé vztahy zbývá narazit :-).

0 0
možnosti

I79v63o 41Č77á94n

16. 1. 2015 0:18

Já bych zaměstnancům na konci školního roku dával vysvědčení - jak jinak je chcete hodnotit?! I proto, aby si pak doma uvědomili, že děti jsou po nich... a aby je kvůli nepovedenému vysvědčení tolik nepeskovali...:-)

2 0
možnosti

I14v48o 59Č39á46n

16. 1. 2015 0:19

A pak si je s dětmi mohou porovnat, probrat to a domluvit se, co zlepší, na čem budou pracovat, atd., aby šli dětem příkladem.

0 0
možnosti